Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι δυνατόν μπορείς να ποστάρεις εδώ τις ρυθμίσεις wind? Τις χρειάζομαι κι εγώ και μέσω της εταιρείας δεν έβγαλα άκρη...

 

Καλημέρα! Λοιπόν, κάνατε τη δεύτερη προσπάθεια να στείλετε το μήνυμα?

Αν ναι και δεν πέτυχε, δοκιμάστε μ'αυτά...αν και δεν είμαι σίγουρη ότι δίνω όλες τις πληροφορίες, γιατί εμένα μου περάστηκαν με το μήνυμα.

Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> Προφίλ ιντερνετ -> προσθήκη προφιλ:

όνομα; WIND-MMS

χρηση proxy: ενεργ.

διευθυνση IP : 192.168.200.11

θυρα proxy server: 9201

σημειο πρόσβασης: WIND-MMS

αποθήκευση

επίσης ->προσθήκη προφιλ

όνομα: WIND PLUS

χρηση proxy: ενεργ.

διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.10

θυρα proxy server: 9201

σημειο προσβασης: WIND PLUS

αποθήκευση

 

 

Επειτα Συνδεσιμοτητα -> Σημεια πρόσβασης -> προσθηκη προφιλ

τίτλος συνδεσης: WIND-MMS

φορέας: GPRS

τας: PAP

όνομα χρήστη: mms ή κενό

κωδικός: mms ή κενό

APN: mnet.b-online.gr

αποθήκευση

 

ομοίως -> προσθηκη προφιλ

τίτλος σύνδεσης: WIND PLUS

φορέας: GPRS

τας: PAP

όνομα χρήστη: wap

κωδικός: wap

APN: gwap.b-online.gr

αποθήκευση

 

Κι ο Θεός βοηθός! :happy:

Πάντως κάντε και τη δεύτερη προσπάθεια με το sms..και αν ξέχασα κάτι, παρακαλώ πείτε μου.

..κι εγώ πετυχαίνω το στόχο μου! Αν όχι στο μάτι, στο γόνατο σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σωστά φαίνονται αλλά σε μένα δεν λειτουργεί :(. δοκίμασα και με μήνυμα 2-3 φορές αλλά τίποτα. Ο φορέας είναι σίγουρα GPRS; (Είναι σύνδεση το κντ μου wind M. Μου είπαν απο wind οτι ειναι άλλες για τα καρτοκινητα)
Link to comment
Share on other sites

σωστά φαίνονται αλλά σε μένα δεν λειτουργεί :(. δοκίμασα και με μήνυμα 2-3 φορές αλλά τίποτα. Ο φορέας είναι σίγουρα GPRS; (Είναι σύνδεση το κντ μου wind M. Μου είπαν απο wind οτι ειναι άλλες για τα καρτοκινητα)

 

Με σύνδεση είναι κι εμένα.. Εγραψα ακριβώς αυτά που λέει μέσα στο κινητό..είναι GPRS.

Παρ'τους τηλέφωνο στη WIND και πες τους ότι έχεις πρόβλημα. Δυστυχώς δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω..:confused:

..κι εγώ πετυχαίνω το στόχο μου! Αν όχι στο μάτι, στο γόνατο σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος σκευτεται να αγορασει το κινητο να το ξεχασει. . το εχω ενα χρονο και κατι και πιστευω πως ειναι η πιο μεγαλη αποτυχια στα παντα και εχει βγαλει χιλια προβληματα. (εχω αλλαξει 2 φορες συσκευη..) για τους υπολειπους που το εχουν περαστηκα. . ευχομαι να βρειτε θυμα να το πουλησετε. . εγω δε μπορω παντως. .

cya

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος σκευτεται να αγορασει το κινητο να το ξεχασει. . το εχω ενα χρονο και κατι και πιστευω πως ειναι η πιο μεγαλη αποτυχια στα παντα και εχει βγαλει χιλια προβληματα. (εχω αλλαξει 2 φορες συσκευη..) για τους υπολειπους που το εχουν περαστηκα. . ευχομαι να βρειτε θυμα να το πουλησετε. . εγω δε μπορω παντως. .

cya

 

Των Αύγουστο κλίνω 2 χρόνια με το LG GT 505 και το έχω τρελάνει στην χρίση και δεν μου έχει βγάλει (ακόμα) κανένα πρόβλημα...!!! άσε που έχω σταματήσει να μετρώ πόσες φορές μου έχει πέσει (βεβαίως είναι και θέμα τύχης πως έπεφτε) και αυτό σκυλί κακό που λεν και στο χωριό μου...!!! τώρα εσένα φιλαράκο τη συμβαίνει και τα παίζει..!?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια !!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

 

θελω κανενα σαιτ για παιχνιδια για το lg gt505

:):):):)

 

 

κατέβασε απο εδώ..... στο τέλος του post μου..!!Download GAME 3D JAVA

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mπορείς κάποιος να μου πει πως περνάμε παιχνίδια στο κινητό ?????? Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά γειά σας.

Μια ερώτηση να κάνω.

Υπάρχει καμμία περίπτωση στο GT505 να εγκαταστήσουμε android μιας και οι απαιτήσεις του δεν είναι υπερβολικές.

Πως μπορούμε να flashάρουμε μια έκδοσηandroid;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Μια ερώτηση να κάνω.

Υπάρχει καμμία περίπτωση στο GT505 να εγκαταστήσουμε android μιας και οι απαιτήσεις του δεν είναι υπερβολικές.

Πως μπορούμε να flashάρουμε μια έκδοσηandroid;

 

Το άλλο με τον τοτο....το ξέρεις..!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιό απ' όλα...

 

αυτό που λέει οτι μόνο iOS4.2 μπορεί να παιξει με το GT505 :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω ειχα προβλημα με το ραδιο και το πηγα στο σερβις.Τους ειπα να το κανουν μια αναβαθμηση το firmware και εφτιαξε.Κανε backup τα δεδομενα σου και πανε.Θα το παρεις σε μια ωρα πισω.

Σε ποιο service το πήγες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους και Καλό Μήνα!

Πριν απο μια εβδομάδα περίπου απέκτησα και εγώ μεσω επιδότησης της vodafone

LG GT505 και ήμουν πολυ ευχαριστημένη με την επιλογή μου, μέχρι που πήγα να κάνω χρήση του ραδιοφωνου στο οποιο πηγαινοντας να κανω αυξομειωση του ηχου απο τα πλαινα κουμπια μαυριζει η οθονη και το τηλεφωνο κανει επανεκινηση. :( Το γυρισα πισω στο καταστημα της vodafone και ευτυχως μου το αλλαξαν με καινουργια συσκευη. :D Το θεμα ειναι πως το ιδιο προβλημα εχει και αυτη η συσκευη. :mad: που σημαινει πως τελικα η παρτιδα ειναι προβληματικη? Αντιμετωπιζει καποιος κατι παρομοιο? Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει?

γιατι κατα τα αλλα το τηλεφωνακι μου αρεσει πολυ. Ευχαριστω!

 

mara καλυτερα κανε ενα τηλεφωνο στην LG Hellas 800 11 200 300 / 801 11 200 900 που ειναι το helpdesk και θα σε κατατοπισουν.

 

Σε ευχαριστω για την συμβουλη αλλα εχω μιλησει ηδη με την εξυπηρετηση πελατων της lg και με παρεπεμψε στο service της εταιρειας που ειναι στους Αμπελοκηπους. Σκεφτομαι ομως οτι αν τελικα φταιει το software αν εχει νοημα να το παω στο service. Και τελικα μονο η δικη μου συσκευη εχει προβλημα με το ραδιοφωνο??? :O

 

Και το δικό μου έχει το ίδιο πρόβλημα.. κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα να μας πει αν το επιδιόρθωσαν στο service?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά....... μετά από ενάμιση χρόνο συνεχούς λειτουργίας με το 505 αντιμετώπιζα πολλά από τα μικροπροβλήματα που έχουν ήδη αναφερθεί. (ραδιόφωνο, σήμα, ταχύτητα.....). Για λόγους κωλύματος του μενού αναγκάστηκα πριν λίγες μέρες να κάνω factory reset από το "3845...".

 

Το κάτι άλλο. Σαν να έχω άλλο τηλέφωνο. Με καλύτερα ηχητικά σήματα, '''''' 'ΤΕΛΕΙΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ """"" και με επιφυλακτικότητα ίσως γενικά πιο γρήγορο.

 

Έχασα μόνο τα sms μου. Όσο για τις ρυθμίσεις με ένα τηλ στο 1260 WIND έρχονται με μήνυμα κάνεις install και τέλος.

 

Πραγματικά άξιζε το factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πας για να κάνεις κλήση κάλεσε 3845#*505# όπου 505 είναι το GT505 ή βάλε 500 για το GT500. Με λίγο προσοχή.
Link to comment
Share on other sites

Των Αύγουστο κλίνω 2 χρόνια με το LG GT 505 και το έχω τρελάνει στην χρίση και δεν μου έχει βγάλει (ακόμα) κανένα πρόβλημα...!!! άσε που έχω σταματήσει να μετρώ πόσες φορές μου έχει πέσει (βεβαίως είναι και θέμα τύχης πως έπεφτε) και αυτό σκυλί κακό που λεν και στο χωριό μου...!!! τώρα εσένα φιλαράκο τη συμβαίνει και τα παίζει..!?

 

πρόβλημα με ραδιο, 1 ωρα για να σερφαρεις στο ιντερνετ (επίσης αν δεν φορτώσει η σελιδα δεν κανει rotate η οθόνη, επίσης κανει ρεσταρτ ωρες ωρες μονο του εκει που σερφαρεις, επισης ξεκάρφωτα σφαλματα για μνημη),μολις δεις ενα βιντεο (συνήθως) δεν φαίνεται πουθενα αναπαντητη (αν εχεις) οπως και το μήνυμα για να το δεις πρεπει να μπεις στα μηνυματα,επισης δεν κλειδωνει/ξεκλειδωνει με ενα κουμπι και αυτο εχει ως συνέπεια να πατιέται ενα απο τα τρια πληκτρα μπροστα οταν το εχεις στην τσεπη και κατα συνέπεια να πατιέται και το ξεκλείδωμα και να κλείνει (οθονη resistive καργα βλεπεις),επισης δεν πατιούνται με τιποτα οι ακρες τις οθονης, καποιες φορες κολημα στην αρχικη οθονη και παγωμα με αποτέλεσμα να θελει 2 3 ρεσταρτ και βαλε-βγαλε καρτα SD. αυτα ειναι τα ελαττώματα του κινητου που θυμαμαι. δεν εχω καμια ορεξη να πω για τις ελλείψεις και τα μειον (κολλαει με παιχνιδια τζαβα που παιζαν παλια sony ericsson που ειχα τζαμι. . )(και φλας στη φωτο που πρωτα αναβει-σβήνει και μετα τραβαει φωτο καταμαυρη στη νυχτα).

Δωσε κ εσυ τωρα καποιο επιχείρημα σε εναν νεο αγοραστη για να το παρει οπως κανω εγω το αντιθετο με επιχειρήματα.

(το αν θα χαλασει αν πεσει κατω δεν ειναι επιχείρημα παντως γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να παθει ενα κινητο και εμενα προσωπικα μου ειχε πεσει κατω μια φορα μονο.)

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με ραδιο, 1 ωρα για να σερφαρεις στο ιντερνετ (επίσης αν δεν φορτώσει η σελιδα δεν κανει rotate η οθόνη, επίσης κανει ρεσταρτ ωρες ωρες μονο του εκει που σερφαρεις, επισης ξεκάρφωτα σφαλματα για μνημη),μολις δεις ενα βιντεο (συνήθως) δεν φαίνεται πουθενα αναπαντητη (αν εχεις) οπως και το μήνυμα για να το δεις πρεπει να μπεις στα μηνυματα,επισης δεν κλειδωνει/ξεκλειδωνει με ενα κουμπι και αυτο εχει ως συνέπεια να πατιέται ενα απο τα τρια πληκτρα μπροστα οταν το εχεις στην τσεπη και κατα συνέπεια να πατιέται και το ξεκλείδωμα και να κλείνει (οθονη resistive καργα βλεπεις),επισης δεν πατιούνται με τιποτα οι ακρες τις οθονης, καποιες φορες κολημα στην αρχικη οθονη και παγωμα με αποτέλεσμα να θελει 2 3 ρεσταρτ και βαλε-βγαλε καρτα SD. αυτα ειναι τα ελαττώματα του κινητου που θυμαμαι. δεν εχω καμια ορεξη να πω για τις ελλείψεις και τα μειον (κολλαει με παιχνιδια τζαβα που παιζαν παλια sony ericsson που ειχα τζαμι. . )(και φλας στη φωτο που πρωτα αναβει-σβήνει και μετα τραβαει φωτο καταμαυρη στη νυχτα).

Δωσε κ εσυ τωρα καποιο επιχείρημα σε εναν νεο αγοραστη για να το παρει οπως κανω εγω το αντιθετο με επιχειρήματα.

(το αν θα χαλασει αν πεσει κατω δεν ειναι επιχείρημα παντως γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να παθει ενα κινητο και εμενα προσωπικα μου ειχε πεσει κατω μια φορα μονο.)

 

Για τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις σίγουρα δεν έχω λόγω να αμφιβάλω..!!

αλλά εδώ γράφουμε την εμπειρία μας για το τηλ. (gt505) και σίγουρα θα υπάρχουν προβλήματα.....! ευτυχώς για εμένα δεν αντιμετώπισα μέχρι και σήμερα το ελάχιστο από τα προβλήματα που έχεις αντιμετωπίσει εσύ.

Το τηλ (gt505) το αγόρασα και δεν μου το χάρισε η LG για να γράφω μόνο καλά..

και να είσαι σίγουρος πως αν είχα προβλήματα με το τηλ (gt505) θα το επέστρεφα και θα απαιτούσα αντικατάσταση με καινούργια συσκευή.... αρκεί να μου έκανε τα κόλπα μέσα στην εγγύηση..!!!

Edited by mcde

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιο παρουσιαζει προβλημα μέχρι να κατεβει η ένταση του ήχου για πρώτη φορα. Όταν πατησετε το κουμπι για να χαμηλωσει ο ήχος κατεβαστε την ένταση από την οθόνη αφής και μετα ολα ο.κ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να προτείνει κάποιος ένα video format με τα settings του, για μετατροπή από ταινία προς το κινητό ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να προτείνει κάποιος ένα video format με τα settings του, για μετατροπή από ταινία προς το κινητό ;

 

Πήγαινε στη σελίδα 101, στο post #1506. Eκεί θα βρεις αναλυτικότατες οδηγίες για video format και settings.

 

Προσωπικά, το χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα για να μετατρέψω διάφορες ταινίες και επεισόδια σειρών και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Για τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις σίγουρα δεν έχω λόγω να αμφιβάλω..!!

αλλά εδώ γράφουμε την εμπειρία μας για το τηλ. (gt505) και σίγουρα θα υπάρχουν προβλήματα.....! ευτυχώς για εμένα δεν αντιμετώπισα μέχρι και σήμερα το ελάχιστο από τα προβλήματα που έχεις αντιμετωπίσει εσύ.

Το τηλ (gt505) το αγόρασα και δεν μου το χάρισε η LG για να γράφω μόνο καλά..

και να είσαι σίγουρος πως αν είχα προβλήματα με το τηλ (gt505) θα το επέστρεφα και θα απαιτούσα αντικατάσταση με καινούργια συσκευή.... αρκεί να μου έκανε τα κόλπα μέσα στην εγγύηση..!!!

 

Δεν αμφιβάλω για αυτα που μου λες, απλά προσπάθησε να δεις λιγο τα πράγματα απο την μεριά μου. πήρα ενα κινητο τοτε 210€ και μου εβγαλε τοσα πολλα προβληματα!αλλαξα 2 συσκευες και μια φορα πλακετα. και ξανατονίζω, δεν εγραψα για αυτα που με χαλουσαν ή πραγματα που ηθελα και δεν ειχε, εγραψα μονο για τα προβληματα που αντιμετώπισα! μπες λιγο στη θεση μου και πες μου ποια θα ηταν η γνωμη σου τοτε.

παντα φιλικά εννοείτε και δεν θελω να λογομαχήσω με κανεναν απο το φορουμ παρα μονο με την LG!

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη σελίδα 101, στο post #1506. Eκεί θα βρεις αναλυτικότατες οδηγίες για video format και settings.

 

Προσωπικά, το χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα για να μετατρέψω διάφορες ταινίες και επεισόδια σειρών και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Σ' ευχαριστώ ! ΟΛΑ ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...