Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κολοκύθια τούμπανα!!

Απο όσα διάβασα, τίποτε απο αυτά δεν με απασχολούσε εως τώρα... Timescape, mediascape, και δε συμμαζεύεται... πράγματα που εγώ αλλά και πολλοί άλλοι δεν τα χρησιμοποιούμε...

Κάτι για την μπαταρία; τον ήχο; θα μας δώσουν; το ξυπνητήρι ίσως; (να δουλεύει με κλειστό το κινητό;)

Το timescape τους έκαιγε; αυτό εισέπραξαν απο τους χρήστες; :confused:

 

Σύμφωνα με αυτό το ποστ, στο νέο firmware μεταξύ των άλλων υπάρχουν βελτιώσεις και στον ήχο κατά τη συνομιλία (ένταση και ποιότητα), στην ένταση του ηχείου του κινητού, στην ταχύτητα των μενού, στη μπαταρία (αν και νωρίς για συμπεράσματα), στο σήμα, και στο πληκτρολόγιο.

 

http://gadgets.apnafundaz.com/2010/06/updated-my-xperia-x10-to-r2ba020-firmware-new-changes-final-thoughts/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μου τη σπάει έτσι όπως φαίνονται στο mediascape οι φωτογραφίες. Τι τα θέλουν τα βελάκια και τις μλκιες, έχετε υπόψη σας κανένα άλλο album? Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου τη σπάει έτσι όπως φαίνονται στο mediascape οι φωτογραφίες. Τι τα θέλουν τα βελάκια και τις μλκιες, έχετε υπόψη σας κανένα άλλο album?

 

Δοκίμασε το justpictures... :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου τη σπάει έτσι όπως φαίνονται στο mediascape οι φωτογραφίες. Τι τα θέλουν τα βελάκια και τις μλκιες, έχετε υπόψη σας κανένα άλλο album?

 

Δοκίμασε το justpictures... :)

 

Θα ήθελα κάποιο άλμπουμ με UI στυλ iPhone δηλαδή να μπορώ να αλλάζω τις φωτογραφίες λες και είναι σελίδες από slide. Το υποστηρίζει αυτό το εφέ το justpictures? :!:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με τα sms λυθηκε

 

μιας και το τηλ. δεν διαθετει χειροκινητη ρυθμηση για το κεντρο μην.

αυτο παρεχεται αυτοματα

αλλα για να γινει αυτο θα πρεπει να εχουμε νεας τεχνολογιας καρτα sim

ολα τα υπολοιπα (updates)ειναι περιττα

 

απλα κανετε μια αλλαγη καρτας sim απο την εταιρια σας

(για την vodafone κοστος 17,80)

και ολα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με τα sms λυθηκε

 

μιας και το τηλ. δεν διαθετει χειροκινητη ρυθμηση για το κεντρο μην.

αυτο παρεχεται αυτοματα

αλλα για να γινει αυτο θα πρεπει να εχουμε νεας τεχνολογιας καρτα sim

ολα τα υπολοιπα (updates)ειναι περιττα

 

απλα κανετε μια αλλαγη καρτας sim απο την εταιρια σας

(για την vodafone κοστος 17,80)

και ολα ειναι μια χαρα

 

 

Δηλαδή εγώ που έχω κάρτα της Panafon δε θα παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το justpictures... :)

 

Μου φαίνεται χειρότερο κι απ' το mediascape. Δε μ' αρέσει που οι φωτογραφίες παρουσιάζονται σε κάδρο.

 

Δηλαδή εγώ που έχω κάρτα της Panafon δε θα παίζει?

 

Panafon??? Δηλαδή μέχρι σήμερα έπαιζε???

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

 

Panafon??? Δηλαδή μέχρι σήμερα έπαιζε???

 

Σε άλλη συσκευή που το έχω παίζει,ακόμα δεν το έχω βάλει στο Xperia X10 γιατί το περιμένω γι'αυτό και ρωτάω αν θα έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τη Sim την έχω απο το 1996 και σε κανένα κινητό μέχρι και Satio δεν είχα πρόβλημα και γι'αυτό ρωτάω για το συγκεκριμένο κινητό αν θα έχω.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποιο άλμπουμ με UI στυλ iPhone δηλαδή να μπορώ να αλλάζω τις φωτογραφίες λες και είναι σελίδες από slide. Το υποστηρίζει αυτό το εφέ το justpictures? :!:

 

Κάτι τέτοιο πρέπει να κάνει το floating image

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά έφταιγε η σιμ.

 

Την είχα απο το 2005 περίπου.

 

Με το που έβαλα την καινούρια και δοκίμασα να στείλω μήνυμα, έφυγε κατευθείαν.

 

Να ξέρετε οτι τελικά το Χ10 βγάζει πρόβλημα με παλιές σιμ.

 

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι αλλαγές που έρχονται με το νέο firmware αλλα 143 mb πολλα δεν είναι :lol: να υποθέσω πως με την αναβάθμηση τα χάνουμε όλα εεεε η κανω λάθος ???

 

Τουλάχιστο απ ότι διαβάζω θα λυθει μια και καλή το πρόβλημα των "κουφών" του φόρουμ :lol::lol::lol::D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

ειμαι ο developper καποιον εφαρμογων android και βρεθηκα με το xperia για δοκιμές σε τετοια οθόνη....

Εχετε κανει debranded ta X10 σας η ηταν απο την αρχη unbranded.

Το δικό μου λέει customized μονο οπότε πρέπει να εχει απλα το greek customization μια και παει για balcans...

Edited by hellogadgetman78

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι αλλαγές που έρχονται με το νέο firmware αλλα 143 mb πολλα δεν είναι :lol: να υποθέσω πως με την αναβάθμηση τα χάνουμε όλα εεεε η κανω λάθος ???

 

Τουλάχιστο απ ότι διαβάζω θα λυθει μια και καλή το πρόβλημα των "κουφών" του φόρουμ :lol::lol::lol::D

Το ποτε να δουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να δημιουργούσαμε ένα ξεχωριστό "XPERIA Thread" για τις πιο "Battery Consuming Apps" που έχουμε ανακαλύψει? Όλοι ούτε λίγο ούτε πολύ αντιμετωπίσαμε κάποτε μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας που οφείλονταν σε κάποια διαολεμένη εφαρμογή που τη ρούφαγε σαν τρελή. Ας τις έχουμε κάπου συγκεντρωμένες έτσι ώστε να τις αποφεύγουν οι μελλοντικοί χρήστες ή αν θέλουν να τις δοκιμάζουν με δική τους ευθύνη! :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

 

εχω αγορασει μια apk εφαρμογη (game)με ποιο τροπο μπορω να την κανω install στο κινητο?ειναι αγορασμενη μεσω ιντερνετ και οχι μεσω market ...

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Astro manager πηγαινε sdcard kai bres to apk και κανε install

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

 

εχω αγορασει μια apk εφαρμογη (game)με ποιο τροπο μπορω να την κανω install στο κινητο?ειναι αγορασμενη μεσω ιντερνετ και οχι μεσω market ...

ευχαριστω εκ των προτερων...

τη αντιγραφεις ατη καρτα μνημης και μετα μετα με ενα προγραμμα πχ τον file manager (υπαρχει στο μαρκετ) που σου διαβαζει τη καρτα μνημης μπαινεις και τη τρεχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατεβασει κατι παιχνιδια απο τα γνωστα μαγαζακια. Στο milestone

Γινονται install κανονικα στο χ10 Ομως τιποτα γιατι;

 

 

Έχει νεότερη version android ενω το Χ10 παλαιότερη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η νέα έκδοση που λέτε είναι η επίσημη; Γιατί όταν πάω από το μενού του κινητού για αναβάθμιση λογισμικού μου λέει ότι έχω την νεότερη έκδοση......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...