Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοκόλλητο για την προστασία του. Μπορείς να το αφαιρέσεις

 

Μάλιστα. Ευχαριστώ. Αλλά γιατί είναι τόσο σκληρά κολλημένο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα καταφερα με το wetravel...δεν ειμαι ενθουσιασμενος με αυτο το προβλημα...και γενικα δεν ειναι καταλληλο για πλοηγηση...πιο γρηγορα πας με χαρτη...Τελοςπαντων ανακαλυψα ενα προβλημα στην αφυπνιση..οταν βαζω π.χ 3 ξυπνητηρια...το ενα 7:44 το αλλο 7:46 και 7:48 μου χτυπαει μονο το πρωτο και αν δεν πατησω διακοπη δεν δουλευουν τα αλλα...με συνεπεια να με περνει ο υπνος γιατι ειχα μαθει απο το ΚΡ500 που χτυπαγανε ολα και ας μν παταγες τπτ...Πηρα την lg και μου λενε κλασσικα θελει αναβαθμιση λογισμικου...εχω ηδη την v10e τωρα πια θα βαλουνε δεν ξερω...τελοσπαντων...να ευχαριστησω οσους βοηθησαν με το wetravel και να ρωτησω αν υπαρχει κανα σιτε της προκοπης για software kai games.....thanks!
Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα με το wetravel...δεν ειμαι ενθουσιασμενος με αυτο το προβλημα...και γενικα δεν ειναι καταλληλο για πλοηγηση...πιο γρηγορα πας με χαρτη...Τελοςπαντων ανακαλυψα ενα προβλημα στην αφυπνιση..οταν βαζω π.χ 3 ξυπνητηρια...το ενα 7:44 το αλλο 7:46 και 7:48 μου χτυπαει μονο το πρωτο και αν δεν πατησω διακοπη δεν δουλευουν τα αλλα...με συνεπεια να με περνει ο υπνος γιατι ειχα μαθει απο το ΚΡ500 που χτυπαγανε ολα και ας μν παταγες τπτ...Πηρα την lg και μου λενε κλασσικα θελει αναβαθμιση λογισμικου...εχω ηδη την v10e τωρα πια θα βαλουνε δεν ξερω...τελοσπαντων...να ευχαριστησω οσους βοηθησαν με το wetravel και να ρωτησω αν υπαρχει κανα σιτε της προκοπης για software kai games.....thanks!

 

 

http://gallery.mobile9.com/c/lg-gt500-puccini-java-software_2426/1/?kw=microsoft

 

http://www.mobileheart.com/cell-phone-reviews/lg-14/lg-GT505-1785.aspx

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω playlists για τα βίντεο ????

Γιατί κάθε φορά που τελειώνει το playback από ένα βιντεάκι που έχω τραβήξει με γυρνάει πάλι στο library. Δεν τα παίζει το ένα πίσω από το άλλο.

 

Έχει κανείς ιδέα

Ευχαριστώ

 

 

καμιά απαντησούλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Ψάχνω εδώ και κανά μήνα εξωνυχιστικά τι κινιτό να πάρω!!! Εκεί που κατεληγα κάπου άλλαζα γνώμη κ πήγαινα αλλού!!! Έπεσε τυχαία το μάτι μου στο GT505 άκουσα καλή κριτική γενικά...Ως νέο μέλος όμως του Forum εδώ...βλέπω γενικά πως εχει προβληματάκια....Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος και να μου πει γενικά άμα ειναι ικανοποιημενος και αν οχι γιατι; LG δεν είχα ποτέ...γενικά θα προσαρμοστώ εύκολα; Ας με βοηθήσει λοιπόν κάποιος να επιλέξω κι εγώ κινητάκι!!! Σας ευχαριστω προκαταβολικα... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να εισαι συνδεδεμενος και στο fb αλλα και στο fb chat ????

Η να μπορεις να λειτουργεις το browser του κινητου , ενω παραλληλα εχεις ανοιχτη java εφαρμογη (οπως το e-buddy )???

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

 

Είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού από τον περασμένο Νοέμβριο.

Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από το κινητό για τα λεφτά που έδωσα εκτός από τα handfree του (και τα "εργοστασιακά" που απεδήμησαν και ένα άλλο μοντέλο που πήρα).

 

Όλα καλά μέχρι προχτές.Ενώ όλο τον καιρό έβγαζα κανονικά φωτογραφίες και βίντεο,εντελώς ξαφνικά πάω να βγάλω μια(με αυτόματο φλας) και μου εμφανίζει ένα "pop-up" παραθυράκι που λέει "Σφάλμα!" και με πετάει έξω.Δοκιμάζω ξανά πάλι τα ίδια.Κάνω επανεκίνηση του κιν,πάλι τα ίδια.Δοκιμάζω την μπροστα κάμερα δουλεύει μια χαρά.

Βγάζω μια χωρίς φλάς και βγάζει κανονικά!!

Ξαναδοκιμάζω να βγάλω με αυτόματο φλας και μου βγάζει κανονικά τη φώτο!!!

Λέω από μέσα μου:"Ε,θα έφαγε κανα σκάλωμα.Έστρωσε τώρα.."

Βγάζω μερικές φώτο,όλα κομπλέ.

Χτες το βράδυ όμως πάλι τα ίδια."Σφάλμα!","Σφάλμα!","Σφάλμα!"

Τι λέτε να κάνω??:confused:

Το κιν είναι αγορασμένο από vodafone σαν συσκευή μόνο,όχι live κτλ

Την εγγύηση καλύπτει η LG ή η Vodafone??

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

It's never enough
Link to comment
Share on other sites

τα επαιξε.το κινητο ανοιγει κανονικα αλλα η οθονη μαυριζει και δεν λειτουργει τιποτα αφου για να το κλεισω βγαζω αναγκαστικα την μπαταρια.μηπως με μια αναβαθμιση διορθωθει?μπορω να κανω εγω ο ιδιος την αναβαθμιση και αν ναι πως?το κινητο ειναι αγορασμενο απο μουλτιραμα με καλυπτει η εγγυηση για δωρεαν αναβμιση παρακαλω οποιος γνωριζει τα παραπανω ερωτηματα ας απαντησει.

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω γυρω στους 7,5 μηνες και ολα ηταν τελεια μεχρι πριν λιγες μερεσ οπου αρχισε να μη λειτουργει σωστα η αφη(πατουσα 0 και εβγαζε 2 κλπ) και τελικα τωρα δν λειτουργει καθολου.τι να κανω?καταρχην δεν εχω εγγυηση...το ειχα παρει απο eshop...
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω γυρω στους 7,5 μηνες και ολα ηταν τελεια μεχρι πριν λιγες μερεσ οπου αρχισε να μη λειτουργει σωστα η αφη(πατουσα 0 και εβγαζε 2 κλπ) και τελικα τωρα δν λειτουργει καθολου.τι να κανω?καταρχην δεν εχω εγγυηση...το ειχα παρει απο eshop...

 

Πήγαινε στον Γερμανό ή σε όλα κατάστημα με κινητά και ρώτα να σου πουν (πόσο έχει για να επιδιορθωθεί και άλλα τέτοια.. ).

 

Αν λειτουργεί η αφή έστω και λίγο πήγαινε μενού, ρυθμίσεις, ρυθμίσεις αφής, βαθμονόμηση πληκτρολογίου και κάνε αυτό που σου λέει.

 

Δεν νομίζεις να έχεις να κάνεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω γυρω στους 7,5 μηνες και ολα ηταν τελεια μεχρι πριν λιγες μερεσ οπου αρχισε να μη λειτουργει σωστα η αφη(πατουσα 0 και εβγαζε 2 κλπ) και τελικα τωρα δν λειτουργει καθολου.τι να κανω?καταρχην δεν εχω εγγυηση...το ειχα παρει απο eshop...

 

Και εγώ από το e-shop το έχω πάρει και έχει 2 χρόνια εγγύηση

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

τα επαιξε.το κινητο ανοιγει κανονικα αλλα η οθονη μαυριζει και δεν λειτουργει τιποτα αφου για να το κλεισω βγαζω αναγκαστικα την μπαταρια.μηπως με μια αναβαθμιση διορθωθει?μπορω να κανω εγω ο ιδιος την αναβαθμιση και αν ναι πως?το κινητο ειναι αγορασμενο απο μουλτιραμα με καλυπτει η εγγυηση για δωρεαν αναβμιση παρακαλω οποιος γνωριζει τα παραπανω ερωτηματα ας απαντησει.

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ αυτό το κινητό και ενώ αρχικά ήταν όλα ωραία και ρόδινα, τώρα δεν μπορώ να συνδεθώ με το wi-fi. Το σήμα είναι καλό, οι ρυθμίσεις, όλα εντάξει.Έχω διαβάσει 3 φορές τις οδηγίες χρήσεις αλλά δεν λέει τίποτα.(είμαι και λίγο άσχετη εδώ που τα λέμε) Τι μπορεί να φταίει; Επίσης έχω και ένα άλλο πρόβλημα. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το pc suite από το Cd αλλά δεν ανοίγει ούτε με vista ούτε με Xp. Προσπάθησα το κατεβάσω αλλά δεν γίνεται σύνδεση με το καλώδιο και με bluetooth ζητάει κωδικό τον οποίο δεν ξέρω....καμια ιδέα κάποιος; help! :worry: :wacko: :confused:
[c=63]The truly painful goodbyes are the ones that are never said and never explained...</3[/c=30]
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ αυτό το κινητό και ενώ αρχικά ήταν όλα ωραία και ρόδινα, τώρα δεν μπορώ να συνδεθώ με το wi-fi. Το σήμα είναι καλό, οι ρυθμίσεις, όλα εντάξει.Έχω διαβάσει 3 φορές τις οδηγίες χρήσεις αλλά δεν λέει τίποτα.(είμαι και λίγο άσχετη εδώ που τα λέμε) Τι μπορεί να φταίει; Επίσης έχω και ένα άλλο πρόβλημα. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το pc suite από το Cd αλλά δεν ανοίγει ούτε με vista ούτε με Xp. Προσπάθησα το κατεβάσω αλλά δεν γίνεται σύνδεση με το καλώδιο και με bluetooth ζητάει κωδικό τον οποίο δεν ξέρω....καμια ιδέα κάποιος; help! :worry: :wacko: :confused:

 

Σήμερα πήρα το 505 (καλορίζικο! :p ) και προσπάθησα και γω να συνδεθώ. Η μόνη στιγμή που το κατάφερα να αποκτήσει επαφή με το pc ήταν όταν μου κοψε να πατήσω (μετά τη "συνδεσιμότητα" και τη "σύνδεση usb"), "μαζική αποθήκευση". Ελπίζω να βοηθάει, αν όχι ας με διορθώσουν (μετά δεν ξέρω τί γίνεται γιατί παραιτήθηκα... :wacko: )

Με την ευκαιρία να ρωτήσω και γω, πως γίνεται να εισάγω ringtones, wallpapers και παιχνίδια στο κινητό, κατεβασμένα από το νετ. Στο παλιό μου μπορούσα, απλά ένα copy paste στους φακέλους. Τώρα μέσω pc δεν μπορώ (παρόλο που έκανα εγκατάσταση του cd), μόνο μέσω κινητού και wi-fi αλλά πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο να βγάζω τα μάτια μου κάθε φορά (έφαγα πόση ώρα να κατεβάσω 1 ring και μια photo!!!), άσε που δεν ακούγονται τα ringtones σαν...προεπισκόπιση για να διαλέξεις.

 

Και τώρα οι ερωτήσεις για τις οποίες αρχικά μπήκα:

1) Όταν θέλω να συνδεθώ με wi-fi συνήθως μου ζητάει κλειδί :worry: Προφανώς ο χρήστης το έχει κλειδωμένο και δεν γίνεται τίποτα γι' αυτό, σωστά;

2) Έβαλα 4GB κάρτα και όταν του λέω να είναι η κύρια κάρτα, να γίνεται εκεί η αποθήκευση, μου ζητάει κωδικό :mad: Θα τον βρω κάπου στο κουτί κλπ ή να ρωτήσω στο κατάστημα, ή υπάρχει άλλος τρόπος;

3) ...και λιγότερο σημαντικό, αλλά θα με βοηθήσει πολύ γιατί το έχω συνηθίσει:

Στα πρόσωπα με τα οποία μιλάω περισσότερο έχω να χτυπάει συγκεκριμένο ringtone στο καθένα για να τα αναγνωρίζω. Στο 505 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή, ή εγώ δεν βρίσκω;;

 

Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

1) ειναι κλειδωμενο βρες κανενα δικτυο χωρις ασφαλεια

2)0000 η 1234 ειναι ο κωδικος της συσκευης βαλε αυτους

3)πρεπει να το εχει αλλα δεν το εχω ψαξει.

φιλε std... επειδη το κινητακι ειναι τουμπανο ιδιετερα στην τιμη που κανει και αυτα που προσφερει ,ενα απο τα λιγα του ελλατωματα ειναι το gps υπαρχει ολοκληρο αρθρο για αυτο.δεν λιγο και προηγουμενες σελλιδες...

Link to comment
Share on other sites

1) ειναι κλειδωμενο βρες κανενα δικτυο χωρις ασφαλεια

2)0000 η 1234 ειναι ο κωδικος της συσκευης βαλε αυτους

3)πρεπει να το εχει αλλα δεν το εχω ψαξει.

φιλε std... επειδη το κινητακι ειναι τουμπανο ιδιετερα στην τιμη που κανει και αυτα που προσφερει ,ενα απο τα λιγα του ελλατωματα ειναι το gps υπαρχει ολοκληρο αρθρο για αυτο.δεν λιγο και προηγουμενες σελλιδες...

 

Ευχαριστώ πολύ λιονταράκι!

Το 1 το υποψιαζόμουνα, το 2 το έκανα και όλα οκ, τώρα μου μένει να μάθω το 3, καθώς και το πώς να περάσω εικόνα και ήχο από το pc.

Καμία ακόμα προσφορά; :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα reader για κάρτες μνήμης και όποτε θέλω να πάρω ή να βάλω ένα αρχείο βγάζω την κάρτα μνήμης (το οποιο είναι εύκολο) και το βάζω στον reader και κάνω την δουλειά μου.

Για τους ήχους σε κάθε ξεχωριστό πρόσωπο στον τηλεφωνικό κατάλογο θα σου έλεγα να κάνεις μια επαφή σου αποθήκευση στην μνήμη του τηλεφώνου.

Όλοι ξέρουμε οτι μνήμες των τηλεφώνων προσφέρουν πολλά περισσότερα χαρακτηριστικά όπως αποθήκευση 2 και 3 τηλεφωνικών αριθμών μιας επαφής, αποθήκευση e-mail ακόμα και περιοχή που μένει (σε κάποια κινητά).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ λιονταράκι!

Το 1 το υποψιαζόμουνα, το 2 το έκανα και όλα οκ, τώρα μου μένει να μάθω το 3, καθώς και το πώς να περάσω εικόνα και ήχο από το pc.

Καμία ακόμα προσφορά; :)

 

Για να "συνδέσεις" μια εικόνα με μια επαφή, θα πρέπει η δεύτερη να είναι αποθηκευμένη στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στο SIM. Στη συνέχεια, πηγαινε στην επαφή και πάτα το επάνω αριστερά τετραγωνάκι και επέλεξε Επεξεργασία (Edit). Μια από τις επιλογές είναι και η εικόνα για την επαφή σου. Πάτα επάνω και κάνε browse για να επιλέξεις μια.

 

Για να περάσεις εικόνες και ήχους από το PC, σύνδεσε απλά το κινητό με το PC με το USB καλώδιο. Στην οθόνη του κινητού θα σου βγάλει κάποιες επιλογές, εσύ επέλεξε αυτή που λέει κάτι για Storage (sorry, δεν το θυμάμαι ακριβώς) και το κινητό ουσιαστικά θα λειτουργήσει σαν card reader για την κάρτα σου (λογικά θα αναγνωριστεί αυτόματα από τα Windows). Πρόσεξε μόνο να θυμηθείς να το ξεκλειδώσεις με το κουμπάκι από δεξιά, γιατί δεν φαίνεται ότι είναι κλειδωμένο.

 

Άνοιξε την κάρτα σου μέσα από το Windows Explorer και καλά drag'n drops.

Edited by Drizzt77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...