Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγκατέστησα το mpmaps. Χρεώνομαι για τη χρήση του; Παρατήρησα ότι ο όγκος δεδομένων τροποποιήθηκε από την τελευταία φορά. Αν χρεώνομαι, υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χρεώνεσαι όταν φορτώνει τους χάρτες. Εκτός και αν περασεις στην κάρτα μνήμης τους χάρτες της περιοχής που σε ενδιαφέρει. δες εδώ:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Ειμαι πλεον κάτοχος και εγω του GT 505 και λόγω ασχετοσύνης :rolleyes:θα ήθελα τη βοήθεια σας για το εξης θεμα...Πώς μπορώ να κάνω αναπαραγωγη των ταινιών στο κινητό μου. Σε καποια σελίδα βρηκα πληροφορίες με τα βηματα αναλυτικα αλλα και πάλι αν και πολύτιμη η βοηθεια του φιλου (σελ 109 αν δεν κανω λάθος) δεννν..Βεβαια αναφέρει οτι παίζει κανονικα στο gt500, στο gt 505 γιοκ....:blink:.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

τις περνάς στην κάρτα μνήμης.

 

αλλά για ποιο λόγο να κάτσεις να δεις ταινία στην οθόνη του κινητού;;;

αν αντέχουν τα μάτια σου, δε θα αντέξει η μπαταρία του κινητού σου! :p

 

λογικά παίζει μόνο flv, γιατί avi που δοκίμασα δεν το αναγνώρισε.

Edited by lambros1984
Link to comment
Share on other sites

γεια σας... χθες αντικατεστησα στο lg gt505, το google maps με την τελευταια εκδοση (Google Maps 2.3.2 Full Screen LG GT505) αλλα εχω καποιο προβλημα... μπορει καποιος να μου πει που μπορω να κατεβάσω την εκδοση που ειχε αρχικα το κινητο?? η μια πιο παλια εκδοση???
Link to comment
Share on other sites

τις περνάς στην κάρτα μνήμης.

 

αλλά για ποιο λόγο να κάτσεις να δεις ταινία στην οθόνη του κινητού;;;

αν αντέχουν τα μάτια σου, δε θα αντέξει η μπαταρία του κινητού σου! :p

 

λογικά παίζει μόνο flv, γιατί avi που δοκίμασα δεν το αναγνώρισε.

 

τελικα εγω εκανα καποια λαθος ρυθμιση η χαζουλα...Οσο για πιο λόγο να δω ταινια στο κινητο να μην πειραματιστω λιγο με το καινούργιο μου κινητακι???..Ουτε τα ματια μου θα αντεξουν ουτέ και η μπαταρια σιγουρα.Ευχαριστω παντως και συγχαρητηρια σε ολους τους φορουμιτες.Keep up the good work guys..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Εχω ενα προβλημα με το internet στο κινητο παω να μπω σε δικτυο που ειναι ξεκλειδωτο κ μου βγαζει Αποτυχια γνωριζει κανεις τι φταιει??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!,

αγόρασα και εγώ προχτές το gt500, αλλά το gps, (τo δικό του, όχι μέσο 3G) τίποτα..

Μήπως έχετε καμία ιδέα? Εγκατέστησα το We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505, καμία επαφή με δορυφόρο....

Αν έχει κανένας ιδέα, pleaaasseee help!

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 1 μήνα περίπου ένα lg gt505 και έχω μια απορία.

Στο σπίτι έχω ασύρματο router οπότε συνδέεται μέσω wifi και το κινητό σε αυτό.

Το θέμα όμως είναι άλλο.

Σαν Profil Internet στο Browser/Ρυθμίσεις έχω βάλει wifi. Όμως είτε έχω το wifi ενεργοποιημένο είτε όχι, όταν μέσω browser ή google μπαίνω στο inetrnet, πάντα συνδέομαι και αν καταλαβαίνω καλά - όταν το wifi είναι απενεργοποιημένο - χρεώνομαι.

Πως μπορώ να το αποφύγω αυτό? Ρωτάω γιατι έχω και το Nokia 5800 το οποίο πάντα με ρωτάει πριν συνδεθω στο internet με ποιο τρόπο θέλω.

Τουλάχιστον αν δεν μπορώ να το αποφύγω, μπορεί κάποιος να με διαβεβαιώσει στα σίγουρα ότι αν έχω το wifi ενεργοποιημένο μπαίνω μέσω browser ή google στο internet αυτόματα χωρίς να χρεώνομαι, ενώ όταν είναι απενεργοποιημένο - παρά το γεγονός ότι το profil μου είναι τικαρισμένο στο wifi - αυτόματα χρεώνομαι?

 

Θέλω ει δυνατόν και άλλη μία απάντηση.

Φαντάζομαι κάτι παρόμοιο με τα παραπάνω όσον αφορά τις χρεώσεις - με το wifi ενεργοποιημένο ή μη - ισχύει και για την πλοήγηση μέσω του Wisepilot, όταν πριν μπεις σε ρωτάει σχετικά με την πρόσβαση δικτύου?

Αλήθεια στο σημείο αυτό τι διαφορά έχει το "Να επιτρέπεται μέχρι την έξοδο" σε σχέση με το "Να επιτραπεί αυτή τη φορά"?

Τέλος το A-GPS επίσης με το wifi ενεργοποιημένο αυτόματα δε με χρεώνει, ενώ με αυτό απενεργοποιημένο - αν δεν το έχω στο αυτόνομο στον τύπο gps - με χρεώνει?

 

Παρακάλω - λόγω ασχετοσύνης - για τη βοήθεια σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Edited by magellan4779
Link to comment
Share on other sites

το a-gps αν έχω καταλάβει και εγώ καλά χρησιμοποιεί δεδομένα για να προσδιορίσει γρηγορότερα και ακριβέστερα τη θέση του. οπότε επιλέγοντας το αυτόνομο χρειάζεται παραπάνω ώρα και έχει μεγαλύτερη απόκλιση.

 

σίγουρα σε χρεώνει ενώ έχεις επιλέξει το wifi; εμένα όταν έχω κλειστό το wifi και ανοίξω browser μου ανοίγει το ασύρματο δίκτυο και συνδέεται αυτόματα στο ρούτερ που έχω αποθηκευμένα τα στοιχεία.

 

για το αν χρησιμοποιεί το wifi ή το gprs του κινητού μπορείς να το καταλάβεις από το σχήμα που αλλάζει. πάνω πάνω και αριστερά αριστερά είναι το 3G και πρέπει να παραμένει 3G και λίγο πιο δεξιά είναι οι μπάρες του wifi που όταν χρησιμοποιείς ασύρματο ίντερνετ γίνεται ένα κυκλικό σχηματάκι που περιστρέφεται.

Edited by lambros1984
Link to comment
Share on other sites

το a-gps αν έχω καταλάβει και εγώ καλά χρησιμοποιεί δεδομένα για να προσδιορίσει γρηγορότερα και ακριβέστερα τη θέση του. οπότε επιλέγοντας το αυτόνομο χρειάζεται παραπάνω ώρα και έχει μεγαλύτερη απόκλιση.

 

Το ξέρω αυτό αλλά ρωτάω αν - και μάλλον αυτό είναι το λογικό - δε με χρεώνει αν είμαι συνδεδεμένος μέσω wifi

 

σίγουρα σε χρεώνει ενώ έχεις επιλέξει το wifi; εμένα όταν έχω κλειστό το wifi και ανοίξω browser μου ανοίγει το ασύρματο δίκτυο και συνδέεται αυτόματα στο ρούτερ που έχω αποθηκευμένα τα στοιχεία.

 

Δεν ξέρω αν με χρεώνει. Αυτό θέλω να μάθω. Λογικά πάντως όχι.

Εμένα δε μου το κάνει αυτόματα να ανοίγει το ασύρματο δίκτυο πάντως. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι?

 

για το αν χρησιμοποιεί το wifi ή το gprs του κινητού μπορείς να το καταλάβεις από το σχήμα που αλλάζει. πάνω πάνω και αριστερά αριστερά είναι το 3G και πρέπει να παραμένει 3G και λίγο πιο δεξιά είναι οι μπάρες του wifi που όταν χρησιμοποιείς ασύρματο ίντερνετ γίνεται ένα κυκλικό σχηματάκι που περιστρέφεται.

 

Έχω σαν Profil Internet το wifi. Αν ενεργοποιήσω το wifi εμφανίζεται το ημικυκλικό σχηματάκι του ασύρματου δικτύου και το κυκλικό του internet και συνδέομαι σε αυτό. Αν κλείσω το wifi πάλι μπαίνω στο inernet μέσω browser και εμφανίζεται το κυκλικο σχηματάκι του internet χωρίς το ημικυκλικό του wifi πλέον. Άρα μάλλον στη δεύτερη περίπτωση χρεώνομαι. Και απλά θέλω να μάθω αν αυτό γίνεται αυτόματα κάθε φορα που ενεργοποιώ ή απενεργοποιώ το wifi

Link to comment
Share on other sites

σε κατασταση αναμονης μου βγαζει πανω στην οθονη τους αριθμους 1 2 3 μεσα σε κατι κουτακια.ξερει κανεις τι ειναι αυτα και πως γινεται να αφαιρεθουν και αν γινεται να μην ξαναεμφανιστουν?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθει πολλες φορες το συγκεκριμενο. Για να το βγαλεις σειρε το δαχτυλο σου πανω στους αριθμους απο τα αριστερα στα δεξια ή αντιθετα αν θυμαμαι καλα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω aleka_0 για την απαντηση.......φανταζομαι οτι θα χει απαντηθει αλλα οταν μπλεκεις με γυναικα ασχετη με την τεχνολογια και δεν το χεις το κινητο μπροστα σου για να βρεις τη λυση ρωτας τα παιδια του my phone και στελνεις την απαντηση με sms.........:pσυγνωμη οπως και να χει ομως...........:)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω aleka_0 για την απαντηση.......φανταζομαι οτι θα χει απαντηθει αλλα οταν μπλεκεις με γυναικα ασχετη με την τεχνολογια και δεν το χεις το κινητο μπροστα σου για να βρεις τη λυση ρωτας τα παιδια του my phone και στελνεις την απαντηση με sms.........:pσυγνωμη οπως και να χει ομως...........:)

Δεν χρειαζετε να ζητας συγνωμη και εγω το ιδιο κανω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να μου πείτε, αν γνωρίζετε ένα αξιόλογο, pdf reader, γιατί με το εγκατεστημένο στο κινητό δεν γίνεται να δεις τπτ! έχω βρεί ένα καλό, το mobile pdf, αλλά είναι σε .jar και μου ζητάει σηνεχώς επιβεβαίωση για την πρόσβαση δεδομένων χρήστη. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

gia sas..to simera pira kai egoto lg gt 505 (2vdomades perimena)polu oraio kinito,alla exo ena provlima epidi den niotho kai polla apo lg,katevasa pola games alla den mporo na ta pekso sto kinito einai se porfi pollon arxeion....pos mporo na pekso ta games pou katevasa??plzzzzz help

 

-----------

Από Ομάδα Διαχείρισης:

Τα greeklish έχουν απαγορευτεί ,θα σε παρακαλούσαμε να γράφεις ελληνικά.Καλώς ήρθες στο myphone

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

gia sas..to simera pira kai egoto lg gt 505 (2vdomades perimena)polu oraio kinito,alla exo ena provlima epidi den niotho kai polla apo lg,katevasa pola games alla den mporo na ta pekso sto kinito einai se porfi pollon arxeion....pos mporo na pekso ta games pou katevasa??plzzzzz help

 

τα game ΠΡΕΠΕΙ να ειναι σε JAVA..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

file mou exw to lg gt500 ekana oti eipes mexri to vima 5 alla otan anoigw to we travel.jad mou leei apotuxia elegxou tautotitas ! mipws 3ereis ti ftaiei?

 

--------------------

Από Ομάδα Διαχείρισης:

Τα greeklish έχουν απαγορευτεί ,θα σε παρακαλούσαμε να γράφεις ελληνικά.Καλώς ήρθες στο myphone

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

1.Κάντε εξαγωγή του αρχείου WeTravel_Full_Screen_Greek_VoicePack_LG_GT505.rar απο τον υπολογιστή σας.

 

2.Συνδέστε το κινητό σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB με τον υπολογιστή σας.Απο το Κινητό επιλέξτε Μαζική Αποθήκευση.

 

3.Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας.

 

4.Πατήστε “Έξοδος” στην οθόνη του κινητού σας.

 

5.Πηγαίνετε στον φάκελο We Travel που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Κάρτα Μνήμης... )

 

6.Ανοίξτε το αρχείο WeTravel.jad.Θα ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης του προγράμματος.Μετά την εγκατάσταση θα ζητηθει να κάνετε εκκίνηση η να συνεχίσετε την περιήγηση.Μην επιλέξετε εκκίνηση αλλα επιλέξτε να συνεχίσετε την περιήγηση.

 

7.Πηγαίνετε στις εφαρμογές (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Εφαρμογές) και επιλέξτε το εικονίδιο επιλογών (βρίσκεται πάνω αριστερά) και επιλέξτε “Ορισμός άδειας”.Έπειτα επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.

 

8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

9.Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

 

10.Μετά θα σας ζητηθεί να βάλετε την πόλη και τον δρόμο σας.Πληκτρολογήστε το αρχικό γράμμα της πόλης και του δρόμου σας.Εάν δεν τα βρίσκει αφηστέ κενό και πατήστε Ok.

 

11.Μόλις ξεκινήσει το πρόγραμμα θα εμφανιστεί μία μπέζ οθόνη με ένα πράσινο βέλος και την ένδειξη 64Klm/H με την ώρα.Σημαίνει πως ψάχνει Δορυφόρο.Πατήστε Menu/Setting/GPS επιλέξτε Internal GPS και πατήστε Save.

 

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

 

14.Κάντε έξοδο απο το πρόγραμμα και επανεκκινήστε το.Πλέον οι ρυθμίσεις σας εχουν εφαρμοστεί.

 

15.Για να μπορείτε να βρίσκετε σήμα πρέπει να είστε σε ανοιχτό χώρο και να έχετε υπομονή καθώς θα χρειαστούν λίγα λεπτά.Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο.Εάν ο φόντος γίνει καφέ σημαίνει πως βρίσκεστε σε περιοχή που δεν υπάρχει χαρτογράφηση.

 

Αρχύτας ο Ταραντίνος

Υ.Γ. Το Greek VoicePack βελτιώθηκε με τη συμβολή του basher.

Αντικαταστήστε τον υπάρχον φάκελο Voice με τον νέο φάκελο Voice στην συσκευή σας.

Μόλις πάω να ανοίξω το αρχείο WeTravel. jad μου γράφει "Αποτυχία ελένχου ταυτότητας". Καμία βοήθεια;:dizzy:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος αν γίνεται κάτι για το gps αν πάρο ξεχωριστό Bluetooth GPS Receiver και βάλω και χάρτες μια χαρά gps χωρίς χρέωση δεν θα έχω???? Edited by crazydoctor
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Η ερωτηση ειναι απλη.Απο οτι εχω καταλαβει το τηλεφωνο δεν εχει music recognition ,κατι αναλογο του TrackID που εχουν τα Sonyericson η το Shazam που δυστυχώς δεν υποστηριζει το LG GT505.

Ξερει κανενας αν υπαρχει καποιο java προγραμμα που να μπορει να μπει και να δουλεψει στην αναγνωριση τραγουδιου?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα παρακάτω και δούλεψε μια χαρά.....!!!! το πρόβλημα ήταν στην ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ.!!!

 

Βάλτε τις ημερομηνίες σας στις 1-06-09 (ΣΤΟ ΤΗΛ.) και μετά κάντε τα ακόλουθα. Όταν τελειώσετε τα πάντα ξαναγυρίστε την ημερομηνία στη φυσιολογική.

 

WE TRAVEL

 

http://rapidshare.com/files/328175515/WeTravel_BY_LAKIS_DJ.rar

 

1.Κάντε εξαγωγή του αρχείου WeTravel_Full_Screen_Greek_VoicePack_LG_GT505.rar απο τον υπολογιστή σας.

 

2.Συνδέστε το κινητό σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB με τον υπολογιστή σας.Απο το Κινητό επιλέξτε Μαζική Αποθήκευση.

 

3.Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας.

 

4.Πατήστε “Έξοδος” στην οθόνη του κινητού σας.

 

5.Πηγαίνετε στον φάκελο We Travel που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Κάρτα Μνήμης... )

 

6.Ανοίξτε το αρχείο WeTravel.jad.Θα ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης του προγράμματος.Μετά την εγκατάσταση θα ζητηθει να κάνετε εκκίνηση η να συνεχίσετε την περιήγηση.Μην επιλέξετε εκκίνηση αλλα επιλέξτε να συνεχίσετε την περιήγηση.

 

7.Πηγαίνετε στις εφαρμογές (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Εφαρμογές) και επιλέξτε το εικονίδιο επιλογών (βρίσκετε πάνω αριστερά) και επιλέξτε “Ορισμός άδειας”.Έπειτα επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.

 

8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

9.Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes.10. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

 

10.Μετά θα σας ζητηθεί να βάλετε την πόλη και τον δρόμο σας.Πληκτρολογήστε το αρχικό γράμμα της πόλης και του δρόμου σας.Εάν δεν τα βρίσκει αφηστέ κενό και πατήστε Ok.

 

11.Μόλις ξεκινήσει το πρόγραμμα θα εμφανιστεί μία μπέζ οθόνη με ένα πράσινο βέλος και την ένδειξη 64Klm/H με την ώρα.Σημαίνει πως ψάχνει Δορυφόρο.Πατήστε Menu/Setting/GPS επιλέξτε Internal GPS και πατήστε Save.

 

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

 

14.Κάντε έξοδο απο το πρόγραμμα και επανεκκινήστε το.Πλέον οι ρυθμλισεις σας εχουν εφαρμοστεί.

 

15.Για να μπορείτε να βρίσκετε σήμα πρέπει να είστε σε ανοιχτό χώρο και να έχετε υπομονή καθώς θα χρειαστούν λίγα λεπτά.Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο.Εάν ο φόντος γίνει καφέ σημαίνει πως βρίσκεστε σε περιοχή που δεν υπάρχει χαρτογράφηση.

 

 

 

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ:

-Ορίσμός gps: Πηγαίνετε στο μενου-Settings-GPS- και επιλξτε Internal GPS. (εαν είναι ιδη επιλεγμενο παραβλεψτε αυτό το βημα) Επειτα, πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για touchscreen: Πηγαίνετε Menu-settings-Advanced. Κατεβείτε κάτω και βρείτε την επιλογη

Touchscreen. Επιλεξτε το, μετα πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για fullscreen με επιλογες αφης: Αφου διαλεξετε touchscreen, πηγαίνετε στο αρχικό μενου και πατιστε Screen. Εκεί επιλεξτε Fullscreen. Βγείτε απο το πρόγραμμα και μόλις το ξανα ανοίξετε

 

θα εχει επιλογες αφης στην επιφάνεια με το χαρτη.

 

 

-Μην βιάζεστε, αν δείχνει οτι "παγωνει" στις αρχικες ρυθμησεις απλά περιμενετε και μην πατάτε πολλες φορες τα κουμπιά.

-Για να καταλάβετε αν επιασε δορυφόρο, στην αρχικη σελίδα με το βελάκι, πάνω δεξιά πρεπει να λεει 0km/h. Αν λεει 64km/h απλά ψάχνει για σήμα. Μόλις πιάσει σημα,

κα εμφανίσει το χάρτη. Εάν βρίσκεστε σε περιοχη που δεν υπάρχει χαρτογράφηση, κα εμφανίσει το βελάκι σε καφε φόντο και κα λεει 0km/h. Απλά κάντε zoom out με την επιλογή -.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα παρακάτω και δούλεψε μια χαρά.....!!!! το πρόβλημα ήταν στην ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ.!!!

 

Βάλτε τις ημερομηνίες σας στις 1-06-09 (ΣΤΟ ΤΗΛ.) και μετά κάντε τα ακόλουθα. Όταν τελειώσετε τα πάντα ξαναγυρίστε την ημερομηνία στη φυσιολογική.

 

WE TRAVEL

 

http://rapidshare.com/files/328175515/WeTravel_BY_LAKIS_DJ.rar

 

1.Κάντε εξαγωγή του αρχείου WeTravel_Full_Screen_Greek_VoicePack_LG_GT505.rar απο τον υπολογιστή σας.

 

2.Συνδέστε το κινητό σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB με τον υπολογιστή σας.Απο το Κινητό επιλέξτε Μαζική Αποθήκευση.

 

3.Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας.

 

4.Πατήστε “Έξοδος” στην οθόνη του κινητού σας.

 

5.Πηγαίνετε στον φάκελο We Travel που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Κάρτα Μνήμης... )

 

6.Ανοίξτε το αρχείο WeTravel.jad.Θα ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης του προγράμματος.Μετά την εγκατάσταση θα ζητηθει να κάνετε εκκίνηση η να συνεχίσετε την περιήγηση.Μην επιλέξετε εκκίνηση αλλα επιλέξτε να συνεχίσετε την περιήγηση.

 

7.Πηγαίνετε στις εφαρμογές (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Εφαρμογές) και επιλέξτε το εικονίδιο επιλογών (βρίσκετε πάνω αριστερά) και επιλέξτε “Ορισμός άδειας”.Έπειτα επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.

 

8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

9.Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes.10. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

 

10.Μετά θα σας ζητηθεί να βάλετε την πόλη και τον δρόμο σας.Πληκτρολογήστε το αρχικό γράμμα της πόλης και του δρόμου σας.Εάν δεν τα βρίσκει αφηστέ κενό και πατήστε Ok.

 

11.Μόλις ξεκινήσει το πρόγραμμα θα εμφανιστεί μία μπέζ οθόνη με ένα πράσινο βέλος και την ένδειξη 64Klm/H με την ώρα.Σημαίνει πως ψάχνει Δορυφόρο.Πατήστε Menu/Setting/GPS επιλέξτε Internal GPS και πατήστε Save.

 

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

 

14.Κάντε έξοδο απο το πρόγραμμα και επανεκκινήστε το.Πλέον οι ρυθμλισεις σας εχουν εφαρμοστεί.

 

15.Για να μπορείτε να βρίσκετε σήμα πρέπει να είστε σε ανοιχτό χώρο και να έχετε υπομονή καθώς θα χρειαστούν λίγα λεπτά.Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο.Εάν ο φόντος γίνει καφέ σημαίνει πως βρίσκεστε σε περιοχή που δεν υπάρχει χαρτογράφηση.

 

 

 

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ:

-Ορίσμός gps: Πηγαίνετε στο μενου-Settings-GPS- και επιλξτε Internal GPS. (εαν είναι ιδη επιλεγμενο παραβλεψτε αυτό το βημα) Επειτα, πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για touchscreen: Πηγαίνετε Menu-settings-Advanced. Κατεβείτε κάτω και βρείτε την επιλογη

Touchscreen. Επιλεξτε το, μετα πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για fullscreen με επιλογες αφης: Αφου διαλεξετε touchscreen, πηγαίνετε στο αρχικό μενου και πατιστε Screen. Εκεί επιλεξτε Fullscreen. Βγείτε απο το πρόγραμμα και μόλις το ξανα ανοίξετε

 

θα εχει επιλογες αφης στην επιφάνεια με το χαρτη.

 

 

-Μην βιάζεστε, αν δείχνει οτι "παγωνει" στις αρχικες ρυθμησεις απλά περιμενετε και μην πατάτε πολλες φορες τα κουμπιά.

-Για να καταλάβετε αν επιασε δορυφόρο, στην αρχικη σελίδα με το βελάκι, πάνω δεξιά πρεπει να λεει 0km/h. Αν λεει 64km/h απλά ψάχνει για σήμα. Μόλις πιάσει σημα,

κα εμφανίσει το χάρτη. Εάν βρίσκεστε σε περιοχη που δεν υπάρχει χαρτογράφηση, κα εμφανίσει το βελάκι σε καφε φόντο και κα λεει 0km/h. Απλά κάντε zoom out με την επιλογή -.

 

 

Ολα αυτα που περιγραφεις μπορεις να τα χρησιμοποιησεις χωρις καμμια χρεωση??? δηλ μπορει να το εχεις οπως εχω το Mls Destinator στο αυτοκινητο που δεν χρειαζετε συνδεση.... Και κατι τελευταιο μπορω να βαλω στο συγκεκριμενο κινητο αρχεια word, pDf και DivX ??????????

Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

τις περνάς στην κάρτα μνήμης.

 

αλλά για ποιο λόγο να κάτσεις να δεις ταινία στην οθόνη του κινητού;;;

αν αντέχουν τα μάτια σου, δε θα αντέξει η μπαταρία του κινητού σου! :p

 

λογικά παίζει μόνο flv, γιατί avi που δοκίμασα δεν το αναγνώρισε.

 

Eχω δει 3-4 ταινίες στη σειρά κ η μπαταρία συνέχισε να υπάρχει για 2 μέρες.....

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που περιγραφεις μπορεις να τα χρησιμοποιησεις χωρις καμμια χρεωση??? δηλ μπορει να το εχεις οπως εχω το Mls Destinator στο αυτοκινητο που δεν χρειαζετε συνδεση.... Και κατι τελευταιο μπορω να βαλω στο συγκεκριμενο κινητο αρχεια word, pDf και DivX ??????????

Το wetravel δε χρεώνει καθόλου, αλλά μην περιμένεις ποιότητα mls,garmin,ndrive κλπ κπλ.

Word και pdf ναι, divx όχι (με μια μικρή επιφύλαξη, γιατί δεν το δουλεύω το κινητό)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...