Jump to content

Cosmote internet on the phone! internet για όλους!


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόκειται για εποχιακή προσφορά, δεν είναι το ίδιο.

 

Προφανώς δεν είναι το ίδιο! Ας μην δώσει το ίδιο η Cosmote! Ας δώσει απλά το Cosmote Internet On the Phone ... και στα καρτοκινητά! ;)

 

Ερώτηση: στην υπηρεσία αυτή υπάρχει τρόπος να ξέρει ο χρήστης το υπόλοιπο των ΜΒ που του απομένει; (αναφέρομαι στα προγράμματα με προπληρωμένα 100 ή 300ΜΒ).

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στην υπηρεσία αυτή υπάρχει τρόπος να ξέρει ο χρήστης το υπόλοιπο των ΜΒ που του απομένει; (αναφέρομαι στα προγράμματα με προπληρωμένα 100 ή 300ΜΒ).

 

 

Στείλε ΕΥ στο 1256.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ΕΥ στο 1256.

 

Thanks! Δεν έχω τώρα την υπηρεσία (είμαι σε καρτοκινητό) αλλά επειδή βάζω μια 30άρα κάρτα το 2μηνο (δηλαδή είμαι στα ~15 ευρώ το μήνα) σκέφτομαι μήπως πάω σε πρόγραμμα συμβολαίου γιαυτό και ρωτάω. Με το μήνυμα που λες σου λέει πόσο σου απομένει κανονικά; Ρωτάω γιατί πριν κάποια χρόνια που ήμουν σε συμβόλαιο ένα "παρόμοιο" μήνυμα έλεγε απλά το ποσό του τελευταίου λογαριασμού που εκδόθηκε! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ λες για το Λ στο 1256, ο alany λέει να στείλεις ΕΥ στο 1256 για το υπολοιπο ομιλίας/μηνυμάτων/mb. Στα προγράμματα i και myway λειτουργεί σίγουρα, τώρα για τα internet on the phone ας το επιβεβαιώσει κάποιος άλλος που ξέρει σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ λες για το Λ στο 1256...

 

Μπράβο! Αυτό ήταν όπως το λες! :)

 

...ΕΥ στο 1256 για το υπολοιπο ομιλίας/μηνυμάτων/mb. Στα προγράμματα i και myway λειτουργεί σίγουρα...

 

Thanks για την πληροφορία!

 

...ΕΥ στο 1256 για το υπόλοιπο ... mb ... για τα internet on the phone ας το επιβεβαιώσει κάποιος άλλος που ξέρει σίγουρα.

 

Ναι, καλό θα ήταν να το επιβεβαίωνε κάποιος! ;)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν βάλει το internet on the phone (εγώ έχω το πρώτο πακέτο με 5€ και 100ΜΒ), για το υπόλοιπο είναι αυτό που έγραψε ο alany:

 

EY (με αγγλικούς χαρακτήρες) στο 1256.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

δουλευει κανονικα το ΕΥ (εγω το στελνω με ελληνικους χαρακτηρες) , ενεργοποιηση εχθες το απογευμα.

 

Συνδεεται με HSPA και παει πολυ καλα (κινητο HTC MAGIC)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές προσπάθειες να μάθω τελικά για το ultimate, με ενημερώνει 1 κατάστημα cosmote οτι μάλλον γίνεται κάτι τηλεφωνικά. Πήρα για 4η φορά και μάλλον έπεσα σε κάποιον που γνώριζε!! έτσι μου είπε οτι το πακέτο υπάρχει και να καλέσω όποτε θέλω να το ενεργοποιήσει ύπηρεσία της Cosmote. Αυτό λοιπόν θα κάνω αυριο!

Διστυχώς όμως δε κράτησα το όνομά του και σήμερα κάνουν τους κινέζους. Και επειδή σίγουρα διαβάζουν και απο cosmote αυτό το forum αν υπάρχει καποιος καλός άνθρωπος να με ενημερώσει έστω με pm.

Edited by ermis1975
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές προσπάθειες να μάθω τελικά για το ultimate, με ενημερώνει 1 κατάστημα cosmote οτι μάλλον γίνεται κάτι τηλεφωνικά. Πήρα για 4η φορά και μάλλον έπεσα σε κάποιον που γνώριζε!! έτσι μου είπε οτι το πακέτο υπάρχει και να καλέσω όποτε θέλω να το ενεργοποιήσει ύπηρεσία της Cosmote. Αυτό λοιπόν θα κάνω αυριο!

Διστυχώς όμως δε κράτησα το όνομά του και σήμερα κάνουν τους κινέζους. Και επειδή σίγουρα διαβάζουν και απο cosmote αυτό το forum αν υπάρχει καποιος καλός άνθρωπος να με ενημερώσει έστω με pm.

 

Η υπηρεσια υπαρχει αλλα δινεται επιλεκτικα σε μεγαλους πελατες ,κυριως εταιρικους,δεν εχεις να χασεις ,ρωτησε στο cc...

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσια υπαρχει αλλα δινεται επιλεκτικα σε μεγαλους πελατες ,κυριως εταιρικους,δεν εχεις να χασεις ,ρωτησε στο cc...

 

Ρώτησα. Εκανα "φασαρία", μίλησα για τον ανταγωνισμό και επιμένουν οτι τέτοια υπηρεσία δεν υπάρχει. Και είναι πραγματικά κρίμα αν τελικά υπάρχει η υπηρεσία να σε δουλεύουν και να μη την ενεργοποιούν. Γιατί ο ανταγωνισμός να δίνει τη δυνατότητα να έχεις το αυτονόητο. Ετσι απο πείσμα αν τελικά πάρων καρτα μόνο data θα πάρω της Voda.

Link to comment
Share on other sites

Για τον υπολοιπόμενο όγκο δεδομένων του Internet on the phone ισχύει κανονικά η αποστολή ΕΥ ή 1 στο 1256

 

H απάντηση υπάρχει και μάλιστα σε αυτή τη σελίδα. Κάνε τον κόπο να την διαβάσεις ;)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα mio με windows mobile και ενεργοποιημένο το i-20 εδώ και 2 ημέρες. Είδα στο site της cosmote ότι τα δωρεάν mb δεν αφορούν wap. Θα χρησιμοποιήσω τον opera mini 5 beta. Αυτός χρησιμοποιεί internet ή θα βρεθώ προ εκπλήξεων στο λογαριασμό, οπότε να χρησιμοποιώ internet explorer? Επίσης πιστεύω ότι στο laptop με το usb που μου έχει μείνει από τότε που είχα cosmote internet on the go θα λειτουργεί επίσης από τον προπληρωμένο όγκο δεδομένων. Τέλος αν ξέρει κανείς αν ισχύει ακόμη η προσφορά του διπλάσιου όγκου δεδομένων για ένα χρόνο, γιατί όταν στέλνω το ΕΥ με ενημερώνει ότι από την έκδοση του επόμενου λογαριασμού και έπειτα θα μπορώ να ενημερωθώ. Ευχαριστώ! Edited by spiky
Link to comment
Share on other sites

ειναι 300mb αρκετα για πλοηγηση 3 ωρες περιπου τη μερα?για απλο διαβασμα ειδησεων....αν παω εξωτερικο μεσω wifi απο ξενοδοχειο χρεωνομαι απο κοσμοτε?
Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέεσαι μέσω WiFi δεν θα χρεώνεσαι απολύτως τίποτα. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσω το Internet on The phone basic είτε μέσω SMS είτε μέσω myaccount, σε παίρνουν και τηλεφωνο για επιβεβαίωση ή ενεργοποιείται αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσω το Internet on The phone basic είτε μέσω SMS είτε μέσω myaccount, σε παίρνουν και τηλεφωνο για επιβεβαίωση ή ενεργοποιείται αυτόματα;

 

Αυτόματα σε περίπου 10 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα σε περίπου 10 δευτερόλεπτα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Κάναμε την αίτηση και μου ήρθε το εξής μήνυμα "H αποστολή των ρυθμίσεων της υπηρεσίας Ιnternet On the Phone δεν ειναι δυνατην.Παρακαλώ επικοινωνηστε......."

 

Στο iPhone μου και πριν στειλω το μήνυμα είχα μπει κάποιες φορές απο 3G και σερφαρα κανονικά...Τώρα στο iPhone χρειάζεται να κανω καμια ρύθμιση ; Γιατι πήρα στο 1212 και μου ειπε οτι αυτο που πρέπει να εχει περαστει στο κινητο γενικά είναι το "Cosmote Internet on The Phone" και όχι το "Cosmote WAP".....

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα mio με windows mobile και ενεργοποιημένο το i-20 εδώ και 2 ημέρες. Είδα στο site της cosmote ότι τα δωρεάν mb δεν αφορούν wap. Θα χρησιμοποιήσω τον opera mini 5 beta. Αυτός χρησιμοποιεί internet ή θα βρεθώ προ εκπλήξεων στο λογαριασμό, οπότε να χρησιμοποιώ internet explorer? Επίσης πιστεύω ότι στο laptop με το usb που μου έχει μείνει από τότε που είχα cosmote internet on the go θα λειτουργεί επίσης από τον προπληρωμένο όγκο δεδομένων. Τέλος αν ξέρει κανείς αν ισχύει ακόμη η προσφορά του διπλάσιου όγκου δεδομένων για ένα χρόνο, γιατί όταν στέλνω το ΕΥ με ενημερώνει ότι από την έκδοση του επόμενου λογαριασμού και έπειτα θα μπορώ να ενημερωθώ. Ευχαριστώ!

 

μπορεις να βαλεις επιπλεον το internet on the phone και να μπαινεις κ με wap..προστιθεται στα υπαρχοντα mbs...

Link to comment
Share on other sites

Με i20 έμπαινα κανονικά απο το iphone στο pc και απλά μειώνονταν τα mb. Το ίδιο και με stick. Τώρα τα διάφορα "κόλπα" που κάνουν οι κινητές για να χρεώνουν όγκο δεδομένων extra και πλαγίως είναι απαράδεκτα! Τουλάχιστον θα πρέπει να ενημερώνουν τους χρήστες ώστε να κάνουν τις σωστές ρυθμίσεις. (αν όμως έχεις iphone που δεν υποστηρίζει wap μπορείς να serfareis άφοβα!)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός, έστειλα ΕΥ και τα διαθέσιμα mb είναι 250, οπότε η προσφορά για διπλάσιο όγκο δεν ισχύει πια. Όταν δω και το λογαριασμό θα σας πω για τον οπερα και το στικ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...