Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το καλώδιο δεν είναι συμβατό. Μόνο microUSB!!!

 

Γιατι δεν ειναι συμβατη; Προεκταση USB ειναι. Δηλαδη συνδεει το καλωδιο της LG με την προεκταση που εχει θυληκο και αρσενικο βησμα και στην συνεχεια με τον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχω το gt 505 και εχω το εξης προβλημα

 

προσπαθω να συνδεσω τα bluetooth ακουστικα κ δεν τα βρισκει :(

 

εχω τα bb-03 κ δεν βρισκει οταν κανω αναζήτηση, τι να κανω?

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το gt 505 και εχω το εξης προβλημα

 

προσπαθω να συνδεσω τα bluetooth ακουστικα κ δεν τα βρισκει :(

 

εχω τα bb-03 κ δεν βρισκει οταν κανω αναζήτηση, τι να κανω?

 

φαντάζομαι ότι έχεις ενεργοποιήσει το μπλουτουθ να αναβοσβήνει κόκκινο-μπλε ώστε να μπορεί να το βρει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι έχεις ενεργοποιήσει το μπλουτουθ να αναβοσβήνει κόκκινο-μπλε ώστε να μπορεί να το βρει το κινητό.

 

κοκκινο μπλε δεν τοχω καταφερει να το κανω

 

απλα αναβοσβήνει μπλε συνεχεια

ετσι το εβλεπα κ με το αλλο κινητο που ειχα(νοκια)

 

 

κοκκινο μπλε πως το κανω?

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

παιδια πήρα το gt-505,αλλά προσεξα το ράδιο χιονιζει απελπιστικά πολυ όταν έχω το κινιτο στο χέρι ή στη τσέπη..αφηνοντάς το κάτω και παίζοντας με το καλώδιο ακουγεται καμπάνα αλλά αυτη τη δουλειά θα κάνουμε??έχει κανείς αντιμετοπίσει το ίδιο πρόβλημα ή να το παω πίσω να μου δωσουν άλλο?
Link to comment
Share on other sites

pira simera to gt505,rotisa tn ipallilo kai mou eipe otn paw spiti na anoiksw to kinito ospou apofortistei kai meta na to valw gia fortisi,egw nomizw omos oti prepei molis pas spiti na to fortiseis prota,an mporei kapoios na me voithisei ti na kanw. eyxrisw poli

 

kai kati alo stn siskeyasia eixe episis kai mia taineia aspri,ayto pou to xrisimopoiw?

 

--------------

Από ομάδα διαχείρισης:Παρακαλώ να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.Τα greeklish έχουν απαγορευτεί.

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" για να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πήρα το gt-505,αλλά προσεξα το ράδιο χιονιζει απελπιστικά πολυ όταν έχω το κινιτο στο χέρι ή στη τσέπη..αφηνοντάς το κάτω και παίζοντας με το καλώδιο ακουγεται καμπάνα αλλά αυτη τη δουλειά θα κάνουμε??έχει κανείς αντιμετοπίσει το ίδιο πρόβλημα ή να το παω πίσω να μου δωσουν άλλο?

 

εγώ ειχα αυτο το προβλημα και τηλεφωνησα να μου το επισκευασουν!! το περιμενω αυτοι τη βδομαδα! και θα σας πω αποτελεσματα!

 

παρεπιπτοντως πολυ καθυστερουν!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

α) πήρες στο μαγαζί απ'όπου το αγόρασες το κινητό η απευθείας στην LG;

β) Πόσο καιρό το περιμένεις να στο επιστρέψουν;

γ)εγώ σκεφτόμουν μήπως φταίγαν τα ακουστικά αφού αυτά χρησημοποιούνται για κεραία

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το τηλ μου γραφει "Μνημη πληρης. Αποδεσμευση χωρου τωρα?" και μου δινει επιλογες ναι και οχι.. το ειδε κανενασ σας αυτο??? παταω ναι και δεν εχει κανενα στοιχειο να επιλεξω.. αν υπαρχει καποιος οδηγος ή βοηθεια γιατι θελω να βαλω εφαρμογες... ευχαριστω... Edited by Rollman
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 2-3 εβδ δεν λειτουργεί η δόνηση καθόλου και έτσι προχθές αποφάσισα να το στείλω στο service. Ξέρει κανείς πόσο κάνουν να το επιστρέψουν?
Link to comment
Share on other sites

α) πήρες στο μαγαζί απ'όπου το αγόρασες το κινητό η απευθείας στην LG;

β) Πόσο καιρό το περιμένεις να στο επιστρέψουν;

γ)εγώ σκεφτόμουν μήπως φταίγαν τα ακουστικά αφού αυτά χρησημοποιούνται για κεραία

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

α) αρχικα πηγα στο πλαισιο απο οπου και το αγορασα αλλα δεν εμεινα και ιδιαιτερα ικανοποιημενη απο την βοηθεια τους

β)ηρθε εταιρια courier και το πηρε την προηγουμενη τριτη!Μεχρι το σαββατο δεν ειχα δεχθει καποιο εστω ειδοποιητικο τηλεφωνημα κ ετσι τηλεφωνησα η ιδια για να ενημερωθω! μου ειπαν οτι το κινητο μου δεν ειχε ελεγχθει ακομα!!!:wacko:

και ο ελεχγος 8α γινοταν δευτερα τριτη!!!Τεσπα μου ειπαν οτι αυτη τη βδομαδα θα το εχω!!

γ) δοκιμασα τα ακουστικα μου σε αλλο κινητο και λειτουργουσαν μια χαρα!!

 

 

Παιδιά εδώ και 2-3 εβδ δεν λειτουργεί η δόνηση καθόλου και έτσι προχθές αποφάσισα να το στείλω στο service. Ξέρει κανείς πόσο κάνουν να το επιστρέψουν?

 

καμια βδομαδα +++

αν κρινω απο την δικη μου περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

pira simera to gt505,rotisa tn ipallilo kai mou eipe otn paw spiti na anoiksw to kinito ospou apofortistei kai meta na to valw gia fortisi,egw nomizw omos oti prepei molis pas spiti na to fortiseis prota,an mporei kapoios na me voithisei ti na kanw. eyxrisw poli

 

kai kati alo stn siskeyasia eixe episis kai mia taineia aspri,ayto pou to xrisimopoiw?

 

--------------

Από ομάδα διαχείρισης:Παρακαλώ να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.Τα greeklish έχουν απαγορευτεί.

Ολα τα κινητά έρχονται με λίγη μπαταρία.Θα ασχοληθείς λίγο μαζί του μέχρι να τελειώσει η μπαταρία και μετά θα το φορτίσεις κλειστό μέχρι να φορτίσει.Όχι για 7-8 ώρες.Για να στρώσει η μπαταρία καλό είναι να το κάνεις 3 πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις.

Η ταινία η λευκή αν έχω καταλάβει καλά , εννοείς τη ζελατίνα προστασίας.Τοποθέτησέ την με προσοχή πάνω στην οθόνη του κινητού.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Απο την μερα που μπηκα στο κρυφο μενου του κινητου εχω γεμισει φωτο του background της οθονης.Τι γινεται για να επανελθει?
Link to comment
Share on other sites

Απο την μερα που μπηκα στο κρυφο μενου του κινητου εχω γεμισει φωτο του background της οθονης.Τι γινεται για να επανελθει?

Πρόσεχε μήπως πατάς ταυτόχρονα τα δύο κουμπιά της έντασης γιατί έτσι κάνει screen capture.

Αν δεν το θες απενεργοποίησε το από το κρυφό μενού (τελευταία εντολή)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο.

 

Θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποιο ενσωματωμένο reminder, δηλαδή όταν χάνεις κλήση ή κάποιο SMS που δεν άκουσες, να σου δίνει ένα σήμα, είτε ηχητικό ή οπτικό (π.χ. κάποιο φωτάκι) για να σε ειδοποιεί.

 

Να μη χρειάζεται δηλαδή να τσεκάρεις κάθε λίγο την οθόνη. Είχα ένα τέτοιο προγραμματάκι σε Symbian και με είχε εξυπηρετήσει πολύ.

 

Ετχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε μήπως πατάς ταυτόχρονα τα δύο κουμπιά της έντασης γιατί έτσι κάνει screen capture.

Αν δεν το θες απενεργοποίησε το από το κρυφό μενού (τελευταία εντολή)

 

Δεν χρειαζεται να τα πατας ταυτοχρονα. Πατωντας μονο το πανω παλι βγαζει φωτο. Το κανε και σε μενα και αναγκαστικα να το σβησω γιατι οποτε παταγα να δυναμωσει μου αποθηκευε φωτο.

 

Απενεργοποιησε το, μονο ετσι θα ληθει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες... Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ και την απευθύνω προς εκείνους που στέκονται με μια κάποια αντικειμενικότητα απέναντι στη συσκευή:

 

Ποιά είναι τα βασικά πλεονεκτήματα - μειονεκτήματα του LG GT505?

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες... Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ και την απευθύνω προς εκείνους που στέκονται με μια κάποια αντικειμενικότητα απέναντι στη συσκευή:

 

Ποιά είναι τα βασικά πλεονεκτήματα - μειονεκτήματα του LG GT505?

 

Δεν θα πάρεις αντικειμενική απάντηση, γιατί κάθε ένας βρίσκει το τηλεφ. καλώ η κακό, ανάλογα για την χρήσει που το θέλει. Ας πούμε πως το θέλεις για να μπαίνεις στο internet και να κάθεσαι με της ώρες, δεν το προτείνω λόγο μικρής οθόνης και το ότι δεν τρέχει με χείλια. Άλλος το θέλει για το GPS, δεν έχει κανένα ιδιαίτερο GPS μάλλον κουραστικό θα το έλεγα, δηλαδή για τους παραπάνω λόγους δεν θα ακούσεις τα καλύτερα λόγια. Εγώ προσωπικά για την χρήσει που το θέλω το βρίσκω μια χαρά, (μου κρατά ραντεβού , είναι εύχρηστο , και είναι αφής) κάτι που ήθελα με λίγα χρήματα. Έχει και GPS και internet ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΩ για λίγα πράγματα, και σχετικά καλή PHOTO ( μόνο το πρωί).

Με λίγα λόγια, για τα 200 euro μια χαρά είναι. Μην προσπαθήσεις να το βάλεις δίπλα με τηλ. αξίας 400-500-& 600 euro ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΤΥΠΟ.

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν βρήκα σοβαρό μειονέκτημα !

Δεν μετάνιωσα ούτε για πλάκα για την αγορά του !

 

Όμορφο , λεπτό , ελαφρύ , καλό - εύχρηστο menu , καλή camera , Wi-Fi , δέκτης aGPS , καλή ποιότητα κατασκευής , σχετικά φθηνό !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

NA ρωτησω κατι παιδια??

πηγα να ανοιξω την εφαρμογη για το τζοκινγκ κ δεν βρισκει δορυφορο ξερει κανει γιατι??

Αν υποθέτω δεν χρεωνεσαι σωστα??

 

κ 2) σε μια ρυθμιση για το gps το εβγαλα απο υποβοηθούμενο σε αυτονομο εκανα καλα????

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρεις αντικειμενική απάντηση, γιατί κάθε ένας βρίσκει το τηλεφ. καλώ η κακό, ανάλογα για την χρήσει που το θέλει. Ας πούμε πως το θέλεις για να μπαίνεις στο internet και να κάθεσαι με της ώρες, δεν το προτείνω λόγο μικρής οθόνης και το ότι δεν τρέχει με χείλια. Άλλος το θέλει για το GPS, δεν έχει κανένα ιδιαίτερο GPS μάλλον κουραστικό θα το έλεγα, δηλαδή για τους παραπάνω λόγους δεν θα ακούσεις τα καλύτερα λόγια. Εγώ προσωπικά για την χρήσει που το θέλω το βρίσκω μια χαρά, (μου κρατά ραντεβού , είναι εύχρηστο , και είναι αφής) κάτι που ήθελα με λίγα χρήματα. Έχει και GPS και internet ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΩ για λίγα πράγματα, και σχετικά καλή PHOTO ( μόνο το πρωί).

Με λίγα λόγια, για τα 200 euro μια χαρά είναι. Μην προσπαθήσεις να το βάλεις δίπλα με τηλ. αξίας 400-500-& 600 euro ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΤΥΠΟ.

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ.

 

Συμφωνω απολυτως!!! GPS ξεχνα το. Δεν αξιζει. Για ιντερνετ θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου αλλα οχι να σερφαρεις ανετα γιατι ειδικα τις σελιδες με πολλες φωτο κλπ αργει να τις φορτωσει και αργει να ζουμαρει.

Αν σ' ενδιαφερουν αυτα τα δυο, τοτε θα σου προτινα να πας κατευθειαν σε πιο ακριβο κινητο.

Σε ολους τους υπολοιπους τομεις λειτουργει πολυ καλα.

Εγω προσωπικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απ' το κινητο. Θα στο προτεινα αν σκοπευεις να δωσεις μεχρι 200 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

NA ρωτησω κατι παιδια??

πηγα να ανοιξω την εφαρμογη για το τζοκινγκ κ δεν βρισκει δορυφορο ξερει κανει γιατι??

Αν υποθέτω δεν χρεωνεσαι σωστα??

 

κ 2) σε μια ρυθμιση για το gps το εβγαλα απο υποβοηθούμενο σε αυτονομο εκανα καλα????

 

ευχαριστω..

 

με το υποβοηθούμενο αν θυμάμαι καλά λειτουργεί με 3g και θα σε χρέωνε αλλά βρίσκει στίγμα αμέσως, το αυτόνομο χρησιμοποιεί το δικό του αλλά αργεί...

 

 

δηλαδή το joking πρέπει να συγχρονιστεί με δορυφόρο?? για αυτό ήταν ανοιχτή η εφαρμογή και δεν έκανε απολύτως τίποτα? επρεπε να είμαι σε εξωτερικό χώρο και να συνδεθει με δορυφ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Aφού έψαξα λίγο το κινητό και διάβασα αρκετά πράγματα στο φόρουμ έχω τις εξής απορίες ..

α) για δωρεάν πλοήγηση στο ίντερνετ.. δε χρεώνεσαι αν στις ρυθμίσεις του browser έχεις επιλέξει wifi προφιλ.. και φυσικά είσαι συνδεδεμένος σε κάποιο wifi δίκτυο, όσον αφορά ιστοσελίδες με υποστήριξη java υπάρχει χρέωση; Διάβασα σε προηγούμενες εκχωρήσεις χρηστών στο φόρουμ οτι π.χ. το google maps , οτι χρεώνει ξεχωριστά επειδή υποστηρίζει java. Πως γίνεται να αλλάξει αυτό και η ρύθμιση του προφίλ της java να παίρνει απο wifi; Πηγαίνοντας Συνδεσιμότητα->java->Προφίλ-> υπάρχει μόνο cosmote java και όταν δημιουργώ νέο προφίλ εκεί..στο προφίλ ίντερνετ δεν μου βγάζει επιλογή wifi , παρά μόνο της cosmote...π.χ. Cosmote..wap, mms, mms gprs.

Δηλαδή ότι και να κάνω με σελίδες που υποστηρίζουν java θα χρεώνομαι;

Αν κατεβάσω και εγκαταστήσω έναν άλλον browser π.χ. μινι όπερα θα τα γλυτώσω αυτά ή προτείνεται άλλον browser λόγω ταχύτητας..; Γιατί δε βλέπω τον λόγω να βάλω εναν έξτρα..browser.

β) Έβαλα το We-Travel σύμφωνα με τις οδηγίες στο φόρουμ..αλλά όταν πατάω το wetravel.jad μου βγάζει αποτυχία ελέγχου ταυτότητας και την εγκατάσταση την έκανα με το wetravel.jar θα παίξει κανονικά; ή να το βγάλω και να ξαναδοκιμάσω με κάποια άλλη ρύθμιση;

γ) Παρατηρώ οτι άλλες φορές γράφει 3G επάνω δίπλα στο σηματάκι με τις μπάρες που αφορύν το σήμα και άλλες όχι, και όταν κάνω κλικ στο εικονίδιο σύνοψη κατάστασης με τις γενικές πληροφορίες μου βγάζει είτε gsm είτε UMTS.. βίντεοκλήσεις δεν κάνω οπότε σκέφτομαι πoιός ο λόγος να υπάρχει, και θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό μειώνει το χρόνο ζωής της μπαταρίας και αν χρεώνεσαι με κάποιο τρόπο κάνοντας χρήση κάποια υπηρεσία του κινητού εκτός των βίντεο κλήσεων φυσικά ..και πως απενεργοποιείται αυτό.

δ) Μπορώ να κατεβάσω περισσότερα widgets; αν υπάρχουν βέβαια.. και εφαρμογές ..χρήσιμες..αν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα ειδικά για το κινητό αυτό που να έχει παρόμοιο υλικό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το (α), αν είσαι συνδεδεμένος μέσω wifi δε χρεώνεσαι για το ίντερνετ, ακόμα κι αν ανοίγεις το google maps, ακόμα κι αν είσαι σε σελίδες με java. Xρέωση υπάρχει όταν η σύνδεση στο ίντερνετ γίνεται μέσω gprs ή 3g (ένας τρόπος για να δεις αν έχεις χρεωθεί κάτι είναι να πας ρυθμίσεις -> κλήσεων -> όγκος δεδομένων. Aν ο αριθμός των ληφθέντων kb είναι διαφορετικός σε σχέση με αυτόν πριν την πλοήγηση, τότε θα χρεωθείς (αν δεν κάνω λάθος, η cosmote χρεώνει 0,01 το kb). Tώρα για τον browser, ο opera είναι το καλύτερο για κινητά, ενώ ο default του κινητού είναι σχετικά αργός.

 

Για το (β), δοκίμασε και το .jar. Λογικά θα στο τρέξει. Aν δεν το τρέξει, ξαναρώτα.

 

Σχετικά με το (γ), ναι αν έχεις ενεργοποιημένο το 3G σου "τρώει" περισσότερη μπαταρία. Oπότε, αν δεν το χρειάζεσαι [βιντεοκλήσεις, "γρήγορη" (σε σχέση με το GPRS) σύνδεση στο ίντερνετ (όπου χρεώνεσαι ανάλογα με τον όγκο των δεδομένων)] μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να λειτουργεί σε 2G δίκτυο, ως εξής: Mενού -> Pυθμίσεις -> Συνδέσιμότητα -> Pυθμίσεις δικτύου -> Λειτουργία δικτύου -> μόνο GSM.

 

Για το (δ), νομίζω ότι δεν υπάρχει κάτι. Aν κάνω λάθος, ας με διορθώσει όποιος ξέρει κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να τα πατας ταυτοχρονα. Πατωντας μονο το πανω παλι βγαζει φωτο. Το κανε και σε μενα και αναγκαστικα να το σβησω γιατι οποτε παταγα να δυναμωσει μου αποθηκευε φωτο.

 

Απενεργοποιησε το, μονο ετσι θα ληθει...

μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα. Στο δικό μου και σε άλλα δύο GT505 μόνο με ταυτόχρονο πάτημα των δυο κουμπιών βγάζει φότο.

 

καλό ξεμπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...