Jump to content

Cosmote internet on the phone! internet για όλους!


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημειώσεις:

 

1.Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α.

 

2.Το πακέτο COSMOTE Internet On The Phone 60 θα απενεργοποιείται αυτόματα 1 μήνα από την ημερομηνία ενεργοποίησης του.

 

3.Οι συνδρομητές θα έχουν την δυνατότητα να ενεργοποιήσουν ταυτόχρονα περισσότερα από ένα πακέτα COSMOTE Internet On The Phone 60.

 

4.Η ενσωματωμένη μηνιαία χρήση που δεν καταναλώνεται εντός ενός μηνός από την ενεργοποίηση του πακέτου, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου COSMOTE Internet On The Phone 60. Στην περίπτωση αυτή η ημερομηνία απενεργοποίησης καθορίζεται βάση της τελευταίας ημερομηνίας ενεργοποίησης πακέτου COSMOTE Internet On The Phone 60.

 

5.Η χρήση του πακέτου COSMOTE Internet On The Phone 60 γίνεται είτε ο συνδρομητής επιλέξει στη συσκευή του τη ρύθμιση COSMOTE Internet είτε τη ρύθμιση COSMOTE WAP.

 

6.Η ενσωματωμένη μηναία χρήση περιλαμβάνει την πλοήγηση σε WAP και Internet sites εκτός περιβάλλοντος «COSMOTE my view» και δεν αφορά στη χρήση δεδομένων κατά την περιαγωγή σε δίκτυα του εξωτερικού.

 

7.Η υπηρεσία COSMOTE Internet On The Phone δεν παρέχεται για χρήση δεδομένων σε περιαγωγή.

 

8.Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση. 1MB = 1024 KB και 1GB = 1024 MB.

 

9.Για όσους συνδρομητές δεν έχουν ενεργοποιήσει το πακέτο COSMOTE Internet On The Phone 60 η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται ανάλογα με τον όγκο δεδομένων(ΚΒ/ΜΒ)που καταναλώνονται. Με ρυθμίσεις Internet η χρέωση είναι 0,0010€/ΚΒ ενώ με ρυθμίσεις WAP η χρέωση είναι 0,0121€/ΚΒ.

 

10.Το πακέτο COSMOTE Internet On The Phone Starter δεν παρέχει πρόσβαση στο μενού υπηρεσιών “COSMOTE my view” και σε WAP sites.

 

11.Ισχύει για 15 ημέρες

 

Το 11 το παρατήρησε κανεις?

 

Το 11 αναφέρεται στα δωρεάν ΜΒ που σου δίνει η Cosmote οταν θα μπεις πρώτη φορά στο COSMOTE my view (έχεις 15 ημέρες για να τα φας). Μπήκα στο my view οταν αγόρασα το IOTP και συνολικά μου έδειξε 160ΜΒ-μια χαρά!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ τότε η προσφορά είναι μια χαρά κατά την γνώμη μου έτσι κ αλλιώς δεν χαλάς και πουθενά αλλού την κάρτα καθώς όλοι έχουν Whats Up πάνω κάτω.
Link to comment
Share on other sites

1-internet on the phone 60- 60mb το μηνα για χρηση internet και wap με 3ευρω -ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 120ΜΒ

μετα τα 120 mb 1ευρω/mb

 

2-internet on the phone starter -χωρις παγιο και δωρεαν ογκο αλλα με χρεωση 1ευρω το mb

 

και τα δυο ενεργοποιουντε και με sms καλεστε 1313 και μετα πατηστε το 9 να σας πουνε απο κει δεν θυμαμαι ακριβως τι sms στελνετε...

Link to comment
Share on other sites

1-internet on the phone 60- 60mb το μηνα για χρηση internet και wap με 3ευρω -ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 120ΜΒ

μετα τα 120 mb 1ευρω/mb

 

2-internet on the phone starter -χωρις παγιο και δωρεαν ογκο αλλα με χρεωση 1ευρω το mb

 

και τα δυο ενεργοποιουντε και με sms καλεστε 1313 και μετα πατηστε το 9 να σας πουνε απο κει δεν θυμαμαι ακριβως τι sms στελνετε...

 

Στέλνεις 60 στο 1333 για να ενεργοποιήσεις το Internet On The Phon 60. Μπορείς να ενεργοποιήσεις όσα πακέτα θες. Το πακέτο λήγει μετά από 30 μέρες

Link to comment
Share on other sites

1-internet on the phone 60- 60mb το μηνα για χρηση internet και wap με 3ευρω -ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 120ΜΒ

μετα τα 120 mb 1ευρω/mb

 

2-internet on the phone starter -χωρις παγιο και δωρεαν ογκο αλλα με χρεωση 1ευρω το mb

 

και τα δυο ενεργοποιουντε και με sms καλεστε 1313 και μετα πατηστε το 9 να σας πουνε απο κει δεν θυμαμαι ακριβως τι sms στελνετε...

 

υπάρχει τρόπος να ενημερώνομαςτε για τα δωρεάν mb?. Όσο για το σταρτερ εάν δεν το ενεργοποιήσουμε και πάμε να μπούμε έτσι έχει διαφορά στις τιμές;. Διότι αφού δεν έχει κάποιο πάγιο γιατί πρέπει να το ενεργοποιήσουμε?.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πακετο ληγει λεει 10/7.Οκ.Πρεπει δλδ να εχω στο νου μου καθε 30 μερες να το ξαναενεργοποιω μονος μου;Δε θα τραβαει τα 3 ευρο μονο του οπως πριν με τα 4;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πακετο ληγει λεει 10/7.Οκ.Πρεπει δλδ να εχω στο νου μου καθε 30 μερες να το ξαναενεργοποιω μονος μου;Δε θα τραβαει τα 3 ευρο μονο του οπως πριν με τα 4;

 

Εσυ πρεπει να το ενεργοποιεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος αραγε που το κανουν αυτο;Με τα 4 ευρο πριν δλδ γιατι τα τραβαγε μονο του;

 

Αυτο το πακετο το ενεργοποιεις οσες φορες θελεις το μηνα, γι αυτο. Ενω πριν ηταν μονο μια φορα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορει να μου πει κάποιος που στέλνω στην κοσμοτέ μηνυμα για να λάβω με σμσ τις ρυθμίσεις για ιντερνετ? Edited by JustMichalis
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα όπως είναι τώρα. Βάλτε μια υπενθύμιση 1-2 μέρες πριν λήξει το 30ήμερο. ;) Μην κάνουμε τα εύκολα δύσκολα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορει να μου πει κάποιος που στέλνω στην κοσμοτέ μηνυμα για να λάβω με σμσ τις ρυθμίσεις για ιντερνετ?

 

στειλε την λεξη wapa ΣΤΟ 1333. και αποθυκευσε τις ρυθμισεις . κατα την γνωμη μου κατεβασε το browser μινι οπερα για το κινητο σμικρυνει τον ογκο τις σελιδας δηλαδη λιγοτερα mb θα σου τρωει και επισης αλλα εαν δεν θα μπορεις να μπεις με αυτες τις ρυθμισεις καλεσε το 1313 και ζητα να σας στειλουνε τις ρυθμισεις cosmote internet ή web για να μπεις. διοτι εγω με την βοντα μονο με web μπαινω με το οπερα .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορει να μου πει κάποιος που στέλνω στην κοσμοτέ μηνυμα για να λάβω με σμσ τις ρυθμίσεις για ιντερνετ?

 

Αυτες οι ρυθμισεις που σου λεει ο johnmegarythmos ειναι ρυθμισεις wap. Για ρυθμισεις πραγματικου ιντερνετ στειλε 60 στο 1333 και μαζι με την ενεργοποιησει του πακετου θα σου ερθουν και οι ρυθμισεις εναλλακτικα αν θελεις μονο τις ρυθμισεις ιντερνετ στειλε starter στο 1333.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα όσον αφορά στο πακέτο της Cosmote που προσφέρει 1500 λεπτά δωρεάν προς όλους τους Cosmote,1500 μηνύματα δωρεαν,30 λεπτά δωρεαν προς ολους τους υπολοιπους και 250 MG για δωρεαν πλοήγηση στο Internet.

Οταν πηγαινω να συνδεθώ στο internet στο youtube ας πουμε μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση καθως δε προσφερονται πακετα δεδομενων συνδεσης.τι εννοει με αυτο?μη πως πρεπει να κανω κατι παραπανω για να ενεργοποιησω αυτη την δωρεα συνδεση των 250 MG που προσφερει η Cosmote?

σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σε Iphone 3g τι ρυθμίσεις χρειάζεται για να δουλέψει;

Καμία ρύθμιση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να ενημερώνομαςτε για τα δωρεάν mb?. Όσο για το σταρτερ εάν δεν το ενεργοποιήσουμε και πάμε να μπούμε έτσι έχει διαφορά στις τιμές;. Διότι αφού δεν έχει κάποιο πάγιο γιατί πρέπει να το ενεργοποιήσουμε?.

Για να μπορείτε να ενημερώνεστε για τα υπόλοιπα δωρεάν mb στέλνουμε info στο 1313.

Η απλά από το μετρητή του εκάστοτε κινητού

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα όσον αφορά στο πακέτο της Cosmote που προσφέρει 1500 λεπτά δωρεάν προς όλους τους Cosmote,1500 μηνύματα δωρεαν,30 λεπτά δωρεαν προς ολους τους υπολοιπους και 250 MG για δωρεαν πλοήγηση στο Internet.

Οταν πηγαινω να συνδεθώ στο internet στο youtube ας πουμε μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση καθως δε προσφερονται πακετα δεδομενων συνδεσης.τι εννοει με αυτο?μη πως πρεπει να κανω κατι παραπανω για να ενεργοποιησω αυτη την δωρεα συνδεση των 250 MG που προσφερει η Cosmote?

σας ευχαριστώ

 

το τηλεφωνο σου φταει γι αυτο...μπαινεις σε αλλα site?,αν ναι τοτε φταιει το κινητο αν οχι θελεις ευθμισεις ιντερνετ...καλεσε 1212 και πες τους να σου στειλουν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία :

Έστειλα μήνυμα 60 στο 1333 για να ενεργοποιήσω το Cosmote Internet On The Phone στο HTC Desire. Αλλά λόγο Android Linux δεν μπορούν να τροποποιηθούν η ρυθμίσεις με μήνυμα και έτσι πήρα τηλέφωνο στην Εξυπηρέτηση και μου τις έστειλαν με mail.

Αλλά οι ρυθμίσεις είναι για WAP over GPRS σας τις παραθέτω :

 

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MyCosmos που προσφέρει η Cosmote, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε τη συσκευή σας. Προκειμένου να γίνουν οι σωστές ρυθμίσεις, σας αποστέλλουμε τις παρακάτω παραμέτρους που θα πρέπει να αποθηκευθούν στη συσκευή σας. Αρχικά πρέπει να στείλετε γραπτό μήνυμα με το κείμενο WAPΑ και αποστολή στο 1333.

 

Για να ορίσετε ένα νέο APN (Σημείο Πρόσβασης), πιέστε HOME à MENU και αγγίξτε το Settings à Wireless Controls.

Μετακινήστε την οθόνη προς τα κάτω και αγγίξτε το Mobile Networks και στη συνέχεια, το Access Point Names.

Πιέστε MENU, αγγίξτε το NEW APN και ενεργοποιήστε το πληκτρολόγιο της συσκευής.

Στην οθόνη "Edit Access Point", αγγίξτε κάθε μία από τις παρακάτω παραμέτρους για να ορίσετε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν πιέστε κάθε φορά ΟΚ:

 

Name: Cosmote WAP

APN: wap

Proxy: 010.010.010.010

Port: 8080

Username: Το αφήνετε κενό

Password: Το αφήνετε κενό

Server:

MMSC:http://wap.mycosmos.gr

MMSC Proxy: Το αφήνετε κενό

MMS Port: Το αφήνετε κενό

MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

 

Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση της υπηρεσίας WAP over GPRS. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

 

Τελικά είναι ίδιες με τις Cosmote On the Phone ή μου στείλανε λάθος ρυθμίσεις ?

Το internet στο HTC Desire δουλεύει κανονικά αλλά δεν δουλέυουν τα widgets (gmail, friendstreem και Android Market κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία :

Έστειλα μήνυμα 60 στο 1333 για να ενεργοποιήσω το Cosmote Internet On The Phone στο HTC Desire. Αλλά λόγο Android Linux δεν μπορούν να τροποποιηθούν η ρυθμίσεις με μήνυμα και έτσι πήρα τηλέφωνο στην Εξυπηρέτηση και μου τις έστειλαν με mail.

Αλλά οι ρυθμίσεις είναι για WAP over GPRS σας τις παραθέτω :

 

 

 

Τελικά είναι ίδιες με τις Cosmote On the Phone ή μου στείλανε λάθος ρυθμίσεις ?

Το internet στο HTC Desire δουλεύει κανονικά αλλά δεν δουλέυουν τα widgets (gmail, friendstreem και Android Market κλπ)

 

 

Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι σου έστειλαν ρυθμίσεις για wap advanced και όχι για wireless internet που χρειάζεσαι. Κάλεσέ τους ξανά και ζήτα τους να σε καλέσει τεχνικός για καθοδήγηση στις ρυθμίσεις wireless internet.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά, μου στείλανε τις ρυθμίσεις για Internet (ουσιαστικά πέρα απο τα πρώτα 2 πεδία δεν υπάρχουν ρυθμίσεις δηλαδή), αλλά δε δουλεύει. Συνδέεται στο δίκτυο, δείχνει το uplink να δουλεύει, αλλά δε κατεβάζει τίποτα. Και σε όποια εφαρμογή κι αν μπω, προσπαθεί να φορτώσει, μέχρι που λήγει η προθεσμία.

 

Με Internet on the phone 60 αυτά.

 

Έχει κανείς ιδέα πως να το φτιάξω? Θα τους (ξανα)πάρω αύριο τηλέφωνο βέβαια, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά, μου στείλανε τις ρυθμίσεις για Internet (ουσιαστικά πέρα απο τα πρώτα 2 πεδία δεν υπάρχουν ρυθμίσεις δηλαδή), αλλά δε δουλεύει. Συνδέεται στο δίκτυο, δείχνει το uplink να δουλεύει, αλλά δε κατεβάζει τίποτα. Και σε όποια εφαρμογή κι αν μπω, προσπαθεί να φορτώσει, μέχρι που λήγει η προθεσμία.

 

Με Internet on the phone 60 αυτά.

 

Έχει κανείς ιδέα πως να το φτιάξω? Θα τους (ξανα)πάρω αύριο τηλέφωνο βέβαια, αλλά...

Σου δώσανε τις παρακάτω ρυθμίσεις ?

Όνομα Cosmote Wireless Internet

APN Internet

MCC 202

MNC01

Τύπος APN default

 

Ούτε εμένα δουλεύουν αυτές.... Αν κάποιος μπορεί να ποστέρει τις σωστές συθμίσεις.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτές είναι.

 

 

...Εντάξει, πόσο γελοίο/τραγικό/απίστευτο παίζει να είναι να σου στέλνει το τεχνικό τμήμα της μεγαλύτερης εταιρίας τηλεπικοινωνιών της χώρας με τη μεγαλύτερη (ίσως) διείσδυση κινητών τηλεφώνων παγκοσμίως, ρυθμίσεις που να μη δουλεύουν???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά, μου στείλανε τις ρυθμίσεις για Internet (ουσιαστικά πέρα απο τα πρώτα 2 πεδία δεν υπάρχουν ρυθμίσεις δηλαδή), αλλά δε δουλεύει. Συνδέεται στο δίκτυο, δείχνει το uplink να δουλεύει, αλλά δε κατεβάζει τίποτα. Και σε όποια εφαρμογή κι αν μπω, προσπαθεί να φορτώσει, μέχρι που λήγει η προθεσμία.

 

Με Internet on the phone 60 αυτά.

 

Έχει κανείς ιδέα πως να το φτιάξω? Θα τους (ξανα)πάρω αύριο τηλέφωνο βέβαια, αλλά...

 

το ίδιο ακριβώ κάνει και σε μένα...αν γυρίσω το κινητό σε απλή σύνδεση gprs και όχι 3G τότε το κινητό δουλεύει κανονικά και μπαίνει στο ιντερνετ.... τι μπορεί να φταίει....όποιος μάθει ας μας ενημερώσει.. Εμένα το κάνει στο HTC Touch2.

Edited by viperarious

I Zoi einai oraia alla ta exei me allon..

eutixos iparxei kai i elpida alla auti einai p.....a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...