Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αμφιβάλω για αυτα που μου λες, απλά προσπάθησε να δεις λιγο τα πράγματα απο την μεριά μου. πήρα ενα κινητο τοτε 210€ και μου εβγαλε τοσα πολλα προβληματα!αλλαξα 2 συσκευες και μια φορα πλακετα. και ξανατονίζω, δεν εγραψα για αυτα που με χαλουσαν ή πραγματα που ηθελα και δεν ειχε, εγραψα μονο για τα προβληματα που αντιμετώπισα! μπες λιγο στη θεση μου και πες μου ποια θα ηταν η γνωμη σου τοτε.

παντα φιλικά εννοείτε και δεν θελω να λογομαχήσω με κανεναν απο το φορουμ παρα μονο με την LG!

 

 

Καλέ μου φίλε με ΤΙΠΟΤΑ δεν θα ήθελα να ήμουν στην θέση σου....:cry: με τόσα προβλήματα.....!!!!

 

θυμώσατε κανείς πως παίρνω backup τηλ κατάλογο & ημερολόγιο..??? το συνδέω στο PC και βλέπω μόνο την minisd ( Εξωτερική κάρτα αρχείων).

Edited by mcde

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θυμώσατε κανείς πως παίρνω backup τηλ κατάλογο & ημερολόγιο..??? το συνδέω στο PC και βλέπω μόνο την minisd ( Εξωτερική κάρτα αρχείων).

 

Νομίζω έχει κάπου στις επαφές επιλογή "δημιουργία αντιγραφου ασφαλειας" και το κάνει στην κάρτα μνήμης αν θυμάμαι καλά αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

θυμώσατε κανείς πως παίρνω backup τηλ κατάλογο & ημερολόγιο..??? το συνδέω στο PC και βλέπω μόνο την minisd ( Εξωτερική κάρτα αρχείων).

 

MΜε το PC Suite είναι η καλύτερη λύση, για κράτηση στον υπολογιστή,

 

αλλά και το "δημιουργία αντιγραφου ασφαλειας", προς την εξωτερική μνήμη.

 

Μπορεί κάποιος από τους φίλους της παρέας να στείλει το link από τον χάρτη που χρησιμοποιούμε ΤΩΡΑ για το we travel ???

 

Ευχαριστώ !!!

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει κάπου στις επαφές επιλογή "δημιουργία αντιγραφου ασφαλειας" και το κάνει στην κάρτα μνήμης αν θυμάμαι καλά αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

 

sostos niko ... ευχαριστώ

 

MΜε το PC Suite είναι η καλύτερη λύση, για κράτηση στον υπολογιστή,

 

αλλά και το "δημιουργία αντιγραφου ασφαλειας", προς την εξωτερική μνήμη.

 

και αυτό sosto pigalpigal ... ευχαριστώ

Edited by mcde

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι οι δυνατότητες μορφοποίησης του κειμένου υπάρχουν για να τονίζονται κάποια σημεία και όχι για να γίνεται κατάχρηση τους, δηλαδή να χρησιμοποιούνται αποκλειστικά σε ολόκληρα posts. Επίσης όταν θέλετε να προσθέσετε ή να τροποποιήσετε κάτι σε υπάρχον post σας πρέπει να χρησιμοποιείτε το http://images.myphone.gr/buttons3/edit.gif και όταν θέλετε να παραθέσετε πολλά posts πρέπει να χρησιμοποιείτε το http://images.myphone.gr/buttons3/multiquote_off.gif.

 

Τα posts που δεν τηρούσαν αυτούς τους κανόνες, τροποποιήθηκαν και συνενώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

4. Εγκατάσταση λογισμικού

Δορυφορικής πλοήγησης We-Travel

 

 

1.Αρχικά, αποσυμπιεζουμε το WeTravel.zip

 

 

 

 

 

2 Πρεπει τα αρχεία να εχουν ταξηνωμιθεί ετσι:

 

-WeTravel\

CurrentTraces\

LogFiles\

Map\αρχεία\0\\1\

Menus\DefaultMenu\

RecordedTraces\

Voice\ αρχεία

WeTravel.jad

WeTravel.jar

 

 

 

 

3. Μεταφερετε το φάκελο "WeTravel" στο φάκελο "Others" του κινητου, μεσω λειτουργίας μαζικης αποθηκευσης.

 

 

 

 

4. Μεσω του κινητου, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστηστε το WeTravel.jad. Μην το εκκινισετε μετά την εγκατάσταση.

 

 

5. Πηγαίνετε στις εφαρμογες και βρείτε το WeTravelMidlet Suite

Πατηστε επάνω αριστερα διπλα απο εκει που λεει εφαρμογες,επειτα θα σας εμφανησει ενα menu ψαξτε να βρειτε "Ορισμός δικαιωμάτων" πατηστε το και μετα πατηστε το WeTravelMidlet Suite

 

 

6. Αφου πατισετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλζξτε "Να επιτρζπεται πάντα"

 

 

7. Ανοίξτε το πρόγραμμα. Θα ζητησει: Search root? Πατιστε Yes.

 

 

 

8. Μετά απο λίγο θα σας εφμανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατιστε Yes

 

 

 

9. Μετά απο λίγο θα σας ζητησει να βάλετε την πόλη σας. Βάλτε μόνο τα αρχικά

Αν δεν την εμφανίσει, βάλτε τα αρχικά με αγγλικους χαρακτιρες. Αν και πάλι δεν γίνει τίποτε, αφιστε το κουτί κενό και πατιστε οκ. Επειτα, επιλεξτε απο τη λίστα την πόλη σας.

[*Με την παραπάνω διαδικασία επαναλάβετε και την επόμενη αναζητηση για οδό]

 

 

 

 

 

10. Κλείστε το πρόγραμμα, βγείτε σε ανοιχτό χορο και ανοίξτε το ξανά.

 

 

 

11. Περιμενετε μερικά λεπτά (υπομονη...) και θα σας εμφανίσει με μικρη απόκλιση, στο μερος που βρίσκεστε.

 

 

(Εάν θελετε να πληκτρολογησετε μια πόλη για πλοηγηση, καλό είναι να βάζετε μόνο τα αρχικά γράμματα π.χ για Αθηνα ενα Α η Αθ είναι αρκετό)

 

 

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ:

-Ορίσμός gps: Πηγαίνετε στο μενου-Settings-GPS- και επιλξτε Internal GPS. (εαν είναι ιδη επιλεγμενο παραβλεψτε αυτό το βημα) Επειτα, πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για touchscreen: Πηγαίνετε Menu-settings-Advanced. Κατεβείτε κάτω και βρείτε την επιλογη

Touchscreen. Επιλεξτε το, μετα πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για fullscreen με επιλογες αφης: Αφου διαλεξετε touchscreen, πηγαίνετε στο αρχικό μενου και πατιστε Screen. Εκεί επιλεξτε Fullscreen. Βγείτε απο το πρόγραμμα και μόλις το ξανα ανοίξετε

 

θα εχει επιλογες αφης στην επιφάνεια με το χαρτη.

 

 

-Μην βιάζεστε, αν δείχνει οτι "παγωνει" στις αρχικες ρυθμησεις απλά περιμενετε και μην πατάτε πολλες φορες τα κουμπιά.

-Για να καταλάβετε αν επιασε δορυφόρο, στην αρχικη σελίδα με το βελάκι, πάνω δεξιά πρεπει να λεει 0km/h. Αν λεει 64km/h απλά ψάχνει για σημα. Μόλις πιάσει σημα,

κα εμφανίσει το χάρτη. Εάν βρίσκεστε σε περιοχη που δεν υπάρχει χαρτογράφηση, κα εμφανίσει το βελάκι σε καφε φόντο και κα λεει 0km/h. Απλά κάντε zoom out με την επιλογη -.

-Για περισσότερες ρυθμίσεις και επιλογες, συμβουλευτείτε το http://we-

travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=15&lang=en Εκεί θα βρείτε πως να κάνετε πλοηγηση σε ενα μερος, πρόθετες ρυθμησεις και πολλά άλλα.

 

εμενα το κανει μεχρι το 6ο!!:( ουτε search root ουτε τιποτα:mad:

Link to comment
Share on other sites

εμενα το κανει μεχρι το 6ο!!:( ουτε search root ουτε τιποτα:mad:

 

αν δεν σου εμφανιζει πουθενα την επιλογη "να επιτρέπετε παντα" στα δικαιοματα που σου λεει ο οδηγος τοτε κατεβασε απο αλλου το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δυο μέρες έχω κάνει registration το wisepilot (για ένα μήνα 6€ )

 

ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ !

 

ΑΝΑΣΑΝΑΜΕ ................

 

sAW TO PROTE;INV !!!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σου εμφανιζει πουθενα την επιλογη "να επιτρέπετε παντα" στα δικαιοματα που σου λεει ο οδηγος τοτε κατεβασε απο αλλου το προγραμμα.

 

μηπως μπορεις να μ πεις κανενα link???:)

Link to comment
Share on other sites

Από ομάδα διαχείρισης:

Απαγορεύονται οι αγγελίες

Edited by EOL
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μ πεις κανενα link???:)

 

Δε θυμάμαι από που το είχα κατεβάσει. Σίγουρα πάντως στο google έψαχνα! Είχα κι εγώ τέτοια κολλήματα και κάποιος μου είχε πει να κατεβάσω άλλο και λύθηκε το πρόβλημα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι από που το είχα κατεβάσει. Σίγουρα πάντως στο google έψαχνα! Είχα κι εγώ τέτοια κολλήματα και κάποιος μου είχε πει να κατεβάσω άλλο και λύθηκε το πρόβλημα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapa

 

 

εκανα εγκατασταση και μου βγαζει <αναγνωση προσβασης δεδομενων χρηστη> και πατας <να επιτραπει αυτη τη φορα>

αλλα δεν γινετε...δλδ μου ξαναβγαζει το ιδιο μηνυμα συνεχεια!!!

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, δεν το θυμάμαι και δεν το βγάζει το search (και σίγουρα δεν είναι εύκολο να ξαναδιαβάσω 184 σελίδες...).

 

Στο press kit όταν έβγανε το GT500 αναφερόταν η δυνατότητα για internet tethering. Το έχει καταφέρει κανείς με αυτό ή με το GT505 που είναι παρόμοια συσκευή?

 

Αν ναι παρακαλώ αναφέρετε τον τρόπο. Ευχαριστώ.

 

 

ΥΓ. Internet tethering σημαίνει να συνδέεται το κινητό στο 3G ή HSDPA δίκτυο για δεδομένα και να μοιράζει τη σύνδεση αυτή ως modem σε μιά άλλη συσκευή, πχ laptop, tablet, PDA κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα δυσάρεστο και ένα ευχάριστο να σας ανακοινώσω..! 1. το δυσάρεστο... είναι οτι έχασα το GT505, και 2 το ευχάριστο είναι οτι απέκτησα (πέρα από την κόρη μου....είναι το τρίτο μου παιδί στης 05-04-2011) και το LG Optimus 2x. Και σας γράφω εδώ για να σας ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ για τα post και την βοήθεια που είχα...μιας και από σήμερα δεν ανήκω στο club του LG GT505 αλλά στο LG Optimus 2x.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

MARIO D.j.

τρέξτε το video σε 1080p για να το δείτε καλύτερα

http://techblog.gr/techtv/lg-optimus-2x-hands-on-4998/

 

http://s1.directupload.net/images/110429/o262f6jy.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα lg gt500 και θα ήθελα την βοηθεια σας σχετικά με το gps ωστε να το χρησιμοποιω δωρεαν.Επειδη διαβασα και καποιες απο τις προηγουμενες σελίδες και δεν καταλαβα και πολλά θα ήθελα αν μπορει κάποιος να μου στελει το πρόγραμμα garmin η οποιο αλλο χρησιμοποιειται ωστε να μπορεσω να το χρησιμοποιήσω και να μου εξηγησει και τις οδηγίες εγκαταστασεις.Επισης το κινητο δεν μου ανοιγει καποιες σελιδες στο internet και καποια blog που προσπαθω να μπω με εικονες και κειμενα.Καθε συμβουλη,βοηθεια δεκτη. Edited by akaliptos87
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς στο Μενού των επαφών, (πάνω αριστερά) στο υπομενού Ρυθμίσεις, τι σημαίνει και πως λειτουργεί η εντολή "συγχρονισμών επαφών" ??? Edited by EOL
κεφαλαία γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς στο Μενού των επαφών, (πάνω αριστερά) στο υπομενού Ρυθμίσεις, τι σημαίνει και πως λειτουργεί η εντολή "συγχρονισμών επαφών" ???

 

σημαίνει συγχρονισμος επαφών. περνας δηλαδή τις επαφες στο gmail για παράδειγμα και μπορείς μετά από το gmail να τις περάσεις σε οποίο κινητό θέλεις η ξανά στο κινητό σου αν τύχη και τις χάσεις

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημαίνει συγχρονισμος επαφών. περνας δηλαδή τις επαφες στο gmail για παράδειγμα και μπορείς μετά από το gmail να τις περάσεις σε οποίο κινητό θέλεις η ξανά στο κινητό σου αν τύχη και τις χάσεις

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία. Πραγματικά χρήσιμο.

Όταν όμως πάω να το κάνω μου λέει κανένα προφίλ και δεν προχωράει.

 

Καμιά βοήθεια ?

Σ'ευχαριστώ !!!!

 

Παιδιά ξέρει κανείς αν μπορώ τα συνημμένα από ένα μειλ

να τα κάνω download και όχι όπως μου κάνει open ???

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία. Πραγματικά χρήσιμο.

Όταν όμως πάω να το κάνω μου λέει κανένα προφίλ και δεν προχωράει.

 

Καμιά βοήθεια ?

Σ'ευχαριστώ !!!!

 

Παιδιά ξέρει κανείς αν μπορώ τα συνημμένα από ένα μειλ

να τα κάνω download και όχι όπως μου κάνει open ???

 

Δεν ξέρω περαιτέρω για τον συγχρονισμό (δεν ασχολήθηκα ποτέ). Δοκιμασες να κρατήσεις πατημένο το συνημμένο μηπως σου βγάλει αποθήκευση;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

paidia kalhspera exw ena GT-505 kai exei menu apo vodafone mporw na to vgalw kapws??

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι ο σε greeklish, κάτι το οποίο απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ..

Aν δεν σου κάνει κόπο ξανά γράψε το με Ελληνικούς χαρακτήρες.Για οποιαδήποτε απορία μην διστάσεις να επικοινωνήσεις. :)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,πηρα το συγκεκριμενο κινητο μεταχειρισμενο και αντιμετωπιζω 2 προβληματακια αν μπορει καποιος να βοηθησει:

1 δεν συνδεεται μεσω του pc suite με τον υπολογιστη και

2 εχω δοκιμασει ολες τις οδηγιες και εδω και στο topic του we travel αλλα δε λειτουργει με τιποτα,κατεβασα και απο αλλες ιστοσελιδες το προγραμμα με οδηγιες και εκει,δοκιμασα και στο youtube αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,πηρα το συγκεκριμενο κινητο μεταχειρισμενο και αντιμετωπιζω 2 προβληματακια αν μπορει καποιος να βοηθησει:

1 δεν συνδεεται μεσω του pc suite με τον υπολογιστη και

2 εχω δοκιμασει ολες τις οδηγιες και εδω και στο topic του we travel αλλα δε λειτουργει με τιποτα,κατεβασα και απο αλλες ιστοσελιδες το προγραμμα με οδηγιες και εκει,δοκιμασα και στο youtube αλλα τιποτα

 

1. δοκιμασε μια επαφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

2. ειναι θεμα τυχης τελικα για το αν θα τυχεις σε καλη εκδοση we travel

 

edit: μην ασχολεισαι με το gps φιλε σε αυτο το κινητο. δεν αξιζει τον κοπο

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

1. δοκιμασε μια επαφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

2. ειναι θεμα τυχης τελικα για το αν θα τυχεις σε καλη εκδοση we travel

 

edit: μην ασχολεισαι με το gps φιλε σε αυτο το κινητο. δεν αξιζει τον κοπο

 

 

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ WISEPILOT

 

ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟ GPS και σε αυτο το κινητο !!!

 

Από ομάδα διαχείρησης:

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Ξέρω ότι έχει αναφερθεί αρκετές φορές,

αλλά λίγο το χω χάσει.........

 

.........Πείτε μου κάτι σχετικά με τα βίντεο από youtube !!!

Πως μπορεί να τα κάνει playback το κινητό ?

 

Ευχαριστώ !

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...