Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξε στις ρυθμίσεις. Υπάρχει επιλογή για να αυξήσεις το χρόνο.

 

 

Μπα όχι ότι και να ρυθμίσεις αυτό είναι ανεξάρτητο. Με το που καλέις ή σε καλούν και απαντάς αυτό ΑΜΕΣΩΣ λοκάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα όχι ότι και να ρυθμίσεις αυτό είναι ανεξάρτητο. Με το που καλέις ή σε καλούν και απαντάς αυτό ΑΜΕΣΩΣ λοκάρει.

 

Ναι αλλα οταν σε καλουν κ κλειδωσει μονο του, ξεκλειδωνει πολυ ευκολα: με ενα απλο πατημα του πληκτρου κλειδωματος..Δεν χρειαζεται να το κρατησεις παρατεταμενα οπως στην αρχικη οθονη. Και απο τη στιγμη που υπαρχει το φυσικο πληκτρο κλειδωματος στο πλαι που μπορεις να το πατησεις πολυ ευκολα τη στιγμη που σηκωνεις το κινητο, δεν αποτελει προβλημα κατα τη γνωμη μου.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι πολυ απογοητευμενος απο την καμερα κ την φωτογραφικη του κινητου....και δεν κανει κ καλο ζουμ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά! Είμαι καινούρια ως μέλος αλλά έχω συμβουλευθεί τις σελίδες του forum άπειρες φορές ως επισκέπτης. Εχω το gt505 σε εκδοση v10e.

Κατ'αρχάς, συγχαρητήρια σε όλους όσοι συμμετέχουν σάυτές τις σελίδες! Δεν έχω δει πιο πρόθυμους συνομιλητές!

Γενικά λοιπόν ειμαι πολύ ευχαριστημένη με το κινητό (το οποίο έχω από τον περασμένο Φλεβάρη). Αντιμετώπισα όμως προβλημα την τελευταία βδομάδα, οπότε και προσπάθησα να εγκαταστήσω το wetravel. Εχω ακολουθήσει τις οδηγίες που βρήκα στο forum κατά γραμμα..και για την εγκατασταση και το ζητημα της ημερομηνίας και το gps test για να βρω δορυφόρο αλλα τίποτα! Δεν κλειδώνει σε δορυφόρο ο,τι κι αν του'χω κάνει!

Τι μου έχει διαφύγει άραγε? Εχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :O

 

PS. Γενικά δεν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει το gps του, ούτε για το wisepilot.

..κι εγώ πετυχαίνω το στόχο μου! Αν όχι στο μάτι, στο γόνατο σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

Έχω ενα LG GT505 απο τον Απρίλιο το οποίο πριν ενα μήνα έβρεξα στη θάλασσα και δυστυχως ενώ μετά απο λίγες μέρες δούλεψε τώρα μου παρουσιάσε πρόβλημα και σβήνει απο μόνο του.. το πήγα στο εξουσιοδοτημένο service της LG και μου είπαν πως για να φτιαχτεί θέλει άλλαγμα ολόκληρης της πλακέτας κ.τ.λ και πως θα κοστίσει 232 euro! τη στιγμή που καινούριο το είχα αγοράσει 180 euro.. εγώ δεν δέχτηκα και μάλιστα τους ρώτησα μήπως ειναι θέμα μπαταρίας και μήπως να αγοράσω μια καινούρια. Μου απάντησαν πως δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Εγω παρόλα αυτά πήρα μια μπαταρία και το τηλέφωνο δουλεύει ξανά. Δυστύχως όμως δε δουλευει το GPS. Αναρωτιέμαι αν είναι δυνατόν να πείραξαν κάτι όταν το άφησα να το ελένξουν ή αν γίνεται να αφαίρεσαν το δέκτη του GPS...μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο? γνωρίζει κανεις? Ευχαριστώ!

Edited by manos74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης (οποιασδήποτε χωρητικότητας έχω δοκιμάσει)- μόνο τις πρώτες 2-3 μέρες που τη βάζω. Αν του κάνω επανεκκίνηση ή βγάλω και ξαναβάλω την κάρτα μνημης πάλι δεν την αναγνωρίζει. Επιπλέον δε "βλέπει" ήχους και φωτογραφίες που υπάρχουν στη συσκευή ούτε καν αυτά που είχε η συσκευή από την LG όταν το αγόρασα(δηλ. ήχους αφύπνισης, θέματα για wallpaper κτλ.). Παρ' όλ' αυτά, ο ήχος κλήσης που είχα περάσει στην κάρτα μνήμης όταν την πρωτοέβαλα παίζει.ακόμα στην αρχική οθόνη το φώτο-φόντο που βάζω μου το βγάζει μισό......:(

 

k ego exo to idio provlima s.o.s.

Link to comment
Share on other sites

k ego exo to idio provlima s.o.s.

 

Εχετε δοκιμάσει να κάνετε μορφοποιήση της καρτούλας ξανά? Είχα κι εγώ το ίδιο προβλημα αλλα μετά τη δεύτερη μορφοποιήση, δεν μου το'χει ξανακάνει!

..κι εγώ πετυχαίνω το στόχο μου! Αν όχι στο μάτι, στο γόνατο σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου , νέο μέλος και εγώ αλλά παλιός στο site μιας και από εδώ αντλώ πληροφορίες σχετικά με τις κινητο-αγορές μου ....

 

Μια ερώτηση έχω σχετικά με το we travel .

Είπατε πως μπορούμε να βάλουμε και χάρτες garmin

και τους δίνετε σε 1-2 Links (αν δεν κάνω λάθος )

Το 1 link είναι στην σελίδα 61 και στο post 905

(Μπράβο στο παλικάρι για την δουλειά και την μετάφραση) ,

το link όμως δεν δουλεύει για τους garmin (μου λέει πως είναι προστατευμένο από τον ανεβαστή )

μήπως είναι δυνατόν κάποιος να μας δώσει ένα Link η να τους ανεβάσει ώστε να τους περάσουμε ?

επίσης μπορούμε να βάλουμε χάρτες garmin Ελληνικούς που μπαίνουν σε PNA'S (αυτόνομες συσκευές gps) η χρειάζεται κάποια ειδική version αυτών των χαρτών ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

τα επαιξε.το κινητο ανοιγει κανονικα αλλα η οθονη μαυριζει και δεν λειτουργει τιποτα αφου για να το κλεισω βγαζω αναγκαστικα την μπαταρια.μηπως με μια αναβαθμιση διορθωθει?μπορω να κανω εγω ο ιδιος την αναβαθμιση και αν ναι πως?το κινητο ειναι αγορασμενο απο μουλτιραμα με καλυπτει η εγγυηση για δωρεαν αναβμιση παρακαλω οποιος γνωριζει τα παραπανω ερωτηματα ας απαντησει.

SOS! Μου εμφάνισε κι εμένα ακριβώς το ίδιο χθες το βραδυ! :(

Κανένας καμιά λύση?

..κι εγώ πετυχαίνω το στόχο μου! Αν όχι στο μάτι, στο γόνατο σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που ειναι τα κεντρικα της LG?ειναι αναγκη ,αν ξερει καποιος ας μου απαντησει

 

http://www.lg.com/gr ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα τη βλακεία και έβαλα την νέα έκδοση του ebuddy. Από τότε, σε όλες τις επαφές μου εμφανίζομαι offline ό,τι κι αν κάνω.

 

Το gt505tools απ' ό,τι βλέπω δεν υπάρχει πια. Έχει κρατήσει κανένας σας την έκδοση που ήταν ανεβασμένη εκεί?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό μέσω θύρας usb με τον υπολογιστή αλλά δεν το αναγνωρίζει. Δοκίμασα ότι είχατε πει στα προηγούμενα post (δοκίμασα όλες τις θύρες, επανεγκατέστησα το PCSuite III κτλ). Ο Υπολογιστής έχει windows 7. Υπάρχει περίπτωση το PCSuite III να μην είναι συμβατό με τα 7 και αν ναι υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση και από που μπορώ να την κατεβάσω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια (και ακόμη περισσότερα κι εδώ) . To pc suite εκγαθίσταται κανονικά αλλά Δεν αναγνωρίζεται το κινητό. Η μόνη επιλογή που φαίνεται να είναι προσβάσιμη είναι η "μουσική" και ψάχνοντας κάτι λέει ότι για να γίνει περαιτέρω λειτουργικό του suite πρέπει να έχει κανείς εγκαταστήσει το service pack 2.... Που νομίζω το έχω κιόλας!

 

Έχω το κινητό 4 μήνες και μόλις χθες επιχείρησα να το συγχρονίσω, βασικά για να περάσω φωτός και βίντεο, αφού εδώ και λίγες μέρες δεν μπορεί να τραβήξει άλλες εμφανίζοντας το μήνυμα "Σφάλμα" σε κάθε απόπειρα λήψης. Αν και τα σώζω στην κάρτα, για έναν ανεξήγητο λόγο οι κοινή μνήμη του τηλεφώνου εμφανίζεται να χρησιμοποιείται κατά 90% αρχικά και κατά 70% αφού έκανα διαγραφή όλων... Το πρόβλημα παραμένει!!! Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

εμφανιζετε το μυνυμα "memory full"και δεν μπορω να ανοιξω τιποτα.εχχω κανει κλεαρ ,ρεσετ,και εχω βγαλει την μπαταρια-τιποτα.

υπαρχει καποια λυση για να αδειασει η μνημη.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα που εχω εγω με το GT 505 ειναι το εξης

οταν εστειλα ενα γραπτο μηνυμα μου κολλησε στην αποστολη στα εξερχομενα. το μηνυμα πηγε κανονικα αλλα παραμενει στα εξερχομενα υπο την μορφη "αποστολή". προσπαθησα να το κανω ακυρωση και διαγραφη αλλα δεν γινεται. Μπηκα και μεσα απο PC Suite αλλα δεν εμφανιζεται στα εξερχομενα εκει.

ξερει κανεις καποιον τροπο να το σβησω απο το κινητο?

Zise To Simera Ksexna To Xthes Gamata Ola Kai Kan' Oti Thes!!!
Link to comment
Share on other sites

εμφανιζετε το μυνυμα "memory full"και δεν μπορω να ανοιξω τιποτα.εχχω κανει κλεαρ ,ρεσετ,και εχω βγαλει την μπαταρια-τιποτα.

υπαρχει καποια λυση για να αδειασει η μνημη.ευχαριστω

 

Δοκιμασε να κανεις factory reset απο το κρυφο μενου , αλλα προσοχη :!: γιατι θα σου διαγραφουν ΟΛΕΣ οι εφαρμογες και τα παιχνιδια ....!!!!! Εαν ενδιαφερεσε τοτε πατα 3845#*505#

 

 

καλησπερα εγω εχω ενα προβληματακι στο facebook δεν μου εμφανιζει τις συνομιλιες to chat

 

Δεν υπαρχει προβλημα , σε κανενα κινητο δεν μπορεις να κανεις chat mεσω fb , δοκιμασε το ebuddy ή καποιο αλλο προγραμμα .....

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν στο lg gt 500 μπαινει κανενα προγραμμα ή εχει κλειστο λογισμικο? πχ μπαινει προγραμμα πλοηγησης οπως το garmin και να λειτουργει ενω εισαι offline??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν στο lg gt 500 μπαινει κανενα προγραμμα ή εχει κλειστο λογισμικο? πχ μπαινει προγραμμα πλοηγησης οπως το garmin και να λειτουργει ενω εισαι offline??

Όχι δεν παίρνει προγράμματα τέτοιου τύπου.Παίρνει το wetravel, δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίρνει προγράμματα τέτοιου τύπου.Παίρνει το wetravel, δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

 

 

και η πλοηγηση ειναι δωρεαν??

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα ειναι off line , δεν μπαινεις στο ιντερνετ για να το χρησιμοποιησεις , αρα δεν υπαρχει κοστος ....

 

Παντως μην περιμενεις πολλα απο το gps του συγκεκριμενου κινητου , (οπως και των περισσοτερων κινητων !) .

 

Προσεχε ομως να απενεργοποιησεις το A-gps γιατι νομιζω θα χρεωθει...

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω μια ερωτηση πηρα το lg gt 505 πριν απο λιγες μερες και θα ηθελα να ρωτησω γινεται να γινει αναβαθμιση λογισικου;Αν ναι πως;Ρωταω διοτι οταν μπαινω στο ιντερνετ καμια φορα μου πεταει μια οθονη που βγαζει μια εικονα της lg Edited by george567
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...