Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χεχεχεχεχεχεχχεχ εισαι απιστευτος λέμε!

 

Εγώ του έχω βάλει μια ροζ θήκη για να μην φαίνεται ότι είναι λευκό. Βαρβατίλα σκέτη :lol:

 

 

ΥΓ. Σε λίγο βλέπω τον Γιάννη να το ξυρίζει το thread. Ξεφύγαμε πάλι.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια μικρή παρατήρηση.......έχεις και εσυ βρε geovision ένα όνομα....¨Ελεος!!!!!.........λίγο λάθος να το πεις και το λευκό xperia το βλέπω must στην Μύκονο!!!!!!!

 

 

χαχαχαχαχαχαχχαχχαχα

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ καιρό αντίστασης, αποφάσησα να πάω σήμερα το απόγευμα να αγοράσω το πολυπόθητο Χ10. Το χοντρό μου πρόβλημα είναι τώρα το χρώμα γιατί και τα δύο μου αρέσουν πολύ. Είμαι business άτομο και λογικά θα πήγαινε το μαύρο, αλλά και αυτό το άσπρο ρε ****το σχέτη τρέλα είναι. Έχω την εντύπωση το άσπρο είναι ποιο όμορφο με την οθόνη ανοιχτή γιατί όταν είναι κλειστή φαίνεται κάπως όταν είναι μαύρη, ενώ στο μαύρο είναι ποιο ομοιόμορφο.

Ποπο κώλυμα, λάλισα δεν ξέρω τι να κάνω.... :lol:

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ καιρό αντίστασης, αποφάσησα να πάω σήμερα το απόγευμα να αγοράσω το πολυπόθητο Χ10. Το χοντρό μου πρόβλημα είναι τώρα το χρώμα γιατί και τα δύο μου αρέσουν πολύ. Είμαι business άτομο και λογικά θα πήγαινε το μαύρο, αλλά και αυτό το άσπρο ρε ****το σχέτη τρέλα είναι. Έχω την εντύπωση το άσπρο είναι ποιο όμορφο με την οθόνη ανοιχτή γιατί όταν είναι κλειστή φαίνεται κάπως όταν είναι μαύρη, ενώ στο μαύρο είναι ποιο ομοιόμορφο.

Ποπο κώλυμα, λάλισα δεν ξέρω τι να κάνω.... :lol:

 

Άσπρο! Όλα τα λεφτά!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο @marathos 50+ % έχουμε λευκό.

Τυχαίο... Δε νομίζω...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Άσπρο! Όλα τα λεφτά!

 

Καλά εεε έχεται λαλήσει εσείς με τα λευκά παλιογκαζετάκηδες δεν υπάρχει όμως πρόβλημα αφού μπορείς να αγοράσεις μετά και το άλλο χρώμα να έχεις δύο Χ10, καλοοοοοοοο

 

εγώ για τη συγκεκριμένη δουλειά, χρησιμοποιώ αυτό :

http://www.appbrain.com/app/jqsoft.apps.mysettings

δημιουργεί μία συντόμευση στην home screen και πατώντας την σου ανοίγει ένα παράθυρο με ΟΛΕΣ τις συντομεύσεις που σου χρειάζονται...

 

T ο εχω δοκιμάσει και αυτό, πολύ καλό αλλά προτιμώ να βλέπω την μπάρα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη να ρωτήσω κάτι? Έχω το λευκό. Είναι πανέμορφο. Ο γιός μου και η γυναίκα μου λένε ότι δεν είναι και πολύ αντρικό. Παίζει αυτό? Μην βγάλουμε και όνομα δηλαδή! Συγνώμη για το offtopic!

 

Το λευκό είναι το νέο trend της εποχής! Λευκά γυαλιά ηλίου (βλέπε Carrera & Rayban) , λευκά αμάξια (βλέπε πανέμορφο VW Scirocco) , λευκά Laptop-Notebook! Οπότε μη μασάς , μια χαρά είναι και αν θες να το σπάσεις λίγο μπορείς να αγοράσεις την μαύρη πίσω όψη με 5€ από το ίντερνετ!

p.s. Πες τον γιο σου ότι με το λευκό τραβάς τα βλέμματα από διπλάσιες γκο***νες!

p.s.2 Μη το πεις όμως στη γυναίκα σου! :lol:

 

Μετά απο πολύ καιρό αντίστασης, αποφάσησα να πάω σήμερα το απόγευμα να αγοράσω το πολυπόθητο Χ10. Το χοντρό μου πρόβλημα είναι τώρα το χρώμα γιατί και τα δύο μου αρέσουν πολύ. Είμαι business άτομο και λογικά θα πήγαινε το μαύρο, αλλά και αυτό το άσπρο ρε ****το σχέτη τρέλα είναι. Έχω την εντύπωση το άσπρο είναι ποιο όμορφο με την οθόνη ανοιχτή γιατί όταν είναι κλειστή φαίνεται κάπως όταν είναι μαύρη, ενώ στο μαύρο είναι ποιο ομοιόμορφο.

Ποπο κώλυμα, λάλισα δεν ξέρω τι να κάνω.... :lol:

 

Συστήνω ανεπιφύλακτα το λευκό! Το μαύρο ειδικά όταν σβήνει η οθόνη είναι πολύ μονότονο , ενώ το λευκό είναι το νέο "κυριλέ" χρώμα. Άσε που είναι εντυπωσιακή διχρωμία όταν έχεις το λευκό και είναι off η οθόνη. Θυμίζει αμάξι με φιμέ τζάμι! :O :!:

 

p.s. Φρόντισε να την έχεις πάντα καθαρή , χωρίς δαχτυλιές , αλλιώς φαίνεται αντιαισθητικό...

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ καιρό αντίστασης, αποφάσησα να πάω σήμερα το απόγευμα να αγοράσω το πολυπόθητο Χ10. Το χοντρό μου πρόβλημα είναι τώρα το χρώμα γιατί και τα δύο μου αρέσουν πολύ. Είμαι business άτομο και λογικά θα πήγαινε το μαύρο, αλλά και αυτό το άσπρο ρε ****το σχέτη τρέλα είναι. Έχω την εντύπωση το άσπρο είναι ποιο όμορφο με την οθόνη ανοιχτή γιατί όταν είναι κλειστή φαίνεται κάπως όταν είναι μαύρη, ενώ στο μαύρο είναι ποιο ομοιόμορφο.

Ποπο κώλυμα, λάλισα δεν ξέρω τι να κάνω.... :lol:

 

Πίστεψε με η δουλειά μου απαιτεί μέγιστη σοβαρότητα και το άσπρο δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.....ίσα ίσα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... μετά από μια πρόσφατη συζήτηση που είχα με μια φίλη αποφάσισα ότι έχω "σακατέψει" το XPERIA μου. Πολύ σαβούρα παιδιά , αχρείαστα applications , folders μέσα στην SD με άχρηστα πράγματα (αρχεία , thumbs κλπ.) οπότε σκέφτηκα να κάνω hard reset και format την SD.

 

Το θέμα είναι ότι "Google is not always my friend" γιατί λίγο που το έψαξα μιας και δεν ξέρω πολλά από Android , μπέρδεψα όρους και τεχνικές. Δηλαδή:

 

Reset / Hard Reset : Διαφορές? Τι κερδίζω με το ένα τι με το άλλο?

 

Εγώ θέλω να γίνει το τηλέφωνό μου όπως όταν το πρωτοέβγαλα από το κουτί , πριν καν βάλω την SIM μέσα! Παρθένο! :p

 

Αν εν τέλη είναι το hard reset αυτό που χρειάζομαι , πως γίνεται? Βρήκα μια μέθοδο που είναι μέσω του μενού "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" και μια άλλη στους xda-developers που γίνεται ως εξής:

1. Απενεργοποίηση της συσκευής

2. Ταυτόχρονη πίεση "Κουμπί Properties" - "Κουμπί Back" + "Power Device Button" και από λίγο που διάβασα τα σχόλια από κάτω , σε άλλους αυτό δουλεύει , σε άλλους όχι ...

 

Γενικώς μου προκάλεσε μια σύγχυση το όλο θέμα και ένα μπέρδεμα! Όποιος τα έχει ξεμπλέξει ας ρίξει μια βοήθεια! :wacko:

 

Προτείνω να μη κανεις τιποτα , ο λόγος πολλή απλός , έτσι κι αλλιώς με την καινουρια αναβάθμιση θα γίνει απο την αρχή οπότε γιατι να παιδεύεσαι να το στήνεις 2 φορές ,λίγο υπόμονή.

 

Ωστόσο θα ξαναεπανέλθω εγώ (ο σπαστικός) και θα ζητήσω κάποιες απαντήσεις στα ερωτήματα μου γιατί αν το πολυπόθητο update (καλά δε μιλάμε ακόμα για το root - αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο) κάνει πάνω από 1-2 βδομάδες , εγώ δεν μπορώ να περιμένω τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι στο link που αναφέρθηκε για το root έχει αντίστοιχα και για το update του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

μήπως λέω εγώ, να δημιουργηθεί από τους moderators avatar του x10i ΚΑΙ σε λευκό για να μετρηθούμε οι αδελφές και τα παλικάρια???

:) χαχαχαχαχα :)

(και για να μην παρεξηγηθώ...λευκό έχω κι εγώ)

Link to comment
Share on other sites

μήπως λέω εγώ, να δημιουργηθεί από τους moderators avatar του x10i ΚΑΙ σε λευκό για να μετρηθούμε οι αδελφές και τα παλικάρια???

:) χαχαχαχαχα :)

(και για να μην παρεξηγηθώ...λευκό έχω κι εγώ)

 

Εγω που ειμαι αδερφη και πηρα λευκο εξ αιτιας της vodafone ενω μου αρεσε το μαυρο?? ******** αυτα που λετε για τα χρωματα και με τσατιζετε! δεν ειναι και ροζ!

 

να ενθαρρυνω και τους str8 στο ασπρο γιατι οι γκομενες με εχουν πρηξει, τρελαινονται οταν το βλεπουν ...τυχερος που ειμαι :p :p :p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ενθαρρυνω και τους str8 στο ασπρο γιατι οι γκομενες με εχουν πρηξει, τρελαινονται οταν το βλεπουν ...τυχερος που ειμαι :p :p :p

 

E βεβαια σε θεωρούν δικιά τους!!!χαχαχαχαχαχ:lol: (πλάκα κάνω)

 

Για το ημερολόγιο κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα σε μαύρο, λόγω προσφοράς, και κλίνω προς το να το μετανιώσω... Δεν πιστεύω ότι το άσπρο πάει μόνο για γυναίκες, νομίζω ότι είναι πλέον τάση στα gadgets και είναι σίγουρα ΠΟΛΥ εντυπωσιακό! :-)

 

Να ρωτήσω, έκανε κάνεις root;

Μελετώντας τη διαδικασία και τα feedback στο xda, νομίζω ότι προς το παρόν δεν προσφέρει και πολλά.

Εξηγώ:

1. Δεν υπάρχει -ακόμα;- η δυνατότητα να περάσουμε άλλη ROM, άρα ούτε android 2.0+

2. Για να έχουμε root πρόσβαση ουσιαστικά φλασάρουμε μια μονταρισμένη ROM από την οποία έχουν αφαιρεθεί MediaScape, Moxier κτλ, ΑΛΛΑ έχει και κάποιες ελλείψεις, όπως αποστολή/παραλαβή mms, έχουν αναφερθεί προβλήματα στη σύνδεση στο internet είτε με WiFi είτε μέσω δικτύου και, τελοσπάντων, δε μπορούμε να έχουμε την τελευταία έκδοση από την SE, με όλες τις βελτιώσεις που περιέχει

3. Δεν έχει διευκρινιστεί το πόσο εύκολο είναι να επιστρέψουμε σε άλλη unrooted ROM

 

Με λίγα λόγια, συνιστώ προσοχή σε όσους το σκέφτονται, θέλω να πιστεύω ότι, τώρα που έγινε μια αρχή, θα δούμε πολλά περισσότερα στο μέλλον. :-)

 

*sent via my X10i

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έγινε rooted και τι κερδίζω με αυτό?

Είχα ρωτήσει σε προηγούμενο post οτι ουσιαστικά γίνεται απλά για να "απαλλαγούμε" απο τις default εφαρμογές του κινητού?

 

Το πιο χρήσιμο θα ήταν να γινόταν εγκατάσταση των εφαρμογών/παιχνιδιών στη μνήμη του κινητού αλλά είναι εφικτό αυτό η όχι ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έγινε rooted και τι κερδίζω με αυτό?

Είχα ρωτήσει σε προηγούμενο post οτι ουσιαστικά γίνεται απλά για να "απαλλαγούμε" απο τις default εφαρμογές του κινητού?

 

Το πιο χρήσιμο θα ήταν να γινόταν εγκατάσταση των εφαρμογών/παιχνιδιών στη μνήμη του κινητού αλλά είναι εφικτό αυτό η όχι ακόμα?

 

Ναι, όπως είχαμε πει, αυτή τη στιγμή το root απλά μας δίνει τη δυνατότητα να απαλλαγούμε από εφαρμογές συστήματος (για την ακρίβεια δε μας δίνετε επιλογή για το ποιες, αυτοί που ανακάλυψαν τον τρόπο αφαίρεσαν κάποιες στην ROM που δημοσίευσαν) και να εγκαταστήσουμε οποίες εφαρμογές ζητάνε root πρόσβαση.

Ακόμα ΔΕΝ είναι εφικτό να αναβαθμίσουμε σε νεότερη έκδοση android.

 

Όσο για την εγκατάσταση εφαρμογών στην SD, δεν έχει ακουστεί ακόμα κάτι και νομίζω ότι ούτε αυτό είναι εφικτό στην παρούσα φάση του root.

Υπόψιν δε, ότι η μέθοδος apps2sd (αυτή που χρησιμοποιούν οι rooted συσκευές για εγκατάσταση στην κάρτα) είναι υποδεέστερη της ενσωματωμένης στο λειτουργικό 2.2 Froyo.

 

*sent via my X10i

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το απόγευμα σε γνωστό κατάστημα που είχε και τα δύο και μετά από πολύ διαλογισμό, αποφάσησα να πάρω το μαύρο, αλλά θα πήγαινα σε άλλο κατάστημα που το είχα βρει πολύ φθηνότερα. Αλλά για "κακή" μου τύχη το είχε μόνο σε λευκό γιατί είχε εξαντληθεί το μαύρο. Τελικά δεν άντεξα και πήρα το λευκό, στην αρχή ήμουν πολύ δυσταχτηκός, αλλά ύστερα από δύο ώρες που το κοιτάζω το έχω ερωτευτεί και χαίρομαι τελικά που δεν το βρήκα σε μαύρο γιατί θα είχα πάρει αυτό.

Οπότε μπαίνω και εγώ στο club των Χ10 και αρχίζουμε το σετάρισμα σιγά σιγά.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

...

Να ρωτήσω, έκανε κάνεις root;

 

Root happened. http://i50.tinypic.com/2lu5abm.jpg Root happened.

 

Αυτό τι σου λέει ??? :D

 

Μελετώντας τη διαδικασία και τα feedback στο xda, νομίζω ότι προς το παρόν δεν προσφέρει και πολλά.

Εξηγώ:

1. Δεν υπάρχει -ακόμα;- η δυνατότητα να περάσουμε άλλη ROM, άρα ούτε android 2.0+

 

Όχι ακόμα. Για να περαστεί νέα rom πρέπει να κάνουν extract τους drivers.

 

2. Για να έχουμε root πρόσβαση ουσιαστικά φλασάρουμε μια μονταρισμένη ROM από την οποία έχουν αφαιρεθεί MediaScape, Moxier κτλ, ΑΛΛΑ έχει και κάποιες ελλείψεις, όπως αποστολή/παραλαβή mms, έχουν αναφερθεί προβλήματα στη σύνδεση στο internet είτε με WiFi είτε μέσω δικτύου και, τελοσπάντων, δε μπορούμε να έχουμε την τελευταία έκδοση από την SE, με όλες τις βελτιώσεις που περιέχει

 

Ελλείψεις δεν υπάρχουν (σε μένα).

EDIT Βρήκα ότι τα ακουστικά δεν παίζουν στο mediascape, αλλά όχι πάντα (???).

Κι αν δεν κάνεις το Hard Reset στο πρώτο βήμα έχεις τα πάντα στο κινητό σου όπως πριν το root. Αυτά που αφαιρούν είναι ουσιαστικά άχρηστα στους περισσότερους:

 

AndroidQuadrapop*

EManual*

LatinIME*

LatinImeTutorial*

Launcher*

LearningClient*

MixiPlugin*

moxiermail*

officesuite*

pocket_rashinban*

SemcIME*

trackid*

 

Φυσικά αν επέμβεις στο αρχείο cleanup.sh (βήμα 4) μπορείς να προσθέσεις - αφαιρέσεις ότι θέλεις. Εγώ πχ κράτησα το Mediascape.

Επίσης όλα μεταφέρονται στην SD στον φάκελο \sd\apps και μπορείς να τα εγκαταστήσεις μετά το root.

 

3. Δεν έχει διευκρινιστεί το πόσο εύκολο είναι να επιστρέψουμε σε άλλη unrooted ROM

 

Πολύ εύκολα (λένε) με τον τρόπο που μέχρι τώρα φλασάρουν τις official signed rom.

 

Με λίγα λόγια, συνιστώ προσοχή σε όσους το σκέφτονται, θέλω να πιστεύω ότι, τώρα που έγινε μια αρχή, θα δούμε πολλά περισσότερα στο μέλλον. :-)

 

Αυτό ξαναπές το. Πολύ προσεκτικά παιδιά. Μιας και ήρθαμε οι περισσότεροι από windows mobile είναι κάπως tricky οι διαδικασίες.

Θα μάθουμε όμως. Που θα πάει?

 

Συπέρασμα.

Το δικό μου πάντως (αν και άλλοι λένε το αντίθετο) πάει σαφώς πιο γρήγορα.

Οι εφαρμογές δεν εγκαθιστώνται στην SD.

Έχουμε πρόσβαση στην main memory του κινητού.

Έχουν βάλει χρήσιμες εφαρμογούλες μέσα (λίγες).

'Εχουν βγάλει τον default launcher και έβαλαν στην αρχή το Zeam και στην δεύτερη έκδοση τον ADW Launcher.

 

ΥΓ. Όποιος το επιχειρήσει να ξέρει ότι αργούν τα βήματα. Να περιμένει να τελειώσουν πρώτα. Σε κάποιο (αφού γράψει finished) κάνει και test στο τέλος (2ο ή 3ο). Υπομονή.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να προσέξετε.

 

a) Δεν χρειάζεται σε όλα τα βήματα Flash Mode. Σε 2 από τα 4. Τρέξτε πρώτα το stepX.bat και θα δείτε αν χρειάζεται. Νομίζω το 1 και το 3 χρειάζονται Flash Mode.

 

b) Πρέπει να έχετε java εγκατεστημένη στο PC. Ακόμα κι αν υπάρχει ελέγξτε στο Enviroment Variables (Computer, Properties, Advanced, Enviroment Variables) ότι υπάρχει η σωστή διαδρομή στην γραμμή PATH.

πχ PATH με τιμή C:\Program Files\Java 1.0.6\bin

Διαφορετικά βγάζει λάθος στο πρώτο βήμα.

 

c) Όταν λένε κάτι όπως το παρακάτω

 

cd the-path-to-where-you-extracted-the-root-files/ROOT/Step4

adb install the-path-to-where-you-extracted-the-su-file\system\app\Superuser.apk

adb shell mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock2 /system

adb push the-path-to-where-you-extracted-the-su-file\system\app\Superuser.apk /sdcard/Superuser.apk

adb push the-path-to-where-you-extracted-the-su-file\system\bin\su /sdcard/su

adb shell dd if=/sdcard/su of=/system/bin/su

adb shell dd if=/sdcard/Superuser.apk of=/system/app/Superuser.apk

adb shell reboot

 

εννοούν εντολές που τρέχουν από DOS prompt αφού έχετε συνδέσει το κινητό σε debug mode.

Το adb καλεί τον android debuger απ' ότι κατάλαβα.

Εγώ τα γράφω σε ένα txt. Αλλάζω την κατάληξη σε .bat και τα τρέχω όλα μαζί.

 

Αν θυμηθώ κι άλλα θα σας πω.

Καλή επιτυχία στους τολμηρούς. :lol:

 

ΥΓ. Sorry moderator αλλά μου βγήκε σεντόνι και το έσπασα στα δύο.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

μου φαινονται ολα λιγο κινεζικα. το wm μου φαινοταν πολυ πιο απλο.

 

Ήταν όντως πιο απλό στα WM. Φαντάσου όμως ότι "πειράζεις" linux μέσα από Windows. Μου πήρε ώρα να καταλάβω τι παίζεται.

Ακόμα ψάχνομαι και ίσως να ξανακάνω την διαδικασία για να "στρώσουν" τα ακουστικά. :blink:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Tο δοκίμασα και εγώ.

Είναι πράγματι μπέρδεμα. Προσοχή σε όποιον το επιχειρήσει.

Και εγώ πιστεύω ότι είναι πιο γρήγορο και είναι πολύ νωρίς για να το πω αλλά έχω την αίσθηση ότι θα τα πηγαίνει καλύτερα με το θέμα της μπαταρίας.

Το μόνο σοβαρό πρόβλημα που έχω εντοπίσει ως τώρα είναι τα ακουστικά. Αλλά δεν έχω όρεξη να το ψάξω περεταίρω. Χρησιμοποιώ τo bluetooth-radio της SE γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τo bluetooth-radio της SE γενικώς.

 

μολις βρηκα φοβερο προγραμματακι και για εμας τους μη εχοντες.... :P

http://www.gadgets.apnafundaz.com/wp-content/gadgetstore/2010/04/DroidLive-Streaming-Radio-Station-QR-Code.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι σου λέει ??? :D

 

Δεν κατάλαβες! Ξέρω ότι το root είναι γεγονός και δημοσιεύθηκε ο τρόπος, ρώτησα απλά αν τον εφάρμοσε κάποιος από εδώ. ;)

 

Όχι ακόμα. Για να περαστεί νέα rom πρέπει να κάνουν extract τους drivers.

 

Έβαλα ερωτηματικό δίπλα στο "ακόμα" γιατί απλά δεν ξέρω αν και πότε θα γίνει και αυτό. ;)

 

 

Ελλείψεις δεν υπάρχουν (σε μένα).

EDIT Βρήκα ότι τα ακουστικά δεν παίζουν στο mediascape, αλλά όχι πάντα (???).

Κι αν δεν κάνεις το Hard Reset στο πρώτο βήμα έχεις τα πάντα στο κινητό σου όπως πριν το root. Αυτά που αφαιρούν είναι ουσιαστικά άχρηστα στους περισσότερους:

 

AndroidQuadrapop*

EManual*

LatinIME*

LatinImeTutorial*

Launcher*

LearningClient*

MixiPlugin*

moxiermail*

officesuite*

pocket_rashinban*

SemcIME*

trackid*

 

Φυσικά αν επέμβεις στο αρχείο cleanup.sh (βήμα 4) μπορείς να προσθέσεις - αφαιρέσεις ότι θέλεις. Εγώ πχ κράτησα το Mediascape.

Επίσης όλα μεταφέρονται στην SD στον φάκελο \sd\apps και μπορείς να τα εγκαταστήσεις μετά το root.

 

Η καθαρά προσωπική μου σκέψη είναι ότι στην παρούσα φάση το root είναι ένας ακόμα μπελάς! Γιατί να περάσω μια rom που προφανώς δεν είναι τελειοποιημένη, για να έχω μόνο πρόσβαση στο σύστημα και όχι στον bootloader;

Τελοσπάντων, αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό, απλά κι εγώ ελπίζω ότι σύντομα θα δούμε root όπως το ξέρουμε από HTC. Εκεί "root" σημαίνει πραγματικά "έλεγχος" πάνω στη συσκεύη. :worry:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...