Jump to content

Συμβόλαιο Q


bored01
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες από θέμα αξιοπιστίας είναι ικανοποιητική η κατάσταση ή κάθε 1 λεπτό όταν μιλάς πέφτει η γραμμή;

 

Καιρό το λέω αλλά είναι καιρός να μετακομίσω σε κάτι οικονομικό... ελπίζω να μην το μετανιώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, έβαλα αρχικά το συμβόλαιο δοκιμαστικά και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Να φανταστείς έχει σήμα εκεί που δεν είχε η Cosmote, σε μέρη που συχνάζω. Μάλιστα το σήμα ανάγκασε και την γυναίκα μου να φύγει από Cosmote για Q.

Επίσης, δεν είχα ποτέ πρόβλημα να μου κοπεί η συνομιλία, ή τουλάχιστον δεν θυμάμαι.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ λίγο... Τι παίζει με το ίντερνετ στο συμβόλαιο Κιου;

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου ίντερνετ και ΔΕΝ το χρειάζομαι κ φοβάμαι πολύ μην συνδέεται το πχ το κινητό στο ίντερνετ και παίξουν υπέρογκες χρεώσεις από το πουθενά..... Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου εμπνέει πολλή εμπιστοσύνη η Wind σε αυτό το θέμα σε σχέση πχ με την Βόντα που μπορείς να στείλεις μήνυμα στα Απεριόριστα και να μάθεις το υπόλοιπό σου σε νετ και ΑΡΑ αν έχει γίνει καμία καταλάθος χρέωση, χωρίς να έχει περάσει 1 μήνας.

 

Επιπλέον, παίζει μήπως η δυνατότητα να πεις στην εξυπηρέτηση πελατών να ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ το ίντερνετ για το νούμερό σου; Γιατί από ό,τι έχω καταλάβει στα συμβόλαια σχεδόν σε όλες τις εταιρείες δεν παίζει αυτό....

Edited by Scar
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, παίζει μήπως η δυνατότητα να πεις στην εξυπηρέτηση πελατών να ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ το ίντερνετ για το νούμερό σου; Γιατί από ό,τι έχω καταλάβει στα συμβόλαια σχεδόν σε όλες τις εταιρείες δεν παίζει αυτό....

 

Νομίζω σε όλες τις εταιρίες μπορείς να ζητήσεις φραγή στο internet αν πρόκειται για συμβόλαιο.

Στη WIND γίνεται σίγουρα με κλήση στο 1231. Το έχω κάνει στις 3 από τις 5 γραμμές σε εταιρικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ λίγο... Τι παίζει με το ίντερνετ στο συμβόλαιο Κιου;

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου ίντερνετ και ΔΕΝ το χρειάζομαι κ φοβάμαι πολύ μην συνδέεται το πχ το κινητό στο ίντερνετ και παίξουν υπέρογκες χρεώσεις από το πουθενά..... Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου εμπνέει πολλή εμπιστοσύνη η Wind σε αυτό το θέμα σε σχέση πχ με την Βόντα που μπορείς να στείλεις μήνυμα στα Απεριόριστα και να μάθεις το υπόλοιπό σου σε νετ και ΑΡΑ αν έχει γίνει καμία καταλάθος χρέωση, χωρίς να έχει περάσει 1 μήνας.

 

Επιπλέον, παίζει μήπως η δυνατότητα να πεις στην εξυπηρέτηση πελατών να ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ το ίντερνετ για το νούμερό σου; Γιατί από ό,τι έχω καταλάβει στα συμβόλαια σχεδόν σε όλες τις εταιρείες δεν παίζει αυτό....

Το Ίντερνετ μπορεί να απενεργοποιηθει σε όλες τις εταιρίες,με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών.Στην Βονταφον επίσης ,ακόμη και να ξεφύγεις από τον όγκο δεδομένων δεν έχεις ογκοχρεωση.Απλά αυτόματα σε βάζει σε πακέτο με πρόσθετο όγκο δεδομένων.Καταργήθηκε πλέον η ογκοχρεωση.Εκτός αυτού ,σε ενημερώνει αυτόματα με πρόσθετοsms όταν φτάσεις στο 80% του όγκου.

Link to comment
Share on other sites

Το Ίντερνετ μπορεί να απενεργοποιηθει σε όλες τις εταιρίες,με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών.Στην Βονταφον επίσης ,ακόμη και να ξεφύγεις από τον όγκο δεδομένων δεν έχεις ογκοχρεωση.Απλά αυτόματα σε βάζει σε πακέτο με πρόσθετο όγκο δεδομένων.Καταργήθηκε πλέον η ογκοχρεωση.Εκτός αυτού ,σε ενημερώνει αυτόματα με πρόσθετοsms όταν φτάσεις στο 80% του όγκου.

 

Καλά για το πρόσθετο σμς ας μην το συζητήσουμε... Το είδα και στην πράξη....:lol: Χρονοκαθυστέρηση ημερών!:mad:

 

Εντάξει μην με βρίσετε λίγο για την άγνοια μου περί ίντερνετ, καθότι ακόμα δεν έχω μπει σε πειρασμό, γιατί για εμένα δεν βρίσκω χρησιμότητα...

Τεσπα, όταν πρωτομπήκα σε unlimited πριν 1.5-2 χρόνια, θυμάμαι νομίζω ότι βγαίνοντας από το μαγαζί και λίγο μετά μου ήρθαν κάτι μηνύματα για ρυθμίσεις ίντερνετ.... Και νευριάζω τους παίρνω τηλ στην Βοντα και λέω "θέλω να μου απενεργοποιήσετε το ίντερνετ, δεν το θέλω και δεν το χρειάζομαι"(είπαμε ότι έχω άγνοια και φοβόμουν και φοβάμαι πολύ μην δεν ξέρω τις συσκευή και πώς να το απενεργοποιήσω...). Και μου είπαν ότι δεν γίνεται τελοσπάντων...:( Τι να σας πω, θα ξαναπροσπαθήσω... Εν τω μεταξύ κουτσά στραβά είχα διαβάσει πριν εδώ περα για την συσκευή μου πώς απενεργοποιώ κάποια πράγματα, οπότε αν κρίνω και από την εμπειρία μου που ποτέ δεν έχω χρεωθεί ίντερνετ, μέχρι τώρα καλά είμαστε... Στην επόμενη τι θα κάνω είναι το θέμα:lol: Που θέλω να αλλάξω και εταιρεία κινητού τηλεφώνου!

 

Στην Q τι παίζει με τις χρεώσεις ίντερνετ, μιας που είναι το πιο απλό προγραμμα και άρα ίσως το πιο "επικίνδυνο" σε αυτό τον τομέα; Έχει βλέπω και κάτι τιμές μούρλιααα..... 7 ευρώ το ΜΒ!!!!!!!!

Εκεί αν πω στον Άνεμο να μου απενεργοποιήσει το ίντερνετ πχ, μετά άμα ενεργοποιήσω κανένα πακέτο ομιλίας που πάει πακετάκι με λίγο ίντερντετ(q 10, q15 .....) θα ξαναενεργοποιηθεί το ίντερνετ με το έτσι θέλω, δήθεν γιατί είναι πακέτο;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το sms για την ενημέρωση των υπολειπομενων mb έρχεται άμεσα,είναι σε πραγματικό χρόνο η ενημέρωση.

Όσον αφορά την Κιου,τα πακέτα της έχουν ενσωματωμένο ίντερνετ στην τιμή.Φυσικά,πάλι μπορείς να ζητήσεις απενεργοποιηση,αλλά έχει νόημα να πληρώνεις και για Ίντερνετ τη στιγμή που δε θα το χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εαν σε συμβολαιο Q μπορουν να ενεργοποιηθουν τα πακετα Mobile Internet με Συμβολαιο ;

 

σκεφτομαι να κανω ενα συμβολαιο q και να το χρησιμοποιω μονο για Internet....

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

φίλος μετά από χρόνια συνδρομητής στο Q συμβόλαιο, χρεώθηκε 450€ και έγινε φραγή στο τηλέφωνό του χωρίς να ενημερωθεί γιατί βάσει της εταιρείας "ξόδεψε" 60ΜΒ παραπάνω (πράγμα που δεν έγινε αφού είχε και χρόνο ομιλίας και ΜΒ δωρεάν)

θα σας ενημερώσω εν καιρώ όταν βρεθεί η άκρη

σημασία έχει ότι το παιδί εδώ και 1 μήνα είναι χωρίς τηλέφωνο ενώ το πληρώνει

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Please do... Αν και τελικά να μου λείπει το βύσσινο με το συμβόλαιο κιου με όσα είπες, αλλά αν μπορείς ενημέρωσέ μας να μαθαίνουμε !:)

 

αυτά που γράφω δεν τα γράφω για προπαγάνδα, τα γράφω για να γνωρίζει ο κόσμος τι συμβαίνει, μακάρι με την έκδοση του λογαριασμού να αποδεχτεί η εταιρεία το λάθος της, καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να συνέβει αυτό και να φταίει το παιδί

είναι και αργό σχετικά το 3G, καλύτερα φλασάκι 8GB με κούριερ να του έστελνα αν ήθελε τόσες πληροφορίες, φτηνότερα θα έβγαινε:lol:

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

φίλος μετά από χρόνια συνδρομητής στο Q συμβόλαιο, χρεώθηκε 450€ και έγινε φραγή στο τηλέφωνό του χωρίς να ενημερωθεί γιατί βάσει της εταιρείας "ξόδεψε" 60ΜΒ παραπάνω (πράγμα που δεν έγινε αφού είχε και χρόνο ομιλίας και ΜΒ δωρεάν)

θα σας ενημερώσω εν καιρώ όταν βρεθεί η άκρη

σημασία έχει ότι το παιδί εδώ και 1 μήνα είναι χωρίς τηλέφωνο ενώ το πληρώνει

Συνέβη και σε εμένα προ ολίγων μηνών, υποτίθεται ότι είχα χρεωθεί 350€. Επέμεινα ότι είχα ενεργοποιήσει πακέτο με δωρεάν όγκο, τον οποίο δεν είχα ξεπεράσει καθώς το έλεγχα τακτικά μέσω SMS. Μου ζήτησαν να πληρώσω μια προκαταβολή 150€ μέχρι την έκδοση του λογαριασμού, για να μην γίνει φραγή της γραμμής μου, κάτι το οποίο φυσικά αρνήθηκα. Τελικά μου ενεργοποίησαν τη φραγή και έμεινα χωρίς τηλέφωνο για 10 ημέρες. Μόλις εκδόθηκε ο λογαριασμός, φάνηκε αμέσως το λάθος τους. Κάλεσα για να γίνει άρση της φραγής και δεν είχαν τι να μου πουν. Για καλή τους τύχη ήμουν φαντάρος και δεν είχα όρεξη-χρόνο να τους κυνηγήσω, αλλιώς θα έτρεχαν και δεν θα έφταναν.

Link to comment
Share on other sites

Καλά που μου το λέτε να τώρα που έκανα μεταφορά στην Q συμβόλαιο να πατήσω μια φραγή στο ίντερνετ ούτως ή άλλως δεν το χρησιμοποιώ.

 

edit: Οι πρώτες εντυπώσεις μου σε ότι αφορά το την ποιότητα του δικτύου είναι ικανοποιητικότατες, συνεπώς όποιος θέλει να την βγάλει πιο οικονομικά με Q συμβόλαιο και μηδενικό πάγιο είναι πολύ καλή λύση, νομίζω ότι θα βολευτεί αξιοπρεπέστατα.

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εαν σε συμβολαιο Q μπορουν να ενεργοποιηθουν τα πακετα Mobile Internet με Συμβολαιο ;

 

σκεφτομαι να κανω ενα συμβολαιο q και να το χρησιμοποιω μονο για Internet....

 

κανενας ;;;;;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καλείς την εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις;

 

γιατι δε τους εμπιστευομαι :p

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε τους εμπιστευομαι :p

Εντάξει, το πολύ πολύ να μην λειτουργήσει το SMS που θα στείλεις, δεν θα χάσεις κάτι. :p

 

Πάντως το 1202 χρησιμοποιείται για την ενεργοποίηση των πακέτων Q συμβόλαιο, οπότε πιθανότατα να λειτουργεί και για Mobile Internet πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

καρτοκινητο εχω βασικα αλλα θα το γυρναγα συμβολαιο μονο για αυτο το λογο

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

καρτοκινητο εχω βασικα αλλα θα το γυρναγα συμβολαιο μονο για αυτο το λογο

Τότε καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο να τους ρωτήσεις :p.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εαν σε συμβολαιο Q μπορουν να ενεργοποιηθουν τα πακετα Mobile Internet με Συμβολαιο ;

 

σκεφτομαι να κανω ενα συμβολαιο q και να το χρησιμοποιω μονο για Internet....

 

Δεν μπορείς να τα ενεργοποιήσεις σε Συμβόλαιο Q...

Έχεις συγκεκριμένες επιλογές!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει μείνει κάποιος στο συμβόλαιο q για να κάνω 1-2 ερωτησούλες?

 

κάνε τις ερωτήσεις σου ώστε αν ξέρει κάποιος να σου απαντήσει

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει κάποιος στο συμβόλαιο q για να κάνω 1-2 ερωτησούλες?

Εγώ είμαι σε Q συμβόλαιο. Κάνε τις ερωτήσεις σου και αν γνωρίζω ευχαρίστως να σου τις απαντήσω :).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημεριζω.

Φρεσκος συνδρομητης Q συμβολαιου. Ολα καλα με την φορητοτητα (ταχυτατη πλεον) 3-4εργασιμες αν θυμαμαι καλα.

Οι ερωτησεις μου:

1)Στα πακετακια που αγοραζουμε συμπεριλαμβανεται ο φορος κινητης? Δλδ καποιος που ενεργοποιει το Q15 θα του ερθει λογαριασμος 15 + ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΔ. ΚΙΝ. ????

2)Οι ρυθμισεις για το ιντερνετ (μιλαω για android) ειναι οντως αυτες που εχει αποθηκευμενες η καρτουλα (δλδ APN: bonline.....klp.klp)? Θυμαμαι πως στην Q card ηταν διαφορετικες. Αυτα απο εμενα.

HUAWEI Ideos X5 με βοντα-συμβολαιο. Ικανοποιημενος 150% απο το κινητο. Βοντα=κλεφτες!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημεριζω.

Φρεσκος συνδρομητης Q συμβολαιου. Ολα καλα με την φορητοτητα (ταχυτατη πλεον) 3-4εργασιμες αν θυμαμαι καλα.

Οι ερωτησεις μου:

1)Στα πακετακια που αγοραζουμε συμπεριλαμβανεται ο φορος κινητης? Δλδ καποιος που ενεργοποιει το Q15 θα του ερθει λογαριασμος 15 + ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΔ. ΚΙΝ. ????

2)Οι ρυθμισεις για το ιντερνετ (μιλαω για android) ειναι οντως αυτες που εχει αποθηκευμενες η καρτουλα (δλδ APN: bonline.....klp.klp)? Θυμαμαι πως στην Q card ηταν διαφορετικες. Αυτα απο εμενα.

 

καλησπερα φιλε μου και καλωσηρθες στηο συμβολαιο q!

 

1) ο φορος δεν συμπεριλαμβανεται μεσα στο πακετακι διοτι εσυ ισως να το ξεπερασεις το πακετακι σου. Ο φορος ειναι ποσοστιαιος.

2) οι ρυθμισεις ειναι σωστες. Κατ αρχας να σ διωρθωσω πως τις ρυθμισεις τις παιρνεις απο το δυκτιο κ οχι απο την καρτα σιμ. Το συμβολαιο q καταχωρηται στην συνδρομητικη βαση των συμβολαιων wind και οχι σε αυτην των καρτοκινητων.

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου και καλωσηρθες στηο συμβολαιο q!

 

1) ο φορος δεν συμπεριλαμβανεται μεσα στο πακετακι διοτι εσυ ισως να το ξεπερασεις το πακετακι σου. Ο φορος ειναι ποσοστιαιος.

2) οι ρυθμισεις ειναι σωστες. Κατ αρχας να σ διωρθωσω πως τις ρυθμισεις τις παιρνεις απο το δυκτιο κ οχι απο την καρτα σιμ. Το συμβολαιο q καταχωρηται στην συνδρομητικη βαση των συμβολαιων wind και οχι σε αυτην των καρτοκινητων.

 

Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Οσο για το 1), ναι το ξερω. Απλα εννοουσα σε περιπτωση που δεν το ξεπερασω...αν εχει συμπρεριληφθει ο φορος στην τιμη του πακετου

HUAWEI Ideos X5 με βοντα-συμβολαιο. Ικανοποιημενος 150% απο το κινητο. Βοντα=κλεφτες!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...