Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κολοκύθια τούμπανα!!

Απο όσα διάβασα, τίποτε απο αυτά δεν με απασχολούσε εως τώρα... Timescape, mediascape, και δε συμμαζεύεται... πράγματα που εγώ αλλά και πολλοί άλλοι δεν τα χρησιμοποιούμε...

Κάτι για την μπαταρία; τον ήχο; θα μας δώσουν; το ξυπνητήρι ίσως; (να δουλεύει με κλειστό το κινητό

Το timescape τους έκαιγε; αυτό εισέπραξαν απο τους χρήστες;

 

Σαφώς το Timescape και το Mediascape είναι δευτερευούσης σημασίας. Αλλά επειδή προσωπικά με κουράζουν πιο πολύ τα δικά τους bugs παρά το να το φορτίζω καθημερινά ή να χρησιμοποιώ hands free για να ακούω καλά στις συνομιλίες κάθε update καλοδεχούμενο.

Αυτό για το ξυπνητήρι δεν πρόκειται να γίνει μιας και είναι θέμα λειτουργικού και όχι ρυθμίσεων.

Κυρίως ευελπιστώ να βελτιωθεί η ταχύτητα εκτέλεσης και ενημέρωσης του Timescape. Ειδικά για τα facebook updates έχω 300 φίλους και η κατάσταση είναι τραγική , κάνει γύρω στα 3 λεπτά. :(

Και το Mediascape αποδιοργανώνεται κάθε φορά που συνδέω το κινητό μου σε USB. Αλλάζει , ξεχνάει και μπερδεύει τα ονόματα των φίλων που έχω κάνει επισήμανση πάνω στις φωτογραφίες. Σπαστικό ειδικά όταν σου βγάζει την "Άννα" για "Πέτρο" και τον "Δημήτρη" για "Μαμά" !!! :p

 

Σέρνοντας συντομεύσεις στη dockbar, αυτή γεμίζει, και κάποια στιγμή, όταν οι εφαρμογές ξεπεράσουν τις 6, τότε μπορείς να κάνεις scroll.

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά.

Απλά μετακίνησα όσες εφαρμογές ήθελα!

Για να διαγράψεις από την dockbar, απλά πατάς παρατεταμένα πάνω στη συντόμευση.

Εσένα τι πρόβλημα σου βγάζει ακριβώς; ;)

 

Ούτε μπορώ να σύρω παραπάνω συντομεύσεις από 2 σε κάθε πλευρά του κουμπιού που σε πάει στο μενού , ούτε να διαγράψω πατώντας παρατεταμένα. Αναβάθμισα μέσω μάρκετ και είναι λες και μισο-αναβάθμισα. Δηλαδή σε ότι αφορά την dockbar είναι λες και είμαι ακόμα στην προηγούμενη έκδοση! :confused:

 

WTF????:blink: Τι καμπουρα ειναι αυτη? Σαν τηλεκοντρολ το κανανε... Καλυτερα καθημερινη φορτιση!

 

Σαν τηλεκοντρόλ είπε!!! :lol:

Θα συμφωνήσω ... καλύτερα όσο είμαι σπίτι να το έχω στην πρίζα με μια μπαλαντέζα για να φτάνει ως το κρεβάτι ή το γραφείο! :p :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε μπορώ να σύρω παραπάνω συντομεύσεις από 2 σε κάθε πλευρά του κουμπιού που σε πάει στο μενού , ούτε να διαγράψω πατώντας παρατεταμένα. Αναβάθμισα μέσω μάρκετ και είναι λες και μισο-αναβάθμισα. Δηλαδή σε ότι αφορά την dockbar είναι λες και είμαι ακόμα στην προηγούμενη έκδοση! :confused:

 

Αααα... Τώρα κατάλαβα! Sorry, αργώ λίγο! :lol:

Η dockbar δεν είναι τα κουμπάκια δεξιά και αριστερά του Μενού.

Η dockbar είναι αυτή η μπάρα που εμφανίζεται όταν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί του μενού και το σύρεις λίγο προς τα πάνω! ;)

Εκεί μπορείς να έχεις όσες εφαρμογές θέλεις, με τον τρόπο που περιέγραψα πιο πάνω.

Τώρα, για να βάλεις 2 εφαρμογές αριστερά και 2 δεξιά από το εικονίδιο του Μενού, πήγαινε ADWΡυθμίσεις->Ρυθμίσεις UI-> και απενεργοποίησε το τελείες επιφάνειας εργασίας και ενεργοποίησε το Secondary Action Buttons! :happy:

Edited by Lillifee

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αααα... Τώρα κατάλαβα! Sorry, αργώ λίγο! :lol:

Η dockbar δεν είναι τα κουμπάκια δεξιά και αριστερά του Μενού.

Η dockbar είναι αυτή η μπάρα που εμφανίζεται όταν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί του μενού και το σύρεις λίγο προς τα πάνω! ;)

Εκεί μπορείς να έχεις όσες εφαρμογές θέλεις, με τον τρόπο πυο περιέγραψα πιο πάνω.

Τώρα, για να βάλεις 2 εφαρμογές αριστερά και 2 δεξιά από το εικονίδιο του Μενού, πήγαινε ADWΡυθμίσεις->Ρυθμίσεις UI-> και απενεργοποίησε το τελείες επιφάνειας εργασίας και ενεργοποίησε το Secondary Action Buttons! :happy:

 

Ααααααα! Ώστε αυτό είναι το dockbar!!! Άκου να δεις ... Εγώ νόμιζα ότι είναι η μπάρα που ενσωματώνει και το κουμπί του μενού!!! Μπράβο ρε Ίριδα ... 1000 μπράβο! Δεν είναι ότι εσύ αργείς , απλά εγώ έψαχνα τον Βορρά στον Νότο!!! Όλα ok τώρα από μένα. Επίσης για το Spare Parts μετά από επανεκκίνηση της συσκευής έχω:

Άλλη χρήση:

Εκτελείται (2.5%)

Οθόνη Ενεργοποιημένη (2.1%)

Μερική χρήση αφύπνισης:

(Εδώ δεν έχει ποσοστά σε μένα)

1) Κλήσεις - με μια πολύ λεπτή γραμμή ενός χιλιοστού φαντάσου

2) Σύστημα Android - με μια ακόμα λεπτότερη

3) Υπόλοιπα apps με καθόλου μπλε φόντο μέσα τους.

 

Όλα αυτά μετά από επανεκκίνηση της συσκευής. Πριν από την επανεκκίνηση είχα σύστημα Android σχεδόν full στην 1η θέση και η μπαταρία κατέβηκε μέσα σε 10' από το MAX στο 88% !!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα! Ώστε αυτό είναι το dockbar!!! Άκου να δεις ... Εγώ νόμιζα ότι είναι η μπάρα που ενσωματώνει και το κουμπί του μενού!!! Μπράβο ρε Ίριδα ... 1000 μπράβο! Δεν είναι ότι εσύ αργείς , απλά εγώ έψαχνα τον Βορρά στον Νότο!!! Όλα ok τώρα από μένα. Επίσης για το Spare Parts μετά από επανεκκίνηση της συσκευής έχω:

Άλλη χρήση:

Εκτελείται (2.5%)

Οθόνη Ενεργοποιημένη (2.1%)

Μερική χρήση αφύπνισης:

(Εδώ δεν έχει ποσοστά σε μένα)

1) Κλήσεις - με μια πολύ λεπτή γραμμή ενός χιλιοστού φαντάσου

2) Σύστημα Android - με μια ακόμα λεπτότερη

3) Υπόλοιπα apps με καθόλου μπλε φόντο μέσα τους.

 

Όλα αυτά μετά από επανεκκίνηση της συσκευής. Πριν από την επανεκκίνηση είχα σύστημα Android σχεδόν full στην 1η θέση και η μπαταρία κατέβηκε μέσα σε 10' από το MAX στο 88% !!!! :blink:

 

Τα ποσοστά πολύ φυσιολογικά, λογικά πρέπει να έχει επανέλθει και η μπαταρία σου στα φυσιολογικά.

Διάβασα λίγο από 'δω κι από 'κει, ότι το 100% του android system συμβαίνει καμιά φορά γιατί το λειτουργικό μπαίνει σε ένα infinite refresh loop.

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι είναι αυτό και σε τι processes αναφέρεται, αλλά το "καλό" είναι ότι με επανεκκίνηση στρώνει.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη Lillifee λυσε μου μια απορια με την νεα εκδοση του ADW που ανεβασες.

 

Γιατι στο συρταρι a.k.a. dockbar (do you think we have the Lowers for fun???:lol:) δε βλεπω εκεινο το κουμπι που το εκλεινε? Τοση στραβομαρα εχει πεσει?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το ξυπνητήρι είναι μεν θέμα λειτουργικού αλλά αντιμετωπίσιμο... όπως το αντιμετώπισε η samsung απο όσο ξέρω

 

Στο ADW πατώντας πάνω στο τετραγωνάκι... και σύροντας το προς τα επάνω... αλλάζει και μπορείς να βάλεις αρκετές συντομεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη Lillifee λυσε μου μια απορια με την νεα εκδοση του ADW που ανεβασες.

 

Γιατι στο συρταρι a.k.a. dockbar (do you think we have the Lowers for fun???:lol:) δε βλεπω εκεινο το κουμπι που το εκλεινε? Τοση στραβομαρα εχει πεσει?

 

Ρεεεεεε... παίζει να έκανα τρελή μ*λ*κί* και να έσβησα το κουμπί αυτό από το apk! :rolleyes:

:O :O :O :O :O

Ας μας πει κάποιος που χρησιμοποιεί την original, αν το βλέπει.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το fancy Widget κορυφαίο !!!! θενξ Lillifee !! τελείως αντιγραφή από Htc ... λέτε να το βγάλουν αργότερα??

 

Merci :p:rolleyes: Ναι , οταν πηγα να το κατεβασω απο το market ελεγε οτι ειναι η τελευταια εκδοση (V1.2.4) που θα ειναι HTC copy και μετα θα βρουνε δικα τους styles γιατι κινηθηκε επιθετικα απεναντι τους η HTC...

Edited by Papeipa
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουν τα κουμπιά στην dockbar του νέου ADW? Έβγαλα τις τελείες αλλά θέλω να βάλω δικά μου.

Ο μαύρος dialer είναι για κλάματα. Επίσης κολλάει το scroll στα προγράμματα (6 σελίδες/οθόνες).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό έχει ψηφιακή πυξίδα ή όχι; Στο επίσημο της Sony Ericsson δεν το αναφέρει, στα περισσότερα site στο ιντερνετ λέει οτι έχει. Στα reviews δεν έχω δει κάτι. Τελικά έχει;

Ευχαριστώ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αααα... Τώρα κατάλαβα! Sorry, αργώ λίγο! :lol:

Η dockbar δεν είναι τα κουμπάκια δεξιά και αριστερά του Μενού.

Η dockbar είναι αυτή η μπάρα που εμφανίζεται όταν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί του μενού και το σύρεις λίγο προς τα πάνω! ;)

Εκεί μπορείς να έχεις όσες εφαρμογές θέλεις, με τον τρόπο που περιέγραψα πιο πάνω.

Τώρα, για να βάλεις 2 εφαρμογές αριστερά και 2 δεξιά από το εικονίδιο του Μενού, πήγαινε ADWΡυθμίσεις->Ρυθμίσεις UI-> και απενεργοποίησε το τελείες επιφάνειας εργασίας και ενεργοποίησε το Secondary Action Buttons! :happy:

 

Lillifee, είσαι φοβερή. Για χιλιοστή φορά!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό έχει ψηφιακή πυξίδα ή όχι; Στο επίσημο της Sony Ericsson δεν το αναφέρει, στα περισσότερα site στο ιντερνετ λέει οτι έχει. Στα reviews δεν έχω δει κάτι. Τελικά έχει;

Ευχαριστώ.

 

 

Όσες θέλεις έχει και αναλογικές και ψηφιακές ,μέχρι και ανιχνευτή μετάλλων έχει , μια βόλτα στο market και κατεβάζεις οτι θες τζάμπα :O

 

 

 

Πάντος βρε παιδιά κάθε φορά που μιλατε για τον ADW τον κάνω εγκατάσταση τρωω κανα 2ρο να τον προσαρμόσω και στο τελος τον βγάζω δε μπορώ να τον συνηθήσω δε μπορω , μα περίεργο πράμα χαχαχαχαχαχαχ

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

καλο το fancy Widget αλλα δειτε και το weather bug!!! εχει και πιο μικρη ενδειξη

για τη homescreen...oxi ολοκληρη γκουμουτσα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να υποδείξει ένα service για το κινητό που να διαθέτει ανταλλακτικό USB?

 

Γιατί απο αντιπροσωπεία μου είπαν οτι είναι πολύ καινούργιο και δεν έχουν και θα πρέπει να πάει εξωτερικό και θα κάνει μήνα και...

Link to comment
Share on other sites

Ρεεεεεε... παίζει να έκανα τρελή μ*λ*κί* και να έσβησα το κουμπί αυτό από το apk! :rolleyes:

:O :O :O :O :O

Ας μας πει κάποιος που χρησιμοποιεί την original, αν το βλέπει.

 

Μην τρελενεσαι, περασα κ τον αυθεντικο και παλι κατι λειπει και απο 'κει...

 

Ενα bug που παρατηρησα ειναι οταν εχεις επιλεξει να σου εμανιζει 4 action buttons, στην αυτοματη περιστροφη σε landscape σαν να χανουν λιγο την μπαλα τα γκριζα πλαισια...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεσαι, περασα κ τον αυθεντικο και παλι κατι λειπει και απο 'κει...

 

Ενα bug που παρατηρησα ειναι οταν εχεις επιλεξει να σου εμανιζει 4 action buttons, στην αυτοματη περιστροφη σε landscape σαν να χανουν λιγο την μπαλα τα γκριζα πλαισια...

 

Αααα OK! :pig:

Βγήκε η 0.8.8 που υποτίθεται είναι bugfix version, οπότε ίσως κάποια θεματάκια να έχουν λυθεί.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αααα OK! :pig:

Βγήκε η 0.8.8 που υποτίθεται είναι bugfix version, οπότε ίσως κάποια θεματάκια να έχουν λυθεί.

 

Γιατί δε μου έχει βγει εμένα ακόμα η ενημέρωση για την 0.8.8? Χθες για την 0.8.7. μου βγήκε κανονικά. Πού ρυθμίζω ενημερώσεις?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου έχει βγει εμένα ακόμα η ενημέρωση για την 0.8.8? Χθες για την 0.8.7. μου βγήκε κανονικά. Πού ρυθμίζω ενημερώσεις?

 

Πας market, επιλέγεις λήψεις και σου βγάζει όλες τις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου έχει βγει εμένα ακόμα η ενημέρωση για την 0.8.8? Χθες για την 0.8.7. μου βγήκε κανονικά. Πού ρυθμίζω ενημερώσεις?

 

Μπες στο market, πηγαινεις στις ληψεις κι εκει θα σου εμφανισει ποιες εφαρμογες θελουν update.

 

Edit: Με προλαβε ο Privateer10...

 

Υ.Γ. Τζιφος με το θεμα του συρταριου και στην καινουρια εκδοση. Μπορουμε καπως να τους αναφερουμε το bug;

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

thnx! Το ADW launcher είναι φοβερό και αξίζει δοκιμής. Πλέον για μένα, μετά από 15 μέρες χρήσης του, δεν υπάρχει επιστροφή.
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

...Πάντος βρε παιδιά κάθε φορά που μιλατε για τον ADW τον κάνω εγκατάσταση τρωω κανα 2ρο να τον προσαρμόσω και στο τελος τον βγάζω δε μπορώ να τον συνηθήσω δε μπορω , μα περίεργο πράμα χαχαχαχαχαχαχ

 

+1.

Thumps up for Zeam :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

και μετα κραζετε το xperia τι να πουν και οσοι 8α παρουν το iphone 4 . http://www.engadget.com/2010/06/24/some-iphone-4-models-see-signals-drop-to-0-when-held-left-handed/ . Εχω ηδη παρει και κραξει οσους φιλους μου κραζουν το android ! xaxaxa :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.....

 

Έχω τεράστιο πρόβλημα!!! Δεν μπορώ να στείλω μηνύματα SMS.

 

Με τίποτα όμως.... το δοκίμασα με τη δική μου σιμ που είναι Βόνταφον και το δοκίμασα και με Wind, και τίποτα.

 

Προσπαθώ να βρω ρυθμίσεις για τα μηνύματα, αλλά δεν μου βγάζει και πολλά. Δηλαδή δεν μπορώ να δω το κέντρο μηνυμάτων, τη διάρκεια μηνύματος κτλ.... Πού είναι αυτές οι ρυθμίσεις???

 

Παιδιά... ξέρει κανένας τίποτα, ή έχει πρόβλημα η συσκευή???

 

Επίσης, έχω μέσα το πιο πρόσφατο λογισμικό και ήδη έχω κάνει δύο φορές εγκατάσταση το λογισμικό του.

 

Ευχαριστώ.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...