Jump to content

Συμβόλαιο Q


bored01
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος πια με τις πονηριές αυτής της εταιρείας. Από την 1η μέρα που βγήκαν τα διαφημιστικά, έκανα online αίτηση και σήμερα, 2 εβδομάδες μετά, με κάλεσαν να μου πουν ότι δεν μπορώ να πάω από wind1 σε Q συμβόλαιο παρά μόνο αν πάρω νέο αριθμό ή ερχόμουνα από voda ή cosmote!!!

Φαίνεται πως αυτός που έφτιαξε τη φόρμα της online αίτησης αυτοσχεδίασε όταν έβαζε πεδίο για όσους έχουν συμβόλαιο wind.

Αν μη τι άλλο πρόκειται για μια κίνηση πυροτέχνημα που μόνο σκοπό έχει να μαζέψει φορητότητες και να γράψει νέες συνδέσεις.

Μου είπαν και το εξαιρετικό ότι το Q15 που ήθελα πρέπει να το ζητάω μηνιαίως για ενεργοποίηση στο 1202 και όχι άπαξ.

Εκνευρίστηκα αφάνταστα. Γυρίζω στη vodafone ύστερα από 8 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλεος πια με τις πονηριές αυτής της εταιρείας. Από την 1η μέρα που βγήκαν τα διαφημιστικά, έκανα online αίτηση και σήμερα, 2 εβδομάδες μετά, με κάλεσαν να μου πουν ότι δεν μπορώ να πάω από wind1 σε Q συμβόλαιο παρά μόνο αν πάρω νέο αριθμό ή ερχόμουνα από voda ή cosmote!!!

Φαίνεται πως αυτός που έφτιαξε τη φόρμα της online αίτησης αυτοσχεδίασε όταν έβαζε πεδίο για όσους έχουν συμβόλαιο wind.

Αν μη τι άλλο πρόκειται για μια κίνηση πυροτέχνημα που μόνο σκοπό έχει να μαζέψει φορητότητες και να γράψει νέες συνδέσεις.

Μου είπαν και το εξαιρετικό ότι το Q15 που ήθελα πρέπει να το ζητάω μηνιαίως για ενεργοποίηση στο 1202 και όχι άπαξ.

Εκνευρίστηκα αφάνταστα. Γυρίζω στη vodafone ύστερα από 8 χρόνια.

 

Καλά σου είπαν για το Q15. Αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά με όλα τα άλλα συμβόλαια. Να προπληρώνεις με πακέτα όσο θες εσύ να πληρώνεις. Για αυτό μπορείς να πάρεις μέχρι και 4 πακέτα ταυτόχρονα. Αυτό είναι κάτι το πρωτοποριακό, γιατί όταν θέλεις ή είσαι σε ανάγκη να μιλήσεις ΦΘΗΝΑ να μπορείς να το κάνεις. Σκέψου να είσαι σε πακέτο πχ 200 λεπτών και η ανάγκη να μιλήσεις σε αναγκάζει να περάσεις το χρόνο ομιλίας σου . Με την Q δεν έχεις το παραμικρό πρόβλημα για να έχεις τις χαμηλότερες χρεώσεις της αγοράς σε συμβόλαια.

 

psΓια το άλλο με το συμβόλαιο Wind που δεν γίνεται η διαδικασία, είναι ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ... κάντο καρτοκινητό σε ένα μήνα αμέσως και κάνε τη διαδικασία. Αυτό για να περάσεις ορισμένα "προβληματάκια πονηρού χαρακτήρα" που κάνουν ΠΑΝΤΑ....

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς για την αργοπορία και ευτυχώς που το ρώτησες:θέλουν βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ!Είτε αυτό είναι εκκαθαριστικό,είτε λογαριασμός ΔΕΗ,ΟΤΕ κλπ.Πάντα σε φωτοτυπία!

 

Σε έχουν ενεργοποιήσει;

Εμένα ο κούριερ μόνο την SIM μου άφησε... υπέγραψα ένα χαρτί πήρε τα δικαιολογητικά και έφυγε... και μετά διαπίστωσα πως ούτε το νούμερο μου ξέρω... ούτε πότε θα ενεργοποιηθώ ούτε τίποτα... καθώς αφού ρώτησα αυτός δεν είχε ιδέα.

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 ευχαριστώ!

 

ben επικοινώνησε μαζί τους μέσω αυτού: http://www.myq.gr/default.asp?siteID=2&pageID=13&langID=1 και πες μας τι έγινε γιατί με ενδιαφέρει και εμένα η διαδικασία ενεργοποίησης.

 

Μια άλλη απορία που έχω... Αν χρησιμοποιήσεις για ένα μήνα το συμβόλαιο, πληρώνεις και τα τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Ξέρει κανείς αν επάνω στο συμβόλαιο Q μπορούμε να ρίξουμε Blackberry Data Plan. Αν γίνεται θα ήταν ωραία μαγκιά!

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη απορία που έχω... Αν χρησιμοποιήσεις για ένα μήνα το συμβόλαιο, πληρώνεις και τα τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας, σωστά;

Για την κίνηση που έκανες τον συγκεκριμένο μήνα, ναι.

 

Μπορώ να κάνω αίτηση για συμβόλαιο Q σε κατάστημα wind;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το υποχρεωτικό δίμηνο σε αυτό το συμβόλαιο;;;
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το υποχρεωτικό δίμηνο σε αυτό το συμβόλαιο;;;

oοοοοοοοοοοχι!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

 

Μια άλλη απορία που έχω... Αν χρησιμοποιήσεις για ένα μήνα το συμβόλαιο, πληρώνεις και τα τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας, σωστά;

 

πληρώνεις τα τέλη (12%) για όσο το χρεώσεις, πρακτικά είναι σαν καρτοσυμβόλαιο, αν ενεργοποιήσεις ένα τέτοιο πακέτο, π.χ. των 10€ θα μπει 12% στα 10€ άρα +1,2€

αν μιλήσεις για 1€ θα πληρώσεις +0,12€

αν δεν μιλήσεις καθόλου δεν θα πληρώσεις τέλη!!!

 

παιδιά νομίζω συμφέρει, γιατί δεν υπάρχει φτηνότερο πακέτο πουθενά με φτηνή ομιλία και internet ταυτόχρονα!!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σήμερα το ενεργοποιώ και την άλλη εβδομάδα το αποσυνδέω; Και πότε αποσυνδέεται; Ένα μήνα μετά;
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα το συμβόλαιο πριν μερικές μέρες και μιλάμε πως είναι άπαιχτο! πριν είχα vodafone και μιλάμε καμια σχέση!! το κυριότερο που δεν λέτε όλοι είναι ότι η Q χρησιμοποιώντας το δίκτυο τις wind έχει Edge και αυτό κάνει την τεραστια διαφορα πιστεύω.

η ταχύτητα είναι ικανοποιητικότατη για mobile και με καλύτερο σήμα και χωρίς τις εκνευριστικές αποσυνδέσεις από 3g σε gprs! το έχω σε iphone και δουλέουν τα πάντα! tethering internet mms όλα! επίσης μπορώ να μάθω υπόλοιπο σε mb μέσο sms και όχι όπως στην vodafone που έπρεπε να πάρο τηλέφωνο και πολλές φορες να μου λένε ότι νάνε και να χρεώνομε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα το συμβόλαιο πριν μερικές μέρες και μιλάμε πως είναι άπαιχτο! πριν είχα vodafone και μιλάμε καμια σχέση!! το κυριότερο που δεν λέτε όλοι είναι ότι η Q χρησιμοποιώντας το δίκτυο τις wind έχει Edge και αυτό κάνει την τεραστια διαφορα πιστεύω.

η ταχύτητα είναι ικανοποιητικότατη για mobile και με καλύτερο σήμα και χωρίς τις εκνευριστικές αποσυνδέσεις από 3g σε gprs! το έχω σε iphone και δουλέουν τα πάντα! tethering internet mms όλα! επίσης μπορώ να μάθω υπόλοιπο σε mb μέσο sms και όχι όπως στην vodafone που έπρεπε να πάρο τηλέφωνο και πολλές φορες να μου λένε ότι νάνε και να χρεώνομε.

 

τα mb σου φτανουν για το iphone??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα το συμβόλαιο πριν μερικές μέρες και μιλάμε πως είναι άπαιχτο! πριν είχα vodafone και μιλάμε καμια σχέση!! το κυριότερο που δεν λέτε όλοι είναι ότι η Q χρησιμοποιώντας το δίκτυο τις wind έχει Edge και αυτό κάνει την τεραστια διαφορα πιστεύω.

η ταχύτητα είναι ικανοποιητικότατη για mobile και με καλύτερο σήμα και χωρίς τις εκνευριστικές αποσυνδέσεις από 3g σε gprs! το έχω σε iphone και δουλέουν τα πάντα! tethering internet mms όλα! επίσης μπορώ να μάθω υπόλοιπο σε mb μέσο sms και όχι όπως στην vodafone που έπρεπε να πάρο τηλέφωνο και πολλές φορες να μου λένε ότι νάνε και να χρεώνομε.

 

φίλε πόσο καιρό έκανε να μεταφερθεί?? έμεινες καθόλου χωρίς τηλέφωνο???

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Τα mb είναι αρκετά πιστεύω και όσο για την αναμονή δεν χρειάστηκε γιατί άλλαξα αριθμό οποτε η σύνδεση ενεργοποιήθηκε απευθείας. διαφορετικά μου είπαν για 10ήμερο σε περίπτωση μεταφοράς.

 

Tip: Mια ιδέα για οικονομία σε mb είναι να κατεβάσετε από cydia το "imasafari" για να μην φορτώνει εικόνες ο browser.

Link to comment
Share on other sites

το κυριότερο που δεν λέτε όλοι είναι ότι η Q χρησιμοποιώντας το δίκτυο τις wind έχει Edge και αυτό κάνει την τεραστια διαφορα πιστεύω.

 

Δεν το λέμε όλοι ούτε καν μερικοί, επειδή το EDGE βρίσκεται σε δοκιμαστικό στάδιο και έχει ενεργοποιηθεί σε πολύ λίγες κυψέλες. Ακόμα και την ΕΠ της Wind να πάρεις για το EDGE, δεν ξέρουν καν τι σημαίνει η λέξη. :lol:

 

Σε ποια περιοχή είσαι; Μέχρι τι ταχύτητες σου δίνει;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν γραφω σωστα εδω αλλα εχω κανει το συγκεκριμενο προγραμμα και δεν ξερω τι εχει γινει αλλα εχω εκνευριστει

εχω καλεσει δυο φορες στην εξυπιρετηση για να μου στιλουν τις ρυθμισεις αλλα δεν συμβενει απολιτως τπτ δν λαμβανω κανενα πακετο ρυθμισεων.... μου ειπαν οτι ισως δν ειναι συμβατες οι ρυθμισεις μ την συσκευη μου!!!! (τι λενε οι ανθροποι) το κινητο μου ειναι το κ750ι που το εχει η μισι ελαδα 8α τρελαθουμε!!!!

προσπαθω να τις περασω χειροκινητα οπως ταεχουν στο σαιτ αλλα δν συνδεομαι

αααα... την δευτερη φορα που πιρα μου ειπαν να μου τα στηλουν σε ε-μαιλ κ μου στηλαν ρυθμισεις τιμ!!!!!!! ειναι απεχτοι οι τιποι

ξερει κανενας ν μ πει τι να κανω!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν γραφω σωστα εδω αλλα εχω κανει το συγκεκριμενο προγραμμα και δεν ξερω τι εχει γινει αλλα εχω εκνευριστει

εχω καλεσει δυο φορες στην εξυπιρετηση για να μου στιλουν τις ρυθμισεις αλλα δεν συμβενει απολιτως τπτ δν λαμβανω κανενα πακετο ρυθμισεων.... μου ειπαν οτι ισως δν ειναι συμβατες οι ρυθμισεις μ την συσκευη μου!!!! (τι λενε οι ανθροποι) το κινητο μου ειναι το κ750ι που το εχει η μισι ελαδα 8α τρελαθουμε!!!!

προσπαθω να τις περασω χειροκινητα οπως ταεχουν στο σαιτ αλλα δν συνδεομαι

αααα... την δευτερη φορα που πιρα μου ειπαν να μου τα στηλουν σε ε-μαιλ κ μου στηλαν ρυθμισεις τιμ!!!!!!! ειναι απεχτοι οι τιποι

ξερει κανενας ν μ πει τι να κανω!!!!

 

Φίλε, μην ανησυχείς... Στείλε μήνυμα internet στο 19234 και αν είναι το k750, θα σου έρθουν αυτόματα οι ρυθμίσεις . Αλλιώς χειροκίνητα στο ακόλουθο link https://www.wind.com.gr/Listing.fds?pageid=204&tablePageID=176&langid=1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Λοιπόν έκανα το συμβόλαιο πριν μερικές μέρες και μιλάμε πως είναι άπαιχτο! πριν είχα vodafone και μιλάμε καμια σχέση!! το κυριότερο που δεν λέτε όλοι είναι ότι η Q χρησιμοποιώντας το δίκτυο τις wind έχει Edge και αυτό κάνει την τεραστια διαφορα πιστεύω.

η ταχύτητα είναι ικανοποιητικότατη για mobile και με καλύτερο σήμα και χωρίς τις εκνευριστικές αποσυνδέσεις από 3g σε gprs! το έχω σε iphone και δουλέουν τα πάντα! tethering internet mms όλα! επίσης μπορώ να μάθω υπόλοιπο σε mb μέσο sms και όχι όπως στην vodafone που έπρεπε να πάρο τηλέφωνο και πολλές φορες να μου λένε ότι νάνε και να χρεώνομε.

 

Για internet έχεις βάλει APN το gint.b-online.gr σωστά??:confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κ γω κάτι, αν ενεργοποιήσουμε το Q30 μπορούμε πχ να το καταναλώσουμε σε 2-3 μήνες ή πρέπει μέσα σε 1 μηνά ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ενεργοποιηση κανεις το συμβολαιο Q μεσω του http://www.myq.gr ? Μπορεις να μας πει πως γινεαι η διαδικασια αφου συμπληρωσεις τη φορμα στο site?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με το συμβλολαιο της Q , δεν πληρωνω κανενα παγιο , δεν εχω καμια δεσμευση (αμα θελω φευγω και μεθαυριο που λεει ο λογος ) , και καθε μηνα μου ερχεται σπιτι ο λογαριασμος χρεωνει μονο οσο εχω μιλησει,στειλει μνμ κλπ ?????

 

*Αν δηλαδη εχω μιλησει 4,34 Ευρω ,τοσο θα μου ερθει ???

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Με το συμβλολαιο της Q , δεν πληρωνω κανενα παγιο , δεν εχω καμια δεσμευση (αμα θελω φευγω και μεθαυριο που λεει ο λογος ) , και καθε μηνα μου ερχεται σπιτι ο λογαριασμος χρεωνει μονο οσο εχω μιλησει,στειλει μνμ κλπ ?????

 

*Αν δηλαδη εχω μιλησει 4,34 Ευρω ,τοσο θα μου ερθει ???

 

ναι!! + τον φόρο που είναι 12% (που πληρώνεις και στα καρτοκινητά στην αγορά της κάρτας)

δλδ

4,34€ + 0,5208€ = 4,6808€ (τα 0,0008€ θα στρογγυλοποιηθούν προφανώς!)

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...