Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα..

 

Πως δουλεύει το greek internet radio; Μου εμφανίζει 2 επιλογές (update radio list, remove stations) και τίποτα άλλο :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα..

 

Πως δουλεύει το greek internet radio; Μου εμφανίζει 2 επιλογές (update radio list, remove stations) και τίποτα άλλο :O

Πατας update και μετα στον player του κινητου θα δεις στο internet ραδιο καμια 230 σταθμους;)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο Extras-devel ενεργοποίησε το και θα το βρεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

η default εφαρμογη γισ e-mail σας δουλευει κανονικα;απο προχθες προσπαθω να περασω τις ρυθμισεις για gmail και ολο μου βγαζει ενα μυνημα γισ σφαλμα του διακομιστη εξερχομενων smtp.gmail.com .Ημουν με το cssu το γυρισα σε stock maemo λογω καποιων προβληματων και τωρα που ξαναεβαλα το cssu και δουλευει αψογα δε μπορω να ρυθμισω το e-mail οπως πριν.υποψιν οτι τοgmail δουλευει κανονικα.τι μπορει να φταιει;

 

κι αλλο κουφο.ξαναπροσπαθησα πριν λιγο βαζοντας τον κωδικο προσβασης με το εικονικο πληκτρολογιο και το δεχτηκε.ολα καλα.γιατι ομως;γιατ το δεχτηκε με το εικονικο ενω με το hardware οχι;

Edited by geoflo
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει μια χαρά το email. Εχώ πρόβλημα όμως με τα contact. Αρχικά κράσαρε συνέχεια το πρόγραμμα βγάζοντας ένα μύνημα ότι έκλεισε το πρόγραμμα με εσωτερικό σφάλμα. Με μια αναζήτηση στο google βρήκα ότι το πρόβλημα δημιουργείτε από το πρόγραμμα contact search και όντος όταν το απεγκατέστησα διορθώθηκαν τα κρασαρίσματα του contact.

Ομώς έχω ένα άλλο πρόβλημα. Αν μου έχουν κάνει μια κλήση και πάω στις κλήσεις και προσπαθήσω να περάσω αυτό τον αριθμό στις επαφές μου τότε το πρόγραμμα σταματάει να αποκρίνεται.

Για να δημιουργήσω νέα επαφή πλέον πρέπει να πάω στις επαφές από εκεί να επιλέξω πρόσφατες κλήσεις και από εκεί να κάνω την νέα καταχώρηση. Εχεί κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ασχετο, εβγαλα σημερα το advanced monitor και καποια μικρο-bugs που ειχα εξαφανιστηκαν.

 

οπως αυτο που μετα απο καθε boot μου εβγαζε μηνυμα "charger disconnected"

 

επισης διαβαζω πως τρωει και μπαταρια.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κατεβασει ενα αρχειο και στις λεπτομερειες μου γραφει οτι ειναι τυπος:εκτελεσιμοDOS/WINDOWS.με ποια εφσρμογη το ανοιγω για να το διαβασω;συγκεκριμενα περιεχει οδηγιες για αναβαθμιση ενος αλλου κινητου.
Link to comment
Share on other sites

ασχετο, εβγαλα σημερα το advanced monitor και καποια μικρο-bugs που ειχα εξαφανιστηκαν.

 

οπως αυτο που μετα απο καθε boot μου εβγαζε μηνυμα "charger disconnected"

 

επισης διαβαζω πως τρωει και μπαταρια.

 

Και εγώ έκανα το ίδιο και έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο από πριν. Φυσικά διορθώθηκε και το bug με το usb dc

Link to comment
Share on other sites

τζιφος.δεν το ανοιγει .κατι αλλο;

 

Αν θες κάνε μια επισύναψη το αρχείο να το τσεκάρουμε.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάνε μια επισύναψη το αρχείο να το τσεκάρουμε.

κατσε λιγο γιατι δεν τα παω καλα μ αυτα

 

ελα ερχεται.......

 

"Κατεβάστε" και αποθηκεύεστε το αρχείο στον υπολογιστή σας

 

μαλλον γκαφα εκανα.τωρα θα πρεπει να το κατεβασεις για να το δεις.για πατα το να δουμε τι θα γινει.

σ...α τα κανα.το εχω στην καρτα μνημης αλλα δεν ξερω πως να το επισυναψω.θα ξαναπροσπαθησω μετα.

http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%96%CE%A4%CE%95-%CE%92lade/ZTE-Blade-%CE%9B%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82.aspx

αυτο ειναι το λινκ απ το σαιτ της wind.κατι ειναι κι αυτο παντως απ το τιποτα.

 

παντως εχω γινει εξπερ στις τροποποιησεις δε μπορεις να πεις .αληθεια πως μπορω να επισυναπτω αρχεια απο τη διαχειρηση αρχειων οταν γραφω ενα ποστ;

Edited by geoflo
Link to comment
Share on other sites

Πας να ανοιξεις ενα .exe 180mb...Δεν νομιζω να μπορεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αρχείο κειμένου αλλά εκτελέσιμο .exe και δεν περιέχει μόνο οδηγίες αλλά και τα αρχεία για την αναβάθμιση ενός zte blade. Θα συνδέσεις δηλαδή το κινητό με το pc και ακολουθώντας τα βήματα θα κάνει την αναβάθμιση της wind.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για να μη ψάχνω :O Υπάρχει κάποια εφαρμογή wifi radar που να μας δείχνει από πού έρχεται το σήμα από τα wιfi που εντοπίζουμε;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΡackageView

 

Μια εφαρμογή που μας δίνει διαφορές λεπτομέρειες για τα πακέτα που εγκαθιστούμε.. Αρκετά χρήσιμη για όσους "παίζουν" με την συσκευή τους :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το WifiEye.

 

"WifiEye is a program that scans for available wireless networks and displays them in a nice way. It is mostly a clone of wifi-analyzer, an excellent app for android phones."

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα και απο μενα εχω 1 προβλημα εχο εγκαταστησει το ραδιο fmtransmiter και δεν παιζει παι να ανοιξει η εφαρμογη και φωρτωνει αλλα τελικα κληνει την εχοεγκαταστησει και απεγκαταστησει 4-5 φορεσ τι γινεται καπιος αν μπορει ας μου πει τι να κανω THX!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα εχω 1 προβλημα εχο εγκαταστησει το ραδιο fmtransmiter και δεν παιζει παι να ανοιξει η εφαρμογη και φωρτωνει αλλα τελικα κληνει την εχοεγκαταστησει και απεγκαταστησει 4-5 φορεσ τι γινεται καπιος αν μπορει ας μου πει τι να κανω THX!!!!!

 

το fm player εννοεις.. οχι το transmitter.

 

και εγω εχω το ιδιο προβλημα με εσενα παντως... οποιος μπορει να μας διαφωτισει...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογήστε την παρακάτω εντολή στο xterm για να δούμε τι συμβαίνει:

 

python /opt/fmradio/FMRadio.py

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα χθες μια εφαρμογη απο εδω http://www.my-maemo.com/downloads και μου ζητησε την προσθηκη αυτου του καταλογου http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=21321&stc=1&d=1311290393 ενω εχω ενεργοποιημενο αυτον http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=21322&stc=1&d=1311290393 εχουν καμμια διαφορα αυτοι οι 2 καταλογοι?δηλαδη αν διαγραψω τον πρωτο θα μου ερχονται ειδοποιησεις για ενημερωση της εφαρμογης που κατεβασα?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Ο "δικός" σου διευκρινίζει την διανομή "fremantle" άρα μπορείς να κατεβάσεις πακέτα μόνο για maemo 5. Στον άλλον αυτό το πεδίο είναι κενό οπότε φαντάζομαι ότι θα μπορεί να κατεβάσει πακέτα και από diablo ας πούμε, κάτι το οποίο δεν νομίζω να χρειάζεσαι. Γνώμη μου είναι να κρατήσεις τον πρώτο.

 

Σημειώνω ότι και οι δύο είναι στον server του maemo.org και όχι του my-maemo.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ο "δικός" σου διευκρινίζει την διανομή "fremantle" άρα μπορείς να κατεβάσεις πακέτα μόνο για maemo 5. Στον άλλον αυτό το πεδίο είναι κενό οπότε φαντάζομαι ότι θα μπορεί να κατεβάσει πακέτα και από diablo ας πούμε, κάτι το οποίο δεν νομίζω να χρειάζεσαι. Γνώμη μου είναι να κρατήσεις τον πρώτο.

 

Σημειώνω ότι και οι δύο είναι στον server του maemo.org και όχι του my-maemo.

καλα το καταλαβα.σ ευχαριστω.παντως η εφαρμογη που κατεβασα δουλευει αψογα εδω και 2 μερες που την εχω.λες να μου δημιουργησει κανενα προβλημα μελλοντικα?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...