Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας.Εγώ απενεργοποίησα τη σύνδεση μέσω κινητής και επέλεξα μόνο μέσω wifi.

Ο τρόπος ήταν μπακαλίστικος όσο και απλός.

1ον δημιούργησα το προφιλ για ιντερνετ, το wifi2 το οποίο συνδέεται μέσω του προφίλ wifi.

2ον πηγα στις ρυθμίσεις java και έφτιαξα προφίλ σύνδεσης για το διαδίκτυο το wifi το οποίο μπάινει μέσω του προφίλ wifi2.

Ό,τι και να κάνει αν δεν δει wifi ενεργοποιημένο το ενεργοποιεί και ψάχνει ενεργό access point για να συνδεθεί.

Ούτε gint ούτε gwap.

1:Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Προφίλ Ιντερνέτ->Προσθήκη προφίλ->[όνομα δικτύου]wifi2 (σημείο προσβασης:wifi).

2:Ρυθμίσεις->Java->Προφίλ->Προσθήκη προφίλ->[ονομα υπηρεσίας]wifi->προφίλ ιντερνετ:wifi2

(Σημ.:Μην ξεχάσετε την αποθήκευση των προφίλ. χεχε)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει χακαριστεί αυτό το τηλέφωνο, όπως και το Cookie? Σκέφτομαι να το πάρω αλλά θα βαρεθώ τα 2 θέματα που έχει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα σας,

 

Πως μπορώ να ρυθμίσω το κινητό έτσι ώστε να αποθηκεύει τις φωτό που τραβάω σε συγκεκριμένο root? όταν βάζω external memory τις αποθηκεύει χύμα στην εξωτερική κάρτα μνήμης

 

ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Από που κατέβασες το .jar/.jad?

 

Δοκίμασε να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.gt505tools.tk/

τι ακριβως κατεβαζεις απο αυτο το link????????αν καποιος ξερει να πει πως ακριβως πωσ λοιτουργει το we travel κ τι δυνατοτητες εχει!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
πάει το κινητό!

 

έπεσε, και μάλλον ράγισε εσωτερικά η οθόνη του γιατί μου εμφανίζει γραμμές. Λειτουργεί κανονικά, ακόμα και η αφή... στο τι δείχνει είναι το πρόβλημα...

 

ξέρει κανείς πόσο μπορεί να πάει η αλλαγή οθόνης?

 

αξίζει να το πάω ή να ψάξω για καινούριο; δεν είμαστε και σε περίοδο που αγοράζουμε κινητά για πλάκα...

 

Εμένα απλά πιέστηκε στην τσάντα! είναι γελοίο γτ η εγγύηση του ενός χρόνου έληξε πριν 8 μέρες αλλά θα το πάω στο πλαίσιο απ'όπου το πήρα για να δω τι μπορεί να γίνει.

 

Το θέμα είναι ότι έχει καταστραφεί εσωτερικά η οθόνη χωρίς κάποιο εξωτερικό πρόβλημα,πείθει ως ελάττωμα?? και αξίζει να το φτιάξω?? ξέρει κανείς περίπου πόσο θα μου έρθει η ζημιά???

nokia 3310-->sony ericsson T610-->samsung E360 :O -->samsung J700 -->LG GT505-->Sony Xperia P
Link to comment
Share on other sites

εχω το gt500 και μου εχει βγάλει πρόβλημα με την οθόνη αφής.δεν πατιέται τπτ,και αν πατηθεί αλλού παταει κι αλλού βρίσκεται..μου είπαν από την cosmote οτι θέλει ουσιαστικά μια αναβάθμιση..μπορώ να την κάνω μόνη μου ή να το παω καλύτερα εκεί? στο lg mobile support που πήγα να κάνω αναβάθμιση,δε μου βγάζει το μοντέλο αυτό.μπορώ να κάνω αναβάθμιση με το πρόγραμμα κάποιου άλλου μοντέλου που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά?αν ναι,ποιο είναι αυτό???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να πω .Είμαι πολύ απογοητευμένος από το κινιτό. Όπως λέει και η κοπελιά πιο πάνω η επίσημη LG δεν το έχει καν στην σελίδα της, για αναβάθμιση.Ευτυχώς έχω και ένα NOKIA 5800 και μετά από δύο χρόνια ακόμα αλάζω filmware(προχθές βγήκε το καινούργιο). Όσο για το gps στο NOKIA έχω τα garmin,sygic,ndrive,ovi maps, ενώ στο LG το wetravel που πρέπει να ξέρεις ιερογλυφικά.:(
Link to comment
Share on other sites

Πωλειται το LG GT505 σε λευκο χρωμα +δωρο καρτα μηνμης 2gb!!!

 

Το κινητο το ειχα αγοραει πριν 6 μηνες ,

εχω εγγυηση και ολα τα πραγματα(φορτιστες,usb καλωδιο,handsfree ) στο κουτι του!!!!!!!

 

Τιμη:125 Ευρω

(ελαφρα συζητησιμη)

Edited by stalek
Link to comment
Share on other sites

Εμένα απλά πιέστηκε στην τσάντα! είναι γελοίο γτ η εγγύηση του ενός χρόνου έληξε πριν 8 μέρες αλλά θα το πάω στο πλαίσιο απ'όπου το πήρα για να δω τι μπορεί να γίνει.

 

Το θέμα είναι ότι έχει καταστραφεί εσωτερικά η οθόνη χωρίς κάποιο εξωτερικό πρόβλημα,πείθει ως ελάττωμα?? και αξίζει να το φτιάξω?? ξέρει κανείς περίπου πόσο θα μου έρθει η ζημιά???

 

Εχω την εντυπωση οτι το κινητο εχει 2 χρονια εγγυηση ;)

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΕΠΕΙΔΉ ΈΧΩ LG GT 505 :) :)

 

ΈΧΩ ΚΑΤΕΒΆΣΕΙ ΚΑΤΉ ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ ΑΦΗΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΕΖΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΒΕΛΑΚΙΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΑΡΙ8ΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΟΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΦΗΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΕΖΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΦΗΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ :cry: :cry:

\

 

ΠΩ Σ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΑ ΒΓΆΛΩ;;;;;;;;;;;;;;

 

 

ΜΠΟΡΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΙΤΕ ΓΙΑ games για ΤΟ LG GT 505(ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΗΣ ΠΑΙΧΝΗΔΙΑ)

Edited by GIANNHS7
g
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ formay ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ? ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ.. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΣΤΟ LG PC SUITE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ formay ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ? ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ.. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΣΤΟ LG PC SUITE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Πάτα: 3845#*505#
Link to comment
Share on other sites

http://www.getjar.com/ <---- Site για παιχνιδια...

 

Για να βγαλεις τα βελακια απ τα παιχνιδια!....

 

 

[font="Comic Sans MS"]to hide the virtual keyboard :
1: Open the .jar-File with WinRar
2: Open the META-INF folder
3: Open the MANIFEST.MF with Notepad
4: Add the following line:

[i][b]MIDlet-Touch-Support: True[/b][/i]

5: Save the Manifest.mf
6: Agree to the question of WinRar
7: Build a new .jad-File[/font]

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και κατι αλλο... Κατεβαζω απο το site αυτο που λες stalek παιχνιδια και διαφορες εφαρμογες αλλα σχεδον ολες μου λενε να συνδεθω στο internet για να δουλεψουν. Υπαρχει καποιου ειδους "σπασιμο" που πρεπει να κανω?

Ευχαριστω και παλι!!

Edited by alien_LG
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα

ειμαι και εγω κατοχος ενος gt 505 και μολις εχθες εβαλα το we-travel χαρη στη βοηθεια σας

και πιο πολυ του barca268

δουλευει αψογα

βασικα με τον χαρτη εχουμε ενα θεμα με της οδους που δεν εχει τα παντα μεσα αλλα ας ελπισουμε οτι στην επομενη εκδοση θα ειναι καλυτερα τα πραγματα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.getjar.com/ <---- Site για παιχνιδια...

 

Για να βγαλεις τα βελακια απ τα παιχνιδια!....

 

 

[font="Comic Sans MS"]to hide the virtual keyboard :
1: Open the .jar-File with WinRar
2: Open the META-INF folder
3: Open the MANIFEST.MF with Notepad
4: Add the following line:

[i][b]MIDlet-Touch-Support: True[/b][/i]

5: Save the Manifest.mf
6: Agree to the question of WinRar
7: Build a new .jad-File[/font]

 

 

ναι δηλαδη ομοσ ποσ που θα το βρω αφτο το αρχιο

Link to comment
Share on other sites

παιδια sorry:cry: θα μου πειτε διαβασε ολες τις σελιδες:O αλλα πως γινετε να βλεπω βιντεακια στο you tube και να παιζει για ηχο κλησεις mp3 μονο wav μου παιζει..εχω wind δωρεαν Internet και οποτε παταω να δω το βιντεο παι να το τρεξει και λεει επικοινωνηστε μετο παροχεα η κατι τετοιο πλοηγηση κανω καλη..αν και ενας καλυτερος browser για να βλεπω και τις foto στο Gazzetta.gr δεν με χαλαει..οποιος μπορει να βοηθησει..
:devil:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...