Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας σκεφτομαι να το δωσω το xperia10 δεν με βολευει καθολου...ποσο θα πιασει δεν το εχω ουτε μηνα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας σκεφτομαι να το δωσω το xperia10 δεν με βολευει καθολου...ποσο θα πιασει δεν το εχω ουτε μηνα..

 

Χμμμμμ!!!

Έπεσε πολύ δουλειά....

Link to comment
Share on other sites

περιεργες καταστασεις παιζουν εδω μεσα λεμεεεε, εγω οταν ρωτησα για το Χ1 μου που θελω να το πουλησω μου εσβησαν αμεσως το ποστ η ετσι μου φαινεται?? ...τυχαιο?? ..δε νομιζω!! 11888!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι να κανω δεν μου αρεσουν κ τα δεινω σχεδον καινουργια..κ τωρα λεω για το i phone

 

@stathoula χωρίς καμία παρεξήγηση ή πρόθεση να σε προσβάλλω αλλά με τόσες αγοραπωλησίες κινητών συσκευών με τόσα διαφορετικά specs , ανοιχτά/κλειστά λειτουργικά , μεγέθη κλπ. μήπως να κοιτάξεις αν αυτό που θέλεις υπάρχει πρώτα? :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχει βγει η αναβαθμιση σε 2.1 αντροιντ η παραμενει ως εχει μεχρι τα τελη του χρονου?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχει βγει η αναβαθμιση σε 2.1 αντροιντ η παραμενει ως εχει μεχρι τα τελη του χρονου?

 

Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή αναβάθμιση σε 2.1, λίγες σελίδες πίσω αναφέραμε ότι η SE πήγε λίγο πιο πίσω το deadline, από Q4 σε τέλη Q3, το οποίο όμως μεταφράζεται σε Ιούλιο-Δεκέμβρη.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή αναβάθμιση σε 2.1, λίγες σελίδες πίσω αναφέραμε ότι η SE πήγε λίγο πιο πίσω το deadline, από Q4 σε τέλη Q3, το οποίο όμως μεταφράζεται σε Ιούλιο-Δεκέμβρη.

 

Εννοεις Ιουλιο - Σεπτεμβριο. . .

Αλλιως αν ειναι δεκεμβρη θα πηδηχτω απο το παραθυρο..

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις Ιουλιο - Σεπτεμβριο. . .

Αλλιως αν ειναι δεκεμβρη θα πηδηχτω απο το παραθυρο..

 

Φόρα το αλεξίπτωτό σου... :p

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φόρα το αλεξίπτωτό σου... :p

 

Φοραω Air Nike,....

 

Καλα περα αποτην πλακα ξενερωσα.Δεν ειναι δυνατον ουτε μια αναβαθμιση και να περιμενουμε μεχρι Δεκεμβρη..Ελεοσ!

Link to comment
Share on other sites

@stathoula χωρίς καμία παρεξήγηση ή πρόθεση να σε προσβάλλω αλλά με τόσες αγοραπωλησίες κινητών συσκευών με τόσα διαφορετικά specs , ανοιχτά/κλειστά λειτουργικά , μεγέθη κλπ. μήπως να κοιτάξεις αν αυτό που θέλεις υπάρχει πρώτα? :p :lol:

 

μετα το htc κανενα δεν μου κανει..οσο για το xpreria κ τα αλλα κινητα που ειχα ηταν θεμα λιγων ημερων να τα βαρεθω..δεν σε παρεξηγω αλλα κ εγω εχω βαρεθει να τα αλλαζω συνεχεια..:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κατεβάσεις από το Market το ChompSMS ή το Handcent και δοκίμασε να στείλεις ένα μήνυμα από εκεί.

 

δεν εγινε τιποτα με κανενα απο τα 2

μετα απο εκ νεου συνομιλια με την s.e. μου ειπανε να κανω αναβαθμιση

θα το τολμησω και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Navigon

 

Πολυ καλο το navigon.Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι σε καποιυς δρομους αν βαλεις αριθμο δεν σου βγαζει ακριβως το σημειο.Ισως αν ηξερε κανεις που μπορουμε να βρουμε καινουργιο χαρτη?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , βρηκα το πιο απιστευτο και βολικο προγραμματακι :

appbrain και εξηγω:

Το εγκα8ιστας στο κινητο και κανεις sign in με το google account sou

Σου βρισκει ολες τις εφαρμογες που εχεις περασει και μπορεις με ενα κλικ να τις αφαιρεσεις και να κανεις update ,ως εδω καλα , και το awatchdog το κανει αυτο , αλλα και το quick uninstaller BUT!:ninja:

Πας στο PC σου πατας http://www.appbrain.com και κανεις και εκει sign in .

Kαι μα τις χιλιες βουβουζελες σου δειχνει ολες τις εφαρμογες και στις κατηγοριοποιει

αυτοματα!:cool:

Και το κορυφαιοτερο ολων μπορεις ανετοτατα απο την 24 plus οθοναρα σου να επιλεξεις ποιες δε σου κανουν και να κανεις uninstall απο το site ! :D

Στο επομενο sync σου εμφανιζονται στο κινητο αυτες που θα σβηστουν!

Έχει και λιστα με τις πιο διασημες downloaded της εβδομαδας

Plus , δειχνεις στους φιλους σου τι apps εχεις για να παιρνουν ιδεες.

 

http://www.appbrain.com/user/papeipa/apps-on-the-x10i

 

148 ειναι καλα? να τ'αφησω? :wacko::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , βρηκα το πιο απιστευτο και βολικο προγραμματακι :

appbrain και εξηγω: [...]

 

http://www.appbrain.com/user/papeipa/apps-on-the-x10i

 

148 ειναι καλα? να τ'αφησω?

 

Πολύ καλό! Το δοκίμασα κι εγώ!

http://www.appbrain.com/user/iridaki/apps-on-the-x10i

Αν το κάνουν αρκετά μέλη από εδώ, θα μπορούμε να ανταλλάσσουμε ιδέες και εφαρμογές πολύ εύκολα και γρήγορα! ;)

 

Καλημέρα σε όλους! :)

Πρώτον, κάποιοι επιτέλους κατάφεραν να αποκτήσουν root πρόσβαση στο x10!

Με αποδείξεις αυτή τη φορά.

Το # μπροστά από τις εντολές σημαίνει superuser permission!

(σε κανονικές συνθήκες το σύμβολο είναι $)

Όταν δημοσιοποιηθεί η διαδικασία, θα φτιάξω tutorial στα Ελληνικά, με φωτογραφίες, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Δεύτερον, για όποιον τον ενδιαφέρει να μάθει κάποια πράγματα για το Android,

βρήκα δύο πολύ ενδιαφέροντα άρθρα.

Και τα δύο αναφέρονται στο Android Fragmentation.

Και μας αφορούν ως χρήστες του X10 γιατί οι περισσότεροι λίγο-πολύ σε κάποια φάση

τα έχουμε βάλει με τη SE και την επιλογή της να ενσωματώσει το Android 1.6 στην κορυφαία αυτή τη στιγμή συσκεύη της.

Στην περίπτωση των Android συσκεύων όμως, όπως και στην πραγματικότητα, το νόμισμα έχει 2 πλευρές.

Διαβάστε εδώ και εδώ.

 

;)

Edited by Lillifee

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Το δοκίμασα κι εγώ!

http://www.appbrain.com/user/iridaki/apps-on-the-x10i

Αν το κάνουν αρκετά μέλη από εδώ, θα μπορούμε να ανταλλάσσουμε ιδέες και εφαρμογές πολύ εύκολα και γρήγορα! ;)

 

Καλημέρα σε όλους! :)

Πρώτον, κάποιοι επιτέλους κατάφεραν να αποκτήσουν root πρόσβαση στο x10!

Με αποδείξεις αυτή τη φορά.

Το # μπροστά από τις εντολές σημαίνει superuser permission!

(σε κανονικές συνθήκες το σύμβολο είναι $)

Όταν δημοσιοποιηθεί η διαδικασία, θα φτιάξω tutorial στα Ελληνικά, με φωτογραφίες, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

;)

Μωρέ μπας και είναι απο Photoshop? :)

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μπας και είναι απο Photoshop? :)

 

Όχι, εμένα τουλάχιστον, μου φαίνεται original η φωτογραφία και τα μέλη που δήλωσαν ότι κατάφεραν το root είναι αξιόπιστα. Επίσης, μέσα στο thread ανέβηκαν και άλλες φωτό με το μενού του X10 χωρίς TimeScape, MediaScape και Moxier!

Αυτή τη φορά είναι πραγματικό, αλλά όπως είπαν οι ίδιοι οι developers είναι ακόμα δύσκολο να το κάνει ένας απλός χρήστης, οπότε θα πρέπει να περιμένουμε να απλοποιηθεί η διαδικασία.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

μετα απο πολυ καιρο μπαινω παλι στην σελιδα του X10 φανερα ικανοποιημενος απο τις δυνατοτητες του κινητου..

το μονο που με δυσαρεστει μεχρι στιγμης ειναι η αδυναμια στο να μπορεσω να αγορασω εφαρμογες απο το market . γνωριζουμε τι συμβαινει ?

συγκεκριμενα ψαχνω το εξης παιχνιδακι που συνιστω κιολας...robo defence..

δεν βρηκα καπου αλλου καμια αναφορα για το τι γινεται με την σχεση android market - ελληνικη αγορα... αν δεν μπορουμε να αγορασουμε τι το πηραμε το κινητο???

 

οποιος εχει καποια ενημερωσει η καποιο site που μπορει να με βοηθησει με το θεμα ας στειλει μηνυμα η ας το ποσταρει εδω...

 

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

μετα απο πολυ καιρο μπαινω παλι στην σελιδα του X10 φανερα ικανοποιημενος απο τις δυνατοτητες του κινητου..

το μονο που με δυσαρεστει μεχρι στιγμης ειναι η αδυναμια στο να μπορεσω να αγορασω εφαρμογες απο το market . γνωριζουμε τι συμβαινει ?

συγκεκριμενα ψαχνω το εξης παιχνιδακι που συνιστω κιολας...robo defence..

δεν βρηκα καπου αλλου καμια αναφορα για το τι γινεται με την σχεση android market - ελληνικη αγορα... αν δεν μπορουμε να αγορασουμε τι το πηραμε το κινητο???

 

οποιος εχει καποια ενημερωσει η καποιο site που μπορει να με βοηθησει με το θεμα ας στειλει μηνυμα η ας το ποσταρει εδω...

 

 

ευχαριστω...

 

Η Google δεν επιτρέπει στην Ελλάδα να "δει" και συνεπώς να αγοράσει εφαρμογές που δεν είναι δωρεάν από το Market.

Και η Ελλάδα δεν είναι η μόνη στη λίστα, πολλές άλλες χώρες έχουν περιορισμένη κατ' αυτό τον τρόπο πρόσβαση στο Market.

Για την ακρίβεια οι μόνες χώρες που μπορούν να αγοράσουν εφαρμογές αυτή τη στιγμή είναι: Αμερική, Αγγλία, Γερμανία, Γαλλία, Ισπανία και Αυστρία.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και τελικα για ποιο λογο ολοι πηραμε τα κινητα τα συγκεκριμενα ???

τι θα γινει με αυτο? ποιος ο λογος να εχεις android τοτε?

το λειτουργικο για να ειναι καλο πρεπει να σου δινει κ εφαρμογες να το αξιοποιησεις αλλιως τι κανουμε ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

μετα απο πολυ καιρο μπαινω παλι στην σελιδα του X10 φανερα ικανοποιημενος απο τις δυνατοτητες του κινητου..

το μονο που με δυσαρεστει μεχρι στιγμης ειναι η αδυναμια στο να μπορεσω να αγορασω εφαρμογες απο το market . γνωριζουμε τι συμβαινει ?

συγκεκριμενα ψαχνω το εξης παιχνιδακι που συνιστω κιολας...robo defence..

δεν βρηκα καπου αλλου καμια αναφορα για το τι γινεται με την σχεση android market - ελληνικη αγορα... αν δεν μπορουμε να αγορασουμε τι το πηραμε το κινητο???

 

οποιος εχει καποια ενημερωσει η καποιο site που μπορει να με βοηθησει με το θεμα ας στειλει μηνυμα η ας το ποσταρει εδω...

 

 

ευχαριστω...

 

Μετά την κρίση που περνάμε μας σκέφτηκαν οι άνθρωποι και είπαν να μην μας τα "παίρνουν"... για το καλό μας!

 

Πέρα από την πλάκα όμως, μια και έχω αγοράσει εφαρμογή μπορώ να σου πω ότι εάν θέλεις να αγοράσεις κάποια τότε θα πρέπει να πας παράπλευρα, δηλαδή μέσω του site του developer ή ακόμη πιο μακριά, μέσω κάποιας επικοινωνίας μαζί του.

Αλλιώς πας underground.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , βρηκα το πιο απιστευτο και βολικο προγραμματακι :

appbrain και εξηγω:

Το εγκα8ιστας στο κινητο και κανεις sign in με το google account sou

Σου βρισκει ολες τις εφαρμογες που εχεις περασει και μπορεις με ενα κλικ να τις αφαιρεσεις και να κανεις update ,ως εδω καλα , και το awatchdog το κανει αυτο , αλλα και το quick uninstaller BUT!:ninja:

Πας στο PC σου πατας http://www.appbrain.com και κανεις και εκει sign in .

Kαι μα τις χιλιες βουβουζελες σου δειχνει ολες τις εφαρμογες και στις κατηγοριοποιει

αυτοματα!:cool:

Και το κορυφαιοτερο ολων μπορεις ανετοτατα απο την 24 plus οθοναρα σου να επιλεξεις ποιες δε σου κανουν και να κανεις uninstall απο το site ! :D

Στο επομενο sync σου εμφανιζονται στο κινητο αυτες που θα σβηστουν!

Έχει και λιστα με τις πιο διασημες downloaded της εβδομαδας

Plus , δειχνεις στους φιλους σου τι apps εχεις για να παιρνουν ιδεες.

 

http://www.appbrain.com/user/papeipa/apps-on-the-x10i

 

148 ειναι καλα? να τ'αφησω? :wacko::lol:

 

Έγραψες!!!! Ό,τι και να πω είναι λίγο!!!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...