Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω ότι έχει αναφερθεί αρκετές φορές,

αλλά λίγο το χω χάσει.........

 

.........Πείτε μου κάτι σχετικά με τα βίντεο από youtube !!!

Πως μπορεί να τα κάνει playback το κινητό ?

 

Ευχαριστώ !

 

 

Αν εννοείς πως παίζει βίντεο απο youtube, απλα ανοίγεις με τον browser το youtube και μόλις πατήσεις play ανοίγει ένας δηθεν flash player που έχει το κινητο.. Με λίγα λόγια δεν κανεις τίποτα. Απλα πατάς αναπαραγωγή..! :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!Ειμαι κατοχος ενος GT 505 και ξαφνικα σταματισε να δουλευει η αφη στην οθονη...:!:

Σκεφτηκα να κανω hard reset μηπως φιαξει αλλα δεν μπορω μιας και στην οθονη δεν πατιεται τιποτα.Καμια ιδεα???

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι κατοχος ενος GT 505 και ξαφνικα σταματισε να δουλευει η αφη στην οθονη...:!:

Σκεφτηκα να κανω hard reset μηπως φιαξει αλλα δεν μπορω μιας και στην οθονη δεν πατιεται τιποτα.Καμια ιδεα???

Ευχαριστω!

 

Μήπως το έπαθες από υγρασία ?

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο...:(

 

 

Βγάλε την κάρτα μνήμης ενώ είναι ανοιχτό κάνε 2 3 ρεσταρτ βάλε κάρτα μνήμης (άνοιξε- κλείσε , βάλε-βγάλε κάρτα μνήμης, δε θυμάμαι με ποια σειρά το έκανα. Δοκίμασε αρκετούς συνδυασμούς.)

Την πρώτη φορά το πήγα για σερβις που μου το εκανε. 2η και 3η το ξεκολλουσα μόνος μου όπως σου είπα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και ένα χρόνο αυτήν την συσκευή αλλά δυστυχώς έχω σοβαρό πρόβλημα με την ευαισθησία της οθόνης. Όταν το έχω στην τσάντα μου ξεκλειδώνει έτσι απλά και αρχίζει και παίρνει τηλέφωνα ... Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και ένα χρόνο αυτήν την συσκευή αλλά δυστυχώς έχω σοβαρό πρόβλημα με την ευαισθησία της οθόνης. Όταν το έχω στην τσάντα μου ξεκλειδώνει έτσι απλά και αρχίζει και παίρνει τηλέφωνα ... Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; :blink:

 

Εγω το εδωσα στον πατέρα μου και λυθηκε το προβλημα!:lol:

Δε λυνεται αυτο φιλε μου.. Γι'αυτο το λογο μολις πηρα το galaxy, πηρα και ενα alcatel με 15 ευρο για 2ο κινητο αντι να κρατησω το lg..

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευτυχως πληρωσα μονο 50 ευρια για αυτη την πατατα κινητο!

Ειναι οτι χειροτερο εχω αγορασει ποτε μετα απο Siemens.

Προβλημα>

Το WiFi κατι εχει παθει και ενω ψαχνει για δυκτιο μενει κολλημενο εκει...στο ψαξιμο.

Επικοινωνια να βγαλεις ακρη με υποστηριξη LG ειναι για κλαματα.Στο υποτιθεμενο update απλα δεν υπαρχει το GT500/550

Το κινητο εχει μονο 6 ωρες ομιλιας συνολικα απο τοτε που το πηρα γιατι καταλαβα εκ των υστερων τι πατατα μου φορτωσε ο πωλητης.Πηρα ενα αλλο και ησυχασα.

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω και τους υπολοιπους "πικραμενους" ειναι αν ειχε κανεις το ιδιο προβλημα και αν καταφερε να κανει κατι

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως πληρωσα μονο 50 ευρια για αυτη την πατατα κινητο!

Ειναι οτι χειροτερο εχω αγορασει ποτε μετα απο Siemens.

Προβλημα>

Το WiFi κατι εχει παθει και ενω ψαχνει για δυκτιο μενει κολλημενο εκει...στο ψαξιμο.

Επικοινωνια να βγαλεις ακρη με υποστηριξη LG ειναι για κλαματα.Στο υποτιθεμενο update απλα δεν υπαρχει το GT500/550

Το κινητο εχει μονο 6 ωρες ομιλιας συνολικα απο τοτε που το πηρα γιατι καταλαβα εκ των υστερων τι πατατα μου φορτωσε ο πωλητης.Πηρα ενα αλλο και ησυχασα.

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω και τους υπολοιπους "πικραμενους" ειναι αν ειχε κανεις το ιδιο προβλημα και αν καταφερε να κανει κατι

 

 

Εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα, όπως και άλλα πολλά! Ψάξε κανα 2 σελίδες πίσω να δεις τι προβλήματα είχα..!

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως πληρωσα μονο 50 ευρια για αυτη την πατατα κινητο!

Ειναι οτι χειροτερο εχω αγορασει ποτε μετα απο Siemens.

Προβλημα>

Το WiFi κατι εχει παθει και ενω ψαχνει για δυκτιο μενει κολλημενο εκει...στο ψαξιμο.

Επικοινωνια να βγαλεις ακρη με υποστηριξη LG ειναι για κλαματα.Στο υποτιθεμενο update απλα δεν υπαρχει το GT500/550

Το κινητο εχει μονο 6 ωρες ομιλιας συνολικα απο τοτε που το πηρα γιατι καταλαβα εκ των υστερων τι πατατα μου φορτωσε ο πωλητης.Πηρα ενα αλλο και ησυχασα.

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω και τους υπολοιπους "πικραμενους" ειναι αν ειχε κανεις το ιδιο προβλημα και αν καταφερε να κανει κατι

 

Φιλαράκο είσαι πολύ αυστηρός. Το κινητό είναι μια χαρά για λεφτά του, ειδικά όταν βγήκε στην αγορά καθώς δεν υπήρχε άλλο σε αυτήν την τιμή με video κλήσεις, GPS, accelerometer & WiFi

 

Πατάτες στα ίδια και πειρσσότερα λεφτά υπάρχουν πάρα πολλές. Το πιο πρόσφατο δικό μου είναι το HTC Touch2... Το πηρα με 80 ευρώ μαζί με αναβάθμιση και πραγματικά είναι ότι χειρότερο έχω αγοράσει στην ζωή μου, αυτό και το πρώτο μου πακέτο τσιγάρα... Και έχει και την κωδική ονομασία MEGA που να σκάσει...

 

Τώρα για το GT505, είναι αρκετά γρήγορο και λειτουργικό τηλέφωνο και εάν βάλεις έναν καλό browser όπως τον Opera τα πάει μια χαρά... Επίσης σε λευκό είναι, για μένα, ένα από τα πιο όμορφα κινητά... Εάν ψάξεις υπάρχει κι ένα post το οποίο περιγράφει μετατροπή βίντεο στις διαστάσεις της οθόνης του κινητού. Εάν το δοκιμάσεις θα εκπλαγείς από την ποιότητα που σου προσφέρει...

 

Τώρα εάν έχεις κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη συσκευή θα σε συμβούλευα να απευθυνθείς στο κατάστημα απο όπου το αγόρασες.

Edited by tedmanowar

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω χάσει, και τα post είναι πλέον αμέτρητα, μπορεί κάποιος να μου συνοψίσει πως μπορώ να βάλω το We Travel και Opera full screen;

 

Είχα δοκιμάσει το WeTravel παλιότερα και τα είχα καταφέρει αλλα δεν συνδεόταν εύκολα με δορυφόρο. Επίσης, οι χάρτες που είχα βρει δεν είχαν πολλές πόλεις ή/και οδούς.

 

Ευχαριστώ.

Edited by tedmanowar

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο είσαι πολύ αυστηρός. Το κινητό είναι μια χαρά για λεφτά του, ειδικά όταν βγήκε στην αγορά καθώς δεν υπήρχε άλλο σε αυτήν την τιμή με video κλήσεις, GPS, accelerometer & WiFi

 

Πατάτες στα ίδια και πειρσσότερα λεφτά υπάρχουν πάρα πολλές. Το πιο πρόσφατο δικό μου είναι το HTC Touch2... Το πηρα με 80 ευρώ μαζί με αναβάθμιση και πραγματικά είναι ότι χειρότερο έχω αγοράσει στην ζωή μου, αυτό και το πρώτο μου πακέτο τσιγάρα... Και έχει και την κωδική ονομασία MEGA που να σκάσει...

 

Τώρα για το GT505, είναι αρκετά γρήγορο και λειτουργικό τηλέφωνο και εάν βάλεις έναν καλό browser όπως τον Opera τα πάει μια χαρά... Επίσης σε λευκό είναι, για μένα, ένα από τα πιο όμορφα κινητά... Εάν ψάξεις υπάρχει κι ένα post το οποίο περιγράφει μετατροπή βίντεο στις διαστάσεις της οθόνης του κινητού. Εάν το δοκιμάσεις θα εκπλαγείς από την ποιότητα που σου προσφέρει...

 

Τώρα εάν έχεις κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη συσκευή θα σε συμβούλευα να απευθυνθείς στο κατάστημα απο όπου το αγόρασες.

 

 

Δε ξέρω πως σου βγήκε εσένα φίλε το κινητό, πάντως για μένα ήταν ultra fail!!

Ειδικά αυτό που λες για τα βίντεο, τι να το κάνω το full screen αφου δεν μπορεις να προχωρισεις ουτε τα βιντεο ουτε τη μουσικη, παραμονο απο το κουμπι και οχι απο τη μπατα! Ιησους Χριστός! Μεχρι και το cookie μπορει να προχωρήσει τα πολυμεσα απο τη μπαρα!

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα ανήκω στην μειοψηφία!

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα ανήκω στην μειοψηφία!

 

 

Αυτό είναι σίγουρο! Αν σου έχει βγει καλό και δεν έχεις πάει ούτε μια φορά για σερβις ή δε σε νευρίασε ποτέ τόσο, ώστε να μη θες να το βλέπεις, τοτε πραγματικα είσαι πολύ πολύ τυχερός!! :)

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καμιά βοήθεια για το youtube?

 

Μπαίνω με το δίκτυο της wind και μου βγάζει συνέχεια

"αποτυχία σύνδεσης Έξοδος"

 

και με τον browezer του κινητού και με τον opera.

plz

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά βοήθεια για το youtube?

 

Μπαίνω με το δίκτυο της wind και μου βγάζει συνέχεια

"αποτυχία σύνδεσης Έξοδος"

 

και με τον browezer του κινητού και με τον opera.

plz

 

ευχαριστώ

 

 

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

 

Ναι το άχω κάνει.

 

Δηλαδή παίζει κανονικά τα βιντεάκια ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι το άχω κάνει.

 

Δηλαδή παίζει κανονικά τα βιντεάκια ??

 

 

Εγώ όταν είχα το κινητό έβλεπα κανονικά βίντεο από το youtube.

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια.εχω το lg500πανω απο χρονο.εχω κανει σερβις 3 φορες και την τελευταια φορα (πριν 2 μερες) μου ειπαν απο τον γερμανο οτι εκαναν αναβαθμιση λογισμικου.δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα εχω το εξης προβλημα, μπορω να μπαινω στο ιντερνετ μονο μεσω wifi και όχι απο to gprs της cosmote.δηλαδη μολις πιασω ασυρματο με βαζει στο twitter για παραδειγμα μεσα σε 2 δευτερολεπτα ενω αν παω να μπω χωρις wifi δειχνει για κανα 5λεπτο πως φορτωνει και μετα "αποτυχια συνδεσης".πριν το σερβις δεν ειχα τετοιο προβλημα, εψαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν εβγαλα και καμια ακρη..πλιζ χεεελπ. ευχαριστω εκ των προταιρων!:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το lg500πανω απο χρονο.εχω κανει σερβις 3 φορες και την τελευταια φορα (πριν 2 μερες) μου ειπαν απο τον γερμανο οτι εκαναν αναβαθμιση λογισμικου.δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα εχω το εξης προβλημα, μπορω να μπαινω στο ιντερνετ μονο μεσω wifi και όχι απο to gprs της cosmote.δηλαδη μολις πιασω ασυρματο με βαζει στο twitter για παραδειγμα μεσα σε 2 δευτερολεπτα ενω αν παω να μπω χωρις wifi δειχνει για κανα 5λεπτο πως φορτωνει και μετα "αποτυχια συνδεσης".πριν το σερβις δεν ειχα τετοιο προβλημα, εψαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν εβγαλα και καμια ακρη..πλιζ χεεελπ. ευχαριστω εκ των προταιρων!:)

 

Πάρε τηλέφωνο στη εξυπηρέτηση στην κοσμοτε (13830 ή 13833 νομίζω) και ζήτα να σου στείλουν τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 μερες προσπαθω να βγαλω γραμμη αλλα όλες ειναι "απασχολημενες". στο μεταξυ μου τις ειχαν στειλει μολις ενεργοποιησα το προγραμμα και τις εκανα εγκατασταση αλλα τιποτα.. :(
Link to comment
Share on other sites

3 μερες προσπαθω να βγαλω γραμμη αλλα όλες ειναι "απασχολημενες". στο μεταξυ μου τις ειχαν στειλει μολις ενεργοποιησα το προγραμμα και τις εκανα εγκατασταση αλλα τιποτα.. :(

 

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (ότι έχεις στο κινητό εκτός από την κάρτα μνήμης θα διαγραφει) και πάρε τους τηλέφωνο μετά σε ένα αριθμό από τους 2 που σου είπα (ένας είναι ο σωστός) και ζήτα τις ρυθμίσεις.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα παιδες. μια ερωτηση. υπαρχει καποιος οδηγος χρησης του wise travel?? σασ δουλευει ικανοποιητικα?? thanx

 

καλησπερα, σε ενα τετοιο LG μιας φιλης, δεν εμφανιζει καθολου αρχεια πολυμεσων, δλδ εικονες, τραγουδια κτλ. Δλδ οταν τραβαει φωτογραφιες η οταν της στελνω δεν φαινονται πουθενα. Δοκιμασαμε και με αλλη καρτα μνημης, και στην μνημη τηλεφωνου αλλα τιποτα. Υπαρχει περιπτωση με καμια αναβαθμιση να εφτιαχνε, και αν ναι ειναι ευκολη η αναβαθμιση ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...