Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

RAW Viewer V1.0-Maemo7

 

A simple RAW image files viewer

 

http://static.maemo.org/static/c/cf27116e17cd11dfad99d794d658541f541f_s3.png

 

http://maemo.org/downloads/product/Maemo5/mrawviewer/

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα εγκαταστησει την εφαρμογη flashlight και ενω μου δουλευε μια χαρα ,μια στιγμη εξαφανοστικε .ενω ειναι εγκαταστημενη κανονικα .υπαρχει περιπτωση καποια αλλη εφαρμογη που εγκαταστησα ,να δημιουργησε αυτο το προβλημα .επισης το ιδιο προβλημα εχω και με το fm transmitter widget.δεν μου το εμφανιζει πουθενα στα widget

 

μετα απο μια επανεκκινηση και μια επανεγκατασταση ο φακος εφτιαξε. το fm trasmitter widget tipota ομως

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

 

μετα απο μια επανεκκινηση και μια επανεγκατασταση ο φακος εφτιαξε. το fm trasmitter widget tipota ομως

 

εγώ σήμερα που κοίταξα είδα πως πλέον υπάρχει και fm transmitter switch το οποίο εγκαθίσταται μαζί με το wifi switcher ... δες αν τυχόν σε βολεύει αυτό σε περίπτωση που εξακολουθήσεις να μη βρίσκεις το μπιφτ... τοοοο widget σου :)

 

Τί γνώμη έχετε για τον firefox;

 

δεν κάνει zoom με spin in και spin out :cry:

για την ώρα και όντας νουμπάκος χρησιμοποιώ τον default της συσκευής και είμαι ευχαριστημένος

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει zoom με spin in και spin out :cry:

για την ώρα και όντας νουμπάκος χρησιμοποιώ τον default της συσκευής και είμαι ευχαριστημένος

 

Δεν είναι θέμα νουμπιάς(λέξη που βρήκα) απλά ο default είναι χωρίς αμφιβολία καλύτερος.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το testdisk & photorec το οποιο κανει recover αρχεια που εχουν διαγραφει, αλλα δε το βλεπω πουθενα... ενω υπαρχει στη λιστα προς απεγκατασταση. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εγκατεστησα την εφαρμογη fMMS απο τον καταλογο Devel που νομιζω οτι ειναι για να μπορεις να στελνεις MMS.

Με το ανοιγμα της εφαρμογης μου ζητησε configuration ζητωντας μου να του δωσω μια διευθυνση που προφανως θα συνδεετε μεσω δικτυου για να στελνει τα MMS.

συγκεκριμενα μου ζηταει : MMSC: http://........................

 

Προφανως εκει που εχω τις τελειες πρεπει κατι να συμπληρωσω εγω αλλα δεν ξερω τι ειναι αυτο.

Εχει κανεις ιδεα το τι θα πρεπει να συμπληρωσω; Το εχει δουλεψει καποιος να μας δωσει τα φωτα του;

Επισης κατι ακομα Μου ζηταει να του ορισω και ενα APN το οποιο δεν με αφηνει να βαλω κατι αλλο απο το Web Vodafone.

Νομιζω οτι το σωστο θα ηταν να βαλω σαν συνδεση το MMS Vodafone αλλα δεν με αφηνει να δημιουργησω κατι τετοιο.

 

Ειμαι συνδρομητης Vodafone με συμβολαιο αν αυτο χρειαζετε καπου να αναφερθει.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την οποιαδηποτε βοηθεια.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Δοκιμασε με mms.vodafone.net (σβησε το http)

Αλλιως μπορει να ειναι η διεθυηνση διακομιστη μεσολαβησης που ειναι 213.249.019.049 και η θυρα του ειναι 5080 (αν ζητησει κατι τετοιο..)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Δοκιμασε με mms.vodafone.net (σβησε το http)

Αλλιως μπορει να ειναι η διεθυηνση διακομιστη μεσολαβησης που ειναι 213.249.019.049 και η θυρα του ειναι 5080 (αν ζητησει κατι τετοιο..)

 

Οχι τιποτα απο ολα αυτα. Μου βγαζει οτι ειναι λαθος το APN εκει ειναι τοποθετημενο το Web Vodafone αλλα δεν με αφηνει να επιλεξω κατι διαφορετικο.

Λογικα θα επρεπε να μπορω να δημιουργησω ενα λογαριασμο δεδομενων αλλα στις ρυθμισεις και εκει που εχει τις συνδεσεις Internet σου δινει την δυνατοτητα να κανεις μονο νεα συνδεση WiFi και οχι αλλη συνδεση δεδομενων.

Εχει βρει καποιος τροπο να δημιουργησουμε μια συνδεση δεδομενων MMS Vodafone;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Πριν ρωτήσεις κάτι πρέπει να ψάχνεις.

 

Δεν μπορείς να το ρυθμίσεις γιατί χρειάζεται να φτιάξεις ένα νέο access point με το fAPN το οποίο πρέπει επίσης να εγκαταστήσεις. Έχω δώσει τα σχετικά links εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3051475#post3051475

 

Επίσης προσοχή στο ότι για την λήψη/αποστολή MMS πρέπει το κινητό να συνδεθεί στο αντίστοιχο access point που φτιάχτηκε με το fAPN και όχι αλλού (σε κάποιο wlan π.χ.).

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το testdisk & photorec το οποιο κανει recover αρχεια που εχουν διαγραφει, αλλα δε το βλεπω πουθενα... ενω υπαρχει στη λιστα προς απεγκατασταση. καμια ιδεα?

 

λιγη βοηθεια εδω παρακαλω. καποιος να μου πει πως χρησιμοποιειται αν ξερει

Link to comment
Share on other sites

Ένα «περίεργο».....

Πριν από μερικές μέρες κατέβασα και εγκατέστησα το θέμα «Marina».

Ωραίο, κομψό, ταιριάζει όμορφα στο N900......

 

Αλλά....

Μου κατανάλωνε την μπαταρία απίστευτα γρήγορα.

Με wifi off (και με το wifi switcher) τις περισσότερες ώρες (άνοιγμα για update καιρού, λίγο σερφάρισμα) και BT σχεδόν συνεχώς, ξεκινούσα το πρωί με full battery και το βράδυ στις 12 ζητούσε φόρτιση!!

Όταν με πιο βάρβαρη χρήση έβγαζε το ίδιο (ήχο για low battery) το δεύτερο βράδυ πολύ μετά τις 12....Ίσως και καθόλου.....

 

Εντύπωση μου έκανε.

Ενεργοποίησα το theme Nokia Nseries (το μπλε, το αρχικό της συσκευής) και με παραπλήσια χρήση (όχι την βάρβαρη, αν και έκανα το update σήμερα και είχα το ΒΤ συνεχώς) αυτή τη στιγμή η μπαταρία μου είναι στο 75%!!!!!

 

Ένα θέμα τραβάει τόση ενέργεια? :blink:

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν τα ovi maps , gps είναι δωρεάν χωρίς χρεώσεις κατά την λειτουργία?

Αλλιώς υπάρχει κάτι δωρεάν να μπορώ να χρησιμοποιήσω σε τέτοιες περιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ν900 τα ovi maps δεν δουλευουν οπως στα αλλα μοντελα της νοκια .εφαργμογη για gps δωρεαν δεν υπαρχει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.καπου εχει αναφερθει για mms.αν μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι δε μπορω να το βρω η να το ποσταρει.η συνδεση μου ειναι wind.σας ευχαριστω κ ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.καπου εχει αναφερθει για mms.αν μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι δε μπορω να το βρω η να το ποσταρει.η συνδεση μου ειναι wind.σας ευχαριστω κ ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος.

Οδηγίες θα βρεις στο ποστ #296.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ν900 τα ovi maps δεν δουλευουν οπως στα αλλα μοντελα της νοκια .εφαργμογη για gps δωρεαν δεν υπαρχει

 

Επειδή διάβασα πως θα παρέχει τα ovi δωρεαν..

Δηλαδή δεν υπάρχει κάτι σε offline maps ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η εφαρμογη tutorial-home-applet τι κανει????

 

Είναι το "getting started video" widget που βρίσκεις στην αρχική οθόνη όταν πρωτοανοίγεις το τηλέφωνο.

...συνείδηση, κάθε γενιάς μανιφέστο...
Link to comment
Share on other sites

 

Εγω τον εχω βαλει εδω και τρεις μερες καλος καλος αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι δεν δουλευουν τα πληκτρα της εντασης για ζουμ και δεν εχω βρει και δεν ξερω και αν γινεται να ανοιξεις ενα λινκ που βρισκεται σε μια σελιδα σε νεα καρτελα... μονο να ανοιξω νεα καρτελα και να γραψω την διευθυνση μπορω.. αν το βρει καποιος ας το αναφερει..

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...