Jump to content

Συμβόλαιο Q


bored01
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Οσο για το 1), ναι το ξερω. Απλα εννοουσα σε περιπτωση που δεν το ξεπερασω...αν εχει συμπρεριληφθει ο φορος στην τιμη του πακετου

 

Οχι φιλε μου. Η τιμη του πακετου ειναι ανεξαρτητη του τελους κινητης τηλεφωνιας! οσο παραδοξο και αν ειναι αλλα σε αυτο δεν ειναι υπευθυνες οι εταιριες αλλα το κρατος δυστυχως...

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι χρόνια (πάρα πολλά χρόνια για να ακριβολογώ!) πελάτης της Cosmote και με καρτοκινητό και με συμβόλαιο. Πρώτο έκοψα το καρτοκινητό γιατί δεν με συνέφερε πια.

 

Τώρα πια, και λόγω εποχής που δεν δίναμαι, λέω να κόψω και το συμβόλαιο. Έψαξα και ρώτησα και είδα για το συμβόλαιο Q. Μου άρεσε σαν ιδέα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω και εδώ αν υπάρχουν προβλήματα σύνδεσης ή κρυφές χρεώσεις ή οποιαδήποτε προβλήματα...

 

Συγνώμη που ρωτάω κάτι που μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν έχω την ευχέρεια του χρόνου να διαβάσω όλες τις σελίδες του θέματος... :(

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνια (πάρα πολλά χρόνια για να ακριβολογώ!) πελάτης της Cosmote και με καρτοκινητό και με συμβόλαιο. Πρώτο έκοψα το καρτοκινητό γιατί δεν με συνέφερε πια.

 

Τώρα πια, και λόγω εποχής που δεν δίναμαι, λέω να κόψω και το συμβόλαιο. Έψαξα και ρώτησα και είδα για το συμβόλαιο Q. Μου άρεσε σαν ιδέα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω και εδώ αν υπάρχουν προβλήματα σύνδεσης ή κρυφές χρεώσεις ή οποιαδήποτε προβλήματα...

 

Συγνώμη που ρωτάω κάτι που μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν έχω την ευχέρεια του χρόνου να διαβάσω όλες τις σελίδες του θέματος... :(

 

οχι δεν υπαρχει κατι περιεργο. συμφερει αρκετα. πιστευω μετα το φ2γ2 (την καρτοκινητη της γουιντ που δεν ειναι πλεον διαθεσιμο) ειναι το πλεον συμφερον πακετο, αν δεν μιλας πολυ κ στελνεις μνμ...

αλλα το συμφερον ειναι υποκειμενικο, εχει να κανει με τις αναγκες σου :happy:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το αντίθετο είμαι... μιλάω αρκετά και ξοδεύω όλο τον δωρεάν χρόνο ομιλίας που έχω (χωρίς να ξεφεύγω!) και στέλνω λίγα μηνύματα.

 

Απ' ότι κατάλαβα αν φορτώσω ένα πακέτο κάθε μήνα θα έχω δωρεάν χρόνο ομιλίας σωστά?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι, απλα πρεπει να δεις αν οντως σε συμφερει.... εγω χρησιμοποιω πλεον περισσοτερο το καροκινητο (φ2γ2) με 0,10€/λεπτο .... κ χρησιμοποιω την συνδεση κιου για τα φτηνα μυνηματα...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... εντάξει... από το τωρινό μου πάγιο με την ετσιθέλω πολιτική και την επιδότηση=0 καλύτερα θα είναι. Οι άνθρωποι λένε. Δεν σου κάνουμε έκπτωση και δεν δίνουμε επιδότηση συσκευής. Αν θέλεις μας προτιμάς. Στην κοσμοτέ απλά δεν το λένε. Το κάνουν! :mad:

 

Σάββατο θα κάνω βόλτα από τους άλλους δύο παρόχους... να δω τι έχουν να μου πουν από κοντά! :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνια (πάρα πολλά χρόνια για να ακριβολογώ!) πελάτης της Cosmote και με καρτοκινητό και με συμβόλαιο. Πρώτο έκοψα το καρτοκινητό γιατί δεν με συνέφερε πια.

 

Τώρα πια, και λόγω εποχής που δεν δίναμαι, λέω να κόψω και το συμβόλαιο. Έψαξα και ρώτησα και είδα για το συμβόλαιο Q. Μου άρεσε σαν ιδέα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω και εδώ αν υπάρχουν προβλήματα σύνδεσης ή κρυφές χρεώσεις ή οποιαδήποτε προβλήματα...(

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα από την μετάβαση, νομίζω ότι ικανοποιητικά και δεν θα έχεις κανένα θέμα.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι πωλητές που σε πρήζουν μιας και θέλουν να σου φορτώσουν κάποια σύνδεση με πάγιο της Wind.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω ειμαι εδω και χρονια σε (καταργημενο πλεον) Flexy προγραμμα και θελω να παω στο συμβολαιο Q γιατι δεν θελω να πληρωνω παγιο αλλα να πληρωνω για οτι καταναλωνω πραγματικα.

 

Ρωτησα σε 2 καταστηματα Wind και στην εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι δεν γινεται να παω απο το flexy στο συμβολαιο q.

 

Πρεπει πρωτα να διακοψω το συμβολαιο που εχω τωρα (flexy) να γυρισει το κινητο σε καρτοκινητο (FG) και μετα απο 1 μηνα να κανω αιτηση για το συμβολαιο Q. Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι εδω και χρονια σε (καταργημενο πλεον) Flexy προγραμμα και θελω να παω στο συμβολαιο Q γιατι δεν θελω να πληρωνω παγιο αλλα να πληρωνω για οτι καταναλωνω πραγματικα.

 

Ρωτησα σε 2 καταστηματα Wind και στην εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι δεν γινεται να παω απο το flexy στο συμβολαιο q.

 

Πρεπει πρωτα να διακοψω το συμβολαιο που εχω τωρα (flexy) να γυρισει το κινητο σε καρτοκινητο (FG) και μετα απο 1 μηνα να κανω αιτηση για το συμβολαιο Q. Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα?

 

έτσι ακριβώς είναι! υπάρχει σαν όρος ότι δεν μπορείς να πας από συμβόλαιο WIND -->συμβόλαιο Q

δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις, προσοχή με το internet μόνο

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γίνεται να πας σε Q χωρίς να το κάνεις καρτοκινητό. Πήγαινε σε άλλο κατάστημα ή κάλεσε το 13822 δωρεάν από το κινητό σου και ρώτησέ τους πως θα το κάνεις :)

Εναλλακτικά κάλεσε το 1260 και ζήτησέ τους να στο γυρίσουν στο Win1/Flexy zero κατ' εξαίρεση :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οι πωλητές όπως είπα να κάνουν ότι μπορούν για να σε αποτρέψουν να πας στην Q, τώρα αν είναι ένα ακόμα τερτίπι ή έχει βάση αυτό που σου λένε δεν γνωρίζω πάρε απευθείας της Q να σου πουν....

 

Άντε καλώς να έρθεις α-παγίο-τος :lol:

 

και επειδή μου φάνηκαν χρήσιμα και εμένα τα παραθέτω:

 

Απενεργοποίηση τηλεφωνητή: πατάμε ##002#

 

Ειδοποίηση κλήσεων ενώ έχεις κλειστό το κινητό χωρίς την προκατ ηχητική επισήμανση ότι θα ειδοποιηθείς: SMS ''ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ" στο 1265

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση κλήσεων ενώ έχεις κλειστό το κινητό χωρίς την προκατ ηχητική επισήμανση ότι θα ειδοποιηθείς: SMS ''ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ" στο 1265

 

μηπως ξερεις εαν γινεται αυτο και σε Q-card;

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις εαν γινεται αυτο και σε Q-card;

Δεν γνωρίζω να σου πω την αλήθεια αλλά δεν δοκιμάζεις δεν έχεις να χάσεις και τίποτα... βέβαια αυτό προϋποθέτει ότι θα έχεις απενεργοποιήσει τον τηλεφωνητή.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Qcard για ειδοποίηση κλήσεων κάνεις τα ακόλουθα (είναι σε άλλη πλατφόρμα η καρτοκινητή Q):

Πας στις ρυθμίσεις των κλήσεων, στις προωθήσεις/εκτροπές και κάνεις εκτροπή στον αριθμό 6995554444 όταν είσαι κλειστός/εκτός δικτύου ή κατειλλημένος (αναλόγως πότε θέλεις να έχεις ειδοποίηση κλήσεων ενεργή). Ο αριθμός 699.555.4444 είναι της ειδ. κλήσεων :)

Το ##002# λειτουργεί κανονικά :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια επειδη με τις τελευταιες αλλαγες στην καρτοκινητη και την νεα τιμολογιακη πολιτικη τα εχουν κανει χαλια εντελως σκεφτομαι να παω σε συμβολαιο Q .Αυτο που θελω να ρωτησω για να δω αν εχω καταλαβει καλα ειναι το εξης:πειτε οτι διαλεγω εγω το προγραμμα Q20 1.Τα 20.68 που κοστιζει ειναι σκετα?δηλαδη εχει και τπτ αλλους φορους μαζι που πληρωνεις?2.Σχετικα με τα λεπτα που δινει 160 αν υποθεσουμε πως δεν ξεπερνας ποτε τα 45 δευτερολεπτα της ελαχιστης διαρκειας τοτε μπορεις να κανεις μεχρι 215 κλησεις περιπου συνολικα το μηνα και μετα εχει κανονικα χρεωση που σου ερχεται στον λογαριασμο?3.Σου ερχεται κανονικα λογαριασμος η κανεις ανανεωση με καρτες και αγοραζεις τα πακετα αυτα?:confused:

 

Αν γενικα ολα αυτα που ανεφερα δεν ισχυουν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο,θελω κυριως χρονο ομιλιας προς ολους .

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη με τις τελευταιες αλλαγες στην καρτοκινητη και την νεα τιμολογιακη πολιτικη τα εχουν κανει χαλια εντελως σκεφτομαι να παω σε συμβολαιο Q .Αυτο που θελω να ρωτησω για να δω αν εχω καταλαβει καλα ειναι το εξης:πειτε οτι διαλεγω εγω το προγραμμα Q20 1.Τα 20.68 που κοστιζει ειναι σκετα?δηλαδη εχει και τπτ αλλους φορους μαζι που πληρωνεις?2.Σχετικα με τα λεπτα που δινει 160 αν υποθεσουμε πως δεν ξεπερνας ποτε τα 45 δευτερολεπτα της ελαχιστης διαρκειας τοτε μπορεις να κανεις μεχρι 215 κλησεις περιπου συνολικα το μηνα και μετα εχει κανονικα χρεωση που σου ερχεται στον λογαριασμο?3.Σου ερχεται κανονικα λογαριασμος η κανεις ανανεωση με καρτες και αγοραζεις τα πακετα αυτα?:confused:

 

Αν γενικα ολα αυτα που ανεφερα δεν ισχυουν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο,θελω κυριως χρονο ομιλιας προς ολους .

 

σε ολα 'ναι' και στο τελευταιο το πρωτο. Ριξε και μια ματιά στα συμβολαια 'προς ολους' της wind. Εαν κανεις συμβολαιο μεσω ιντερνετ, σου δινουν εξτρα εκπτωση παγιου

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα μου εδωσαν εταιρικό τηλέφωνο οπότε το προσωπικό δεν θα το χρησιμοποιώ

Να παω σε q συμβόλαιο η σε καρτοκινητό q η άλλης εαταιρείας

Η γνώμη σας ?

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι φίλε μου τι πραγματικά χρειάζεσαι, η Q έχει και πακέτο με κάρτα. Προσωπικά αφού έχει μηδενικό πάγιο το συμβόλαιο το προτίμησα για να μην τρέχω για κάρτες.
Link to comment
Share on other sites

τις προηγούμενες μέρες μελετούσα το καρτοσυμβόλαιο της Q... καταργήθηκε; δεν το βλέπω πλέον στην ιστοσελίδα τους!! :(

 

edit: τελικά υπάρχει.. ουφ... τρέχω να το πάρω :)

Edited by greeker
μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γινεται να εργοποιησουμε καποια απο τα προγραμματα internet για συμβολαιο wind στο συμβολαιο q;

Αν και την απαντηση την φανταζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χρόνια πολλά,

 

Έχω ένα προβληματάκι . Αρχές Δεκεμβρίου πήγα να κάνω φορητότητα τον κύριο αριθμό μου της vodafone στην cosmote . H φορητότητα είχε ξεκινήσει μέχρι που μου έκανε καλλύτερη οικονομική προσφορά η vodafone και θέλησαν μείνω . Όμως για κακή μου τύχη ενώ έκανα ακώρωση στην cosmote δεν πρόλαβα τον courier που είχε πάρει εντολή παράδοσης της κάρτας και του συμβολαίου σε μένα . Όταν με πήρε τηλέφωνο ακύρωσα την παραλαβή όπως μου είπανε να κάνω από την cosmote . Καί είχα και μια cosmoκάρτα και σκέφτηκα να την πάω σε πρόγραμμα χωρίς πάγιο .Έτσι και έκανα . Η ημέρες παιρνούσαν και δεν είχα καμία ενημέρωση για παραλαβή κάρτα sim .Παίρνω τηλέφωνο για να μου πούνε ότι δεν μπορούνε να το κάνουνε μέχρι να παραλάβουνε στην κάρτα sim της του κυρίου τηλεφώνου πίσω . Ωστόσο είχε παράσει δύο εβδομάδες και δεν έγινε τίποτα . Από την τσαντήλα μου είπα να κάνω φορητότητα στην Q . Αυτό έγινε 17/12 . Η υπάλληλος στην wind μου είπε ότι η φορητότητα θα γίνει στις 22/12 . Το πρόβλημα μου είναι ότι 24/12 δεν είχε κοπεί το σήμα του καρτοκινητού και στις 27/12 θα πρέπει να βάλω μονάδες αλλιώς χάνω τον αριθμό . Πες τε μου τι να κάνω ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Επίσης χρόνια πολλά...

 

Πάρε την εξυπηρέτηση της Q να δεις τι θα σου πουν από εκεί και πέρα μάλλον η cosmote κάνει την μπινιά αφού δεν σου έχει προχωρήσει το θέμα, προφανώς θα σε παιδέψει εξαντλώντας τα χρονικά περιθώρια που της δίνει ο νομοθέτης. Τον αριθμό για ποιο λόγο ακριβώς θα τον χάσεις έχεις ένα χρόνο να βάλεις κάρτα (μονάδες) μέσα;;;

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Επίσης χρόνια πολλά...

 

Πάρε την εξυπηρέτηση της Q να δεις τι θα σου πουν από εκεί και πέρα μάλλον η cosmote κάνει την μπινιά αφού δεν σου έχει προχωρήσει το θέμα, προφανώς θα σε παιδέψει εξαντλώντας τα χρονικά περιθώρια που της δίνει ο νομοθέτης. Τον αριθμό για ποιο λόγο ακριβώς θα τον χάσεις έχεις ένα χρόνο να βάλεις κάρτα (μονάδες) μέσα;;;

 

Τον αριθμό θα τον χάσω γιατί το 12μηνο λήγει στις 27/12 . Πήρα σήμερα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση της Q- wind αλλά δεν μπορούσανε να το δούνε γιατί την φορητότητα την έκανα από μαγαζί της wind .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τον αριθμό θα τον χάσω γιατί το 12μηνο λήγει στις 27/12 . Πήρα σήμερα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση της Q- wind αλλά δεν μπορούσανε να το δούνε γιατί την φορητότητα την έκανα από μαγαζί της wind .

Ρώτησα γιατί μου φάνηκε παράξενο επί 12 μήνες να μην έχεις βάλει μονάδες. Όπως και να έχει πάντως μπορείς να βάλεις κάρτα 5€ και όταν την καταναλώσεις να ολοκληρωθεί η μεταφορά στο νέο δίκτυο... μέγα θέμα βέβαια πόσο θα σου πάρει να την καταναλώσεις αν μέσα σε ένα χρόνο δεν έχεις ανανεώσει πότε το καρτοκινητό! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...