Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παιδια πηρα χθες το κινητο με πολλους ενδοιασμους οι οποιοι βγηκαν αληθινοι..Το we travel δεν κανει travel. Kατεβασα το προγραμματακι απο αχριτας αλλα μου εμφανιζει νια εκρου οθονη με 0 km/h χωρις χαρτη.Ειναι δυνατον να βρηκε σημα τοσο γρηγορα?? Τι γινεται σ αυτην την περιπτωση?Μπορει καποιος που εχει δουλεψει το gps του να μας πει μια συμβουλη? Εκτος και αν αυτο σημαινει οτι το κινητο ιεναι για αλλαγη.. Edited by fotios08
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν ΠΡΟΚΉΡΥΞΉ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΎ. Όποιος βγει και πει ότι έχει δεξί χέρι το we-travell gps και ότι κατάφερε να το δαμάσει και να το κάνει να δουλεύει σαν GPS θα ΚΕΡΔΊΣΕΙ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχει κανεις δουλεψει το lg gt 505 σαν gps με τα αρχεια που υπαρχουν εδω και τις οδηγιες εγκαταστασης arxytas?Kανω τα παντα μου βγαζει 0 km περιμενω μια ωρα για δορυφορο αλλα τιποτα!!!!!!Καμμια συμβουλη υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν διαβασατε και τις προηγουμενες σελιδες, θα δειτε οτι οι χρηστες που το εχουν, δεν το προτεινουν για gps και εχουν αναφερθει εκτενως τα θεματα με το we travel. Edited by contime
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την σύνδεση με το ιντερνετ ερωτώ περισσότερο. Αλλωστε για πλοηγό έχω κανονικό μηχανηματάκι.
Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΙΖΩ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ε-ΜΑΙΛ

ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΝΔΕΕΙ ΜΕ ΤΠΤ . ΚΑΝΩ ΚΑΝΩΝΙΚΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΒΑΖΩ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ ΥΑΗΗΟΥ.ΓΡ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΕΙ ΑΝ ΒΑΛΩ ΑΛΛΗ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ DNS

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

χμ.. μετρητή μηνυμάτων? "έχεις στείλει συνολικά x μηνύματα".. όπως έχει στους μετρητές κλήσεων ε? όντως ούτε τέτοιο έχει! ;ρ

Εξαιρετικό πάντως! Δεν μπορείς να βάλεις καθολική σίγαση! Πραγματικά είναι σαν να ξέχασαν να προσθέσουν αυτή τη λειτουργία.... :lol:

 

(το περίεργο παρόλ'αυτά είναι ότι αν τσεκάρετε στο manual στις ρυθμίσεις τις φωτογραφικής εκεί που λέει για τον ήχο του κλείστρου λέει "Ήχος Κλείστρου - Επιλέξτε έναν από τους 4 ήχους κλείστρου" και στο τηλέφωνο εμφανίζει επιλογές μόνο για 3 ήχους.. είναι σαν να υπήρχε 4η επιλογή "Χωρίς ήχο" και κάπου στην πορεία να ξέπεσε.. δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο!)

 

Εγώ έχω την έκδοση v.10b κάποιος που έχει την τελευταία v.10e μπορεί να μας πεί μήπως με την αναβάθμιση διορθώνεται το πρόβλημα του ήχου του κλείστρου στην φωτογραφική?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο πάνω μέρος της οθόνης βρίσκονται οι αριθμοί 1, 2 και 3 (προφανώς είναι συντομεύσεις για γρήγορη εύρεση επαφών). Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως μπορώ να τους αφαιρέσω από την οθόνη?

Όσο κι αν έψαξα, δεν τα κατάφερα.

:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο πάνω μέρος της οθόνης βρίσκονται οι αριθμοί 1, 2 και 3 (προφανώς είναι συντομεύσεις για γρήγορη εύρεση επαφών). Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως μπορώ να τους αφαιρέσω από την οθόνη?

Όσο κι αν έψαξα, δεν τα κατάφερα.

Δεν μπορείς να τους αφαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ μείον να μην υπάρχει η συγκεκριμένη δυνατότητα.

Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ μείον να μην υπάρχει η συγκεκριμένη δυνατότητα.

Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Μπορείς να σύρεις το δάχτυλο σου από δεξια προς στα αριστερά κάνοντας έτσι εναλλαγή στα widgets.

 

Έτσι δεν θα φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδοση v.10b κάποιος που έχει την τελευταία v.10e μπορεί να μας πεί μήπως με την αναβάθμιση διορθώνεται το πρόβλημα του ήχου του κλείστρου στην φωτογραφική?

 

αχαχαχχα... εγώ την v.10e έχω και δεν απενεργοποιείται ο ήχος..

Λοιπόν..στην Κορέα, Ιαπώνια κτλ κτλ είναι παράνομο να μην κάνει ήχο το κινητό όταν βγάζει φωτογραφία.. , οπότε φαντάζομαι δεν υπάρχει αυτή η επιλογή της σίγασης, προς αυτήν την κατεύθυνση..

Edited by atdi
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για κάποιο λόγο τώρα όταν πατάω browser πρώτα προσπαθεί να κάνει σύνδεση μέσω wifi, οπότε μπορώ να ελέγχω τις χρεώσεις. Πάλι καλά.

Τώρα κάτι ακόμη για το οποίο ζητάω τη βοήθειά σας.

 

Στο Βοηθητικές Εφαρμογές/Browser/Ρυθμίσεις/Προφίλ έχω τικάρει το wifi και όχι το wind plus, οπότε για αυτό μάλλον μπαίνει με αυτόματη σύνδεση στο διαδίκτυο μέσω wifi και δεν χρεώνομαι.

 

Στο Ρυθμίσεις/Συνδεσιμότητα/Προφίλ Internet/WiFi όμως η Χρήση Proxy είναι απενεργοποιημένη, όπως και στα Wind TV και Wind GR σε αντίθεση με τα υπόλοιπα Προφίλ Internet, δηλαδή το Wind Mms και το Wind Plus στα οποία είναι ενεργοποιημένη.

Υπάρχει πρόβλημα που είναι απενεργοποιημένη η Χρήση Proxy στο WiFi ή έτσι πρέπει να είναι? Και αν πρέπει να ενεργοποιηθεί ξέρει κανένας τι Διεύθυνση IP & Θύρα proxy server συμπληρώνουμε, γιατί π.χ όταν πάω να βάλω τη Διεύθυνση IP του οικιακού μου WiFi δικτύου δεν την δέχεται.

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχχα... εγώ την v.10e έχω και δεν απενεργοποιείται ο ήχος..

Λοιπόν..στην Κορέα, Ιαπώνια κτλ κτλ είναι παράνομο να μην κάνει ήχο το κινητό όταν βγάζει φωτογραφία.. , οπότε φαντάζομαι δεν υπάρχει αυτή η επιλογή της σίγασης, προς αυτήν την κατεύθυνση..

 

Οτι να ναι!! Πολυ ενημερωμενο σε βρισκω παντως χαχα! ωραιος!:D

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την εμπειρία μου απο το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Το πήρα από vodafone με επιδότηση, έφτασε μετά 10 μέρες και όταν έμπαινα browser έκανε restart. Το στειλα πισω, ήρθε καινούργιο το οποίο είχε το ίδιο πρόβλημα. Έφυγε και εκείνο πίσω. Ευτυχώς από τη vodafone μου έδωσαν το διακαίωμα αλλαγής μοντέλου και έδωσα κάτι παραπάνω για να πάρω ένα τηλέφωνο της προκοπής. Το δικό μου συμπέρασμα από τη δική μου εμπειρία είναι μακριά από LG. :O
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ, ως νέος.

Διάβασα καμιά 50αρια απο τις σελίδες του νήματος, και

α. Ακόμη δεν έχω καταφέρει να εγκαταστήσω το wetravel,

β. Βλέπω ότι επανέρχεται συνέχεια η ερώτηση για το gps.

 

Προτείνω να δημιουργηθεί νέο νήμα για το θέμα, όπου να περαστούν όλες οι βεβαιωμένες (ως τώρα) πληροφορίες σε ένα μόνιμο ποστ (γίνεται; ), και απο κάτω να συζητιέται.

Έτσι, όταν κάποιος νέος ρωτάει ξανά, θα του δίνουμε το λινκ που θα τα έχει όλα τα σχετικά.

Παράδειγμα: Το wisepilot είναι με πληρωμή, που κυμαίνεται γύρω στα 2-3 Ε το μήνα, αλλά είναι πολύ καλό. Το wetravel είναι δωρεάν, αφού είναι εγκατεστημένο στο κινητό, αλλά είναι πολύ πιο αργό και πολλοί αντιμετωπίζουν δυσκολία στην εγκατάστασή του. Οδηγίες για την εγκατασταση 'εδώ'.. κλπ..

Edited by flowform
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το wetravel, αλλά απ ότι φαίνεται έκανα λάθος και εγκατάστησα το .jar αντι για το .jad. Επειδή δε μου έβγαζε στον 'ορισμό' μόνιμες άδειες αλλά πάντα με ερώτηση, αυτοσχεδίασα και το απεγκατάστησα, απλά σβήνοντάς το.

Τώρα, όσο και να προσπαθώ να το ξανα-εγκαταστήσω, όταν πάω να ανοίξω το .jar, είτε το .jad, μου βγάζει ένα αποκρουστικό "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" και κλείνει. Τι να κάνω;

Επίσης, είδα ότι κάποιοι μπορούν απ το pc τους να κάνουν πλοήγηση στο συνδεδεμένο με usb κινητό τους ΚΑΙ στους φακέλλους του κινητού, ενώ κάποιοι μόνο στον φάκελλο της sd. Eγώ είμαι απ τους άτυχους. Μπορεί να διορθωθεί αυτό; Χρειάζεται να το διορθώσω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με wetravel και gps για το LG GT505, να σας πω τι εκανα και λυθηκε το προβλημα μου;;;; Εσβησα το wetravel και δεν ξανασχοληθηκα με το gps γιατι ειναι χαλια. Το κινητο δεν κανει γι' αυτη τη δουλεια. Μερικες φορες δουλευε το wetravel αλλα δεν ηταν καθολου βολικο.

Το gt505 δεν κανει γι' αυτη τη δουλεια, ειναι κυριως ενα κινητο για κλησεις, μηνυματα, καποια multimedia και αντε λιγο ιντερνετ, οχι κατι παραπανω. Θα σας προτεινα να μην χανεται τον χρονο και να σπατε τα νευρα σας μ' αυτο το πραγμα. Αν το gps ειναι προτεραιοτητα για σας, θα σας προτεινα να διαθεσετε πιο πολλα χρηματα ωστε να χετε και ΠΟΛΥ καλυτερο και αξιοπιστο gps. Δεν θα θελα να εξαρτηθω απ' το gps του gt505 πχ σε διακοπες και να φαω πακετο...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το wetravel, αλλά απ ότι φαίνεται έκανα λάθος και εγκατάστησα το .jar αντι για το .jad. Επειδή δε μου έβγαζε στον 'ορισμό' μόνιμες άδειες αλλά πάντα με ερώτηση, αυτοσχεδίασα και το απεγκατάστησα, απλά σβήνοντάς το.

Τώρα, όσο και να προσπαθώ να το ξανα-εγκαταστήσω, όταν πάω να ανοίξω το .jar, είτε το .jad, μου βγάζει ένα αποκρουστικό "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" και κλείνει. Τι να κάνω;

Επίσης, είδα ότι κάποιοι μπορούν απ το pc τους να κάνουν πλοήγηση στο συνδεδεμένο με usb κινητό τους ΚΑΙ στους φακέλλους του κινητού, ενώ κάποιοι μόνο στον φάκελλο της sd. Eγώ είμαι απ τους άτυχους. Μπορεί να διορθωθεί αυτό; Χρειάζεται να το διορθώσω;

 

Ευχαριστώ

 

Λοιπόν, έσβησα ότι είχα απο wetravel. Κατέβασα και ανάπτυξα το τελευταίο αρχείο We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505 - Λήψη (18/01/2010)

Εγκατάστησα. Δούλεψε!

Βρήκα δορυφόρο σε λίγα λεπτά στο μπαλκόνι μου, (με a-gps πάντως), εντόπισε τη θέση μου. Τώρα να ψάξω στο φόρουμ να δω πώς χρησιμοποιείται αυτό το ρημάδι. Δεν έχω καθόλου μενού/επιλογές να ορίσω που θέλω να πάω ας πούμε, στο full screen.

Να επιμείνω ότι χρειάζεται απ την αρχή ένα νήμα με οδηγίες για το gps του LG GT500/05?

Αν θελει κάποιος admin να το στήσει, θα βοηθήσω με το τι πρέπει να περιλαμβάνει σε οδηγίες

Edited by flowform
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έσβησα ότι είχα απο wetravel. Κατέβασα και ανάπτυξα το τελευταίο αρχείο We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505 - Λήψη (18/01/2010)

Εγκατάστησα. Δούλεψε!

Βρήκα δορυφόρο σε λίγα λεπτά στο μπαλκόνι μου, (με a-gps πάντως), εντόπισε τη θέση μου. Τώρα να ψάξω στο φόρουμ να δω πώς χρησιμοποιείται αυτό το ρημάδι. Δεν έχω καθόλου μενού/επιλογές να ορίσω που θέλω να πάω ας πούμε, στο full screen.

Να επιμείνω ότι χρειάζεται απ την αρχή ένα νήμα με οδηγίες για το gps του LG GT500/05?

Αν θελει κάποιος admin να το στήσει, θα βοηθήσω με το τι πρέπει να περιλαμβάνει σε οδηγίες

Καταρχήν καλώς ήρθες.Όποια απορία περί wetravel υπάρχει ειδικό θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

Και προς όλους τους κατόχους του gt500-505 να γράφετε εκεί για το wetravel, διότι πρωτίστως εξυπηρετεί εσάς τους ίδιους :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες.Όποια απορία περί wetravel υπάρχει ειδικό θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

Και προς όλους τους κατόχους του gt500-505 να γράφετε εκεί για το wetravel, διότι πρωτίστως εξυπηρετεί εσάς τους ίδιους :)

 

Ευχαριστω.

Ξεκιναω κι εκει τη μακρια αναγνωση δεκαδων σελιδων.

Αυτο κανει ακομη πιο μεγαλη την αναγκη για τον οδηγο που προτεινω.

Αντι να χρειαζεται να περναμε σελιδες επι σελιδων για να βρουμε μια πληροφορια εδω και μια εκει, να κανουμε ενα σταθερο ποστ με οτι πληροφοριες χρειαζεται καποιος για να αρχισει και να τελειωσει με το σεταρισμα του.

Οχι μονο για το wetravel, αλλα για το gps του gt γενικως.

Το νημα εχει 150 σελιδες. Πολυς κοσμος θα ωφεληθει. Ετσι δεν ειναι;

Επαναλαμβανω οτι προσφερομαι να βοηθησω για το ποιες πληροφοριες χρειαζονται. Να αρχισω;

Οσοι το εχουν λυσει το ζητημα, μπορουν να δωσουν τις απαντησεις.

Edited by flowform
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και διαβάζω τα πόστ.

Βρίσκομαι στην 37 σελίδα και πού τελειώσω.

Να ρωτήσω κάτι.

Εγώ ενδιαφέρομαι για το wi-fi. Έχει δυνατό ? ζούμ κάνει γρήγορα ή αργα ?

Κάποιος φίλος γράφει οτι κάνει πολύ αργά. Ισχύει ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και διαβάζω τα πόστ.

Βρίσκομαι στην 37 σελίδα και πού τελειώσω.

Να ρωτήσω κάτι.

Εγώ ενδιαφέρομαι για το wi-fi. Έχει δυνατό ? ζούμ κάνει γρήγορα ή αργα ?

Κάποιος φίλος γράφει οτι κάνει πολύ αργά. Ισχύει ?

To WiFi δεν είναι καθόλου δυνατό. Μόνο το router στα δίπλα δωμάτια βρίσκει. Δηλαδή routers που είναι κοντά ή έχουν μεγάλη εμβέλεια.

Η μεγέθυνση αργεί να γίνει λίγο. Όταν είσαι σε μια φωτογραφία και πατήσεις το κουμπί, τότε αργεί. Όταν το πατήσεις να μεγαλώσει περισσότερο δεν κολλάει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...