Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ξερει να μου πει κανεις πως ειναι οι εφαρμογες-χαρτεσ και τα μερη- στην 2.1 για τα σβησω...ψαχνω και δεν μπορω να τα βρω..?και κατι ακομα..τραβηξα ενα βιντεο αλλα δεν το βρισκω στο -βιντεο- αλλα στο αλμπουμ?πως γινεται να το παω εκει που λεει βιντεο?εχω το astro αλλα και εκει δε βρισκω φακελο που να γραφει βιντεο..

καποιος??????:O:O

Αν σβήσεις την εφαρμογή google maps-χάρτες τότε αφαιρούνται και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, ειμαι κατοχος 2 x10 mini, το ενα απο wind, και το αλλο απο vodafone. Αυτο που είναι απο wind σημερα του έκανα κανονικα αναβάθμιση με το pc companion ενω μεχρι τωρα δεν ειχε βγαλει καμια ενημερωση η wind. Στο αλλο της vodafone, το εχω κανει root και εχω την εκδοση 1.2.A.174. Μεχρι σημερα δεν μου εχει κανει αναβάθμιση στο 2.1. Το εχω δοκιμασει απο 3 υπολογιστες, του εχω ξαναβάλει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλα παραμενει στην 1.6. Το root παραμενει παντως παρόλο που εκανε restore το κινητο. Το pccompanion to και το seus τα εχω εγκαταστησει και απεγκαταστησει πολλες φορές αλλα τιποτα. Καμια ιδεα? Μηπως πρεπει να βγάλω το root απο το κινητο και αν ναι πως. Αν μπορει κάποιος ας βοηθησει γιατι εχω αγανακτησει.... ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι κατοχος 2 x10 mini, το ενα απο wind, και το αλλο απο vodafone. Αυτο που είναι απο wind σημερα του έκανα κανονικα αναβάθμιση με το pc companion ενω μεχρι τωρα δεν ειχε βγαλει καμια ενημερωση η wind. Στο αλλο της vodafone, το εχω κανει root και εχω την εκδοση 1.2.A.174. Μεχρι σημερα δεν μου εχει κανει αναβάθμιση στο 2.1. Το εχω δοκιμασει απο 3 υπολογιστες, του εχω ξαναβάλει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλα παραμενει στην 1.6. Το root παραμενει παντως παρόλο που εκανε restore το κινητο. Το pccompanion to και το seus τα εχω εγκαταστησει και απεγκαταστησει πολλες φορές αλλα τιποτα. Καμια ιδεα? Μηπως πρεπει να βγάλω το root απο το κινητο και αν ναι πως. Αν μπορει κάποιος ας βοηθησει γιατι εχω αγανακτησει.... ευχαριστώ

 

για τα vf branded δεν εχει βγει ακομα η 2.1.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανω rooting στο x10mini?

τι θα κερδισω αν το κανω?

 

Εχω κατεβασει μερικα GPS software απο τορρεντ και δεν δουλευουν.

Παιζει ρολο η απενεργοποίηση του "Data transfer" ? Με τον φοβο οτι αυτο εχει σχεση με την χρεωση ιντερνετ χωρις την θεληση μου.

Εχω απερνγοποιησει επισης το Ιντερνετ, σβηνοντας το URL στις ρυ8μισεις ιντερνετ.Για οικονομικους λογους.

 

 

Οταν τρεχει ενα GPS προγραμμα αναβει ενα εικονιδιο που δεν αναβει αλλοτε. Αυτο ειναι το σημα της λειτουργιας του GPS?

 

ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο να ρωτησω;αυτο το γραμματοψαχτηρη στις επαφες μηπως υπαρχη κανας ευκολος τροπος να γινει στα ελληνηκα;Λεω γω τωρα... Μηπως ειναι ευκολο οπως με το προβλημα πληκτρολογιου τοτε με την Nordik

Sent from my U20i using Tapatalk

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα. :)

περασα τα πανδεινα 7 μερες τωρα με μια επεμβαση laser διορθωσης μυωπιας που εκανα (ελεειστε τον αοματο :cool:) γιατι εκτος απ'το οτι ειχε πολυ πονο και απομονωση σε απολυτο σκοταδι για μερες, ειχε και εντολη γιατρου να μεινω μακρια απο τηλεοραση και υπολογιστη, οποτε εχασα πολλα επεισοδια (για την ακριβεια ακομα απαγορευεται ο υπολογιστης αλλα οκ, δε νομιζω οτι ο γιατρος μου ειναι μελος του φορουμ :lol:).

απ'οτι καταλαβα ακομα δε βγηκε η 2.1 για τους generic UK αν και ηταν να βγει στις 16/11, ή κανω λαθος? και ποτε θα βγει δηλαδη, κοτζαμ ματια αλλαξα, κι αυτοι ακομα? :blink:

 

τελικα βγηκε η 2.1 για τους Generic UK, κι αν οχι ξερουμε ποτε θα βγει? απαντηστε καποιος ρε παιδια γιατι ειλικρινα αδυνατω να διαβασω ολες τις σελιδες που εχασα τοσες μερες. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά αν γίνει format στην κάρτα μνήμης από τον υπολογιστή με το να γίνει format από το κινητό;

 

Για το Generic UK δεν ξέρω εγώ πάντως που το αγόρασα από eshop στην Ελλάδα ούτε root ούτε unbrand πήρα κανονικά την 2.1. Γιατί δεν δοκιμάζεις μια με το SEUS; Δεν χάνεις τίποτα.

Edited by duckrider
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

τελικα βγηκε η 2.1 για τους Generic UK, κι αν οχι ξερουμε ποτε θα βγει? απαντηστε καποιος ρε παιδια γιατι ειλικρινα αδυνατω να διαβασω ολες τις σελιδες που εχασα τοσες μερες. ευχαριστω.

 

Έχει βγει σύνδεσε το κινητό στο SEUS και κάνε την αναβάθμιση. :D

 

Και περαστικά σου φίλε.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει σύνδεσε το κινητό στο SEUS και κάνε την αναβάθμιση. :D

 

Και περαστικά σου φίλε.

 

να'σαι καλα φιλε μου, σ'ευχαριστω. λεω να το ξεκινησω τωρα που κατι ψιλοβλεπω γιατι αυριο παω για αλλαγη και ισως να ειμαι Θεοτυφλος παλι. :lol:

ειμαι unbranded και rooted σε Generic UK οπως καταλαβες, απλα κανω αναβαθμιση μεσω SEUS και ειμαι 2.1 ή απαιτειται κι αλλη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα φιλε μου, σ'ευχαριστω. λεω να το ξεκινησω τωρα που κατι ψιλοβλεπω γιατι αυριο παω για αλλαγη και ισως να ειμαι Θεοτυφλος παλι. :lol:

ειμαι unbranded και rooted σε Generic UK οπως καταλαβες, απλα κανω αναβαθμιση μεσω SEUS και ειμαι 2.1 ή απαιτειται κι αλλη διαδικασια?

 

Αν θες να κάνεις κανά backup τις επαφές σου με το MyPhoneExplorer.

 

Κατά τα άλλα θα σβηστεί όλο το σύμπαν. Μορείς να πάρεις Backup εφαρμογών με το titanium αλλά καλύτερα κάνε clean install.

 

Και εννοείται οτι το root χάνεται και θέλει ξανά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αδειο το εχω, περιμενα την 2.1, ουτε καν επαφες δεν περασα ακομα, οποτε οκ, ξεκιναω αναβαθμιση με SEUS και μετα root.
Link to comment
Share on other sites

μολις εγινα και εγω κατοχος του xperia x10 mini.Προσπαθω να το συνδεσω ομως με το pc suite και δεν βρισκει το κινητο.ψαχνει τα drivers στην αρχη και μετα σταματαει χωρις να βρει τιποτα.τι να κανω?
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

αδειο το εχω, περιμενα την 2.1, ουτε καν επαφες δεν περασα ακομα, οποτε οκ, ξεκιναω αναβαθμιση με SEUS και μετα root.

 

σχεδον κατεβηκε η 2.1 με το SEUS. μετα ακολουθω αυτη τη διαδικασια, ετσι? πως περναω το z4root στο κινητο ομως. εχω βεβαια το root explorer 2.12.2 αλλα ουτε αυτο ξερω πως να το περασω στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

σχεδον κατεβηκε η 2.1 με το SEUS. μετα ακολουθω αυτη τη διαδικασια, ετσι? πως περναω το z4root στο κινητο ομως. εχω βεβαια το root explorer 2.12.2 αλλα ουτε αυτο ξερω πως να το περασω στο κινητο.

 

To z4root μπορείς να το κατεβάσεις και από το market.

Γενικά πάντως αν θέλεις να τρέξεις εφαρμογές android (.apk) που θα έχεις βάλει στην κάρτα, θα πρέπει να έχεις κατεβάσει και κάποιον file manager.

Link to comment
Share on other sites

To z4root μπορείς να το κατεβάσεις και από το market.

Γενικά πάντως αν θέλεις να τρέξεις εφαρμογές android (.apk) που θα έχεις βάλει στην κάρτα, θα πρέπει να έχεις κατεβάσει και κάποιον file manager.

 

σ'ευχαριστω πολυ, ετσι το εκανα τελικα, ολα οκ! ωρα να αρχισω να περναω εφαρμογες τωρα... :D

Link to comment
Share on other sites

ok..ευχαριστω...τα βιντεο ομως γιατι πανε μαζι με τις φοτο στην κατηγορια -αλμπουμ- και οχι στο-βιντεο-:!::!:

 

Τα βίντεο και οι φωτογραφίες πάνε στο φάκελλο DCIM για να υπάρχει συμβατότητα με τις φωτογραφικές μηχανές (μια και εκεί τα σώζουν κι αυτές) ώστε αν μπει η κάρτα σε κάποια φωτογραφική να μπορείς να τα βλέπεις και εκεί, ένα κάτι σαν συμβατότητα δηλαδή. ;)

 

σ'ευχαριστω πολυ....

Τίποτα βρε. Μεταξύ μας? Αλίμονο! :P

 

Έχει διαφορά αν γίνει format στην κάρτα μνήμης από τον υπολογιστή με το να γίνει format από το κινητό;

 

Δεν νομίζω. Αρκεί να είναι FAT32.

Γιατί αν είναι χοντρύτερη από 32 δε θα χωράει μέσα μετά. :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο να ρωτησω;αυτο το γραμματοψαχτηρη στις επαφες μηπως υπαρχη κανας ευκολος τροπος να γινει στα ελληνηκα;Λεω γω τωρα... Μηπως ειναι ευκολο οπως με το προβλημα πληκτρολογιου τοτε με την Nordik

Sent from my U20i using Tapatalk

το dialer one εχει υποστηριξη για ελληνικη γλωσσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς αν μετα την αναβάθμιση σε 2.1, δεν του δουλεύει το κουμπί των φωτογραφιών?

Αν το πατήσω δεν μου ανοίγει αυτόματα το προγραμμα λήψης φωτογραφιών/βίντεο, ενώ αν μπω απ το μενού , το κουμπί δουλευεί κανονικα (συνεπώς ειναι θεμα software και όχι χαλασμένο πληκτρο).

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό? Να δοκιμάσω να ξαναπεράσω την αναβάθμιση?

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Χρησιμοποιώ τόσο Yahoo! όσο και Gmail. Η επίσημη Yahoo! mail εφαρμογή μόλις συνδέομαι σε wifi ή 3G ελέγχει αυτόματα για νέα mails, ενώ η αντίστοιχη Gmail δεν το κάνει, πρέπει να πατήσω refresh. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό; Κάποιο app ίσως;

 

Έπρεπε να ενεργοποιήσω τον συγχρονισμό στις Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί & συγχρονισμός - αυτόματος συγχρονισμός (tick). Εγώ το είχα untick για κάποιο λόγο. Το γράφω μήπως το χρειάζεται και κάποιος άλλος.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς αν μετα την αναβάθμιση σε 2.1, δεν του δουλεύει το κουμπί των φωτογραφιών?

Αν το πατήσω δεν μου ανοίγει αυτόματα το προγραμμα λήψης φωτογραφιών/βίντεο, ενώ αν μπω απ το μενού , το κουμπί δουλευεί κανονικα (συνεπώς ειναι θεμα software και όχι χαλασμένο πληκτρο).

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό? Να δοκιμάσω να ξαναπεράσω την αναβάθμιση?

Σε μενα δεν υπαρχει τετοιο προβλημα,δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς αν μετα την αναβάθμιση σε 2.1, δεν του δουλεύει το κουμπί των φωτογραφιών?

Αν το πατήσω δεν μου ανοίγει αυτόματα το προγραμμα λήψης φωτογραφιών/βίντεο, ενώ αν μπω απ το μενού , το κουμπί δουλευεί κανονικα (συνεπώς ειναι θεμα software και όχι χαλασμένο πληκτρο).

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό? Να δοκιμάσω να ξαναπεράσω την αναβάθμιση?

 

δουλευει μια χαρα. θελει γερο πατημα, ειναι σα να εχει 2 επιπεδα πιεσης, οποτε δοκιμασε με λιγο παραπανω δυναμη (εγω στην αρχη παντως δε το πατουσα, το... χαιδευα, και φυσικα δεν ανοιγε η καμερα, γι'αυτο στο λεω).

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανω rooting στο x10mini?

τι θα κερδισω αν το κανω?

 

Εχω κατεβασει μερικα GPS software απο τορρεντ και δεν δουλευουν.

Παιζει ρολο η απενεργοποίηση του "Data transfer" ? Με τον φοβο οτι αυτο εχει σχεση με την χρεωση ιντερνετ χωρις την θεληση μου.

Εχω απερνγοποιησει επισης το Ιντερνετ, σβηνοντας το URL στις ρυ8μισεις ιντερνετ.Για οικονομικους λογους.

 

 

Οταν τρεχει ενα GPS προγραμμα αναβει ενα εικονιδιο που δεν αναβει αλλοτε. Αυτο ειναι το σημα της λειτουργιας του GPS?

 

ευχαριστω ...

 

root θα το κάνεις με τις καταπληκτικές οδηγίες του DaRK_Dog από εδώ

 

Το κινητό όπως το αγοράζεις είναι κατά κάποιον τρόπο "κλειδωμένο" σαν να έχεις μπει σαν απλός χρήστης σε ένα λειτουργικό υπολογιστή! Με τη διαδικασία root αποκτάς δικαιώματα διαχειριστή, ώστε να επεμβαίνεις σε βάθος στο λειτουργικό του τηλεφώνου, τα ενσωματωμένα προγράμματα και μάλιστα προαπαιτείται για κάποια άλλα του market όπως το setCPU, Autokiller memory που εξηπρετούν στην διάρκεια που κρατάει η μπαταρία κλπ!

 

Για τα προγράμματα του GPS που λες δεν γνωρίζω, μιας και δεν αναφέρεις ποια χρησιμοποιείς και για να πω την αλήθεια δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα κάποιο που να θέλει εκτεταμένη χρήση GPS! Πάντως από torrent πρόσεξε μην κατεβάζεις για PC και όχι για android! Ψάξε στο market και δοκίμασε κάποιο trial και αν σου κάνει (αν θυμάμαι καλά έχουν αναφέρει πολλές φορές στο forum για το nDrive σαν ένα από τα καλά προγράμματα) δοκίμασε στο γούγλη αν το θες με πλάγιες οδούς!

 

Το εικονίδιο του gps είναι χαρακτηριστικό και ανάβει μόλις το ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής! Θα το βρεις και στην περιγραφή του manual που είχε μέσα στο κουτί!

 

Πρόσεξε ότι για να συνδεθείς στο market για οτιδήποτε προγράμματα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει μια σύνδεση με Internet πχ με κάποιο rooter μέσω wifi και τα δεδομένα φόντου από ρυθμίσεις-->λογαριασμοί και συγχρονισμός. Επι πλέον χρειάζεσαι και λογαριασμό στο google!

Link to comment
Share on other sites

root θα το κάνεις με τις καταπληκτικές οδηγίες του DaRK_Dog από εδώ

 

Το κινητό όπως το αγοράζεις είναι κατά κάποιον τρόπο "κλειδωμένο" σαν να έχεις μπει σαν απλός χρήστης σε ένα λειτουργικό υπολογιστή! Με τη διαδικασία root αποκτάς δικαιώματα διαχειριστή, ώστε να επεμβαίνεις σε βάθος στο λειτουργικό του τηλεφώνου, τα ενσωματωμένα προγράμματα και μάλιστα προαπαιτείται για κάποια άλλα του market όπως το setCPU, Autokiller memory που εξηπρετούν στην διάρκεια που κρατάει η μπαταρία κλπ!

 

Για τα προγράμματα του GPS που λες δεν γνωρίζω, μιας και δεν αναφέρεις ποια χρησιμοποιείς και για να πω την αλήθεια δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα κάποιο που να θέλει εκτεταμένη χρήση GPS! Πάντως από torrent πρόσεξε μην κατεβάζεις για PC και όχι για android! Ψάξε στο market και δοκίμασε κάποιο trial και αν σου κάνει (αν θυμάμαι καλά έχουν αναφέρει πολλές φορές στο forum για το nDrive σαν ένα από τα καλά προγράμματα) δοκίμασε στο γούγλη αν το θες με πλάγιες οδούς!

 

Το εικονίδιο του gps είναι χαρακτηριστικό και ανάβει μόλις το ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής! Θα το βρεις και στην περιγραφή του manual που είχε μέσα στο κουτί!

 

Πρόσεξε ότι για να συνδεθείς στο market για οτιδήποτε προγράμματα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει μια σύνδεση με Internet πχ με κάποιο rooter μέσω wifi και τα δεδομένα φόντου από ρυθμίσεις-->λογαριασμοί και συγχρονισμός. Επι πλέον χρειάζεσαι και λογαριασμό στο google!

 

Ευχαριστω!

 

Πρεπει να κανω backup κατι πριν το root? θα δοκιμασω τον τροπο μεσω του x10 και οχι με το pc.

 

Ευχαριστω!

 

θα δοκιμασω τον τροπο μεσω του x10 και οχι με το pc.

 

τλκ την πρωτη διαδικασια μεσω pc.

περιμενω ομως να μαθω αν χρειαζεται backup.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει παρατηρήσει κανείς αν μετα την αναβάθμιση σε 2.1, δεν του δουλεύει το κουμπί των φωτογραφιών?

Αν το πατήσω δεν μου ανοίγει αυτόματα το προγραμμα λήψης φωτογραφιών/βίντεο, ενώ αν μπω απ το μενού , το κουμπί δουλευεί κανονικα (συνεπώς ειναι θεμα software και όχι χαλασμένο πληκτρο).

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό? Να δοκιμάσω να ξαναπεράσω την αναβάθμιση?

 

Mόλις διάβασα το μήνυμά σου ήμουν έτοιμος ν'αρχίσω να γράφω ότι το ίδιο παρατήρησα κι εγώ! Το άφησα όμως για λίγο για να δω τι γράφτηκε παρακάτω κι αφού διάβασα αυτό..

δουλευει μια χαρα. θελει γερο πατημα, ειναι σα να εχει 2 επιπεδα πιεσης, οποτε δοκιμασε με λιγο παραπανω δυναμη (εγω στην αρχη παντως δε το πατουσα, το... χαιδευα, και φυσικα δεν ανοιγε η καμερα, γι'αυτο στο λεω).

...είπα να το δοκιμάσω γι'ακόμα μια φορά στο Χ10 μου πριν αρχίσω να γράφω την απάντησή μου η οποία τελικά άλλαξε και εντέλει δουλεύει κι εμένα κανονικά!

 

Πάτα το γερά!:D

 

Μόλις θυμήθηκα κι εγώ ένα ψιλο-"κουλό" που μου κάνει το X10 mini μετά την αναβάθμιση σε 2.1 (και root). Έχω παρατηρήσει ότι μετά από τερματισμό κλήσης με το κάτω δεξί πλήκτρο της συσκευής (αυτό με το βελάκι) -και όχι με το κόκκινο τηλεφωνάκι μιας και η οθόνη έχει ήδη μαυρίσει μέχρι να τελειώσει η κλήση-, με βγάζει στην τελευταία οθόνη των εφαρμογών που έχω εγκαταστήσει αλλά σε φάση στην οποία τα εικονίδια εμφανίζονται με το χαρακτηριστικό "Χ" στην γωνιά τους σαν να πάτησα το "Διάταξη εικονιδίων", εργασία δηλαδή που σου επιτρέπει την απεγκατάστασή των..!

 

Μου φαίνεται ότι το κάνει και μετά από κάποιες φορές που ξεκλειδώνω τη συσκευή μετά το scroll αλλά εδώ ίσως να κάνω και λάθος.

 

Εννοείται ότι "Διάταξη εικονιδίων" δεν έχει προηγηθεί από μεριά μου όμως εκείνη η οθόνη έχει βρεθεί αρκετές φορές μπροστά στα μάτια μου κι αρχίζω ν'αναρρωτιέμαι. Φταίει το update; Το root; Το Titanium backup μήπως..;:blink:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...