Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας ειμαι νεος στο forum και μολις πηρα το lg gt 505...

διαβασα ότι προβληματα υπαρχουν γι'αυτο το κινητο και θελω να μοιραστω και γω τ δικο μου...ενεργοποιησα το wifi με τον κωδικο μου απο το router, μπηκε κανονικα....αργοτερα σκεφτηκα να ενεργοποιησω τις ρυθμισεις τις vodafone για το internet...οταν το κανα αυτο δοκιμασα να ξαναμπω μεσω wifi γιατι δεν εχω μοναδες στο κινητο και δεν εμπαινε...μπορει καποιος να μου πει τι φταιει?ισως χρειαζεται μοναδες μηπως χρεωνει το wifi :wacko: καπου κοιταξα για δημιουργια νεου προφιλ wifi γιατι λενε οτι δεν αναγνωριζουν το default..πως μπορω να δημιουργησω και τι γραφω μεσα σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!!

Τελικα αν κ δεν ημουν κ πολυ εξοικειωμένος με φορουμ..πραγματικα εδω βρικσεις λυσεις...

 

ερωτηση...υπάρχει site για να βρουμε δωρεαν ηχους για το κινητο lg 505???

 

Υπαρχουν πολλοι ηχοι και εδω. Ειναι πιο ευχρηστη σελιδα γιατι πατας play κ ακους το τραγουδι χωρις να σε μεταβιβαζει στην αλλη σελιδα, γρηγορα και ωραια. Κ οταν παιζει ενα τραγουδι και πατησεις σε αλλο, αυτοματα σταματαει το πρωτο και παιζει το 2ο που διαλεξες (σε αλλες σελιδες πατας play στο επομενο και παιζουν και τα 2 ταυτοχρονα και ψαχνεσαι).

Επισησ, δηλωνεις την συσκευη και σου εμφανιζει και τα wallpapers για το κινητο σου.

Edited by Dinos_Patra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

 

Παιδια εχει καταφερει κανενας να τρεξει την εφαρμογη για joking? εμενα δεν εχει πιασει ποτε δορυφορο..ετσι δεν πρεπει?? να διεξει ενα σηματακι δορυφορου κατω αριστερα??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.. :) εχω το gt505 κ το μονο μ προβλημα ειναι το gps :worry: ...λογω ελλειψης χρονου δεν μπορω να διαβασω κ τις 143 σελιδες..παντως απ αυτα π μπορεσα κ διαβασα...αν κατεβασω κ περασω το mgmaps. :

1)εχει κ χαρτες της Ελλαδας?

2)εχει καποια χρεωση?

3)λειτουργει σωστα στο gt505?

4)χρειαζεται να ειμαι στο ιντερνετ?αλλα αφου χρησιμοποιειται κ στην οδηγηση,εγω μπαινω ιντερνετ μεσω wifi...

sorry που σας επρηξα αλλα δεν βρισκω ακρη... :(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.. :) εχω το gt505 κ το μονο μ προβλημα ειναι το gps :worry: ...λογω ελλειψης χρονου δεν μπορω να διαβασω κ τις 143 σελιδες..παντως απ αυτα π μπορεσα κ διαβασα...αν κατεβασω κ περασω το mgmaps. :

1)εχει κ χαρτες της Ελλαδας?

2)εχει καποια χρεωση?

3)λειτουργει σωστα στο gt505?

4)χρειαζεται να ειμαι στο ιντερνετ?αλλα αφου χρησιμοποιειται κ στην οδηγηση,εγω μπαινω ιντερνετ μεσω wifi...

sorry που σας επρηξα αλλα δεν βρισκω ακρη... :(

περνας το mgmaps και ακολουθεις αυτες τις οδηγιες εδω http://www.mgmaps.com/stored/

δουλευει κανονικα και offline με αποθηκευμενους χαρτες

Link to comment
Share on other sites

περνας το mgmaps και ακολουθεις αυτες τις οδηγιες εδω http://www.mgmaps.com/stored/

δουλευει κανονικα και offline με αποθηκευμενους χαρτες

 

χρειαζεται δλδ να κατεβασω κ χαρτες?ειμαι ασχετη....:) ποια version πρεπει να κατεβασω?

Edited by tinaki
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται δλδ να κατεβασω κ χαρτες?ειμαι ασχετη....:) ποια version πρεπει να κατεβασω?

1) πας εδω http://www.mgmaps.com/stored

2) κατεβαζεις το Map Creation Tool απο εδω http://www.mgmaps.com/cache/

3) χαρτες απο εδω http://www.mapcacher.com

ολοκληρωμενο tutorial στα αγγλικα εχει στο πρωτο link.μπορει να σου φανει δυσκολο στην αρχη αλλα ειναι ευκολο τελικα...

αν τωρα το θες online το mgmaps δεν χρειαζεται να κατεβασεις και να αποθηκευσεις χαρτες

Link to comment
Share on other sites

εαν ειμαι offline με αποθηκευμενουσ χαρτες μπορω να το χρησιμοποιω στην οδηγηση?

Ναι. Απο την στιγμη που θα κλειδωσει σε δορυφορο σου δινει την θεση σου και την πορεια σου πανω στον χαρτη καθως και πληροφοριες για ταχυτητα και υψομετρο. δεν λειτουργει σαν navigator προγραμμα (δηλαδη να βαλεις προορισμο και να σου δινει οδηγιες). απλα δινει το στιγμα σου πανω στον ηδη αποθηκευμενο χαρτη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Απο την στιγμη που θα κλειδωσει σε δορυφορο σου δινει την θεση σου και την πορεια σου πανω στον χαρτη καθως και πληροφοριες για ταχυτητα και υψομετρο. δεν λειτουργει σαν navigator προγραμμα (δηλαδη να βαλεις προορισμο και να σου δινει οδηγιες). απλα δινει το στιγμα σου πανω στον ηδη αποθηκευμενο χαρτη.

 

ααα καταλαβα!!ναι ομως για να μ δινει και οδηγιες θα πρεπει να ειμαι στο ιντερνετ...(??) δεν υπαρχει τροπος να γινεται χωρις συνδεση? ή πολλα ζηταω?

Link to comment
Share on other sites

ααα καταλαβα!!ναι ομως για να μ δινει και οδηγιες θα πρεπει να ειμαι στο ιντερνετ...(??) δεν υπαρχει τροπος να γινεται χωρις συνδεση? ή πολλα ζηταω?

το συγκεκριμενο προγραμμα δεν λειτουργει ετσι.αν θες τετοιο προγραμμα ειναι το wetravel αλλα θα πρεπει να διαβασεις το forum για οδηγιες εγκαταστασης ,λειτουργιας κτλ. καπου σε καποια απο αυτες τις σελιδες δινουν το tutorial τα παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι νέος στο forum.Έχω 10 μέρες ενα λευκό GT505.;Έχω φάει το εξής κουφό κόλλημα: Καθώς το πάλευα εμφανίστηκαν στην ταπετσαρία 3 κουτιά με τους αριθμούς 1 2 3 ... Ψάχνω το manual και δε λέει κάτι γι' αυτά.Φαντάζομαι ότι είναι κάτι για ταχείες κλήσεις αλλά πώς θα βγάλω απο 'κεί είναι το ερώτημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι νέος στο forum.Έχω 10 μέρες ενα λευκό GT505.;Έχω φάει το εξής κουφό κόλλημα: Καθώς το πάλευα εμφανίστηκαν στην ταπετσαρία 3 κουτιά με τους αριθμούς 1 2 3 ... Ψάχνω το manual και δε λέει κάτι γι' αυτά.Φαντάζομαι ότι είναι κάτι για ταχείες κλήσεις αλλά πώς θα βγάλω απο 'κεί είναι το ερώτημα?

συρε το δαχτυλο στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω και δε γίνεται κάτι.. Είναι και το πρώτο touch που παίρνω!

σερνεις το δαχτυλο στην οθονη απο δεξια προς αριστερα ή αντιθετα

Link to comment
Share on other sites

σερνεις το δαχτυλο στην οθονη απο δεξια προς αριστερα ή αντιθετα

Όχι ρε φίλε τόσο γελίο ήταν?Ευχαριστώ για τη βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε τόσο γελίο ήταν?Ευχαριστώ για τη βοήθεια..

αιδια τι χακεραμα μπορω να του κανω?????θελω να του αλλαξω εμφανιση στο μενου.....δε μου αρεσει αυτοι που εχω..........ξερει κανενας που μπορω να βρω εφαρμογες για αυτο το κηνιτ?ο??

Link to comment
Share on other sites

Έχω 10 μέρες το GT505 όπως είπα και ποιό πριν, και έχω να παρατηρήσω το εξής:Το κινητό σου ψήνει κυριολοκτικά το κεφάλι, μιλάς 1,5 λεπτό και το νιώθεις για μισή ώρα και πλέον.Παρατήρησα ότι γύρο στο 5λεπτο ψάχνω να κλείσω οποιαδήποτε συνομιλία και να κάνω.Μετά από λίγο διαδικτυακό έλεγχο ανακάλυψα πως η vodafone το δίνει: 0,941 W/Kg στο κεφάλι δηλαδή την στιγμή ομιλίας και 1,17 W/Kg στο σώμα δηλαδή τη στιγμή που το έχουμε πάνω σε κάποια τσέπη.Φανταστήτε πως αρκετός κόσμος το βάζει στην αριστερή τσέπη εσωτερικά του μπουφάν.Πού δηλαδή?Δίπλα στην καρδία.. Άλλοι καθώς οδηγούν ανάμεσα από τα σκέλια!!Μετά αναρωτιούνται γιατί δεν μπορούν να κάνουν παιδί.Θεωρώ ότι το τηλέφωνο είναι πατάτα κ πέταξα 196 euro στο e-shop διότι πολύ απλά το τηλέφωνο είναι ακατάληλο για να μιλάω.Κατά τις λοιπές λειτουργίες του το κινητό είναι value for money!Κρίμα..
Link to comment
Share on other sites

Έχω 10 μέρες το GT505 όπως είπα και ποιό πριν, και έχω να παρατηρήσω το εξής:Το κινητό σου ψήνει κυριολοκτικά το κεφάλι, μιλάς 1,5 λεπτό και το νιώθεις για μισή ώρα και πλέον.Παρατήρησα ότι γύρο στο 5λεπτο ψάχνω να κλείσω οποιαδήποτε συνομιλία και να κάνω.Μετά από λίγο διαδικτυακό έλεγχο ανακάλυψα πως η vodafone το δίνει: 0,941 W/Kg στο κεφάλι δηλαδή την στιγμή ομιλίας και 1,17 W/Kg στο σώμα δηλαδή τη στιγμή που το έχουμε πάνω σε κάποια τσέπη.Φανταστήτε πως αρκετός κόσμος το βάζει στην αριστερή τσέπη εσωτερικά του μπουφάν.Πού δηλαδή?Δίπλα στην καρδία.. Άλλοι καθώς οδηγούν ανάμεσα από τα σκέλια!!Μετά αναρωτιούνται γιατί δεν μπορούν να κάνουν παιδί.Θεωρώ ότι το τηλέφωνο είναι πατάτα κ πέταξα 196 euro στο e-shop διότι πολύ απλά το τηλέφωνο είναι ακατάληλο για να μιλάω.Κατά τις λοιπές λειτουργίες του το κινητό είναι value for money!Κρίμα..

το ίδιο και παραπάνω ισχύει και σε τηλεφώνα πολλή ακριβότερα από αυτο.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΟΛΕΣ!!

Ξερεις κανεις γιατι πολλες φορες το λg 505 δεν με αφηνει να μπω στο ασυρματο δικτυο του σπιτιου μου?? αφου δεν εχω αλλαξει καμια ρύθμιση...

 

Μπορει καποιος αν εχει χρονο να μας γράψει ποιες ακριβως ρυθμίσεις θα πρεπει να έχουμε στις ρυθμίσεις?

 

δλδ cookies, cashe ,

sto επάνω αριστερα σημείο όταν ανοίγω το wi fi μου βγάζει στις καμπύλες του σήματος ενα χ ξερεις κανεις τι είναι??

 

k kατι τελευταιο σε συνέχεια του παραπάνω..

 

Αν και καταφερνω εν τελει να συνδεθω σε ξενο δίκτυο ασυρματο..πλεον οποια διευθυνση κ αν βαζω μου βγαζει το μηνυμα Ο αιτουμενος υπολογιστης δεν υπάρχει..

 

ευχαριστω !

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εχω το GT 505 και ημουν τρελλα ικανοποιημενος απο το Wisepilot, μεχρι που κλειδωσε. Το θεωρω πολυ πιο ευχρηστο απο Destinator κτλ, αλλα τα 70 ευρω που ζηταει τον χρονο ειναι παρα πολλα. Να ηταν 70 ευρω εφαπαξ θα τα εδινα αλλα οχι και 70 τον χρονο.

Εκατσα εχθες και αφου ταλαιπωρηθηκα πολυ καταφερα να κανω το WeTravel να δειχνει οτι δουλευει.

Σημερα ερχομενος στην δουλεια ειπα να το δοκιμασ και απογοητευτηκα πληρως!

Πρωτον ειναι παρα πολυ δυσχρηστο, δευτερον πρεπει να κανεις αναζητησεις με Greeklish και μαλιστα περιεργα Greeklish (πχ το Χαλανδρι, το εχει Chalandrhi, αυτο το "h" εκει στο τελος τι δουλεια εχει; Τελοσπαντων λεω, δεν εχουμε αλλη λυση το προσπερναω αυτο. Βαζω να κανει πλοηγηση...εκει και αν απογοητευτηκα διοτι εκανε κανενα 5λεπτο να κανει Calculating μεχρι το 100% αλλα και οταν εφτασε εκει δεν εκανε πλοηγηση. Μου εδειχνε κανονικα που ειμαι, αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση, και ουτε οδηγιες στην οθονη για το πως να πας. Δηλαδη πλοηγηση μηδεν.

Ολα αυτα τα γραφω επειδη θελω να μου απαντησει καποιος απο οσους λενε οτι τους δουλευει σωστα...και εκεινου ετσι δουλευει η εχω κανει κατι λαθος εγω;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω 10 μέρες το GT505 όπως είπα και ποιό πριν, και έχω να παρατηρήσω το εξής:Το κινητό σου ψήνει κυριολοκτικά το κεφάλι, μιλάς 1,5 λεπτό και το νιώθεις για μισή ώρα και πλέον.Παρατήρησα ότι γύρο στο 5λεπτο ψάχνω να κλείσω οποιαδήποτε συνομιλία και να κάνω.Μετά από λίγο διαδικτυακό έλεγχο ανακάλυψα πως η vodafone το δίνει: 0,941 W/Kg στο κεφάλι δηλαδή την στιγμή ομιλίας και 1,17 W/Kg στο σώμα δηλαδή τη στιγμή που το έχουμε πάνω σε κάποια τσέπη.Φανταστήτε πως αρκετός κόσμος το βάζει στην αριστερή τσέπη εσωτερικά του μπουφάν.Πού δηλαδή?Δίπλα στην καρδία.. Άλλοι καθώς οδηγούν ανάμεσα από τα σκέλια!!Μετά αναρωτιούνται γιατί δεν μπορούν να κάνουν παιδί.Θεωρώ ότι το τηλέφωνο είναι πατάτα κ πέταξα 196 euro στο e-shop διότι πολύ απλά το τηλέφωνο είναι ακατάληλο για να μιλάω.Κατά τις λοιπές λειτουργίες του το κινητό είναι value for money!Κρίμα..

 

Δηλαδή το κινητό εκπέμπει πολλή ακτινοβολία, γιατί σκοπεύω να το αγοράσω?

:kill:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εχω το GT 505 και ημουν τρελλα ικανοποιημενος απο το Wisepilot, μεχρι που κλειδωσε. Το θεωρω πολυ πιο ευχρηστο απο Destinator κτλ, αλλα τα 70 ευρω που ζηταει τον χρονο ειναι παρα πολλα. Να ηταν 70 ευρω εφαπαξ θα τα εδινα αλλα οχι και 70 τον χρονο.

Εκατσα εχθες και αφου ταλαιπωρηθηκα πολυ καταφερα να κανω το WeTravel να δειχνει οτι δουλευει.

Σημερα ερχομενος στην δουλεια ειπα να το δοκιμασ και απογοητευτηκα πληρως!

Πρωτον ειναι παρα πολυ δυσχρηστο, δευτερον πρεπει να κανεις αναζητησεις με Greeklish και μαλιστα περιεργα Greeklish (πχ το Χαλανδρι, το εχει Chalandrhi, αυτο το "h" εκει στο τελος τι δουλεια εχει; Τελοσπαντων λεω, δεν εχουμε αλλη λυση το προσπερναω αυτο. Βαζω να κανει πλοηγηση...εκει και αν απογοητευτηκα διοτι εκανε κανενα 5λεπτο να κανει Calculating μεχρι το 100% αλλα και οταν εφτασε εκει δεν εκανε πλοηγηση. Μου εδειχνε κανονικα που ειμαι, αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση, και ουτε οδηγιες στην οθονη για το πως να πας. Δηλαδη πλοηγηση μηδεν.

Ολα αυτα τα γραφω επειδη θελω να μου απαντησει καποιος απο οσους λενε οτι τους δουλευει σωστα...και εκεινου ετσι δουλευει η εχω κανει κατι λαθος εγω;

 

Ευχαριστω

Καλά τα λες κι εγώ τα ίδια αντιμετωπίζω. Από ότι κατάλαβα το We-travel είναι μόνο αν θες να χάνεις το χρόνο σου στο να παίζεις μαζί του κι αν καταφέρει αυτό που θες να νιώσεις νικητής του Γολγοθά που μόλις πέρασες. ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ.

 

τα παραπάνω έχουν να κάνουν με το We-travel ως πλοηγό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι...

Ξερεις κανεις γιατι πολλες φορες το λg 505 δεν με αφηνει να μπω στο ασυρματο δικτυο του σπιτιου μου?? αφου δεν εχω αλλαξει καμια ρύθμιση...

 

Μπορει καποιος αν εχει χρονο να μας γράψει ποιες ακριβως ρυθμίσεις θα πρεπει να έχουμε στις ρυθμίσεις?

 

βγαζει ενα χ στο επανω μερος αριστερα στο ασυρματο..ξερει κανεις γιατι???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό εκπέμπει πολλή ακτινοβολία, γιατί σκοπεύω να το αγοράσω?

θα στο εξηγήσω πολλή απλά,τι τηλέφωνο έχεις τώρα;

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...