Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και τελικα για ποιο λογο ολοι πηραμε τα κινητα τα συγκεκριμενα ???

τι θα γινει με αυτο? ποιος ο λογος να εχεις android τοτε?

το λειτουργικο για να ειναι καλο πρεπει να σου δινει κ εφαρμογες να το αξιοποιησεις αλλιως τι κανουμε ???

 

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, υπάρχει πληθώρα δωρεάν εφαρμογών!!

Επιπλέον, οι περισσότεροι developers σου δίνουν τη δυνατότητα να πληρώσεις μέσω Paypal από το site τους και να σου στείλουν το apk για να το εγκαταστήσεις manually.

Αν θες να στηρίξεις τους developers και να πληρώσεις για εφαρμογές, υπάρχουν τρόποι έστω και έμμεσοι και υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα και "υπόγεια μέσα".

Ας μη γινόμαστε δραματικοί! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, υπάρχει πληθώρα δωρεάν εφαρμογών!!

Επιπλέον, οι περισσότεροι developers σου δίνουν τη δυνατότητα να πληρώσεις μέσω Paypal από το site τους και να σου στείλουν το apk για να το εγκαταστήσεις manually.

Αν θες να στηρίξεις τους developers και να πληρώσεις για εφαρμογές, υπάρχουν τρόποι έστω και έμμεσοι και υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα και "υπόγεια μέσα".

Ας μη γινόμαστε δραματικοί! ;)

 

Και αν μου επιτρέπεις να συμπληρώσω, πως τα ποσά δεν είναι τραγικά, συνήθως μερικά ευρώ.

Οπότε γιατί να μην στηρίξεις τουλάχιστον αυτούς που έχουν βγάλει κάποια εφαρμογή που εσένα σου ταιριάζει, αρέσει, βολεύει κτλ και αντί αυτού να τρέξεις να την βρεις σπασμένη?!

Φυσικά ο καθένας με τις δυνατότητες και τις ανάγκες του, αλλά καλό είναι κάτι που αξίζει να το τιμάμε εάν μπορούμε.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Και αν μου επιτρέπεις να συμπληρώσω, πως τα ποσά δεν είναι τραγικά, συνήθως μερικά ευρώ.

Οπότε γιατί να μην στηρίξεις τουλάχιστον αυτούς που έχουν βγάλει κάποια εφαρμογή που εσένα σου ταιριάζει, αρέσει, βολεύει κτλ και αντί αυτού να τρέξεις να την βρεις σπασμένη?!

Φυσικά ο καθένας με τις δυνατότητες και τις ανάγκες του, αλλά καλό είναι κάτι που αξίζει να το τιμάμε εάν μπορούμε.

 

+1

 

Σαφέστατα και τα ποσά είναι πολύ μικρά και αξίζει να στηρίζουμε τη δουλειά ανθρώπων που μας κάνουν τη ζωή λίγο πιο εύκολη ή διασκεδαστική! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα πω και εγω τι θεματάκια έχω με το x10 μου μπας και μπορει κανενας να βοηθησει:

 

1) εχω αρκετα εναλλακτικα homes αλλα αυτο που θελω default ειναι το panda home. οταν λοιπον παταω το μεσαιο πληκτρο και ενω απο τα 4 τσεκαρω το κουτακι "Χρηση απο προεπιλογη" και διαλεγω το panda , μετα παλι τα ιδια , μου εμφανιζει παλι επιλεξω καποιο απο τα 4. Πηγα και στα settings του pandaHome και επελεξα Set as default αλλα τπτ ....Γενικα όπου έχω πανω απο μία εφαρμογες για καποιο κοινο θεμα , παντα μου ζηταει να διαλεξω και ας εχω δηλωσει default πιο πριν... Καμια ιδέα? ΒΤW το ADW launcher δεν αποκρινεται καλα στα δαχτυλα μου , αντι να αλλαζει οθονες μπαινει σε εφαρμογες. Το Home++ καλο αλλα λιγο αβολο for me.Εσεις του φορατε τπτ ή ... μαμα?

 

 

2) Το ξερω οτι έχω απειρες εφαρμογες ( ειμαι στην junkie try 'em all φαση , δεν εχω κατασταλαξει σε συγκεκριμενες) και παρατηρω οτι η free memory πεφτει στα 27 MB και το κινητο σερνεται.Ποιος task killer σας εξυπηρετει? Nα καταληξω στον auto memory manager ή ειναι πολυ βιαιος? http://androidfreeware.net/download-auto-memory-manager.html

 

3) Σχετικο με το 2): η μπαταρια μου δεν αντεχει ουτε 14 ώρες και ας εχω κανει kill όλα τα tasks και δεν το δουλευω πολυ μέσα στη μερα.... (κλειστα wifi GPS kai 3G εννοειται- φωτεινοτητα 50%). Αρχιζει να τα παιζει απο τώρα? Μηπως παρολο που δεν τρεχουν εφαρμογες τρωει drain η μπαταρια επειδη το εχω τιγκαρει στα apps?Εσεις που χωρις χρηση σας κραταει 2 μερες τι config του εχετε κανει? Επισης αν το συνδεσω να φορτισει στο PC κανει 10 ώρες , εσάς , διαφορά με πριζα?

 

4) πολλες φορες το 3G μου ρίχνει άκυρο , ενω αλλες στο ιδιο σημειο δουλευει. Φταιει το σημα ή κατι άλλο ? Τσαμπα το unlimited ρε ****το.

 

5) Με παιρνει καποιος και του ριχνω χιλοπιτα πατώντας το κουμπι power. Καπάκι μου σκαει sms Vodafone : 1212: Μη χρεωσιμο sms : 1 κληση ENW EISASTAN KATEILHMMENOS (σε greeklish κιολας τα ζωα) . Χαιρω πολυ , how do i make it stop!!?? εχω 19+ αναπαντητομηνυματα και βαριεμαι να τα σβηνω καθε φορά.

 

Αυτα τα λιγα... ελπιζω να σας κουρασα....

Link to comment
Share on other sites

κανενας?:(

 

Δε νομίζω οτι γίνεται συγχρονισμός με outlook.

Ενας γρήγορος τρόπος είναι να τις ανεβάσεις στο gmail σου και απο εκεί να τις περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα πω και εγω τι θεματάκια έχω με το x10 μου μπας και μπορει κανενας να βοηθησει:

 

1) εχω αρκετα εναλλακτικα homes αλλα αυτο που θελω default ειναι το panda home. οταν λοιπον παταω το μεσαιο πληκτρο και ενω απο τα 4 τσεκαρω το κουτακι "Χρηση απο προεπιλογη" και διαλεγω το panda , μετα παλι τα ιδια , μου εμφανιζει παλι επιλεξω καποιο απο τα 4. Πηγα και στα settings του pandaHome και επελεξα Set as default αλλα τπτ ....Γενικα όπου έχω πανω απο μία εφαρμογες για καποιο κοινο θεμα , παντα μου ζηταει να διαλεξω και ας εχω δηλωσει default πιο πριν... Καμια ιδέα? ΒΤW το ADW launcher δεν αποκρινεται καλα στα δαχτυλα μου , αντι να αλλαζει οθονες μπαινει σε εφαρμογες. Το Home++ καλο αλλα λιγο αβολο for me.Εσεις του φορατε τπτ ή ... μαμα?

 

Εγώ έχω τον ADW και με έχει βολέψει πάρα πολύ.

Και δεν είχα πρόβλημα στο να τον ορίσω default, μάλλον κάτι παίζει με τον Panda.

Στο app drawer όντως πατιούνται εφαρμογές αντί να αλλάζουν οθόνες, αλλά μόνο με το Galaxy Style, με το default (κάθετη πλοήγηση) δεν υπάρχει πρόβλημα.

edit: Με την 0.8.7 έκδοση του ADW, έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις ένα margin μεταξύ των "σελίδων" με τις εφαρμογές, με αποτέλεσμα, αν κάνεις scroll βάζοντας το δάχτυλό σου στην άκρη της οθόνης, καμία εφαρμογή δεν πατιέται κατά λάθος. :)

 

 

2) Το ξερω οτι έχω απειρες εφαρμογες ( ειμαι στην junkie try 'em all φαση , δεν εχω κατασταλαξει σε συγκεκριμενες) και παρατηρω οτι η free memory πεφτει στα 27 MB και το κινητο σερνεται.Ποιος task killer σας εξυπηρετει? Nα καταληξω στον auto memory manager ή ειναι πολυ βιαιος? http://androidfreeware.net/download-auto-memory-manager.html

 

3) Σχετικο με το 2): η μπαταρια μου δεν αντεχει ουτε 14 ώρες και ας εχω κανει kill όλα τα tasks και δεν το δουλευω πολυ μέσα στη μερα.... (κλειστα wifi GPS kai 3G εννοειται- φωτεινοτητα 50%). Αρχιζει να τα παιζει απο τώρα? Μηπως παρολο που δεν τρεχουν εφαρμογες τρωει drain η μπαταρια επειδη το εχω τιγκαρει στα apps?Εσεις που χωρις χρηση σας κραταει 2 μερες τι config του εχετε κανει? Επισης αν το συνδεσω να φορτισει στο PC κανει 10 ώρες , εσάς , διαφορά με πριζα

 

Κοίτα, το λειτουργικό είναι έτσι ρυθμισμένο ώστε η μνήμη να γεμίζει μέχρι ένα threshold (σ' αυτή την περίπτωση είναι στα 25-35 MB) ώστε να έχεις πιο γρήγορη πρόσβαση σε εφαρμογές. Ό,τι και να "σκοτώσεις", πάλι η μνήμη θα γεμίζει. Και πάλι και πάλι και πάλι...

Η δική μου άποψη, τεκμηριωμένη από τη δική μου πάντα εμπειρία, η μπαταρία κρατάει καλύτερα όταν δεν είμαι invasive με τη λειτουργία του συστήματος.

 

 

 

4) πολλες φορες το 3G μου ρίχνει άκυρο , ενω αλλες στο ιδιο σημειο δουλευει. Φταιει το σημα ή κατι άλλο ? Τσαμπα το unlimited ρε ****το.

 

Φταίει ο ΟΤΕ! :lol: :lol:

Είναι θέμα κάλυψης 3G, δυστυχώς.

 

5) Με παιρνει καποιος και του ριχνω χιλοπιτα πατώντας το κουμπι power. Καπάκι μου σκαει sms Vodafone : 1212: Μη χρεωσιμο sms : 1 κληση ENW EISASTAN KATEILHMMENOS (σε greeklish κιολας τα ζωα) . Χαιρω πολυ , how do i make it stop!!?? εχω 19+ αναπαντητομηνυματα και βαριεμαι να τα σβηνω καθε φορά.

 

Είναι θέμα Vodafone αυτό! Απενεργοποίησε την προώθηση κλήσεων όταν το τηλέφωνο είναι κατειλλημένο. ;)

Edited by Lillifee

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετα το google goggles kai to bar code reader (αντε και το metal detector - o ναι το κινητακι μας εχει και αισθητηρα ανιχνευσης μεταλλων και αφηστε το iphone 4 να κουβαλαει γυροσκοπιο χωρις τζατζικι) ενα αλλο προγραμματακι προστεθηκε στην λιστα των "Τι λες τωρα δεν υπαρχει αυτο!"

 

googlarete : soundhound_v1.1.3.apk.htm

 

Η Princess Lillifee το κατεχει ηδη , ειναι το soundhound. Οτι και να πω ειναι λιγο! μετα το πρωτο σοκ να βρισκει στο καπακι οτι ακουει (eat dust shazam) του φωναζεις τραγουδιστη και τραγουδι και τα βρισκει και αν δεν θυμασαι ουτε αυτο , ξεκινας να τραγουδας ο ιδιος (εκει ηταν που λιποθυμησα):blink: !

 

και για του λογου του αληθες:

Edited by Papeipa
Link to comment
Share on other sites

Μετα το google goggles kai to bar code reader (αντε και το metal detector - o ναι το κινητακι μας εχει και αισθητηρα ανιχνευσης μεταλλων και αφηστε το iphone 4 να κουβαλαει γυροσκοπιο χωρις τζατζικι) ενα αλλο προγραμματακι προστεθηκε στην λιστα των "Τι λες τωρα δεν υπαρχει αυτο!"

 

http://hotfile.com/dl/37161802/f978732/soundhound_v1.1.3.apk.html

 

Η Princess Lillifee το κατεχει ηδη , ειναι το soundhound. Οτι και να πω ειναι λιγο! μετα το πρωτο σοκ να βρισκει στο καπακι οτι ακουει (eat dust shazam) του φωναζεις τραγουδιστη και τραγουδι και τα βρισκει και αν δεν θυμασαι ουτε αυτο , ξεκινας να τραγουδας ο ιδιος (εκει ηταν που λιποθυμησα):blink: !

 

και για τοθ λογου του αληθες:

 

Πραγματικά αυτή η εφαρμογή είναι η αγαπημένη μου!!!

Από Symbian μέχρι Android, δε λείπει ποτέ από το τηλέφωνό μου!!! :happy:

 

Θέλετε άλλη μία "Τι λες τώρα δεν υπάρχει αυτό!" εφαρμογή;

Λέγεται Bump, είναι δωρεάν, είναι cross-platform, υποστηρίζει δηλαδή και Android και iPhone συσκεύες και κάνει το εξής "τρελό":

την ανοίγεις, την ανοίγει και ο φίλος σου στο τηλέφωνό του (iphone ή android) επιλέγετε φωτογραφίες, βίντεο, επαφές που θέλετε να ανταλλάξετε,

ΤΣΟΥΓΚΡΑΤΕ τα τηλέφωνα :lol: και μεταφέρονται αυτόματα!

(απαιτεί σύνδεση στο internet, είτε μέσω wifi είτε μέσω δικτύου)

Σήμερα το δοκίμασα με το iphone της κολλητής μου και ξεραθήκαμε στα γέλια!

Άντε γεια μας!!! :lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μπορώ να δώσω τεκμηριωμένες απαντήσεις όπως η Ίριδα ας πω κι εγώ "τα δικά μου" ... :lol:

 

Οκ θα πω και εγω τι θεματάκια έχω με το x10 μου μπας και μπορει κανενας να βοηθησει:

 

1) εχω αρκετα εναλλακτικα homes αλλα αυτο που θελω default ειναι το panda home. οταν λοιπον παταω το μεσαιο πληκτρο και ενω απο τα 4 τσεκαρω το κουτακι "Χρηση απο προεπιλογη" και διαλεγω το panda , μετα παλι τα ιδια , μου εμφανιζει παλι επιλεξω καποιο απο τα 4. Πηγα και στα settings του pandaHome και επελεξα Set as default αλλα τπτ ....Γενικα όπου έχω πανω απο μία εφαρμογες για καποιο κοινο θεμα , παντα μου ζηταει να διαλεξω και ας εχω δηλωσει default πιο πριν... Καμια ιδέα? ΒΤW το ADW launcher δεν αποκρινεται καλα στα δαχτυλα μου , αντι να αλλαζει οθονες μπαινει σε εφαρμογες. Το Home++ καλο αλλα λιγο αβολο for me.Εσεις του φορατε τπτ ή ... μαμα?

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον ADW Launcher πλήρως αναβαθμισμένο. Εμένα ως επί το πλείστον παραμένει ως default home application με εξαίρεση 2 περιπτώσεις:

α) Όταν τον αναβαθμίζω μέσω του Android market και ...

β) Όταν κάνω τραγικές τροποποιήσεις στο UI του.

Στα παραπάνω με παραπέμπει πάλι στο γνωστό κουτάκι ADW-Home-Timescape για να διαλέξω!

Επίσης όσον αφορά στις εφαρμογές αυτό που αναφέρεις μου συμβαίνει κι εμένα και δεν έχω προσδιορίσει την αιτία. Πιθανώς να είναι μερικές εφαρμογές έτσι προγραμματισμένες ώστε να "μπλέκονται" στα πόδια διαφόρων διεργασιών και εξηγούμαι αμέσως γιατί κούρασα...

 

Ο skyfire παραδείγματος χάριν , πρέπει να έχει στον κώδικα του ξεχωριστή "μέθοδο" για αναπαραγωγή βίντεο youtube. Κατά συνέπεια "μπλέκεται στα πόδια" του original youtube-player που έχει το x10 και το Android σε καλεί να επιλέξεις.

 

Το ίδιο παθαίνω επίσης με την απλή εφαρμογή μηνυμάτων του Android και το chompSMS αλλά σε πολύ μικρότερη συχνότητα και για απροσδιόριστους λόγους.

 

2) Το ξερω οτι έχω απειρες εφαρμογες ( ειμαι στην junkie try 'em all φαση , δεν εχω κατασταλαξει σε συγκεκριμενες) και παρατηρω οτι η free memory πεφτει στα 27 MB και το κινητο σερνεται.Ποιος task killer σας εξυπηρετει? Nα καταληξω στον auto memory manager ή ειναι πολυ βιαιος? http://androidfreeware.net/download-auto-memory-manager.html

 

3) Σχετικο με το 2): η μπαταρια μου δεν αντεχει ουτε 14 ώρες και ας εχω κανει kill όλα τα tasks και δεν το δουλευω πολυ μέσα στη μερα.... (κλειστα wifi GPS kai 3G εννοειται- φωτεινοτητα 50%). Αρχιζει να τα παιζει απο τώρα? Μηπως παρολο που δεν τρεχουν εφαρμογες τρωει drain η μπαταρια επειδη το εχω τιγκαρει στα apps?Εσεις που χωρις χρηση σας κραταει 2 μερες τι config του εχετε κανει? Επισης αν το συνδεσω να φορτισει στο PC κανει 10 ώρες , εσάς , διαφορά με πριζα?

 

Το έχω πει και το έχω 1000-ποστάρει! Το Android δεν θέλει task/killers/managers

Από μόνο του είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να εκμεταλλεύεται -ΠΑΝΤΑ- όλη την διαθέσιμη μνήμη του hardware για κορυφαίες επιδόσεις στις εφαρμογές. Αποφασίζει μόνο του ποιες εφαρμογές θα μείνουν τρέχουσες και αφανείς , αδρανείς και αφανείς , αδρανείς απλά και ποιες θα κλείσουν προκειμένου να αντικατασταθούν από καινούριες. Με το να τερματίζετε βίαια διάφορες εφαρμογές που εσείς ΝΟΜΙΖΕΤΕ ότι δε χρειάζονται του προκαλείται σύγχυση και αποδιοργάνωση!

Όσον αφορά στην μπαταρία. Launcher + widgets φίλε μου = Χαμήλ' Μπατάρ' (στο 'πα και στα Αραβικά). Από τότε που έβαλα τον ADW Launcher με ελάχιστα widgets (1 για τον καιρό και 1 για ένδειξή στάθμης μπαταρίας) το φορτίζω κάθε 18-20 ώρες.

 

Για τα υπόλοιπα δεν έχω γνώση γιατί δεν έχω ούτε τσάμπα ίντερνετ με 3G , ούτε έχω ψάξει το θέμα με τα άκυρα sms.

 

Μερικά δικά μου θεματάκια τώρα.

 

1)Στον ADW Launcher έχει κάπου μια ρύθμιση για υπερπήδηση οθονών. Δηλαδή αν κατάλαβα σωστά αν είσαι π.χ. στην τελευταία οθόνη αριστερά και σύρεις το δάχτυλό σου πιο αριστερά , αντί να κάνει αναπήδηση να σε επιστρέφει στην 1η. Πως ακριβώς το κάνω αυτό? Όταν πατάω να το ρυθμίσω μου βγάζει μια μπάρα με τιμές 10-20-30-40 (από default ήταν στο 40) και ό,τι και να βάλω δεν αλλάζει κάτι.

Επίσης στο τελευταίο του update ισχυρίζεται ότι μπορείς στην dockbar κάτω να βάλεις πολλά εικονίδεια και να γίνει scroll-able ... Γιατί δεν μπορώ να το καταφέρω? Το έκανε κανείς? (έκδοση 0.8.7 standalone donut)

 

2) Αφαιρώ τα hands-free ενώ είμαι στην αρχική οθόνη και αρχίζει να παίζει η μουσική από το κομμάτι που άκουγα πριν ώρες στο Mediascape. Αν ανοίξω το Mediascape ενώ ακούγεται κανονικά το κομμάτι φαίνεται σαν να μην παίζει τίποτα. Αν πατήσω play τότε ακούγονται 2 κομμάτια συγχρόνως!!! Μετά από λίγο και χωρίς λόγο το 1 σταματάει και μένει μόνο το πρόσφατο...! :ninja:

 

3) Ο skyfire δε μου παίζει τα flash ... Δοκίμασα πολλά site με flash αλλά τίποτα. Ούτε του facebook ούτε του cafeworld ούτε τίποτα!

 

4) Στο Spare Parts που πάω για να δω τι "ρουφάει" και πόσο?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μπορώ να δώσω τεκμηριωμένες απαντήσεις όπως η Ίριδα ας πω κι εγώ "τα δικά μου" ... :lol:

 

Νομίζω ότι τα είπες καλύτερα από μένα πάντως! ;)

 

4) Στο Spare Parts που πάω για να δω τι "ρουφάει" και πόσο?

 

Στο Battery History, στην επιλογή Άλλη Χρήση το Εκτελείται και το Οθόνη Ενεργοποιημένη πρέπει να βρίσκονται σε κοντινά ποσοστά, με αποκλίσεις μέχρι 10-15%.

Μετά τσεκάρεις τη Χρήση μερικής αφύπνισης (Partial Wake Usage) για να δεις ποιες εφαρμογές "ξυπνάνε" το τηλέφωνό σου όταν είναι σε αδράνεια, ή δεν το αφήνουν να αδρανοποιηθεί καθόλου.

Αν κάποια δημιουργεί πρόβλημα, θα βρίσκεται πρώτη-πρώτη, με τεράστιο ποσοστό.

Υπό φυσιολογικές συνθήκες πρώτη θέση έχει το Android System αλλά με μικρά ποσοστά και ακολουθούν οι υπόλοιπες εφαρμογές.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετα το google goggles kai to bar code reader (αντε και το metal detector - o ναι το κινητακι μας εχει και αισθητηρα ανιχνευσης μεταλλων και αφηστε το iphone 4 να κουβαλαει γυροσκοπιο χωρις τζατζικι) ενα αλλο προγραμματακι προστεθηκε στην λιστα των "Τι λες τωρα δεν υπαρχει αυτο!"

 

googlarete : soundhound_v1.1.3.apk.htm

 

Η Princess Lillifee το κατεχει ηδη , ειναι το soundhound. Οτι και να πω ειναι λιγο! μετα το πρωτο σοκ να βρισκει στο καπακι οτι ακουει (eat dust shazam) του φωναζεις τραγουδιστη και τραγουδι και τα βρισκει και αν δεν θυμασαι ουτε αυτο , ξεκινας να τραγουδας ο ιδιος (εκει ηταν που λιποθυμησα):blink: !

 

και για του λογου του αληθες:

 

Ενα πρόγραμμα που έρχεται μαζί με το κινητό μας, το trackID κάνει αυτά που περιγράφεις, καλύτερα ή χειρότερα δεν το έψαξα.... πάντως τα κάνει... :-)

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόγραμμα που έρχεται μαζί με το κινητό μας, το trackID κάνει αυτά που περιγράφεις, καλύτερα ή χειρότερα δεν το έψαξα.... πάντως τα κάνει... :-)

 

Ε ναι, αλλά δε μπορείς να τραγουδήσεις εσύ!

Ούτε να προφέρεις το όνομα του τραγουδιού και να σου κατεβάσει πληροφορίες!

Και μπορεί να ακούγονται "άχρηστα" αυτά, αλλά δεν έχει κολλήσει σε όλους μας κάπου-κάπου μια μελωδία, ένα ρεφρέν που να μας κάνει να ψαχνόμαστε; :whistle:

:lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αλλά δε μπορείς να τραγουδήσεις εσύ!

Ούτε να προφέρεις το όνομα του τραγουδιού και να σου κατεβάσει πληροφορίες!

Και μπορεί να ακούγονται "άχρηστα" αυτά, αλλά δεν έχει κολλήσει σε όλους μας κάπου-κάπου μια μελωδία, ένα ρεφρέν που να μας κάνει να ψαχνόμαστε; :whistle:

:lol:

 

Ναι δεν μπορεί.... πως είχα την εντύπωση ότι μπορεί; ποιός ξέρει... :)

 

Να και οι δικές μου εφαρμογές... που πάνω κάτω ίδιες με τους υπόλοιπους ειναι... :)

http://www.appbrain.com/user/privateer10/apps-on-the-x10i

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα είπες καλύτερα από μένα πάντως! ;)

 

 

 

Στο Battery History, στην επιλογή Άλλη Χρήση το Εκτελείται και το Οθόνη Ενεργοποιημένη πρέπει να βρίσκονται σε κοντινά ποσοστά, με αποκλίσεις μέχρι 10-15%.

Μετά τσεκάρεις τη Χρήση μερικής αφύπνισης (Partial Wake Usage) για να δεις ποιες εφαρμογές "ξυπνάνε" το τηλέφωνό σου όταν είναι σε αδράνεια, ή δεν το αφήνουν να αδρανοποιηθεί καθόλου.

Αν κάποια δημιουργεί πρόβλημα, θα βρίσκεται πρώτη-πρώτη, με τεράστιο ποσοστό.

Υπό φυσιολογικές συνθήκες πρώτη θέση έχει το Android System αλλά με μικρά ποσοστά και ακολουθούν οι υπόλοιπες εφαρμογές.

το εκτελειται μου βγαζει 100% και ακολουθει ενεργοποιημενη οθονη με 19%

και επισης στη μερικη αφυπνιση το συστημα android σχεδον φουλ και πολυ ελαχιστο οι κλησεις.το κινητο με ελαχιστη χρηση αντεξε 17 ωρες.τι φταιει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εκτελειται μου βγαζει 100% και ακολουθει ενεργοποιημενη οθονη με 19%

και επισης στη μερικη αφυπνιση το συστημα android σχεδον φουλ και πολυ ελαχιστο οι κλησεις.το κινητο με ελαχιστη χρηση αντεξε 17 ωρες.τι φταιει?

 

Χμ... Το τηλέφωνό σου δεν "κοιμάται" ποτέ.

Δοκίμασε μια επανεκκίνηση και άνοιξε ξανά το Spare Parts μερικές ώρες μετά για να δεις μήπως έφταιγε κάποιο loop και το reboot το έστρωσε.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Το τηλέφωνό σου δεν "κοιμάται" ποτέ.

Δοκίμασε μια επανεκκίνηση και άνοιξε ξανά το Spare Parts μερικές ώρες μετά για να δεις μήπως έφταιγε κάποιο loop και το reboot το έστρωσε.

του εκανα το μεσημερι... δε μπορω να δω συγκεκριμενες εφαρμογες που μπορει να φταινε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εκτελειται μου βγαζει 100% και ακολουθει ενεργοποιημενη οθονη με 19%

και επισης στη μερικη αφυπνιση το συστημα android σχεδον φουλ και πολυ ελαχιστο οι κλησεις.το κινητο με ελαχιστη χρηση αντεξε 17 ωρες.τι φταιει?

 

Εχουμε τα ίδια "συμπτώματα"

Εχω δοκιμάσει τα πάντα.... σχεδον σήκωσα τα χέρια.... τι σχεδόν.... μέχρι τον ουρανό έφτασαν....:(

Link to comment
Share on other sites

του εκανα το μεσημερι... δε μπορω να δω συγκεκριμενες εφαρμογες που μπορει να φταινε?

 

Αν ήταν κάποια 3rd party εφαρμογή συγκεκριμένα, θα εμφανιζόταν.

Το ότι σου εμφανίζει το Android System ως υπεύθυνο, δυσκολεύει τα πράγματα... :(

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει, αν σκεφτώ κάτι, θα σε ενημερώσω!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε τα ίδια "συμπτώματα"

Εχω δοκιμάσει τα πάντα.... σχεδον σήκωσα τα χέρια.... τι σχεδόν.... μέχρι τον ουρανό έφτασαν....:(

τη πρωτη φορα του κανα επαναφορα αλλα δεν ειναι αυτη λυση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τη πρωτη φορα του κανα επαναφορα αλλα δεν ειναι αυτη λυση.

 

2 φορές επαναφορά και ελεγχόμενες εγκαταστάσεις εφαρμογών για να διαπιστώσω ποιά φταίει.... τζίφος....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 φορές επαναφορά και ελεγχόμενες εγκαταστάσεις εφαρμογών για να διαπιστώσω ποιά φταίει.... τζίφος....:rolleyes:

 

Ποια έκδοση firmware έχετε;

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...