Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα στο εξηγήσω πολλή απλά,τι τηλέφωνο έχεις τώρα;

 

 

LG KU990i Viewty, αλλά πρόσφατα το έχασα και γι' αυτο θέλω να το αγοράσω.

:kill:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LG KU990i Viewty, αλλά πρόσφατα το έχασα και γι' αυτο θέλω να το αγοράσω.

η συσκευή που είχες έχει SAR number - κεφάλι 0,826 w/kg

SAR number - σώμα 0,631 w/kg

και το gt 505 SAR number - κεφάλι 0,941 w/kg

SAR number - σώμα 1,17 w/kg τα συμπεράσματα δικά σου

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

η συσκευή που είχες έχει SAR number - κεφάλι 0,826 w/kg

SAR number - σώμα 0,631 w/kg

και το gt 505 SAR number - κεφάλι 0,941 w/kg

SAR number - σώμα 1,17 w/kg τα συμπεράσματα δικά σου

δηλαδη εσυ λες οτι το κινητο εκπεμπει περισσοτερη ακτινοβολια απο το κανονικο και οτι καλυτερα να μην το αγορασει καποιος γιατι ειναι επικινδυνο για την υγεια του????

Link to comment
Share on other sites

Στην Ευρώπη το όριο (SAR number) είναι 2,0 watt / kilogram (W/kg) ανά δέκα γραμμάρια ιστού .

 

Σε απλά λόγια όσο πιο κάτω από το 2 είναι η τιμή SAR του δικού σας κινητού τόσο καλύτερα για την υγεία σας !

 

Και φυσικά σοβαρότερο λόγο έχει πάντα η τιμή SAR όταν το κινητό μας είναι στο αυτί μας .

Δηλαδή στο κεφάλι μας , στο οποίο μέσα υπάρχει συχνά ο ανθρώπινος εγκέφαλος ο οποίος ψήνεται από τη συσκευή μας ! :D

 

Πρέπει να γνωρίζετε πως το θέμα με τις τιμές SAR για τα κινητά είναι λίγο περίεργο και ...παράξενο ! :rolleyes:

Σχεδόν σε κάθε site θα δείτε διαφορετικές τιμές SAR .

Για παράδειγμα το γνωστό Nokia 5800 .

Παραθέτω μερικά sites για να δείτε πώς όλοι μας δίνουν διαφορετικές τιμές ;)

 

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp .... ear is 0.97 W/kg

 

http://www.phonerated.com/cell-phone.php?phone=nokia+5800 .... SAR Rating (Ear) 1,11 W/Kg

 

http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-5800-XpressMusic-phone-pa_3191.html .... Head 1.05

 

http://mobile.softpedia.com/phones/Nokia/Nokia-5800-XpressMusic.shtml .... SAR VALUE 0.990 W/Kg

 

Όσο και να ψάξετε , σοβαρή άκρη δεν θα βγάλετε.... (...γιατί άραγε ?!!???) :X

Πριν προλάβουν να με κατηγορίσουν οι Nokiaκιδες (υπάρχουν αρκετοί σε αυτό το thread) να πω πως αυτό ισχύει για όλους τους κατασκευαστές κινητών τηλεφώνων ! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Στην Ευρώπη το όριο (SAR number) είναι 2,0 watt / kilogram (W/kg) ανά δέκα γραμμάρια ιστού .

 

Σε απλά λόγια όσο πιο κάτω από το 2 είναι η τιμή SAR του δικού σας κινητού τόσο καλύτερα για την υγεία σας !

 

Και φυσικά σοβαρότερο λόγο έχει πάντα η τιμή SAR όταν το κινητό μας είναι στο αυτί μας .

Δηλαδή στο κεφάλι μας , στο οποίο μέσα υπάρχει συχνά ο ανθρώπινος εγκέφαλος ο οποίος ψήνεται από τη συσκευή μας ! :D

 

Πρέπει να γνωρίζετε πως το θέμα με τις τιμές SAR για τα κινητά είναι λίγο περίεργο και ...παράξενο ! :rolleyes:

Σχεδόν σε κάθε site θα δείτε διαφορετικές τιμές SAR .

Για παράδειγμα το γνωστό Nokia 5800 .

Παραθέτω μερικά sites για να δείτε πώς όλοι μας δίνουν διαφορετικές τιμές ;)

 

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp .... ear is 0.97 W/kg

 

http://www.phonerated.com/cell-phone.php?phone=nokia+5800 .... SAR Rating (Ear) 1,11 W/Kg

 

http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-5800-XpressMusic-phone-pa_3191.html .... Head 1.05

 

http://mobile.softpedia.com/phones/Nokia/Nokia-5800-XpressMusic.shtml .... SAR VALUE 0.990 W/Kg

 

Όσο και να ψάξετε , σοβαρή άκρη δεν θα βγάλετε.... (...γιατί άραγε ?!!???) :X

Πριν προλάβουν να με κατηγορίσουν οι Nokiaκιδες (υπάρχουν αρκετοί σε αυτό το thread) να πω πως αυτό ισχύει για όλους τους κατασκευαστές κινητών τηλεφώνων ! :cool:

με αυτα που λες φιλε μου, μου λυθηκαν πολλες υποψιες,ειδικα με το τελευταιο!!thanks!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς άλλο browser γιατί ο δικός του ψιλοσέρνετε.Αν και δε νομίζω ότι είναι θέμα browser όσο θέμα ανεπάρκειας μνήμης Ram του κινητού, αλλά εαν κάποιος έχει δει διαφορά θα ήθελα λίγο τα φώτα του.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι γεια σας,

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που βρήκα, αλλά μες στις φωτογραφίες του τηλεφώνου, βρήκα φωτογραφίες του ίδιου του background μου μαζί με εφαρμογές κ σημειώσεις μου, όπως κ πολλές άλλες από κλήσεις που μου έκαναν (βλέπω το όνομα αυτού που με πήρε σε φωτο ακριβώς ίδια με αυτό που βλέπουμε όταν μας καλούν) αλλά κ όταν αυξομείωνα την ένταση του ήχου κτλ.

Πως έγινε όλο αυτό; μία φορά είχα δοκιμάσει αυτό που είχατε πει για το τεστ στην φωτογραφία και μετά νομίζω το απενεργοποίησα αλλά δε μπορώ να καταλάβω πως βγήκαν τόσες πολλές. Είναι πάνω από 30αριά.

Τι να κάνω;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω πάρει το κινητό και γενικότερα ειμαι αρκετά ικανοποιημένος.

Το GPS ωστόσο δεν έχει λειτουργήσει ακόμα.

Πριν λήξει το wisePilot, το GPS ήταν πάντα με μηδενικό σήμα στους δρόμους της Αθήνας (No GPS coverage).

Ακόμα και τώρα το Tζόκινγκ δεν καταφέρνει να βρεί δορηφόρο.

Χρειάζονται τίποτα ρυθμίσεις?

Λέτε να έχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Φίλοι γεια σας,

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που βρήκα, αλλά μες στις φωτογραφίες του τηλεφώνου, βρήκα φωτογραφίες του ίδιου του background μου μαζί με εφαρμογές κ σημειώσεις μου, όπως κ πολλές άλλες από κλήσεις που μου έκαναν (βλέπω το όνομα αυτού που με πήρε σε φωτο ακριβώς ίδια με αυτό που βλέπουμε όταν μας καλούν) αλλά κ όταν αυξομείωνα την ένταση του ήχου κτλ.

Πως έγινε όλο αυτό; μία φορά είχα δοκιμάσει αυτό που είχατε πει για το τεστ στην φωτογραφία και μετά νομίζω το απενεργοποίησα αλλά δε μπορώ να καταλάβω πως βγήκαν τόσες πολλές. Είναι πάνω από 30αριά.

Τι να κάνω;:blink:

Το ειχα παθει και εγω.Σιγουρεψου οτι ειναι απενεργοποιημενο και θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι γεια σας,

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που βρήκα, αλλά μες στις φωτογραφίες του τηλεφώνου, βρήκα φωτογραφίες του ίδιου του background μου μαζί με εφαρμογές κ σημειώσεις μου, όπως κ πολλές άλλες από κλήσεις που μου έκαναν (βλέπω το όνομα αυτού που με πήρε σε φωτο ακριβώς ίδια με αυτό που βλέπουμε όταν μας καλούν) αλλά κ όταν αυξομείωνα την ένταση του ήχου κτλ.

Πως έγινε όλο αυτό; μία φορά είχα δοκιμάσει αυτό που είχατε πει για το τεστ στην φωτογραφία και μετά νομίζω το απενεργοποίησα αλλά δε μπορώ να καταλάβω πως βγήκαν τόσες πολλές. Είναι πάνω από 30αριά.

Τι να κάνω;:blink:

 

Δεν θα το εχεις απενεργοποιησει τοτε. Εμενα, πατωντας μοναχα το πανω κουμπι του ηχου, μου αποθηκευε φωτογραφιες στην μνημη του τηλεφωνου. Επρεπε να το απενεργοποιησω για να σταματησει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Εχω παρει το lg gt 500 κ θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε αν μπορω να εγκαταστησω το skype η το fring, περισσοτερο με ενδιαφερει το skype. Στην κατασταση με τα κινητα δεν ειναι αλλα επειδη εχει wifi θελω να μαθω αν μπορω. Δεν γνωριζω κ πολλα για κινητα, το lg δεν ειναι windows mobile μηπως φταει αυτο που δεν μπορω να βαλω το skype. μαλλον εκανα λαθος που το πηρα γιατι τωρα ειδα ενα μοντελο της samsung i900 8G που ειναι πιο φθηνο κ ειναι κ windows mobile. Εχω μπερδευτει, τελικα τι κινητο χρειαζομαι για να βαλω το skype;;....μπορω τελικα να το βαλω στο lg gt 500 κ κατι τελευταιο μπορεις πχ το lg gt500 με κανενα προγραμματακι να το κανεις windows mobile;;;;; :cry::cry::cry::cry: Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Εχω παρει το lg gt 500 κ θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε αν μπορω να εγκαταστησω το skype η το fring, περισσοτερο με ενδιαφερει το skype. Στην κατασταση με τα κινητα δεν ειναι αλλα επειδη εχει wifi θελω να μαθω αν μπορω. Δεν γνωριζω κ πολλα για κινητα, το lg δεν ειναι windows mobile μηπως φταει αυτο που δεν μπορω να βαλω το skype. μαλλον εκανα λαθος που το πηρα γιατι τωρα ειδα ενα μοντελο της samsung i900 8G που ειναι πιο φθηνο κ ειναι κ windows mobile. Εχω μπερδευτει, τελικα τι κινητο χρειαζομαι για να βαλω το skype;;....μπορω τελικα να το βαλω στο lg gt 500 κ κατι τελευταιο μπορεις πχ το lg gt500 με κανενα προγραμματακι να το κανεις windows mobile;;;;; :cry::cry::cry::cry:

 

 

δε γίνεται να το κάνεις windows mobile. το fring δε μπαίνει. το skype μπορείς να το βάλεις, αλλά δεν μπορείς να μιλάς, παρά μόνο να γράφεις.

 

χρειάζεσαι ένα i-phone!

 

υγ: το samsung που λες κοστίζει τουλάχιστον 335€, δηλαδή σχεδόν 150€ παραπάνω.

Edited by lambros1984
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-cosmote.gr/cosmote/eshop.portal?_nfpb=true&portlet_66_1_actionOverride=%2Fportlets%2Feshop%2FeshopWizard%2FsearchHandsets&_windowLabel=portlet_66_1

Κοστιζει 199.9 ( samsung) στο site της cosmote (εχω αναβαθμιση) στα αλλα αν βαλεις το skype μπορεις κ μιλας ενω σε αυτο μονο μηνυματα στελνεις; γιατι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ LG GT500. ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ;
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες ωρες μια φιλη μου αγορασε αυτο το κινητο......και η απορια εχει ως εξης......υπαρχει τροπος οταν πληκτρολογουμε μηνυμα τα γραμματα να ειναι μονιμα κεφαλαια και οχι με την χρηση του shift πριν την πληκτρολογηση του καθε γραμματος?ευχαριστω εκ των προταιρων......:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το εχεις απενεργοποιησει τοτε. Εμενα, πατωντας μοναχα το πανω κουμπι του ηχου, μου αποθηκευε φωτογραφιες στην μνημη του τηλεφωνου. Επρεπε να το απενεργοποιησω για να σταματησει.

 

Επειδη και εμενα μου συνεβη αυτο και ειχα πανω απο 50 φωτος το απαεργοποιησα σημερα.Μπορει να μ εξηγησει καποιος το νοημα αυτης της επιλογης και πως λειτουργει γτ πραγματικα δεν καταλαβα με ποιο πληκτρο απο ολα εκανε capture και σε τι αποσκοπει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας... χθες αντικατεστησα στο lg gt505, το google maps με την τελευταια εκδοση (Google Maps 2.3.2 Full Screen LG GT505) αλλα εχω καποιο προβλημα... μπορει καποιος να μου πει που μπορω να κατεβάσω την εκδοση που ειχε αρχικα το κινητο?? η μια πιο παλια εκδοση????
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παθει και εγω.Σιγουρεψου οτι ειναι απενεργοποιημενο και θα στρωσει.

 

Φίλοι bathas και dinos patra ευχαριστώ.

τελικά δεν ήταν απενεργοποιημένο.

Να στε καλά:):)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να εχεις διαφορετικπ ηχο για καθε επαφη?

 

Βεβαιως... Αρκει να ειναι η επαφες σου στην μνημη του κινητου και οχι στην καρτα σιμ. Πηγαινε στην επαφη που θες, πατα πανω αριστερα στο κουτακι, πατα επεξεργασια και αν πας πιο κατω απο το ονομα και τηλεφωνο, γραφει "Ηχος κλησης" και διαλεγεις τον ηχο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως... Αρκει να ειναι η επαφες σου στην μνημη του κινητου και οχι στην καρτα σιμ. Πηγαινε στην επαφη που θες, πατα πανω αριστερα στο κουτακι, πατα επεξεργασια και αν πας πιο κατω απο το ονομα και τηλεφωνο, γραφει "Ηχος κλησης" και διαλεγεις τον ηχο που θες.

 

ευχαριστω dinos_patra :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μπορει καποιος να μας πει ρε παιδια τι εκδοση λειτουργικο java εχει το lg gt 505.Και δευτερον που μπορει να βρει καποιος εφαρμογες για το συγκεκριμενο κινητο και σε πια site η foroum.Ολοι μιλατε για maps για browser ,τελικα υπαρχει τιποτα αλλο εκτος απο αυτα και αν ναι που?Και συνεχιζω και λεω (π.χ.το iphone εχει δικο του site της apple και μπορεις να κατεβασεις διαφορες εφαρμογες και application ακομα και mobile games)αυτα υπαρχoυν αντιστοιχα στην lg?Σας παρακαλω αμα γνωριζετε κατι δωστε αν σας γινεται λεπτομερεις οδηγιες για να καταλαβουμε .Σας ευχαριστω πολυ.:happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Ειμαι πλεον κάτοχος και εγω του GT 505 και λόγω ασχετοσύνης :rolleyes:θα ήθελα τη βοήθεια σας για το εξης θεμα...Πώς μπορώ να κάνω αναπαραγωγη των ταινιών στο κινητό μου. Σε καποια σελίδα βρηκα πληροφορίες με τα βηματα αναλυτικα αλλα και πάλι αν και πολύτιμη η βοηθεια του φιλου (σελ 109 αν δεν κανω λάθος) δεννν..Βεβαια αναφέρει οτι παίζει κανονικα στο gt500, στο gt 505 γιοκ....:blink:.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...