Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω hard reset το κινητό;;;;Το έκλεισα και όταν το ξανάνοιξα μου ζήτησε pin το έβαλα και μετά μπήκε στην οθόνη αναμονής αλλά δεν πατάει τίποτα!!!δεν μπορώ να μπω στο μενού και δεν βρίσκει και σήμα??Ξέρει κανείς τιμπορώ μα κάνω??:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!Και κάτι τελευταίο!Πάνς από το μπλε εικονίδιο (το οποιο αν το πατησεις σε βαζει στο μενου) υπάρχει άλλο ένα εικονίδιο γκρι χρώματος , το οπιο μόλις το πατάω μου βγάζει καποια εικονιδιαμεταξυ των οποιοω το ραδιοφων ο και η ημερομηνια και απο πάνω βγαζει ενα μηνυμα που λεει "κουνημα για αυτομ. στοιχ.!Περι τινος προκειται ακριβώς ?

Συγνώμη για το χρόνο!

 

 

Αν πατήσεις το εικονίδιο αυτο(το γκρι) σου βγάζει κάποια εικονίδια κάτω.αν πάτησεις σε ένα απ αυτα και κρατώντας το χέρι σου πάνω σε αυτο,το σύρεις προς τα πάνω στην οθόνη τοτε αυτο ανοίγει...και μετα πατάς πάλι το εικονίδιο γκρι(το οποίο τωρα θα έχει γίνει κυκλικό βελάκι) και είσαι κανονικά στην αρχική σου οθόνη έχοντας και το εικονίδιο που θές επάνω..

Για να το βγάλεις κάνεις το αντίστροφο..πατάς γκρι εικονίδιο..πατάς πάνω στο άλλο που έχεις βάλει μέσα στην οθόνη και το σέρνεις κάτω στη λίστα με τα υπόλοιπα..ξαναπατάς το κυκλικό βελάκι και είσαι όπως πριν..

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα.....και στο wisepilot και στο we-travel δεν βρισκει σημα-δορυφορους το κινητο για να δουλεψουν τα προγραμματα...... τι να κανω....περιμενα και στον δρομο για ποσα λεπτα αλλα τιποτα...... πρεπει να κανω καποια ρυθμιση???? στο wetravel εχω κανει τις ρυθμισεις με το internal gps... αλλα στο wisepilot δεν εχει......αν μπορειτε καποιος βοηθηστε με.....
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wisepilot, έχει περάσει ένας μήνας από τότε που έχεις το κινητό? Γιατί αν έχει περάσει, πρέπει να πληρώσεις για να ανανεώσεις την άδεια και να σου δουλέψει. Τώρα για το wetravel, έχεις ξανασυνδεθεί και απλά τώρα δεν συνδέεται ή είναι η πρώτη φορά που το προσπαθείς? Γιατί, συνήθως την πρώτη φορά χρειάζεται να το αφήσεις κάποια ώρα (και ανάλογα, βέβαια, τις καιρικές συνθήκες, το σημείο που είσαι κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wisepilot, έχει περάσει ένας μήνας από τότε που έχεις το κινητό? Γιατί αν έχει περάσει, πρέπει να πληρώσεις για να ανανεώσεις την άδεια και να σου δουλέψει. Τώρα για το wetravel, έχεις ξανασυνδεθεί και απλά τώρα δεν συνδέεται ή είναι η πρώτη φορά που το προσπαθείς? Γιατί, συνήθως την πρώτη φορά χρειάζεται να το αφήσεις κάποια ώρα (και ανάλογα, βέβαια, τις καιρικές συνθήκες, το σημείο που είσαι κλπ).

 

την δευτερα το πηρα...στο wisepilot λεει: δεν υπαρχει θεση gps... οσο για το wetravel εχω κανει ολα τα βηματα...το ανοιγω και βλεπω το χαρτη..γραφει 0 χιλιομετρα και η κουκιδα πανω δεξια ειναι μπλε...δεν εχει βρει gps.... δεν ξερω τι γινεται..... μα και τα δυο να μην βρισκουν gps?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους και Καλό Μήνα!

Πριν απο μια εβδομάδα περίπου απέκτησα και εγώ μεσω επιδότησης της vodafone

LG GT505 και ήμουν πολυ ευχαριστημένη με την επιλογή μου, μέχρι που πήγα να κάνω χρήση του ραδιοφωνου στο οποιο πηγαινοντας να κανω αυξομειωση του ηχου απο τα πλαινα κουμπια μαυριζει η οθονη και το τηλεφωνο κανει επανεκινηση. :( Το γυρισα πισω στο καταστημα της vodafone και ευτυχως μου το αλλαξαν με καινουργια συσκευη. :D Το θεμα ειναι πως το ιδιο προβλημα εχει και αυτη η συσκευη. :mad: που σημαινει πως τελικα η παρτιδα ειναι προβληματικη? Αντιμετωπιζει καποιος κατι παρομοιο? Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει?

γιατι κατα τα αλλα το τηλεφωνακι μου αρεσει πολυ. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για το gps γράψτε 3845#*505# στην οθόνη που παίρνεις τηλέφωνο για να μπείτε στο μενού service. Εκεί έχει κάπου μια επιλογή για το gps και μέσα έχει μια επιλογή test. Βγείτε σε ανοιχτό χώρο για κάνα 3λεπτο περίπου και όσο λέει event_begin ή κάπως ετσι ψαχνει για δορυφορο (εμφανιζει και ενα κατεβατο σε πινακακι με τους δορυφορους που πιανει μεχρι να κλειδωσει). Μολις κλειδωσει το event_begin αλλαζει σε event_show_data ή καπως ετσι. Βγαινετε τοτε απ το service menu πατωντας το κουμπι τερματισμου κλησης και ανοιγετε το wetravel ή το wisepilot που θα κλειδωσουν σχεδον αμεσως.

 

mara καλυτερα κανε ενα τηλεφωνο στην LG Hellas 800 11 200 300 / 801 11 200 900 που ειναι το helpdesk και θα σε κατατοπισουν.

Edited by coreyhalkis
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την συμβουλη αλλα εχω μιλησει ηδη με την εξυπηρετηση πελατων της lg και με παρεπεμψε στο service της εταιρειας που ειναι στους Αμπελοκηπους. Σκεφτομαι ομως οτι αν τελικα φταιει το software αν εχει νοημα να το παω στο service. Και τελικα μονο η δικη μου συσκευη εχει προβλημα με το ραδιοφωνο??? :O
Link to comment
Share on other sites

Για το gps γράψτε 3845#*505# στην οθόνη που παίρνεις τηλέφωνο για να μπείτε στο μενού service. Εκεί έχει κάπου μια επιλογή για το gps και μέσα έχει μια επιλογή test. Βγείτε σε ανοιχτό χώρο για κάνα 3λεπτο περίπου και όσο λέει event_begin ή κάπως ετσι ψαχνει για δορυφορο (εμφανιζει και ενα κατεβατο σε πινακακι με τους δορυφορους που πιανει μεχρι να κλειδωσει). Μολις κλειδωσει το event_begin αλλαζει σε event_show_data ή καπως ετσι. Βγαινετε τοτε απ το service menu πατωντας το κουμπι τερματισμου κλησης και ανοιγετε το wetravel ή το wisepilot που θα κλειδωσουν σχεδον αμεσως.

 

mara καλυτερα κανε ενα τηλεφωνο στην LG Hellas 800 11 200 300 / 801 11 200 900 που ειναι το helpdesk και θα σε κατατοπισουν.

 

Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! νασαι καλα!!!!!!!!!!!! δουλεψαν και τα δυο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν υπαρχει αυτο! Εχω διαβασει κατα καιρους ολα αυτα εδω μεσα για τα προβληματα που παρουσιαστηκαν σε διαφορους κατα καιρους και ενιωθα τυχερος που δεν ειχα τετοιο προβλημα αλλα παρουσιαστηκε μεγαλυτερο τελικα :(!!! ειχα παρατηρησει την τελευταια βδομαδα οτι αλλου πατουσα και αλλου εδινε εντολη η οθονη και νομιζα απλα οτι ηταν προβλημα βαθμονομησης! οταν τελικα πηγα να το βαθμονομησω το touch μου ελεγε συνεχεια invalid calibration μεχρι σημερα που δεν μπορουσα να πατησω καθολου το κατωτερο μερος της οθονης(πατιονταν συνεχεια το πιο πανω),με αποτελεσμα ουτε στο μενου να μπορω να μπω ουτε επαφες να δω ουτε κλησεις να πληκτρολογησω. πηρα τηλ στο σερβις και κατευθειαν μου λενε να κλεισω ραντεβου για να παει το κινητο για σερβις. λετε να το ηξεραν οτι παρουσιαζει τετοια προβληματα? γιατι εδω μεσα δεν ανεφερε κανεις κατι παρομοιο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν από καμιά δεκαριά μέρες αγόρασα το GT500. Η έκδοση λογισμικού είναι η V10-a και από ότι πληροφορήθηκα δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση στην έκδοση.

Το κινητό όμως βγαίνει με τα γνωστά κουσούρια που αναφέρθηκαν από το εργοστάσιο, όπως η επανεκκίνηση όταν χρησιμοποιείς το wi-fi.

Το πήγα σήμερα το πρωί στο service της LG στην Θεσσαλονίκη και μου αντικατέστησαν την πλακέτα του wi-fi μέσα σε δύο ώρες. Επίσης με είπαν ότι έγινε αναβάθμιση λογισμικού (?) και σε λίγο θα πάω να το παραλάβω να δω αν άλλαξε η έκδοση.

Καλό είναι λοιπόν, όποιος αγοράσει το συγκεκριμένο μοντέλο να το πάει αμέσως για αναβάθμιση ώστε να μην αντιμετωπίσει τα γνωστά προβλήματα από την πρώτη μέρα...

:)

Link to comment
Share on other sites

Για το gps γράψτε 3845#*505# στην οθόνη που παίρνεις τηλέφωνο για να μπείτε στο μενού service. Εκεί έχει κάπου μια επιλογή για το gps και μέσα έχει μια επιλογή test. Βγείτε σε ανοιχτό χώρο για κάνα 3λεπτο περίπου και όσο λέει event_begin ή κάπως ετσι ψαχνει για δορυφορο (εμφανιζει και ενα κατεβατο σε πινακακι με τους δορυφορους που πιανει μεχρι να κλειδωσει). Μολις κλειδωσει το event_begin αλλαζει σε event_show_data ή καπως ετσι. Βγαινετε τοτε απ το service menu πατωντας το κουμπι τερματισμου κλησης και ανοιγετε το wetravel ή το wisepilot που θα κλειδωσουν σχεδον αμεσως.

 

mara καλυτερα κανε ενα τηλεφωνο στην LG Hellas 800 11 200 300 / 801 11 200 900 που ειναι το helpdesk και θα σε κατατοπισουν.

 

καλησπερα σε ολους.δοκιμασα αυτο που λες με το 3845.....πολλες φορες αλλα μου βγαζει μηνυμα "δοκιμαστε ξανα".μηπως ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο και δεν μπαινει στο μενου service?.το παλευω και εγω με το gps και ακομα ακρη δεν εχω βγαλει...ευχαριστω πολυ για το χωρο και το χρονο σας....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.δοκιμασα αυτο που λες με το 3845.....πολλες φορες αλλα μου βγαζει μηνυμα "δοκιμαστε ξανα".μηπως ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο και δεν μπαινει στο μενου service?.το παλευω και εγω με το gps και ακομα ακρη δεν εχω βγαλει...ευχαριστω πολυ για το χωρο και το χρονο σας....

 

Στην οθόνη που πληκτρολογείς κάποιο τηλεφωνικό νούμερο, δίνεις τον παραπάνω κωδικό (3845#*505#). Με του που πατήσεις την τελευταία δίεση, καθυστερεί 1-2 δευτερόλεπτα και σε βάζει στο μενού.

 

Πρόσεξε όμως γιατί και εγώ την πάτησα την πρώτη φορά: αν κάνεις λάθος και πατήσεις delete, δε δουλεύει. Πρέπει να βγεις, να ξαναμπεις και να πληκτρολογήσεις τον κωδικό από την αρχή.

 

Για το gps γράψτε 3845#*505# στην οθόνη που παίρνεις τηλέφωνο για να μπείτε στο μενού service. Εκεί έχει κάπου μια επιλογή για το gps και μέσα έχει μια επιλογή test. Βγείτε σε ανοιχτό χώρο για κάνα 3λεπτο περίπου και όσο λέει event_begin ή κάπως ετσι ψαχνει για δορυφορο (εμφανιζει και ενα κατεβατο σε πινακακι με τους δορυφορους που πιανει μεχρι να κλειδωσει). Μολις κλειδωσει το event_begin αλλαζει σε event_show_data ή καπως ετσι. Βγαινετε τοτε απ το service menu πατωντας το κουμπι τερματισμου κλησης και ανοιγετε το wetravel ή το wisepilot που θα κλειδωσουν σχεδον αμεσως.

 

mara καλυτερα κανε ενα τηλεφωνο στην LG Hellas 800 11 200 300 / 801 11 200 900 που ειναι το helpdesk και θα σε κατατοπισουν.

 

Πολύ ενδιαφέρον, αλλά έχω μια ερώτηση. Αυτό πρέπει να το κάνεις κάθε φορά πριν ανοίξεις το πρόγραμμα για το GPS, ή από τη στιγμή που "κλειδώσει" μια φορά βρίσκει γρήγορα δορυφόρους πάντα;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη που πληκτρολογείς κάποιο τηλεφωνικό νούμερο, δίνεις τον παραπάνω κωδικό (3845#*505#). Με του που πατήσεις την τελευταία δίεση, καθυστερεί 1-2 δευτερόλεπτα και σε βάζει στο μενού.

 

Πρόσεξε όμως γιατί και εγώ την πάτησα την πρώτη φορά: αν κάνεις λάθος και πατήσεις delete, δε δουλεύει. Πρέπει να βγεις, να ξαναμπεις και να πληκτρολογήσεις τον κωδικό από την αρχή.

σε ευχαριστω πολυ,εγω παταγα και το κουμπι "κληση" και μου εβγαζε το μηνυμα λαθους,Δυστυχως και τωρα εκανα αυτο που μου λες ,αλλα τωρα δεν κανει τιποτα,κ μετα την τελευταια διεση,δεν κανει τιποτα..παραμενει εκει!εχω το gt500 και η εκδοση λογισμικου ειναι η v10a.μηπως αυτο η διαδικασια που λες ειναι για αλλη συσκευη lg?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ,εγω παταγα και το κουμπι "κληση" και μου εβγαζε το μηνυμα λαθους,Δυστυχως και τωρα εκανα αυτο που μου λες ,αλλα τωρα δεν κανει τιποτα,κ μετα την τελευταια διεση,δεν κανει τιποτα..παραμενει εκει!εχω το gt500 και η εκδοση λογισμικου ειναι η v10a.μηπως αυτο η διαδικασια που λες ειναι για αλλη συσκευη lg?

 

Δε χρειάζεται να πατήσεις το κουμπί της κλήσης, με το που εισάγεις την τελευταία # σε βάζει αυτόματα. Anyway, εγώ έχω το GT505 με S/W V10e και ότι σου έγραψα λειτουργεί 100%.

 

Δεν έχω ιδέα όμως αν φταίει το διαφορετικό μοντέλο ή το διαφορετικό S/W που δε δουλεύει σε εσένα. Ελπίζω να βοηθήσει κάποιος άλλος φίλος που να έχει ίδιο με το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ,εγω παταγα και το κουμπι "κληση" και μου εβγαζε το μηνυμα λαθους,Δυστυχως και τωρα εκανα αυτο που μου λες ,αλλα τωρα δεν κανει τιποτα,κ μετα την τελευταια διεση,δεν κανει τιποτα..παραμενει εκει!εχω το gt500 και η εκδοση λογισμικου ειναι η v10a.μηπως αυτο η διαδικασια που λες ειναι για αλλη συσκευη lg?

Αντι για 505 βαλε 500 δηλαδη 3845#*500# ;)

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησω να κανω επαναφορα του back up που ειχα πάρει αλλά μου ζήταγε φάκελλο για αποθήκευση.

κανονικά δεν τα αποθηκέυει όπου πρέπει το κάθε δεδομένο? πχ τις επαφές, στον κατάλογο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια να κανω μια ερώτηση?

που μπορω να βρω τους usb drivers για το gt505 δεν μπορω να βγαλω άκρη με την συνδεσιμότητα.

εχω το cd που είχε μέσα αλλα το λαπτοπ δεν μπορει να το δεχτει γιατι δεν ειναι με συρταρωτο drive οποτε πρεπει να το κατεβάσω απο το νετ.

αν υπάρχει καποιο λινκ θα ήμουν ευγνωμων.

ευχαριστω...

 

και άλλη μία ερώτηση στο προηγούμενο κινητο (nokia) ειχα τισ επαφές μου και τις αποθήκευσα στην καρτα μνήμης γιατι στην sim δεν χωρούσαν.

όταν πάω να κάω εισαγωγή επαφών απο το lg μου βγάζει τισ επαφές απο την κάρτα μνήμης αλλα δεν μπορω να καάνω μαζική επιλογή μόνο ένα ένα. και είναι πολυ κουραστικό και έλεγα μηπως υπάρχει κάποιος άλλοσ τρόπος που δεν έχω ανακαλήψει. ευχαριστω και πάλι

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και εγώ έκανα την GT505 μου, είναι ασφαλές να το πράξει, δεν θα υπάρχει πρόβλημα, τώρα μπορώ να τραβάτε φωτογραφίες χωρίς το κλείστρο ήχο.

 

για μένα είναι δύσκολο να κατανοήσουν και να γράφει στην Ελληνική γλώσσα, ζητώ συγνώμη αν δεν καταλαβαίνω κάποια από τα λόγια μου.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

το έκανα και λειτούργησε!!!!

 

απλά δεν θα γράψουν όμως \.. , χωρίς δεύτερο \ .

απλά διαγράφτε τους ήχους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Βοηθηστε με!!!!!!!! Θελω να κανω αναβαθμιση λογισμικου απο v10b σε v10e . Πειτε μου σας παρακαλω πως γινεται!
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λοιπον εχω κι εγω το gt505 αλλα κι εμενα μου παρουσιαζει καποια ασυνηθιστα προβληματα! 1.οταν παω να το συνδεσω με usb στο pc οταν επιλεγω μαζ. αποθηκευση αποσυνδεεται αμεσως ενω οταν επιλεγω pc suite δειχνει οτι συνδεεται κ μολις παω να μετακινησω αρχεια κολλαει και αποσυνδεεται 2. μου εχουν αναφερει οτι οταν στειλουν καποιο αρχειο απ το κινητο μου το δικο τους κολλαει..γι αυτο φταιει το δικο μου κινητο??? και 3. ειναι ενας συγκεκριμενος αριθμος [γνωστος μου] που πολλες φορες μου στελνει μηνυματα και ενω του δειχνει οτι παραδοθηκαν σε εμενα δεν ερχονται ποτε.....τι μπορει να φταιει σε ολα αυτα??? ειχα την ιδεα να το αναβαθμισω αλλα εχω την τελευταια εκδοση νομιζω..[gt505-v10e] + επιπλεον υπαρχει περιπτωση να εχει καποιον υιο το κινητο μου και να μου δημιουργει αυτα τα προβληματα.....[οπως στα pc ας πουμε?]??? ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια!!:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...