Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το root μπορούν τώρα πια οι εφαρμογές να εγκατασταθούν στην sd και όχι στο τηλέφωνο?

 

Νομίζω, χωρίς να είμαι 100% σίγουρη, ότι απαιτεί μια διαδικασία η οποία επίσης δεν είναι εφικτή με το τωρινό root. :worry:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω χρησιμοποιω το Extended controls και τα εχει αυτα συν αλλα πολλα.

 

Edit: Μολις ειδα την φωτο και σε διαβεβαιω οτι αυτη ειναι η εφαρμογη...

 

Υπάρχει στο Market; Την έψαξα μ'αυτό το όνομα, αλλά δεν τη βρήκα..

 

Αλήθεια, ξέρει κανείς αν θα υπάρξει δυνατότητα για themes στο άμεσο μέλλον;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα, προς το παρόν το root μας δίνει admin permissions, δηλαδή μπορούμε να επέμβουμε στα αρχεία συστήματος, να απεγκαταστήσουμε προεγκατεστημένες εφαρμογές (ναι, και mediascape/timescape/moxier) και να εγκαταστήσουμε όλες τις εφαρμογές με την επισήμανση ROOT USERS ONLY! ;)

αυτες που σου ειχα δειξει πριν καμια βδομαδα που προερχονται απο desire θα μπορω να τις εγκαταστησω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο Market; Την έψαξα μ'αυτό το όνομα, αλλά δεν τη βρήκα..

 

Αλήθεια, ξέρει κανείς αν θα υπάρξει δυνατότητα για themes στο άμεσο μέλλον;

 

Ειναι paid εφαρμογη.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, χωρίς να είμαι 100% σίγουρη, ότι απαιτεί μια διαδικασία η οποία επίσης δεν είναι εφικτή με το τωρινό root. :worry:

 

 

δηλαδη θελει αλλο root για να περασουμε android 2.1?? 2.2??

τι πρεπει να γινει για να εχουμε τελευται εκδοση android??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

to root απλα σε αφηνει να κανεις ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ σε ολα τα αρχεια που απαρτιζουν το OS.

Τωρα απο εκει και πέρα θα μπορούν kapoioi developpers να βάζουν το δικό τους ROM το οποιο μπορει και να αλλάζει τελείως το τηλέφωνο.

Σαν να έχεις ένα pc σκετο με το bios και να βαζεις οτι θελεις μέσα(Αρκει να δουλεόυν οι drivers)

Αρα περιμενετε για custom Rom και πολλα αλλα

Επίσης φτιάχνω εναν οδηγο για root Xperia dedicated στο Mydroid.gr (forum)

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

to root απλα σε αφηνει να κανεις ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ σε ολα τα αρχεια που απαρτιζουν το OS.

Τωρα απο εκει και πέρα θα μπορούν kapoioi developpers να βάζουν το δικό τους ROM το οποιο μπορει και να αλλάζει τελείως το τηλέφωνο.

Σαν να έχεις ένα pc σκετο με το bios και να βαζεις οτι θελεις μέσα(Αρκει να δουλεόυν οι drivers)

Αρα περιμενετε για custom Rom και πολλα αλλα

Επίσης φτιάχνω εναν οδηγο για root Xperia dedicated στο Mydroid.gr (forum)

ωραιος. περιμενουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όχι παιδιά δεν νομίζω ότι προς το παρόν πρέπει να περιμένουμε νέες ROM. Το ζητούμενο είναι ότι το rooting είναι ένα βήμα προς αυτή την κατεύθυνση. Ο bootloader είναι κλειδωμένος και αυτό είναι νομίζω το ζητούμενο βήμα για να βγουν custom roms. Προσπαθούν πάντως και αυτό είναι το θέμα. Αν γνωρίζει κάποιος άλλος κάτι να το πει γιατί ειδικός δεν είμαι φυσικά. Αυτά τα κατάλαβα από διάβασμα χτες και προχτές στους xda.

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτή τη στιγμή το root εξυπηρετεί στο να απαλλαγεί το κινητό απο τις εφαρμογές που το έχουν φορτώσει πχ moxier,timescape,mediascape κλπ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτή τη στιγμή το root εξυπηρετεί στο να απαλλαγεί το κινητό απο τις εφαρμογές που το έχουν φορτώσει πχ moxier,timescape,mediascape κλπ

 

 

Εντάξει εγώ το έχω 1-2 μέρες και δεν έχω καταλάβει γιατί θα πρέπει να απαλλαγεί από αυτές τις εφαρμογές. Αν μιλάμε για βελτίωση να το καταλάβω αλλά γιατί να φύγουν τελείως? Δεν ξέρω ....

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το rooting και το ξεκλειδωμα του bootloader, με hard reset θα επανερχεται στην αρχικη κατασταση ακομα κι αν του εχουμε flashαρει custom rom???
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά το rooting και το ξεκλειδωμα του bootloader, με hard reset θα επανερχεται στην αρχικη κατασταση ακομα κι αν του εχουμε flashαρει custom rom???

 

 

Πας πολύ μακριά. Το ξεκλείδωμα του bootloader μπορεί και να μην συμβεί ποτέ. Γενικά ναι μπορείς να γυρίσεις σε rom της μάνας του χωρίς πρόβλημα. Το είχα κάνει άπειρες φορές με το Xperia X1 μου.

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Πας πολύ μακριά. Το ξεκλείδωμα του bootloader μπορεί και να μην συμβεί ποτέ. Γενικά ναι μπορείς να γυρίσεις σε rom της μάνας του χωρίς πρόβλημα. Το είχα κάνει άπειρες φορές με το Xperia X1 μου.

 

Ελα μωρε, υποθετικα μιλαμε παντα. Αλλωστε dum spiro spero...:lol:

 

Eφοσον εγινε rootαρισμα ευελπιστω για το επομενο μεγαλο βημα... Τσαμπα ειναι...:D

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εεε ναι το σπίτι μου είναι :D

 

 

Μήπως θυμαται κανένας να μου πεί ποιό ριμαδογκαζετακι είναι αυτο που έχει wifi ,bluetooth,gps ,brightness και silence σε μία μπάρα όλα μαζί, καπου το είχα βαλει αλλα δε το βρίσκω σαν αυτό εδώ

 

εγώ για τη συγκεκριμένη δουλειά, χρησιμοποιώ αυτό :

http://www.appbrain.com/app/jqsoft.apps.mysettings

δημιουργεί μία συντόμευση στην home screen και πατώντας την σου ανοίγει ένα παράθυρο με ΟΛΕΣ τις συντομεύσεις που σου χρειάζονται...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη να ρωτήσω κάτι? Έχω το λευκό. Είναι πανέμορφο. Ο γιός μου και η γυναίκα μου λένε ότι δεν είναι και πολύ αντρικό. Παίζει αυτό? Μην βγάλουμε και όνομα δηλαδή! Συγνώμη για το offtopic!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη να ρωτήσω κάτι? Έχω το λευκό. Είναι πανέμορφο. Ο γιός μου και η γυναίκα μου λένε ότι δεν είναι και πολύ αντρικό. Παίζει αυτό? Μην βγάλουμε και όνομα δηλαδή! Συγνώμη για το offtopic!

 

:lol::lol::lol:

 

Δεν τιθεται τετοιο θεμα. Οπως το βλεπω εγω το ασπρο ειναι πιο trendy ενω το μαυρο πιο bussiness αλλα και τα δυο τα βρισκω εξισου ομορφα. Δοκιμασε τη διχρωμια για να κλεισεις τα στοματα... :D

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη να ρωτήσω κάτι? Έχω το λευκό. Είναι πανέμορφο. Ο γιός μου και η γυναίκα μου λένε ότι δεν είναι και πολύ αντρικό. Παίζει αυτό? Μην βγάλουμε και όνομα δηλαδή! Συγνώμη για το offtopic!

 

Αν πιστεύεις ότι δεν έιναι πολύ αντρικό....τότε να σου πω για παρηγορια ότι οι μισοι+ από εδώ θα σου κάνουμε παρέα στο φορουμ λευκό xperia για εμάς τους ντιγκιντάγκες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ για τη συγκεκριμένη δουλειά, χρησιμοποιώ αυτό :

http://www.appbrain.com/app/jqsoft.apps.mysettings

δημιουργεί μία συντόμευση στην home screen και πατώντας την σου ανοίγει ένα παράθυρο με ΟΛΕΣ τις συντομεύσεις που σου χρειάζονται...

 

Moi aussi ... κερδιζεις 1 εικονιδιο αντι για 5 , αλλα κερδιζεις και ενα κλικ παραπανω.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη να ρωτήσω κάτι? Έχω το λευκό. Είναι πανέμορφο. Ο γιός μου και η γυναίκα μου λένε ότι δεν είναι και πολύ αντρικό. Παίζει αυτό? Μην βγάλουμε και όνομα δηλαδή! Συγνώμη για το offtopic!

 

Και μενα οσοι μου λενε , λευκο --> εισαι metrosexual τους απαντω GoOgle και μαυρο δεν παει .... Ασπρη σελιδα η Google , ασπρο κινητο και μεις.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια όποιος μπορέι.......Θέλω να έχω το ημερολόγιο μου χωρις να πρέπει να συγχρονιστεί με το λογαριασμό του google......πως γίνεται; Γιατί όταν κάνω μια προσθήκη συμβάντος, μου γράφει ημερολόγιο τον λογαριασμό του google, επιπρόσθετα δεν μου εμφανίζει το συμβάν στην επιλεγμένη ημέρα......

Θέλω ένα απλό ημερολόγιο που να μπορώ να το βλέπω όποτε θέλω χωρίς να πρέπει να συγχρονιστέι ή ΄να μπει στο ίντερνετ....στις αρχές μπορούσα...τώρα όχι! πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Root happened. http://i50.tinypic.com/2lu5abm.jpg Root happened.

 

Αν πιστεύεις ότι δεν έιναι πολύ αντρικό....τότε να σου πω για παρηγορια ότι οι μισοι+ από εδώ θα σου κάνουμε παρέα στο φορουμ λευκό xperia για εμάς τους ντιγκιντάγκες!!!!!!

+1

 

Καλώς ήρθες στο club @geovision. Πότε κατάλαβες ότι το γυρνάς ανάποδα το βολάν??? :lol::lol::lol:

 

Μην ακούς. Τους αρέσει και θέλουν να στο φάνε. Μην τους το δώσεις.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Root happened. http://i50.tinypic.com/2lu5abm.jpg Root happened.

 

 

+1

 

Καλώς ήρθες στο club @geovision. Πότε κατάλαβες ότι το γυρνάς ανάποδα το βολάν??? :lol::lol::lol:

 

Μην ακούς. Τους αρέσει και θέλουν να στο φάνε. Μην τους το δώσεις.

 

 

Χεχεχεχεχεχεχχεχ εισαι απιστευτος λέμε!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Χεχεχεχεχεχεχχεχ εισαι απιστευτος λέμε!

 

 

Μια μικρή παρατήρηση.......έχεις και εσυ βρε geovision ένα όνομα....¨Ελεος!!!!!.........λίγο λάθος να το πεις και το λευκό xperia το βλέπω must στην Μύκονο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...