Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα... πως μπορω να χρησιμοποιησω για σερφαρισμα το wind plus με το opera mini?? ενω απο οτι φαινεται εχω βαλει επιτυχως της ρυθμισεις του wind plus δεν λειτουργει καμια εφαρμογη ..το μονο που συνδεεται στο internet ειναι το update για ευρεση ενημερωσεων ολα τα αλλα αρνουνται...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μονο με το ndrive εχω θεμα που κολλαει τωρα με τη 2,1 εκτος και ειναι αλλος ο λογος, κυριως ομως για λογους εγγυησης αν χρειαστει να μπορεσω να το γυρισω σε generic UK,

 

Για λόγους εγγύησης?..

 

Το κινητό σου είχε δλδ Generic UK από την στιγμή που το πήρες?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι από μένα...πήρα το mini το καλοκαίρι απ'την vodafone

 

1) το build.prop μου είναι εδώ

 

2) το sales item μου είναι το 1236-7382

 

3) σ'αυτη τη λίστα δεν "υπάρχω" ακόμα, αλλά σ'αυτή (που δείχνει πιο updated) υπάρχω...παρ'όλα αυτά το pc companion με δείχνει up-to-date...

 

4) είμαι σοβαρά γιατρέ μου ?!?!?! ...εν ολίγοις, με ότι στοιχεία σας έδωσα, τι συμπεραίνετε για τη συσκευή ; έχει νόημα που περιμένω σα @#@#$ να βγει κάποτε :) ??

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να αποθηκευσω εναν αριθμο με ρωταει που θελω...Εχει 2 επιλογες..Η λεει Google και εχει το mail μου η απο κατω λεει επαφες τηλεφωνου...Πως μπορω να αποθηκευσω τον αριθμο στην καρτα sim? plz απαντηστε μου παιδια ...

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Κάτι απλό θα ήταν να αποθηκεύσεις στις επαφές τηλεφώνου και μετά απο τις επαφές να κάνεις εξαγωγή στην κάρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι απλό θα ήταν να αποθηκεύσεις στις επαφές τηλεφώνου και μετά απο τις επαφές να κάνεις εξαγωγή στην κάρτα sim.

 

Πως κανω εξαγωγη?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τις επαφές πατάς το αριστερό πλήκτρο και διαλέγεις εισαγωγή/εξαγ.Απο εκει επιλέγεις εξαγωγή στην καρτα sim
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα. :)

περασα τα πανδεινα 7 μερες τωρα με μια επεμβαση laser διορθωσης μυωπιας που εκανα (ελεειστε τον αοματο :cool:) γιατι εκτος απ'το οτι ειχε πολυ πονο και απομονωση σε απολυτο σκοταδι για μερες, ειχε και εντολη γιατρου να μεινω μακρια απο τηλεοραση και υπολογιστη, οποτε εχασα πολλα επεισοδια (για την ακριβεια ακομα απαγορευεται ο υπολογιστης αλλα οκ, δε νομιζω οτι ο γιατρος μου ειναι μελος του φορουμ :lol:).

απ'οτι καταλαβα ακομα δε βγηκε η 2.1 για τους generic UK αν και ηταν να βγει στις 16/11, ή κανω λαθος? και ποτε θα βγει δηλαδη, κοτζαμ ματια αλλαξα, κι αυτοι ακομα? :blink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....μια ερωτηση θελω να κανω....ενω δεν εχω πολλες εφαρμογες εγκατεστημενες μερικες φορες μου λεει οτι η μνημη του τηλεφωνου ειναι σχεδον γεματη....υπαρχει τροπος να αδειασει καπως? μου φαινεται λιγο περιεργο....και κατι αλλο αν γινεται....που μπορω να βρω την αφαρμογη lose weight? την εχει μεσα στην εφαρμογη cardio trainer αλλα ειναι trial.....ευχαριστω.....

πρεπει να το κανεις root

Μετα nordic

Μετα αναβαθμιση σε 2.1

Mετα ξανα root

Και μετα να βαλεις το app2sd.

Ολα αυτα τα βρισκεις στο υπομενου του φορουμ : Sony Ericsson Android OS

και...

αγορασε το cardio trainer...7-8 euro εχει...

ρε παιδια ξερει να μου πει κανεις πως ειναι οι εφαρμογες-χαρτεσ και τα μερη- στην 2.1 για τα σβησω...ψαχνω και δεν μπορω να τα βρω..?και κατι ακομα..τραβηξα ενα βιντεο αλλα δεν το βρισκω στο -βιντεο- αλλα στο αλμπουμ?πως γινεται να το παω εκει που λεει βιντεο?εχω το astro αλλα και εκει δε βρισκω φακελο που να γραφει βιντεο..

φτιαξε εναν φακελο που να λεγεται video:)

Παίδες, εβάλα την εκδοση 2.1 και ενω έκανα backup τις επαφές μου κ ολα τα αλλα μεσω του site και μου τα έδειξε κανονικά στο pc μεσω της ιστοσελίδας, προσπαθώ να κάνω επαναφορά κ δεν βρίσκω άκρη...

προσπάθησα κ απο το κινητό αλλα μου βγάζει οτι δεν εκτελείται ο συχγρονισμός...

Εχει υπόψιν του κανείς καμία λύση . . . ? ? ? ?

μετα την μεταβαση σε 2.1, ξαναπερασες το google account σου στο κινητο? Δουλεψε σωστα? Πχ εχεις προσβαση στο Market?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω ένα πρόβλημα από χθες το βράδυ που έπαιζα με το κινητό, δεν μπορώ να δεχτώ SMS. Δεν υπάρχει ειδοποίηση ότι έχω δεχθεί ούτε τίποτα. Μέχρι χθες το βράδυ χρησιμοποιούσα το Handcent SMS κανονικότατα, και σε αυτό δεν άλλαξα κάποια ρύθμιση. Πρέπει κάποια στιγμή να έβαλα το Droidstats, το οποίο και έβγαλα, όπως και το Handcent SMS, για να επιστρέψω στο κλασσικό, και δοκίμασα 2 φορές να μου στείλω μήνυμα, αλλά πάλι δεν ήρθε. Τώρα έκανα reboot και θα ξανά δοκιμάσω. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι πρόβλημα του παροχού σου. Δοκίμασε να κάνεις κλήσεις από το κινητό σου και να στείλεις κανένα μύνημα...
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι πρόβλημα του παροχού σου. Δοκίμασε να κάνεις κλήσεις από το κινητό σου και να στείλεις κανένα μύνημα...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δεν ήταν αυτό, έφταιγε το ότι η εσωτερική μνήμη είχε πολύ λίγο ελεύθερο χώρο! (είχε βγει το σχετικό εικονίδιο). Δείτε και εδώ:

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=11045

 

Μόλις έσβησα κάποιες εφαρμογές ~10ΜΒ αν θυμάμαι καλά και όλες τις συζητήσεις (για το τελευταίο δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο) και ξανά δέχομαι κανονικά.

 

Για την ιστορία, έπαιρνα και δεχόμουν κλήσεις κανονικά, όπως και έστελνα sms κανονικά. Επίσης δεν υπήρχε κανένα μήνυμα κάποιας φραγής εισερχομένων, δηλαδή έπρεπε να το μυριστείς για να το καταλάβεις, ελπίζω να το φτιάξουν.

 

Thanks mobile hacker πάντως για την απάντηση.:)

 

EDIT: Χρησιμοποιώ τόσο Yahoo! όσο και Gmail. Η επίσημη Yahoo! mail εφαρμογή μόλις συνδέομαι σε wifi ή 3G ελέγχει αυτόματα για νέα mails, ενώ η αντίστοιχη Gmail δεν το κάνει, πρέπει να πατήσω refresh. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό; Κάποιο app ίσως;

Edited by kalas
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα φιλε αλλα και πριν και μετα την αλλαγη στις τιμες εξακολουθει να μου βγαζει την ιδια ταχυτητα συνδεσης: 65Mbps. Δεν ξερω αν βελτιωνεται η αποσταση ληψης σηματος (δεν εχω υπογειο για να το δοκιμασω :-D) οποτε επεστρεψα στις παλιες τιμες και βλεπουμε...

 

Υ.Γ. Εννοειται οτι εκανα επανεκκινηση μετα τις αλλαγες

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Εγώ δεν έχω n router αλλά έχει ένας φίλος και το έχει στον 2ο όροφο και εμείς αράζουμε στην ταράτσα (3ος), πριν από αυτή την ρύθμιση δεν είχα και τόσο καλό σήμα, τώρα λίγο πιο σταθερό και λίγα mbps πιο πάνω :) εγώ θα το αφήσω, θέλω να δω και τι κατανάλωση έχει από θέμα μπαταρίας...

btw μετά το skype έβαλα και το ventrilo (ventriloid) .... η μισή clan στο L2 τρέχει προς android τώρα! :lol:

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω Android 2.1 Και την λειτουργια usb debugging checked.Οταν συνδεω το κινητο στο pc για να στειλω αρχεια μου κανει επανεκινηση...Ξερει κανεις τι μπορει να φταει?(ειναι rooted)

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Εχω Android 2.1 Και την λειτουργια usb debugging checked.Οταν συνδεω το κινητο στο pc για να στειλω αρχεια μου κανει επανεκινηση...Ξερει κανεις τι μπορει να φταει?(ειναι rooted)

 

Δες εδώ, θα σε βοηθήσει

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πεδες ειμαι στην 1.6-το κινητο δεν ειναι ρουτ και ανμπραντετ πως τα λετε...

 

εχω 3 αποριες..

1)εχει βγει η εκδοση για 2.1 για εμας τους ταπεινους που δεν εχουμε σχεση με pc??

 

2)αν ναι...γινεται μεσω wi-fi..?γιατι εννω μου λεει οτι εχει κ νεοτερη εκδοση...κ με ρωταει αν θα την κατεβασω...μετα δεν μου την κατεβαζει....(κ αφερει κ το εικονιδιο..)

 

3)πρεπει να κρατησω αντιγραφο ασφαλειας αν γινει η αναβαθμιση?(χανω επαφες κ προγραμματα που εχω ηδη μεσα..?)

 

αυτα προς το παρον....-=υποψιν το κινητο ειναι αγορασμενο απο ε-shop και δεν εχει σχεση με vodafone-win d και τετοια..

 

και τελος.....που βρισκεται το μενου με το αντιγραφο ασφαλειας...????εγω γιατι δεν το βλεπω ο γκαου...????

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι έχει βγει γενικά. Λογικά θα μπορείς κι εσύ σύντομα (αν όχι και τώρα) να την κάνεις

2) Ναι γίνεται.

3) Πάντα κρατάμε αντίγραφο ασφαλείας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το αντιγραφο πως το κανουμε ..??δεν βλεπω επιλογη...

απο το pc companion- με μεταφερει στα αρχεια ...αλλα δεν βλεπω επιλογη...για αντιγραφα

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ, θα σε βοηθήσει

 

 

Θα πιστεψεις αν σου πω οτι μου κανει επανεκινησεις μονο οταν εχω το usb debbuging?Αν το κανω unckeck τοτε ολα μια χαρα...(Κανω παντα απενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου πριν τραβηξω το καλωδιο)

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Θα πιστεψεις αν σου πω οτι μου κανει επανεκινησεις μονο οταν εχω το usb debbuging?Αν το κανω unckeck τοτε ολα μια χαρα...(Κανω παντα απενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου πριν τραβηξω το καλωδιο)

 

Ναι σου κάνει επανεκκινήσεις γιατί έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα.

 

Ακόμα και αν δεν τραβάς το καλώδιο.

 

Μπορείς αν θέλεις απλά να κάνεις untick το debugging.

 

Αλλά η λύση του format της κάρτας είναι μακράν η καλύτερη για μένα.

10 λεπτάκια δουλειά...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου κάνει επανεκκινήσεις γιατί έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα.

 

Ακόμα και αν δεν τραβάς το καλώδιο.

 

Μπορείς αν θέλεις απλά να κάνεις untick το debugging.

 

Αλλά η λύση του format της κάρτας είναι μακράν η καλύτερη για μένα.

10 λεπτάκια δουλειά...

 

Σωστο σε βρισκω...Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια φιλε

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Hello σε όλους,

 

ρε παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να βρω το app2sd, καμιά ιδέα κανείς?

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Hello σε όλους,

 

ρε παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να βρω το app2sd, καμιά ιδέα κανείς?

 

 

ευχαριστώ

 

!!!...

 

Δες λίγο τα thread του Sony Ericsson android os.

 

Αν πάλι εννοείς εφαρμογή App2SD και όχι το γνωστό σκριπτάκι, θα περιμένεις μέχρι την 2.2 Froyo.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

!!!...

 

Δες λίγο τα thread του Sony Ericsson android os.

 

Αν πάλι εννοείς εφαρμογή App2SD και όχι το γνωστό σκριπτάκι, θα περιμένεις μέχρι την 2.2 Froyo.

 

γιατι, θα παρει froyo το mini?

Link to comment
Share on other sites

γιατι, θα παρει froyo το mini?

 

Δεν γνωρίζω. Αλλά δεν είναι και απίθανο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...