Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

 

Έχω εδώ και 3 μέρες το GT500 και όλα δουλεύουν μια χαρά. Στο σπίτι αλλά και σε καφετέριες με wifi συνδέετε μια χαρά και φυσικά βλέπω βιντεακια απ το youtube χωρίς δυσκολία.

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα με το We Travel. Τα κάνω όλα με τη σωστή σειρά αλλά στον ορισμό άδειας

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

μόνο στην Τοπική Σύνδεση υπάρχει η επιλογή “Να επιτρέπεται πάντα”

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

 

Έχω εδώ και 3 μέρες το GT500 και όλα δουλεύουν μια χαρά. Στο σπίτι αλλά και σε καφετέριες με wifi συνδέετε μια χαρά και φυσικά βλέπω βιντεακια απ το youtube χωρίς δυσκολία.

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα με το We Travel. Τα κάνω όλα με τη σωστή σειρά αλλά στον ορισμό άδειας

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

μόνο στην Τοπική Σύνδεση υπάρχει η επιλογή “Να επιτρέπεται πάντα”

Πρεπει να το εγκαταστήσεις απο το .jad αρχείο που περιεχεται μεσα στο φακελο του WeTravel. Και θα ειναι ολα μια χαρα..;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται αλλοι να βλεπουν βιντεακια απο το youtube και αλλοι να μην μπορουν?Εμενα πχ μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα αδυναμια συνδεσης.....:cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται αλλοι να βλεπουν βιντεακια απο το youtube και αλλοι να μην μπορουν?Εμενα πχ μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα αδυναμια συνδεσης.....:cry::cry:

 

το ιδιο και σε εμενα,οποιος γνωριζει ας δωσει μια λυση...

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το εγκαταστήσεις απο το .jad αρχείο που περιεχεται μεσα στο φακελο του WeTravel. Και θα ειναι ολα μια χαρα..;)

 

Αυτό κάνω και μου βγαζει μηνυμα...''Αυτόματη σύνδεση'' μετά προσπαθεί να συνδεθεί και γράφει μήνυμα...''Αποτυχία σύνδεσης. Αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα''. Μετά την αναζήτηση και αφού δεν βρίσκει δίκτυο μου γράφει το μήνυμα...''Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας'' και σταματάει η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω και μου βγαζει μηνυμα...''Αυτόματη σύνδεση'' μετά προσπαθεί να συνδεθεί και γράφει μήνυμα...''Αποτυχία σύνδεσης. Αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα''. Μετά την αναζήτηση και αφού δεν βρίσκει δίκτυο μου γράφει το μήνυμα...''Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας'' και σταματάει η διαδικασία.

 

Πρέπει να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση. Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με έναν προηγούμενο installer με αποτέλεσμα το λειτουργικό του κινητού να μην καταχωρεί την εφαρμογή ως trusted...

 

Don't worry, κατέβασε την από εδώ και θα είσαι μια χαρά...

 

http://www.gt505tools.tk/

Edited by tedmanowar

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Γνωρίζετε εάν υπάρχει έκδοση του Dropbox για το GT505;

 

Είναι μια καταπληκτική εφαρμογή για file sharing μεταξύ διαφορετικών συσκευών και χρηστών...

 

Ευχαριστώ.

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Κανα δυο γρήγορες ερωτήσεις από έναν νέο κάτοχο του GT505 (και πρώην κάτοχο Cookie..):

1.Στην οθόνη των γρήγορων επαφών (τα 1-2-3 που λέμε) πώς μπορώ να σβήσω (διαγράψω) μια γρήγορη επαφή?

2.Όταν ανοίγω μια εικόνα στα Αρχεία μου,πώς μπορώ να την δω ολόκληρη,χωρίς να εμφανίζονται πάνω και κάτω τα κουμπάκια?(θέλω να είναι full screen δλδ).Στο cookie αυτό γινόταν αν απλά πατούσα το + και μετά πατούσα πάνω στην εικόνα,αλλά εδώ δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Κανα δυο γρήγορες ερωτήσεις από έναν νέο κάτοχο του GT505 (και πρώην κάτοχο Cookie..):

1.Στην οθόνη των γρήγορων επαφών (τα 1-2-3 που λέμε) πώς μπορώ να σβήσω (διαγράψω) μια γρήγορη επαφή?

2.Όταν ανοίγω μια εικόνα στα Αρχεία μου,πώς μπορώ να την δω ολόκληρη,χωρίς να εμφανίζονται πάνω και κάτω τα κουμπάκια?(θέλω να είναι full screen δλδ).Στο cookie αυτό γινόταν αν απλά πατούσα το + και μετά πατούσα πάνω στην εικόνα,αλλά εδώ δεν γίνεται...

 

1. Στην οθόνη των γρήγορων επαφών υπάρχει ένα κουμπάκι κάτω δεξιά (+) με το οποίο πρσθέτεις τις επαφές. Αν τώρα πατήσεις πάνε σε μία από τις γρήγορες επαφές, τότε το (+) γίνεται κάδος και πατώντας το σβήνεται η επιλεγμένη επαφή.

2. Όταν βλέπεις μία εικόνα, απλά γύρισε το κινητό σε οριζόντια θέση. Μετά από λίγο θα μαυρίσει όλη η οθόνη, και θα φύγουν όλα τα κουμπιά.

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και σε εμενα,οποιος γνωριζει ας δωσει μια λυση...

 

Ποιά έκδοση του λειτουργικού έχεις;

 

Η τελευταία (και καλύτερη) είναι η [GT505-V10e]. Εάν έχει άλλη έκδοση, σου προτείνω να αναβαθμίσεις την συσκευή.

 

Από όσα προβλήματα έχω διαβάσει σε τούτο το φόρουμ δεν έχω αντιμετωπίσει σχεδόν κανένα... To WiFi είναι μια χαρά, YouTube και Browser είναι jet, ακόμα και το WeTravel είναι ΟΚ... :D

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

1. Στην οθόνη των γρήγορων επαφών υπάρχει ένα κουμπάκι κάτω δεξιά (+) με το οποίο πρσθέτεις τις επαφές. Αν τώρα πατήσεις πάνε σε μία από τις γρήγορες επαφές, τότε το (+) γίνεται κάδος και πατώντας το σβήνεται η επιλεγμένη επαφή.

2. Όταν βλέπεις μία εικόνα, απλά γύρισε το κινητό σε οριζόντια θέση. Μετά από λίγο θα μαυρίσει όλη η οθόνη, και θα φύγουν όλα τα κουμπιά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Για το 2,εντάξει για τις εικόνες που είναι με οριζόντια την μεγάλη διάστασή τους (τύπου landscape),αλλά για τις εικόνες που θέλω να τις βλέπω "όρθιες"(τύπου portrait)?;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Στο κρυφο μενου του gt505 η επιλογη που λεει Streaming ειναι απενεργοποιημενη.:wacko: Και γενικα δεν μπορω να δω βιντεο απο κανενα site.:( Ξερει κανεις καμια λυση? Ευχαριστω.

 

"κρυφο μενου" ???

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους σήμερα αγόρασα το λγ γτ505 αλλά παρατήρησα ότι δεν μπορώ να συνδεθώ με wi-fi βγάζει το μήνυμα αποτυχία σύνδεσης ξέρει κανείς τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω χασει το cd και θελω να κατεβασω το pc suite,εναι το lg pc suite iii?αμα ξερει καποιος απο που να το κατεβασω θα του ημουν υποχρεος Edited by nikos330
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

"κρυφο μενου" ???

Αυτο που εμφανιζεται οταν πληκτρολογεις 3845#*505#. Και μετα εχεις ολες τις επιλογες για ρυθμισεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εμφανιζεται οταν πληκτρολογεις 3845#*505#. Και μετα εχεις ολες τις επιλογες για ρυθμισεις κτλ.

Εμενα γιατι δεν πιανει αυτο?Πληκτρολογω 3845#*505# και μετα το πρασινο κουμπι για κληση και μου γραφει αδυνατο δοκιμαστε ξανα:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου στειλει την τελεθταια εκδοση του we travel.ευχαριστω

 

http://www.gt505tools.tk/

 

Είναι το πρώτο αρχείο στην λίστα...

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.Εδώ και λίγες μέρες έχω το κινητό στα χέρια μου και αντιμετωπίζω το εξής.Ενώ έχω την V-10e έκδοση λογισμικού δεν παίζει video στο youtube.Και με το wetravel έχω ένα προβληματάκι γιατί μου έβγαζε "πόβλημα ελέγχου ταυτότητας" αν θυμάμαι καλά αλλά τώρα που διάβασα όλο το post θα ξαναδοκιμάσω.Αλλά με το youtube ξέρει κανείς τι γίνεται????PLEASE:(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.Εδώ και λίγες μέρες έχω το κινητό στα χέρια μου και αντιμετωπίζω το εξής.Ενώ έχω την V-10e έκδοση λογισμικού δεν παίζει video στο youtube.Και με το wetravel έχω ένα προβληματάκι γιατί μου έβγαζε "πόβλημα ελέγχου ταυτότητας" αν θυμάμαι καλά αλλά τώρα που διάβασα όλο το post θα ξαναδοκιμάσω.Αλλά με το youtube ξέρει κανείς τι γίνεται????PLEASE:(

 

Για το θέμα του WeTravel, ρίξε μία ματιά εδώ.

 

Τώρα, για το YouTube γίνε λίγο πιο περιγραφικός όσων αφορά το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις...

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν πιανει αυτο?Πληκτρολογω 3845#*505# και μετα το πρασινο κουμπι για κληση και μου γραφει αδυνατο δοκιμαστε ξανα:worry::worry:

Οταν το πληκτρολογησεις σωστα χωρις να διορθωσεις κατι σου βγαζει το μενου χωρις να πατησεις τιποτα αλλο. Μολις πατησεις το 2ο "#" στο βγαζει. Πρεπει να το πληκτρολογησεις με τη μια χωρις λαθος. Αν κανεις λαθος απο την αρχη..:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω χασει το cd και θελω να κατεβασω το pc suite,εναι το lg pc suite iii?αμα ξερει καποιος απο που να το κατεβασω θα του ημουν υποχρεος
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, να ρωτησω κατι ?

 

εχει κανενας το παιχνιδι " tetris mania " σε αναλυση 240*400 ?

 

Θελω να το περασω σε ενα samsung που εχω, και αφου εχει ιδια αναλυση οθονης με το LG ειπα να ρωτησω και εδω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πληκτρολογησεις σωστα χωρις να διορθωσεις κατι σου βγαζει το μενου χωρις να πατησεις τιποτα αλλο. Μολις πατησεις το 2ο "#" στο βγαζει. Πρεπει να το πληκτρολογησεις με τη μια χωρις λαθος. Αν κανεις λαθος απο την αρχη..:)

Δεν νομιζω να κανω τπτ λαθος......3-4 φορες το δοκιμασα,εκτος να παιζει ρολο το οτι η δικια μου συσκευη ειναι cosmote myview και ισως εχουν πειραξει κατι:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είχα ξανακάνει post αλλά δεν πήρα απάντηση εχθές αγόρασα το Gt505 αλλά παρατήρησα το ότι δεν μπορώ να συνδεθώ με wi-fι, σπίτι τουλάχιστον που το δοκίμασα μου βγάζει αποτυχία σύνδεσής έχω έκδοση V-10e και σαφώς το ασύρματο από το router μου είναι ανοικτό, θέλει κόπια ρυθμίσει το κινητό? plz help ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...