Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το GT 500,ανοίγει κανονικά αλλά όταν ακουμπάω την οθόνη ή πατάω πλήκτρα δεν ανταποκρίνεται,και φορτίζει μόνο όταν είναι κλειστό.Επίσης όταν το ανοίγω μετά για να κλείσει πρέπει να του βγάλω την μπαταρία.Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω παραγγειλει απο τη vodafone το lg gt 505.Ειναι η πρωτη φορα που θα εχω αλλο κινητο εκτος απο νοκια η ερικσον.Εχω διαβασει ολο το φορουμ σχεδον και ελπιζω να μην εχω πολλες αποριες.....Εις αυριον τα περισσοτερα!!! :cool: !!! Edited by paspa1974
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω,το χει η αδερφή μου αλλά δεν την ενδιαφέρουν αυτά,αλλά εγώ που έχω επιδότηση και ψάχνω σε αυτά τα χρήματα κινητό της το πήρα λίγο να το ψάξω και όταν πέρασα ένα παιχνιδάκι java Μου λέει μετά την εγκατάσταση,όταν πάω να το τρέξω:

Σφάλμα: java/lang/NoClassDefFoundError

Ξέρει κανείς τι παίζει?Δε γίνεται να περνάμε java Μόνοι μας?

Edited by s2117
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρόσεξα ότι όταν πληκτρολογώ εσεμές στα ελλήνικά μου έχει όριο να γράψω 70 χαρακτήρεςσε αντίθεση με τους 160 που επιτρέπει στα Αγγλικά και αν το υπερβώ το στέλνει σε 2 δόσεις με την αντίστοιχη χρέωση..Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτό γιατί δεν είμαι φαν των greeklish...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρόσεξα ότι όταν πληκτρολογώ εσεμές στα ελλήνικά μου έχει όριο να γράψω 70 χαρακτήρεςσε αντίθεση με τους 160 που επιτρέπει στα Αγγλικά και αν το υπερβώ το στέλνει σε 2 δόσεις με την αντίστοιχη χρέωση..Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτό γιατί δεν είμαι φαν των greeklish...

 

Το δοκιμασα τωρα, το δικο μου γραφει 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα στα ελληνικα. Τι firmware εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρόσεξα ότι όταν πληκτρολογώ εσεμές στα ελλήνικά μου έχει όριο να γράψω 70 χαρακτήρεςσε αντίθεση με τους 160 που επιτρέπει στα Αγγλικά και αν το υπερβώ το στέλνει σε 2 δόσεις με την αντίστοιχη χρέωση..Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτό γιατί δεν είμαι φαν των greeklish...

 

Μήπως έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων ? Πήγαινε Μενού -> Μηνύματα -> Ρυθμίσεις -> Μήνυμα Κειμένου -> Κωδικοποίηση χαρακτήρων -> επέλεξε Προεπιλεγμένη αλφάβητος (εμένα αυτό είναι τικαρισμένο και τα μηνύματα στα ελληνικά είναι κανονικά με 160 χαρακτήρες).

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω με αυτά δε σκαμπάζω αν κάποιος καλοθελητής με διαφωτίσει.. με 160 και ελληνικά μου βγάζει και μένα με τη ρύθμιση "κωδικοποίηση χρακτήρων" σε "προεπιλεγμένη αλφάβητος" αλλά με αυτή τη ρύθμιση οτί στέλνω το λαμβάνουν με κεφαλαία οι άλλοι ακό,μα και αν γράφω με μικρά οπότε το γύρισα στην επιλογή αυτόματο...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως!!! GPS ξεχνα το. Δεν αξιζει. Για ιντερνετ θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου αλλα οχι να σερφαρεις ανετα γιατι ειδικα τις σελιδες με πολλες φωτο κλπ αργει να τις φορτωσει και αργει να ζουμαρει.

Αν σ' ενδιαφερουν αυτα τα δυο, τοτε θα σου προτινα να πας κατευθειαν σε πιο ακριβο κινητο.

Σε ολους τους υπολοιπους τομεις λειτουργει πολυ καλα.

Εγω προσωπικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απ' το κινητο. Θα στο προτεινα αν σκοπευεις να δωσεις μεχρι 200 ευρω...

 

Σίγουρα είναι πολύ καλό για τα λεφτά του αν και σήμερα που το δοκίμασα δια ζώσης έχω μια μικρή αμφιβολία για το αν είναι εύχρηστο για κάποιον που έχει χοντρά δάχτυλα (πχ στη σύνταξη sms)...

 

To ίντερνετ ενδιαφέρει, αλλιώς το WiFi είναι περιττό και υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές από το GT505 δίχως WiFi. Σίγουρα η LG δεν διακρίνεται για την ταχύτητά της στο σερφάρισμα αφού χρησιμοποιεί μικρούς επεξεργαστές (ακόμα και στο GM750 έχει επεξεργαστή στα 528 mhz - χώρια η χάλια απόκριση της οθόνης - όταν το Samsung Jet έχει 800άρη!!! - έχε χάρη που η Vodafone δεν το φέρνει πια για να μην της κάνει χαλάστρα σε συσκευές Samsung που πλασσάρει η ίδια χωρίς WiFi για να πουλάει συμβόλαια internet και οι συνεργαζόμενες με αυτό αλυσίδες το έχουν -σε αντίθεση με τα υπόλοιπα καταστήματα- πολύ ακριβό !!!)...

 

Ωστόσο η τιμή του είναι πολύ προσιτή για ένα τέτοιο κινητό, και δεν μπορείς να ζητάς από αυτό χαρακτηριστικά που ανήκουν στη μεγαλύτερη κατηγορία.... πώς αλλιώς άλλωστε θα υπήρχε η μεγαλύτερη και ακριβότερη κατηγορία????:ninja:

 

ΥΓ: Πάντως είναι από τα πλέον αξιόπιστα και εύχρηστα touch screen τηλέφωνα της LG, ειδικά απέναντι στο πιο προβληματικό και ελλειμματικό από θέμα υποστήριξης firmware Arena που θέλει μονίμως σύνδεση με την πλησιέστερη πρίζα και δεν ζουμάρει στα 5 ΜΡ καθώς και το αδικαιολόγητα και σπαστικά δυσκίνητο και ιδιότροπο GM 750 (ανάλυση οθόνης 440χ240 και απουσία φλας εν έτει 2010? Ήμαρτον!!!), τα οποία βάσει των τεχνικών χαρακτηριστικών τους βρίσκονται θεωρητικά πιο ψηλά!!!!...

 

Αλλά τα τεχνικά χαρακτηριστικά από μόνα τους δεν λένε τίποτα (βλ την εντυπωσιακή σε τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά παταγώδη αποτυχία της Sony Ericsson με το κωδικό όνομα C905 που στιγμάτισε το καλό όνομα της εταιρείας με τα μύρια όσα αδιόρθωτα ελαττώματα)

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως!!! GPS ξεχνα το. Δεν αξιζει. Για ιντερνετ θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου αλλα οχι να σερφαρεις ανετα γιατι ειδικα τις σελιδες με πολλες φωτο κλπ αργει να τις φορτωσει και αργει να ζουμαρει.

Αν σ' ενδιαφερουν αυτα τα δυο, τοτε θα σου προτινα να πας κατευθειαν σε πιο ακριβο κινητο.

Σε ολους τους υπολοιπους τομεις λειτουργει πολυ καλα.

Εγω προσωπικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απ' το κινητο. Θα στο προτεινα αν σκοπευεις να δωσεις μεχρι 200 ευρω...

 

για ιντερνετ να σερφάρεις άνετα και με gps ανάλογο του lg gt505 καθώς και δυνατότητα ανάγνωσης pdf,word αλλά και οθόνη τουλάχιστον 3" (ggia video) οπως του lg ποια κινητά προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα το τηλέφωνο, πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, αν και έχω ασχοληθεί ελάχιστα.

 

Είχα ρωτήσει για reminder για SMS και κλήσεις, για το πρώτο υπάρχει από τη "μαμά" για το δεύτερο δεν έχω βρει ακόμα.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω τώρα, είναι αν μπορούμε να τοποθετήσουμε τις φωτογραφίες σε φακέλους ώστε να μην εμφανίζονται "χύμα" στο gallery (ή αν ξέρετε κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό).

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα το τηλέφωνο, πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, αν και έχω ασχοληθεί ελάχιστα.

 

Είχα ρωτήσει για reminder για SMS και κλήσεις, για το πρώτο υπάρχει από τη "μαμά" για το δεύτερο δεν έχω βρει ακόμα.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω τώρα, είναι αν μπορούμε να τοποθετήσουμε τις φωτογραφίες σε φακέλους ώστε να μην εμφανίζονται "χύμα" στο gallery (ή αν ξέρετε κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό).

 

Ευχαριστώ!

μπράβο ρε παιδιά πολύ καλή ερώτηση

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει απο τη vodafone το lg gt 505.Ειναι η πρωτη φορα που θα εχω αλλο κινητο εκτος απο νοκια η ερικσον.Εχω διαβασει ολο το φορουμ σχεδον και ελπιζω να μην εχω πολλες αποριες.....Εις αυριον τα περισσοτερα!!! :cool: !!!

Και ο τι θαυμα η κλασικη υπαλληλικη νοοτροπια επικρατησε παλι.Βλεπω οτι παει μεσημερι της ημερας που θα παραλαμβανα το καινουργιο μου κινητουλι και το τηλεφωνο ΔΕΝ χτυπαει.....Αποφασιζω να παρω εγω...Το σηκωνουν,συστηνομαι (ουτε καν θυμοτανε το ονομα μαου και την παραγγελεια μου!!!!εψαξε να βρει τις σημειωσεις του και εκει τον χανω για λιγα δευτερολεπτα (μαλλον καταλαβε την βλακεια να μην παραγειλει το κινητο....) μου λεει "ειδα στο pc και η αποθηκη το αποδεσμευσε σημερα το κινητο,θελετε να ακυρωσετε την παραγγελεια σας?" ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ....ΡΕ ποιος σου ειπε οτι θελω να ακυρωσω την παραγγελεια μου??οχι το κινητο μου θελω του λεω!!!!Θα ειναι εδω την αλλη ΠΕΜΠΤΗ:!::!::!::!: Απο τα νευρα μου του το εκλεισα.Για να δουμε τι θα γινει τις επομενες μερες(και καλα για βλακα με περναει???15 μερες για ενα κινητο????vodafone πεζοδρομου καλαμαριας)

Link to comment
Share on other sites

Και ο τι θαυμα η κλασικη υπαλληλικη νοοτροπια επικρατησε παλι.Βλεπω οτι παει μεσημερι της ημερας που θα παραλαμβανα το καινουργιο μου κινητουλι και το τηλεφωνο ΔΕΝ χτυπαει.....Αποφασιζω να παρω εγω...Το σηκωνουν,συστηνομαι (ουτε καν θυμοτανε το ονομα μαου και την παραγγελεια μου!!!!εψαξε να βρει τις σημειωσεις του και εκει τον χανω για λιγα δευτερολεπτα (μαλλον καταλαβε την βλακεια να μην παραγειλει το κινητο....) μου λεει "ειδα στο pc και η αποθηκη το αποδεσμευσε σημερα το κινητο,θελετε να ακυρωσετε την παραγγελεια σας?" ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ....ΡΕ ποιος σου ειπε οτι θελω να ακυρωσω την παραγγελεια μου??οχι το κινητο μου θελω του λεω!!!!Θα ειναι εδω την αλλη ΠΕΜΠΤΗ:!::!::!::!: Απο τα νευρα μου του το εκλεισα.Για να δουμε τι θα γινει τις επομενες μερες(και καλα για βλακα με περναει???15 μερες για ενα κινητο????vodafone πεζοδρομου καλαμαριας)

 

Να το πάρεις σε αλο μαγαζί, και άσε αυτούς να σε περιμένουν την άλλη πεμτη.!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί περιμένετε , καλύτερες υπηρεσίες .... ???!!!!! :rolleyes:

Δεν βλέπετε ποιοί δουλεύουν μέσα στα καταστήματα όλων των εταιριών ;

Κοπελίτσες άσχετες 19-25 ετών των 650 ευρώ !!! :(

Με χαμηλότατα λειτουργικά έξοδα δηλαδή βγαίνει μια χαρά η δουλειά..... :D

 

Όχι πως φταίνε αυτές 100% αλλά και από αυτές οι 9 στις 10 είναι ...μαύρα μεσάνυχτα !!! :O

Έχουμε φτάσει Φεβρουάριο του 2010 και ακόμα λένε στον κόσμο όταν αγοράζουν νέα συσκευή να φορτίσουν τη μπαταρία για 8 με 12 ώρες !!!! :lol:

Εδώ πας να πληρώσεις και αν είσαι ωραίος ή τεσπά αν μπει κανάς ομορφούλης μέσα στο κατάστημα σταματάνε τα σύμπαντα.... , δεν μπορούν να δουλέψουν ! ;)

Αυτά..... :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το δικό μου το GT 505 μου κάνει διάφορα παράλογα όπως, όταν με καλούν και απαντάω με ακούνε μετά απο κάποια δευτερόλεπτα. Κάποιες φορές το αφήνω με γεμάτη μπαταρία και το βρίσκω σβησμένο. Υπάρχουν φορές που το έχω δίπλα στο ρούτερ και δεν πιάνει το σήμα. Το πήγα στην αντιπροσωπεία και δεν μπορούν να τα εντοπίσουν τα προβλήματα. Πήρα τηλέφωνο στην LG απευθείας και μου λένε ότι αν δεν υπάρχουν πειστήρια βλάβης του service δεν μπορούν να μου κάνουν αντικατάσταση. Αν κάποιος άλλος έχει αντιμετωπίσει αντίστοιχα προβλήματα ας μου γράψει τι έκανε. Και αν καποιος ξέρει μήπως υπάρχουν ρυθμίσεις δικτύου για το What's up ας με ενημερώσει αν είναι εύκολο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα το τηλέφωνο, πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, αν και έχω ασχοληθεί ελάχιστα.

 

Είχα ρωτήσει για reminder για SMS και κλήσεις, για το πρώτο υπάρχει από τη "μαμά" για το δεύτερο δεν έχω βρει ακόμα.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω τώρα, είναι αν μπορούμε να τοποθετήσουμε τις φωτογραφίες σε φακέλους ώστε να μην εμφανίζονται "χύμα" στο gallery (ή αν ξέρετε κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό).

 

Ευχαριστώ!

 

Επειδή το βρήκα, αν κάποιος ενδιαφέρεται.

 

Χρησιμοποιήστε το My Stuff και όχι το Gallery. Μην κάνετε κλικ στο Images του My Stuff, γιατί σας πάει και πάλι στο Gallery, αλλά μεταβείτε στην τρίτη καρτέλα που δείχνει μια κάρτα μνήμης. Πρόκειται ουσιαστικά για έναν file browser που υποστηρίζει δομή αρχείων φακέλων, με τη διαφορά ότι τους τελευταίους θα πρέπει να τους φτιάξετε στο PC.

 

Κάτι είναι κι αυτό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω με αυτά δε σκαμπάζω αν κάποιος καλοθελητής με διαφωτίσει.. με 160 και ελληνικά μου βγάζει και μένα με τη ρύθμιση "κωδικοποίηση χρακτήρων" σε "προεπιλεγμένη αλφάβητος" αλλά με αυτή τη ρύθμιση οτί στέλνω το λαμβάνουν με κεφαλαία οι άλλοι ακό,μα και αν γράφω με μικρά οπότε το γύρισα στην επιλογή αυτόματο...

 

Με αυτήν την επιλογή (αυτόματο) συνεχίζει και σου έχει 70 χαρακτήρες/μήνυμα ? Γιατί αν συνεχίζει, γύρισέ το στο "προεπιλεγμένη αλφάβητος". Προτιμάς να τα λαμβάνουν με μικρά γράμματα τα μηνύματα (αν τα στέλνει έτσι) και να σε χρεώνει 2 μηνύματα ή να το στέλνει ως ένα μήνυμα και ας είναι κεφαλαία ?

Link to comment
Share on other sites

προφανώς προτιμώ να χρεώνομαι 1 μήνυμα..Απλά ήθελα να μάθω αν όντως έτσι δουλεύει το πράμα ή αν θα όφειλε να τα στέλνει μικρά με τη ρύθμιση "προεπιλεγμένο αλφάβητο" ώστε να το στείλω για σέρβις γιατί τα κεφαλαία είναι ενοχλητικά για να τα διαβάζει κάποιος .
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα

πήρα και εγώ το κινητό αυτό και μ άρεσε πραγματικά.

Έχω μια απωρία σχετικά με το we-travel μου ωγαζει μνμ no map data πως μπορω ν εχω τους χαρτες πχ της μακεδονιας;

Edited by smok3boy
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι και γω γι αυτό το κινητό και θα ήθελα να ξέρω πόσο παραμετροποιήσιμο είναι. δηλαδή μπορείς να εχεις δωρεάν gps με τα κατάλληλα προγράμματα, μπορείς να βάλεις εφαρμογές κλπ ελεύθερα που να συνδέονται με το ιντερνετ απο wifi?

 

2o) όσον αφορά την προβολή ταινιών βίντεο αξίζει? σκέφτομαι συγκριτικά το 5800 της νόκια και νομίζω πως το lg υστερεί.

 

με ενδιαφέρει κυρίως η πλοήγηση στο ίντερνετ είτε μέσω gprs είτε μέσω wifi, η προβολή ταινιών, αρχείων pdf και ενα πρόγραμμα που να είναι αξιόπιστο για πλοήγηση..δεν με ενδιαφέρει να είναι γρήγορο και να σου βρίσκει δορυφόρους σε 3 δευτερα αλλά να κάνει σχετικά καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Στα σοβαρά τώρα , γιατί δεν αγοράζεις ένα netbook με ανάλυση οθόνης 1366x768 ;

 

Περιμένεις από ένα κινητό που κοστίζει 190 ευρώ να κάνει πολύ καλά όσα αναφέρεις παραπάνω ; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι και γω γι αυτό το κινητό και θα ήθελα να ξέρω πόσο παραμετροποιήσιμο είναι. δηλαδή μπορείς να εχεις δωρεάν gps με τα κατάλληλα προγράμματα, μπορείς να βάλεις εφαρμογές κλπ ελεύθερα που να συνδέονται με το ιντερνετ απο wifi?

 

2o) όσον αφορά την προβολή ταινιών βίντεο αξίζει? σκέφτομαι συγκριτικά το 5800 της νόκια και νομίζω πως το lg υστερεί.

 

με ενδιαφέρει κυρίως η πλοήγηση στο ίντερνετ είτε μέσω gprs είτε μέσω wifi, η προβολή ταινιών, αρχείων pdf και ενα πρόγραμμα που να είναι αξιόπιστο για πλοήγηση..δεν με ενδιαφέρει να είναι γρήγορο και να σου βρίσκει δορυφόρους σε 3 δευτερα αλλά να κάνει σχετικά καλή δουλειά

Kαι εγώ ήμουν στο αντίστοιχο δίλημμα με εσένα , και κατέληξα ότι αξίζει η διαφορά τιμής του 5800 και πήρα εκείνο..Όπως και να το κάνουμε για εφαρμογές δεν έχει σχέση ένα κινητό symbian με τα java..Aν όμως δε θες ψαγμένα πράγματα πάρε το LG..GPS ειναι πιο εύκολο να βάλεις στο 5800 ενώ έχει και καλύτερη ανάλυση οθόνης για ταινίες που το θες κλπ...Αυτά από μένα,μη σε πάρω και στο λαιμό μου όμως:lol:

Link to comment
Share on other sites

1.Κάντε εξαγωγή του αρχείου WeTravel_Full_Screen_Greek_VoicePack_LG_GT505.rar απο τον υπολογιστή σας.

 

2.Συνδέστε το κινητό σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB με τον υπολογιστή σας.Απο το Κινητό επιλέξτε Μαζική Αποθήκευση.

 

3.Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας.

 

4.Πατήστε “Έξοδος” στην οθόνη του κινητού σας.

 

5.Πηγαίνετε στον φάκελο We Travel που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Κάρτα Μνήμης... )

 

6.Ανοίξτε το αρχείο WeTravel.jad.Θα ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης του προγράμματος.Μετά την εγκατάσταση θα ζητηθει να κάνετε εκκίνηση η να συνεχίσετε την περιήγηση.Μην επιλέξετε εκκίνηση αλλα επιλέξτε να συνεχίσετε την περιήγηση.

 

7.Πηγαίνετε στις εφαρμογές (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Εφαρμογές) και επιλέξτε το εικονίδιο επιλογών (βρίσκεται πάνω αριστερά) και επιλέξτε “Ορισμός άδειας”.Έπειτα επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.

 

8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

9.Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

 

10.Μετά θα σας ζητηθεί να βάλετε την πόλη και τον δρόμο σας.Πληκτρολογήστε το αρχικό γράμμα της πόλης και του δρόμου σας.Εάν δεν τα βρίσκει αφηστέ κενό και πατήστε Ok.

 

11.Μόλις ξεκινήσει το πρόγραμμα θα εμφανιστεί μία μπέζ οθόνη με ένα πράσινο βέλος και την ένδειξη 64Klm/H με την ώρα.Σημαίνει πως ψάχνει Δορυφόρο.Πατήστε Menu/Setting/GPS επιλέξτε Internal GPS και πατήστε Save.

 

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

 

14.Κάντε έξοδο απο το πρόγραμμα και επανεκκινήστε το.Πλέον οι ρυθμίσεις σας εχουν εφαρμοστεί.

 

15.Για να μπορείτε να βρίσκετε σήμα πρέπει να είστε σε ανοιχτό χώρο και να έχετε υπομονή καθώς θα χρειαστούν λίγα λεπτά.Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο.Εάν ο φόντος γίνει καφέ σημαίνει πως βρίσκεστε σε περιοχή που δεν υπάρχει χαρτογράφηση.

 

Αρχύτας ο Ταραντίνος

Υ.Γ. Το Greek VoicePack βελτιώθηκε με τη συμβολή του basher.

Αντικαταστήστε τον υπάρχον φάκελο Voice με τον νέο φάκελο Voice στην συσκευή σας.

 

 

sygnwmh alla egw otan prospathw na kanw egkatastash to "WeTravel.jad" mou vgazei "apotyxia elegxou taytothtas".kanw mia prospathia me to "WeTravel.jar" kai kanei egkatastash.meta omws ekei pou lete:“Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

mono sthn "Τοπική Σύνδεση" exei thn epilogh “Να επιτρέπεται πάντα”.sta alla 3 exei mono:- Ερώτηση kai

- Να Μην Επιτρέπεται Πάντα

Mhpws mporei na voithisei kapoios?(exw to LG GT505)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Τελικα αν κ δεν ημουν κ πολυ εξοικειωμένος με φορουμ..πραγματικα εδω βρικσεις λυσεις...

 

ερωτηση...υπάρχει site για να βρουμε δωρεαν ηχους για το κινητο lg 505???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Τελικα αν κ δεν ημουν κ πολυ εξοικειωμένος με φορουμ..πραγματικα εδω βρικσεις λυσεις...

 

ερωτηση...υπάρχει site για να βρουμε δωρεαν ηχους για το κινητο lg 505???

 

σε αυτό το σάιτ μπορείς να κατεβάσεις στον υπολογιστή σου κομμένα mp3 και να τα περάσεις στη μνήμη του κινητού.

Χρησιμοποίησε την αναζήτηση που έχει πάνω δεξιά και γράψε όνομα καλλιτέχνη ή τίτλο τραγουδιού που θέλεις. έχει και πολλά ελληνικά!

Edited by lambros1984
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...