Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς πως αλλάζουμε το βασικό μπλε θέμα του; Έχω βρει apps να κάνουν ο,τι θέλω, αλλά κατά την διάρκεια μιας κλήσεις, ή στις βασικές ρυθμίσεις, βλέπω το ίδιο μπλε θέμα, μπορεί να αλλάξει αυτό; Υπάρχουν sites με android themes αλλά δεν ξέρω αν κάνουν για το δικό μας μοντέλο..

 

http://farm2.static.flickr.com/1150/5098899517_e3880e498e_d.jpg

 

Γνωρίζει κανείς αυτό το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς πως αλλάζουμε το βασικό μπλε θέμα του; Έχω βρει apps να κάνουν ο,τι θέλω, αλλά κατά την διάρκεια μιας κλήσεις, ή στις βασικές ρυθμίσεις, βλέπω το ίδιο μπλε θέμα, μπορεί να αλλάξει αυτό; Υπάρχουν sites με android themes αλλά δεν ξέρω αν κάνουν για το δικό μας μοντέλο..

 

http://farm2.static.flickr.com/1150/5098899517_e3880e498e_d.jpg

 

Γνωρίζει κανείς αυτό το ρολόι;

 

Είναι το TypoClock

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κανενα κολπο για να απενεργοποιησουμε το αυτοματο κλειδωμα οθονης που κλειδωνει καθε 10" υπαρχει?:mad:

 

Κανεις????

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κανεις????

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις τη λήξη ορίου οθόνης στο μέγιστο 30 λεπτά, που σημαίνει και ότι μάλλον θα πρέπει να το φορτίζεις και κάθε 30 λεπτά, χώρια που μπορεί να πατηθεί και κατά λάθος τίποτα και να πάρει τηλέφωνο τη γυναίκα σου την ώρα που θα είσαι με τη γκόμενα. :rolleyes:

 

...Υποθετικά και γενικά μιλώντας. :rolleyes:

Edited by zupaton
Προς αποφυγή τυχόν παρεξηγήσεων.
Link to comment
Share on other sites

χώρια που μπορεί να πατηθεί και κατά λάθος τίποτα και να πάρει τηλέφωνο τη γυναίκα σου την ώρα που θα είσαι με τη γκόμενα. :rolleyes:

 

Θα παρακαλέσω να προσέχουμε λίγο τί γράφουμε γιατί δεν ξέρουμε πώς θα το πάρει ο άλλος. nikaki71 αν υπάρχει πρόβλημα μου το λες και τροποποιείται επιτόπου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει mod..Εξαλλου εχω κ απο τα 2..Κ γυναικα κ γκομενα!!:lol::lol:κατι ξερει ο zupaton...:worry:(σορυ για το off,πλακιτσα κανουμε...) Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις cosmote mms

Για να ορίσετε ένα νέο APN (Σημείο Πρόσβασης), πιέστε HOME - MENU και αγγίξτε και το Settings - WirelessControls.

 

1. Μετακινήστε την οθόνη προς τα κάτω και αγγίξτε το Mobile Networks και στη συνέχεια, το Access Point Names.

2. Πιέστε MENU, αγγίξτε το NEW APN και ενεργοποιήστε το πληκτρολόγιο της συσκευής.

3. Στην οθόνη "Edit Access Point", αγγίξτε κάθε μία από τις παρακάτω παραμέτρους για να ορίσετε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν πιέστε κάθε φορά ΟΚ:

 

Name: Cosmote MMS

 

APN: mms

 

Proxy: το αφήνετε κενό

 

Port: το αφήνετε κενό

 

Username: το αφήνετε κενό

 

Password: το αφήνετε κενό

 

Server:

 

MMSC:http://mmsc.cosmote.gr:8002

 

MMSC Proxy:010.010.010.020

 

MMS Port:8080

 

MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

 

NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

 

APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

4. Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

5. Επιστρέψτε στο βασικό MENU και αγγίξτε τα MESSAGES. Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS - MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση (Auto – retrieve)

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση των υπηρεσιών MMS. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέψτε στο βασικό MENU και αγγίξτε τα MESSAGES. Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS - MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση (Auto – retrieve)

καλα τα λες αλλα εμενα δεν εχει "MMS SETTINGS".....

τι κανω?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα προβλημα που μου εχει ^#%%@ τα #@$%^. εχω βαλει τον launcher pro plus στις επαφες μου εμφανιζει ολες τις επαφες που εχω στον λογαριασμο μου στο facebook +τις επαφες του τηλεφωνου και αυτο γινεται χωρις να εχω επιλεξει προβολη επαφων.οι επαφες του φασμπουκ εχουνε το σιματακι του timescape μεσα, πραμα που με βαζει σε σκεπσεις μιασ και ειχα κανει συνχρονισμο. πως γινεται να τα διαγραπσω ολα???

να σημειώσω

1)αυτο συμβαινει μονο στον launcher pro plus

2) οταν συνδεω την συσκευη με το myphone explorer επαφες τηλεφωνου βγαζει μονο τις σωστες (αυτες με αριθμους)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.

τώρα με την αναβάθμιση πως πάει το mini.για νορμαλ χρήση...

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.

τώρα με την αναβάθμιση πως πάει το mini.για νορμαλ χρήση...

ευχαριστώ πολύ.

 

Φαντάζομαι πως εννοείς σε σχέση με την 1.6

 

Αρκετά καλύτερη και ομαλότερη κύλιση στο μενού, πιο γρήγορο συνολικά.

 

Το bluetooth πλέον λειτουργεί με τον κλασικό τρόπο και χωρίς την ανάγκη χρήσης επιπλέον εφαρμογών για αυτή τη δουλειά.

 

Επίσης παίζουν κάποια όμορφα χαρακτηριστικά όπως συνεχές autofocus στην λήψη video.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη δεν το διευκρίνισα καλα...

κυρίως με ενδιαφέρει το θέμα της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση!

 

Φαντάζομαι πως εννοείς σε σχέση με την 1.6

 

Αρκετά καλύτερη και ομαλότερη κύλιση στο μενού, πιο γρήγορο συνολικά.

 

Το bluetooth πλέον λειτουργεί με τον κλασικό τρόπο και χωρίς την ανάγκη χρήσης επιπλέον εφαρμογών για αυτή τη δουλειά.

 

Επίσης παίζουν κάποια όμορφα χαρακτηριστικά όπως συνεχές autofocus στην λήψη video.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη δεν το διευκρίνισα καλα...

κυρίως με ενδιαφέρει το θέμα της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση!

 

Βελτιώθηκε αρκετά, αλλά μην φανταστείς οτι με κάμποση χρήση θα ξεπεράσεις το 3ήμερο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε αρκετά, αλλά μην φανταστείς οτι με κάμποση χρήση θα ξεπεράσεις το 3ήμερο.

 

Πλακα με κανεις!

Εγω με καμποση χρηση δεν ξεπερναω το 24ωρο...:(

Τις 3 μερες τις χτυπαω με καθολου wifi-3g, καθολου "παιχνιδι", 10% φωτεινοτητα και flight mode τα βραδυα...:(

Παλι καλα που εχω αλλες 2 ιδιες μπαταριες απο παλια SE κινητα που ειχα και τις εχω μονιμα μαζι μου οποτε δεν ξεμενω ποτε.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Πλακα με κανεις!

Εγω με καμποση χρηση δεν ξεπερναω το 24ωρο...:(

Τις 3 μερες τις χτυπαω με καθολου wifi-3g, καθολου "παιχνιδι", 10% φωτεινοτητα και flight mode τα βραδυα...:(

Παλι καλα που εχω αλλες 2 ιδιες μπαταριες απο παλια SE κινητα που ειχα και τις εχω μονιμα μαζι μου οποτε δεν ξεμενω ποτε.

 

Ούτε flight mode ούτε τπτ.

 

Απλά κλειστή κίνηση δεδομένων και χρησιμοποιώ wifi ατά την διάρκεια της ημέρας.

 

Κλείνω τρια 24ωρα άνετα αλλά δουλεύω SetCPU με setting ondemand και max 480Mhz/ min 122Mhz και Autokiller Memory Optimiser με setting strict.

 

Ορατή η διαφορά σε μπαταρία

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι ιδιες μπαταριες?

δεν εχει ενσωματωμενη μπαταρια?

 

Πλακα με κανεις!

 

Παλι καλα που εχω αλλες 2 ιδιες μπαταριες απο παλια SE κινητα που ειχα και τις εχω μονιμα μαζι μου οποτε δεν ξεμενω ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε flight mode ούτε τπτ.

Απλά κλειστή κίνηση δεδομένων και χρησιμοποιώ wifi ατά την διάρκεια της ημέρας.

Κλείνω τρια 24ωρα άνετα αλλά δουλεύω SetCPU με setting ondemand και max 480Mhz/ min 122Mhz και Autokiller Memory Optimiser με setting strict.

Ορατή η διαφορά σε μπαταρία

 

To επιβεβαιώνω και εγώ. Είχα βάλει αυτά τα προγραμματάκια και γω μετά από προτροπή του DaRk_dOg και από 1 μερα με το ζόρι ξεπέρασα τις 2,5. Απίστευτη διαφορα, λόγω σωστης διαχειρησης της ενέργειας :cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

δουλεύω SetCPU με setting ondemand και max 480Mhz/ min 122Mhz και Autokiller Memory Optimiser με setting strict.

 

μια μεταφραση σε παρακαλω! :D

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα το οποίο ρυθμίζει την ταχύτητα του επεξεργαστή. Μικρή ταχύτητα, λιγότερη κατανάλωση. Το άλλο καθαρίζει τη μνήμη με αποτέλεσμα τη χρήση λιγότερων πόρων. Κι έχει ως αποτέλεσμα βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα το οποίο ρυθμίζει την ταχύτητα του επεξεργαστή. Μικρή ταχύτητα, λιγότερη κατανάλωση. Το άλλο καθαρίζει τη μνήμη με αποτέλεσμα τη χρήση λιγότερων πόρων. Κι έχει ως αποτέλεσμα βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

Αυτό ακριβώς.

 

Η μαμά Sony Ericsson έχει θέσει εργοστασιακά όρια στον επεξεργαστή από 245Mhz εώς 600Mhz.

 

Στην πράξη αυτό σημαίνει πως ακόμα και σε idle το κινητό δεν πέφτει κάτω από 245Mhz με αρνητικό αντίκτυπο στην κατανάλωση ενέργειας.

 

Με το SetCPU κάνεις ένα underclock, με όρια 122/480Mhz

Ο επεξεργαστής δουλεύει σε χαμηλότερο εύρος συχνοτήτων (ειδικά σε αδράνεια που πέφτει στα 122Mhz) και καταναλώνει λιγότερο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς.

 

Η μαμά Sony Ericsson έχει θέσει εργοστασιακά όρια στον επεξεργαστή από 245Mhz εώς 600Mhz.

 

Στην πράξη αυτό σημαίνει πως ακόμα και σε idle το κινητό δεν πέφτει κάτω από 245Mhz με αρνητικό αντίκτυπο στην κατανάλωση ενέργειας.

 

Με το SetCPU κάνεις ένα underclock, με όρια 122/480Mhz

Ο επεξεργαστής δουλεύει σε χαμηλότερο εύρος συχνοτήτων (ειδικά σε αδράνεια που πέφτει στα 122Mhz) και καταναλώνει λιγότερο.

εμενα με καθημερινη κανονικη χρηση (ενιοτε ανοιγμα κινηση δεδομενων. εχω 500mb απο what's up που πρέπει να καταναλωθουν. :P), wifi, ΠΟΛΛΑ SMS και νορμαλ κλήσεις, μου κρατούσε από 36-48 ώρες το πολύ. τώρα δοκίμασα το setcpu και το έβαλα σε 122/600 για να δω αν εχω μεγαλύτερη αυτονομία.το εχω απο χθες το βράδυ στις 9 εκτός ρευματος και με καμποση χρηση ως τώρα ειμαι στο 86%.

Link to comment
Share on other sites

Με το SetCPU κάνεις ένα underclock, με όρια 122/480Mhz

Ο επεξεργαστής δουλεύει σε χαμηλότερο εύρος συχνοτήτων (ειδικά σε αδράνεια που πέφτει στα 122Mhz) και καταναλώνει λιγότερο.

 

Δεν σε αφήνει να ορίσεις 122/600;

 

Μεγάλο ατόπημα κατά τη γνώμη μου να μην αφήνεις τον επεξεργαστή να πέσει κάτω από τα 245 σε αδράνεια. Σε αδράνεια είναι, γιατί τον κρατάς στα 245;

 

(τώρα που το σκέφτομαι ο πρώτος μου υπολογιστής ήταν στα 300Mhz!!!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...