Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παραξενο ειναι οτι εβαλα μια καρτα απο το νοκια που ειχα και ειχε 2 εφαρμογες flash για φοντο και τις επαιξε κανονικα.......τελος παντων οπως και να εχει το κινητο ειναι πολυ ,παρα πολυ καλο για τα λεφτα του

 

 

υγ:ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις...:D

 

...το κινητο υποστηριζει την αναπαραγωγη εικονων και βιντεο σε μορφη flash γιαυτο σου τα επεξε, αλλα οχι flash player για την περιηγηση στο web...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου πει για την περίπτωση που το δίκτυο ζητάει και username και password σε WPA2 αν είναι ok?? Συγγνώμη που ξαναστέλνω απλά είναι αρκετα σημαντικό για εμένα:s.... thanks!!
ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει για την περίπτωση που το δίκτυο ζητάει και username και password σε WPA2 αν είναι ok?? Συγγνώμη που ξαναστέλνω απλά είναι αρκετα σημαντικό για εμένα:s.... thanks!!

 

εγω παντως που εχω σπιτι μου WPA2 , ζηταει μονο τον κωδικο ασφαλειας του ρουτερ...

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις σας θηκη σιλικονης η καουτσουκ αυθεντικη η μη που να καλυπτει γυρω γυρω το κινητο και να εχει τα απαραιτητα ανοιγματα

??Αν ναι στειλτε λινκ ειδικα αν ειναι e-shop!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει για την περίπτωση που το δίκτυο ζητάει και username και password σε WPA2 αν είναι ok?? Συγγνώμη που ξαναστέλνω απλά είναι αρκετα σημαντικό για εμένα:s.... thanks!!

 

Ζηταει username kai password, τα βαζεις και συνδεεσαι στο ρουτερ σου. Με WPA2.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό. Αυτό νομίζω το παίζει. Τα flash στο broswer δεν παίζει. Εσύ για ποια λες;

Αυτή δεν ήταν άμεση.:p

 

οκ τωρα το καταλαβα για τον broswer εννοουσα!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

4. Εγκατάσταση λογισμικού

Δορυφορικής πλοήγησης We-Travel

 

 

1.Αρχικά, αποσυμπιεζουμε το WeTravel.zip

 

 

 

 

 

2 Πρεπει τα αρχεία να εχουν ταξηνωμιθεί ετσι:

 

-WeTravel\

CurrentTraces\

LogFiles\

Map\αρχεία\0\\1\

Menus\DefaultMenu\

RecordedTraces\

Voice\ αρχεία

WeTravel.jad

WeTravel.jar

 

 

 

 

3. Μεταφερετε το φάκελο "WeTravel" στο φάκελο "Others" του κινητου, μεσω λειτουργίας μαζικης αποθηκευσης.

 

 

 

 

4. Μεσω του κινητου, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστηστε το WeTravel.jad. Μην το εκκινισετε μετά την εγκατάσταση.

 

 

5. Πηγαίνετε στις εφαρμογες και βρείτε το WeTravelMidlet Suite

Πατηστε επάνω αριστερα διπλα απο εκει που λεει εφαρμογες,επειτα θα σας εμφανησει ενα menu ψαξτε να βρειτε "Ορισμός δικαιωμάτων" πατηστε το και μετα πατηστε το WeTravelMidlet Suite

 

 

6. Αφου πατισετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλζξτε "Να επιτρζπεται πάντα"

 

 

7. Ανοίξτε το πρόγραμμα. Θα ζητησει: Search root? Πατιστε Yes.

 

 

 

8. Μετά απο λίγο θα σας εφμανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατιστε Yes

 

 

 

9. Μετά απο λίγο θα σας ζητησει να βάλετε την πόλη σας. Βάλτε μόνο τα αρχικά

Αν δεν την εμφανίσει, βάλτε τα αρχικά με αγγλικους χαρακτιρες. Αν και πάλι δεν γίνει τίποτε, αφιστε το κουτί κενό και πατιστε οκ. Επειτα, επιλεξτε απο τη λίστα την πόλη σας.

[*Με την παραπάνω διαδικασία επαναλάβετε και την επόμενη αναζητηση για οδό]

 

 

 

 

 

10. Κλείστε το πρόγραμμα, βγείτε σε ανοιχτό χορο και ανοίξτε το ξανά.

 

 

 

11. Περιμενετε μερικά λεπτά (υπομονη...) και θα σας εμφανίσει με μικρη απόκλιση, στο μερος που βρίσκεστε.

 

 

(Εάν θελετε να πληκτρολογησετε μια πόλη για πλοηγηση, καλό είναι να βάζετε μόνο τα αρχικά γράμματα π.χ για Αθηνα ενα Α η Αθ είναι αρκετό)

 

 

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ:

-Ορίσμός gps: Πηγαίνετε στο μενου-Settings-GPS- και επιλξτε Internal GPS. (εαν είναι ιδη επιλεγμενο παραβλεψτε αυτό το βημα) Επειτα, πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για touchscreen: Πηγαίνετε Menu-settings-Advanced. Κατεβείτε κάτω και βρείτε την επιλογη

Touchscreen. Επιλεξτε το, μετα πατιστε το Αριστερό κουμπί επιλογης, και επιλεξτε Save.

-Για fullscreen με επιλογες αφης: Αφου διαλεξετε touchscreen, πηγαίνετε στο αρχικό μενου και πατιστε Screen. Εκεί επιλεξτε Fullscreen. Βγείτε απο το πρόγραμμα και μόλις το ξανα ανοίξετε

 

θα εχει επιλογες αφης στην επιφάνεια με το χαρτη.

 

 

-Μην βιάζεστε, αν δείχνει οτι "παγωνει" στις αρχικες ρυθμησεις απλά περιμενετε και μην πατάτε πολλες φορες τα κουμπιά.

-Για να καταλάβετε αν επιασε δορυφόρο, στην αρχικη σελίδα με το βελάκι, πάνω δεξιά πρεπει να λεει 0km/h. Αν λεει 64km/h απλά ψάχνει για σημα. Μόλις πιάσει σημα,

κα εμφανίσει το χάρτη. Εάν βρίσκεστε σε περιοχη που δεν υπάρχει χαρτογράφηση, κα εμφανίσει το βελάκι σε καφε φόντο και κα λεει 0km/h. Απλά κάντε zoom out με την επιλογη -.

-Για περισσότερες ρυθμίσεις και επιλογες, συμβουλευτείτε το http://we-

travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=15&lang=en Εκεί θα βρείτε πως να κάνετε πλοηγηση σε ενα μερος, πρόθετες ρυθμησεις και πολλά άλλα.

καλησπέρα είμαι καινούρια στο forum δοκιμασα να κανω όλη την διαδικασία με το wetravel πήγαν όλα καλά αλλά δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το αρχείο .jad γίνεται εγκατάσταση μόνο το .jar στο άλλο μου λέει αποτυχία ελέγχου ταυτότητας. Λίγο που το δούλεψα τώρα με το αρχείο .jar ψίλο λειτουργεί αλλά δεν βρίσκει πόλη κτλ θα το δοκιμάσω και σε εξωτερικό χώρο θα δουλέψει ή πρέπει να βρω τρόπο να εγκατααστήσω το αρχείο .gad και αυτό πωσ θα γίνει;

Link to comment
Share on other sites

We-travel

παιδιά ξέρει κανείς τι σημαίνει το κουμπί με το γράμμα " Μ "

το πρώτο από τα 4 που έχει στον touch screen, κάτω αριστερά

 

Μ + - Μenu

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει για την περίπτωση που το δίκτυο ζητάει και username και password σε WPA2 αν είναι ok?? Συγγνώμη που ξαναστέλνω απλά είναι αρκετα σημαντικό για εμένα:s.... thanks!!

Δεν θα έχεις πρόβλημα .

Κι εγώ στο σπίτι με αυτό τον τρόπο μπαίνω.

Τα έβαλα την πρώτη φορά , τα αποθήκευσε αφού με ρώτησε πρώτα και μετά όλα OK !!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να επιλέξεις το αποθήκευση και απλά να βάλεις τις εφαρμογές στον φάκελο τους, και μετά να τρέξεις το installation της εφαρμογής? Αν το πρόβλημα σου είναι πως δεν εμφανίζει καν το κινητό σου στο pc, γύρνα το στην αποθήκευση από το usb connection στο κινητό, και για τη σύνδεση σου χρησιμοποιήσε το usb απευθείας πάνω σε θύρα στη μητρική, ούτε σε usb hub, ούτε σε επέκταση. Πρέπει να το βρει.

 

Απλα δεν μου εμφανιζε το κινητο στο pc και γι αυτο δεν μπορουσα να προχωρησω στην εγκατασταση! Εβαλα ομως απευθειας το καλωδιο στη μητρικη,οπως μου ειπες, και δουλεψε! Απλα πριν χρησιμοποιουσα επεκταση. Σε ευχαριστω!

Επεισης επειδη απ'οτι εχω δει δεν υπαρχει φορτιστης για αυτο το κινητο (η υπαρχει και κανω λαθος?) και μου χρειαζεται ενας με καλωδιο μεγαλου μηκους μπορω να παρω ενα αλλο usb σαν αυτο?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750568&u=EQUIP-128523-USB-2.0-CABLE-A-MALE-MICRO-B-1,8M

Εχει δοκιμασει κανεις κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις σας θηκη σιλικονης η καουτσουκ αυθεντικη η μη που να καλυπτει γυρω γυρω το κινητο και να εχει τα απαραιτητα ανοιγματα

??Αν ναι στειλτε λινκ ειδικα αν ειναι e-shop!!

 

 

εγω εχω αυτη! http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/with%28Manufacturer=LG%29.htm

 

ψαξε λιγάκι σιγουρο θα βρεις κατι!!

Edited by mpoumpouka92
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι... Θα ήθελα να κάνω άλλη μια ερώτηση σχετικά με το κινητό.... Μπορεί κάποιος να μου πει τι λειτουργικό έχει;;
ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για gt505, υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να προσθέσουμε ή να αφαιρέσουμε συντομεύσεις στην δεύτερη μπάρα με τα widgets, εκεί που δείχνει το ράδιο, notes κ.λ.π.?
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για gt505, υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να προσθέσουμε ή να αφαιρέσουμε συντομεύσεις στην δεύτερη μπάρα με τα widgets, εκεί που δείχνει το ράδιο, notes κ.λ.π.?

... Όχι ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι... Θα ήθελα να κάνω άλλη μια ερώτηση σχετικά με το κινητό.... Μπορεί κάποιος να μου πει τι λειτουργικό έχει;;

 

LG 505 GT V10e

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι... Θα ήθελα να κάνω άλλη μια ερώτηση σχετικά με το κινητό.... Μπορεί κάποιος να μου πει τι λειτουργικό έχει;;

Java κλειστό λειτουργικό.

Οι φωτογραφιες και τα βιντεο του αξιζουν ?

Τη νυχτα πως παει εχει καλο φλας ?

Τη μέρα βγαζει αρκετά καλές, καλύτερες απο το kc550.

Το βιντεο είναι 352χ288 αν θυμάμαι καλά, αν όχι διορθώστε με.

Το φλας ειναι σχετικά αδύναμο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Σκεφτομαι να αγορασω το LG 505 και εχω διαβασει σχεδον ολα τα σχολια που εχετε κατα καιρους δημοσιευσει.Οι μισοι το θεωρουν καλο και οι αλλοι μισοι δεν ειναι ιδιαιτερα ευχαριστημενοι.Σιγουρα για την τιμη του εχει πολλες δυνατοτητες και ειναι καλο!

Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις γιατι δεν εχω καταλαβει καποια πραγματα (οχι οτι ξερω και πολλα απο touch screen κινητα).Καταρχην,πρεπει να καταβασω τους χαρτες αλλα μπορω ανα πασα στιγμη να τους δω η θα πρεπει να ειναι συνδεδεμενο στο internet???

Επισης, εχω διαβασει οτι δεν εχει flash player,τα video στο youtube, παιζουν κανονικα???? Γενικα η περιηγηση στο internet ειναι καλη???

Στο κινητο δεν μπορουν να προσθεθουν εφαρμογες αλλα μπορει αν hackαριστει να προσθεθουν????Το φοντο αλλαζει???Καπου εχω διαβασει οτι ειναι μονο ασπρο η μαυρο.Δλδ θεματα απο καποιο site στο internet, μπορω να κατεβασω???

Η καμερα ειναι καλη??Λεει 5 mpixel αλλα ειναι τοσο καλη η αναλυση???

Και κατι τελευταιο, ο ηχος και το ραδιοφωνο ειναι καλα???

Οποιος μπορει να μου πει και αλλα θετικα η αρνητικα που πρεπει να γνωριζω θα ηθελα να μαθω..Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και το είδα από κοντά.

Το φλας δεν είναι τόσο δυνατό όσο το kf600 που έχω ήδη, αλλά δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως φακό διότι ανάβει με το που τραβάς την φωτογραφια.

Η οθόνη είναι ικανοποιητική στην ανταπόκριση.

Το βίντεο είναι ανόητο να το χρησιμοποιήσεις διότι η ανάλυση που παρέχει ναι μεν είναι μικρή αλλά ο φακός που παρέχεται δεν εχει καμιά σχέση με τους φακούς που βάζουν σε βιντεοκάμερες.

Οι φωτογραφίες στα 5 megapixel πιστεύω πως είναι καλύτερη διότι η ανάλυση στα 2500 που το βάζεις και είναι η μέγιστη πιστεύω πως είναι καλύτερη από την ανάλυση 2000 pixels που αντιστοιχει σε φωτογραφική μηχανή των 3mp όπου είναι ήδη το κινητό που έχω.

Για τα άλλα δεν μπορώ να σου απαντήσω διότι δεν έκατσα να τα αναλύσω. Το καλό είναι ότι το μενού επιλογών και ρυθμίσεων είναι πολύ βατό και εύκολα μπορείς να κατανοήσεις, με μια μικρή βοήθεια από εδώ ή το εγχειρίδιο, την κάθε ρύθμιση ξεχωριστά.

Εγώ πιστεύω πως ένα μεγάλο ατού είναι η εισαγωγή της κάρτας μνήμης που έχει. Στο κινητό που έχω πρέπει να βγάλεις ακόμη και την μπαταρία για να αλλάξεις την κάρτα μνήμης. Φαντάσου να θες να δεις ένα βίντεο ή να ακούσεις κάποια τραγούδια ή κάποια αρχεία που έχεις σε άλλη καρτούλα.

 

Προσωπικά θα αγοράσω το άσπρο διότι με τόσα κινητά σε μαύρο μαύρισε η ψυχή μου!!! Μα τόσα χρώματα υπάρχουν γιατί δεν βγάζουν κινητά με αλλαγές προσόψεων σε άλλα χρώματα; Είναι το πιο απλό πράγμα που μπορεί να κάνει μια εταιρία που σέβεται τον πελάτη. Να μην τον ψυχοπλακώνει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και γω, ωραιο πραγματι το κινητακι.

Προτου ξεκινησω διαβασμα απλα να ρωτησω αν ειναι και συσκευη GPS.

Ή δουλευει μονο aGPS με χρεωση απο παροχο?

 

ΥΓ:Πρεπει να αλλαξω σιγα σιγα και το avatar...

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις σας θηκη σιλικονης η καουτσουκ αυθεντικη η μη που να καλυπτει γυρω γυρω το κινητο και να εχει τα απαραιτητα ανοιγματα

??Αν ναι στειλτε λινκ ειδικα αν ειναι e-shop!!

 

Με 7 ευρώ συνολικά (μαζί με τα έξοδα αποστολής) και σε 1,5 περίπου εβδομάδα,

πήρα από την Κίνα 2 θήκες σιλικόνης (τα λεφτά τα πλήρωσα στην paypal)

 

έχει διάφορα χρώματα.

Μην φανταστείς ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο

http://cgi.ebay.com/2x-SOFT-CRYSTAL-SILICONE-GEL-SKIN-CASE-LG-GT505-GT-505_W0QQitemZ270514797832QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3efbf03d08

Link to comment
Share on other sites

Με 7 ευρώ συνολικά (μαζί με τα έξοδα αποστολής) και σε 1,5 περίπου εβδομάδα,

πήρα από την Κίνα 2 θήκες σιλικόνης (τα λεφτά τα πλήρωσα στην paypal)

 

έχει διάφορα χρώματα.

Μην φανταστείς ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο

http://cgi.ebay.com/2x-SOFT-CRYSTAL-SILICONE-GEL-SKIN-CASE-LG-GT505-GT-505_W0QQitemZ270514797832QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3efbf03d08

 

Τώρα που είπατε για θήκη...Περιμένω το κινητό να μου έρθει αύριο ή μεθαύριο(το GT 505) αλλά ακόμα δεν έχω βρει θήκη:(:(....που όπως είναι φυσικό θέλω ν' αγοράσω.... Ψάχνω κάτι τέτοιου τύπου: http://cgi.ebay.com/Leather-Case-For-LG-GT505-GT-505-Free-Gift_W0QQitemZ280448764981QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414c0c8c35 αλλά σε άσπρο.... Έχει κανείς καμία ιδέα:s.... thanks!!

ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με 7 ευρώ συνολικά (μαζί με τα έξοδα αποστολής) και σε 1,5 περίπου εβδομάδα,

πήρα από την Κίνα 2 θήκες σιλικόνης (τα λεφτά τα πλήρωσα στην paypal)

 

έχει διάφορα χρώματα.

Μην φανταστείς ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο

http://cgi.ebay.com/2x-SOFT-CRYSTAL-SILICONE-GEL-SKIN-CASE-LG-GT505-GT-505_W0QQitemZ270514797832QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3efbf03d08

 

Ωραιος!κατι τετοιο εψαχνα! Σε ευχαριστω!;)

Link to comment
Share on other sites

Με 7 ευρώ συνολικά (μαζί με τα έξοδα αποστολής) και σε 1,5 περίπου εβδομάδα,

πήρα από την Κίνα 2 θήκες σιλικόνης (τα λεφτά τα πλήρωσα στην paypal)

 

έχει διάφορα χρώματα.

Μην φανταστείς ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο

http://cgi.ebay.com/2x-SOFT-CRYSTAL-SILICONE-GEL-SKIN-CASE-LG-GT505-GT-505_W0QQitemZ270514797832QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3efbf03d08

 

 

Φιλε μ οταν εκανες την αγορα πατησες στο πεδιο ποσοτητα "1" ή "2" για να σου ερθουν 2 θηκες?Γιατι αυτος λεει 8$ οι 2..

Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη από τις παρακάτω που είναι για Arena και Cookie λέτε να ταιριάζει καλά στο δικό μας ; :confused:

 

http://images.e-shop.gr/images/TEL/TEL.006357.jpg

1.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006357&u=LEATHER-POUCHE-ANILINE-CASE-BLACK-%C3%C9%C1-LG-KM900-ARENA

2.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006261&u=LEATHER-POUCHE-ANILINE-CASE-BLACK-%C3%C9%C1-LG-KP500-COOKIE

 

Αυτή εδώ που είναι για το δικό μας.... , δείχνει καλούτσικη.... !

http://www.e-click.gr/images/detailed_images/00012632380724b4b7bb81995e.jpg

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=39493

 

Από Ελλάδα δεν μπόρεσα να βρω κάτι άλλο.... :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...