Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω στα χέρια μου από νωρίς το πρωί και το έχω ξεσκίσει :D

Το κινητό ΤΑ ΣΠΑΕΙ !!!

Είναι φοβερό , τρομερό , καταπληκτικό , ...αγγίζει την τελειότητα !!! :lol:

Για τα λεφτά που ζητάει είναι ...ΤΖΑΜΠΑ πράμα ! :happy:

 

Μπράβο στην LG !!! :cool:

 

ΥΓ.

Το wi-fi δουλεύει άψογα !

Παίζει όλα τα videos από YouTube

Μέσα έχει το firmware v.10e

Edited by Didimos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας, έχω το κινητό 20 μέρες περίπου και από τις πρώτες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Συνδέομαι στο ασύρματο δίκτυο στο σπίτι μου, και τις 2 στις 3 φορές που θα ανοίξω το widget του καιρού το τηλέφωνο κάνει restart. Επίσης αυτό (αν και πιο σπάνια) συμβαίνει και με το browser. Μετά από ένα τέτοιο restart (και αφού έχω δοκιμάσει τα πάντα) κάνει 2-3 μέρες να συνδεθεί σε wi-fi. (δηλαδή ανοίγει το wifi αλλά δε συνδέεται πουθενά)

 

Έχω firmware V10E

Έχω βγάλει πολλές φορές τη μπαταρία και έχω ξαναδοκιμάσει

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Με κανένα αποτέλεσμα...

Απλά κάποια άσχετη στιγμή ξαναμπαίνει και μετά πάλι δεν...

 

Διάβασα ότι κι άλλοι είχαν πρόβλημα με το wi-fi αλλά δεν διάβασα να έχει λύσει κανείς το προβλημα του. Καμιά πληροφορία πάνω σ'αυτό;

 

Από βδομάδα λέω να πάω στο πλαίσιο απ' όπου το πήρα να δω τι θα μου πουν...

Edited by Dr_Stein
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργιο μελος και ζητω κατανοηση αν κανω κατι λαθος! θελω την βοηθεια σας, εχω το GT505 και δοκιμασα να το συνδεσω με το pc μου και δεν μου εμφανιζει το κινητο. Εχω κανει εγκατασταση απ'το cd το lg pc suite παρ'ολα αυτα μου λεει οτι δεν βρεθηκε συσκευη. Κανω κατι λαθος? Στο κινητο οταν το συνδεσω με το pc απο τις 3 επιλογες που μου βγαζει παταω αυτη που λεει pc suite.

Απλα θελω να κανω εγκατασταση καποιον εφαρμογων που εχω,δεν θελω να κανω αποθηκευση δεδομενων.Γινεται με διαφορετικο τροπο?

Επεισης που μπορω να βρω και αλλες εφαρμογες και παιχνιδια?

Ζητω συγνωμη αν εχει ξαναγινει καποια απο τις ερωτησεις που κανω και αν εχει δωθει απαντηση αλλα δεν ειναι ευκολο να διαβασω 133 σελιδες...

Ευχαριστω εκ τον προτερων!

Edited by alien_LG
Link to comment
Share on other sites

Άλλος που θα ποστάρει εντελώς τυχαία το πρώτο του ΑΡΝΗΤΙΚΟ μήνυμα εδώ...?????!!!!

:lol:

 

.... μα τί άνθρωποι υπάρχουν στον κόσμο μπαμπά !!!??? :rolleyes:

"Τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται"

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Άλλος που θα ποστάρει εντελώς τυχαία το πρώτο του ΑΡΝΗΤΙΚΟ μήνυμα εδώ...?????!!!!

:lol:

 

.... μα τί άνθρωποι υπάρχουν στον κόσμο μπαμπά !!!??? :rolleyes:

"Τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται"

Έχουν αναφερθεί αρκετά θεματακια με το wifi και το κινητό.Το γεγονός ότι κάποιο μέλος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και ποστάρει το πρώτο του μήνυμά λέγοντας αυτό , δε σημαίνει ότι κρύβεται κάτι ύποπτο πίσω από αυτό. Καλύτερα να βοηθούμε , αν θέλουμε φυσικά και αν ξέρουμε, παρά να σχολιάζουμε. Σ ευχαριστώ. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί αρκετά θεματακια με το wifi και το κινητό.Το γεγονός ότι κάποιο μέλος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και ποστάρει το πρώτο του μήνυμά λέγοντας αυτό , δε σημαίνει ότι κρύβεται κάτι ύποπτο πίσω από αυτό. Καλύτερα να βοηθούμε , αν θέλουμε φυσικά και αν ξέρουμε, παρά να σχολιάζουμε. Σ ευχαριστώ. :)

 

ΣΩΣΤΟΣ........!!!!!!!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί αρκετά θεματακια με το wifi και το κινητό.Το γεγονός ότι κάποιο μέλος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και ποστάρει το πρώτο του μήνυμά λέγοντας αυτό , δε σημαίνει ότι κρύβεται κάτι ύποπτο πίσω από αυτό. Καλύτερα να βοηθούμε , αν θέλουμε φυσικά και αν ξέρουμε, παρά να σχολιάζουμε. Σ ευχαριστώ. :)

 

Στη τελική ας αφήσουμε τα μέλη να κρίνουν για το τί συμβαίνει κάποιες φορές.

Απλά λόγο πείρας θα ζητούσα από τους συμφοφουρίτες μου (και τους Mods) να είναι μερικές φορές πιο ...υποψιασμένοι ! :rolleyes:

 

Όποιοι κατάλαβαν ....κατάλαβαν ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς ένα αξιόλογο pdf viewer για το κινητό, που να είναι και fullscreen ???

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές έχω και εγώ στα χέρια μου το GT505. :lol:

 

Η πρώτη εντύπωση ήταν φοβερή, αλλά ένα-δυο μικροπροβλήματα μου χάλασαν λίγο τη χαρά.

 

Το ένα είχε να κάνει με το ραδιόφωνο, που μόλις πήγαινα να αυξησω ή να μειωσω την ενταση, το τηλεφωνο εκανε απλα ρισταρτ. οταν ξανανοιγε υπηρχαν δυο ενδεχομενα, το ενα ηταν να παιζει το ραδιοφωνο, αλλα μολις παταγα την ενταση να ξανακανει ρισταρτ και το αλλο ηταν να μην παιζει καθολου (οτι και αν παταγα δεν εβγαζε ηχο, ουτε εκανε ρισταρτ βεβαια). απο καθαρα θεμα τυχης στο 7 ή 8 ρισταρτ, αφου ξαναμπηκα στο ραδιοφωνο (ειχα πεσει στην περιπτωση οπου δεν επαιζε τιποτα), πάτησα ελαχιστοποιηση. απο εκει και ακομα πιο τυχαια χρησιμοποιησα τα πληκτρα στο πλαινο που αυξομειώνουν την ενταση και ειδα οτι μου εμφανισε μια μπαρα με την ενδειξη 1654. οσο παταγα τα πλαινα αυτη η ενδειξη ανεβοκατεβαινε :lol: οποτε επειδη ηταν πολυ απο το 1600 να φτασει προς το 0, το πηγα πατωντας κατω κατω στην μπαρα. αυτοματα το ραδιφοφωνο αρχισε να παιζει με ενταση 3. αυτο που λογικα ειχε συμβει, για καποιο λογο το ραδιοφωνο ειχε ενταση 1600 (με μεγιστο το 7) και γιαυτο μπλοκαρε και εκανε ρισταρτ.

 

 

Το δεύτερο είναι οτι ενω μου επαιζε κανονικα βιντεακια στο γιου τιουμπ, σημερα το πρωι σταματησε να παιζει. ολη τη μερα εκανα δοκιμες, αλλα αυτο αρνουταν πεισματικα εμφανιζοντας το μηνυμα: "συνδεση απετυχε εξοδος". Πριν απο λιγο που το ξαναδοκιμασα απλα δουλεψε! χωρις να εχω πειραξει απολυτως τιποτα. οπως χαλασε, εφτιαξε. :wacko:

 

ελπίζω να μην εμφανίσει κάτι άλλο, γιατί δε θα το αντέξω! ήμουν στο παρατσακ να πάω στη βονταφον και να τους ζητήσω νέα συσκευή.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργιο μελος και ζητω κατανοηση αν κανω κατι λαθος! θελω την βοηθεια σας, εχω το GT505 και δοκιμασα να το συνδεσω με το pc μου και δεν μου εμφανιζει το κινητο. Εχω κανει εγκατασταση απ'το cd το lg pc suite παρ'ολα αυτα μου λεει οτι δεν βρεθηκε συσκευη. Κανω κατι λαθος? Στο κινητο οταν το συνδεσω με το pc απο τις 3 επιλογες που μου βγαζει παταω αυτη που λεει pc suite.

Απλα θελω να κανω εγκατασταση καποιον εφαρμογων που εχω,δεν θελω να κανω αποθηκευση δεδομενων.Γινεται με διαφορετικο τροπο?

Επεισης που μπορω να βρω και αλλες εφαρμογες και παιχνιδια?

Ζητω συγνωμη αν εχει ξαναγινει καποια απο τις ερωτησεις που κανω και αν εχει δωθει απαντηση αλλα δεν ειναι ευκολο να διαβασω 133 σελιδες...

Ευχαριστω εκ τον προτερων!

Δε μπορείς να επιλέξεις το αποθήκευση και απλά να βάλεις τις εφαρμογές στον φάκελο τους, και μετά να τρέξεις το installation της εφαρμογής? Αν το πρόβλημα σου είναι πως δεν εμφανίζει καν το κινητό σου στο pc, γύρνα το στην αποθήκευση από το usb connection στο κινητό, και για τη σύνδεση σου χρησιμοποιήσε το usb απευθείας πάνω σε θύρα στη μητρική, ούτε σε usb hub, ούτε σε επέκταση. Πρέπει να το βρει.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα στα χερια μου το GT-505 σε ασπρο και δουλευουν ολα τελεια, wi-fi videakia απο youtube κτλ. Μην το ματιασω αλλα δεν το περιμενα τοσο καλο. Εχω μια μονο απορια που σπαω το κεφαλι μου να καταλβω τι ειναι κ δεν μπορω. Οταν συρω το δαχτυλο μου πανω στην οθονη, απο τα αριστερα προς τα δεξια πχ μου βγαζει πανω τους αριθμους 1 2 3 και σαν να τους επιλεγω αλλα χωρις να καταλαβαινω τι κ πως... :wacko: μηπως μπορει να μου το εξηγησει καποιος τι ειναι κ πως δουλευει αυτη η λειτουργια?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα στα χερια μου το GT-505 σε ασπρο και δουλευουν ολα τελεια, wi-fi videakia απο youtube κτλ. Μην το ματιασω αλλα δεν το περιμενα τοσο καλο. Εχω μια μονο απορια που σπαω το κεφαλι μου να καταλβω τι ειναι κ δεν μπορω. Οταν συρω το δαχτυλο μου πανω στην οθονη, απο τα αριστερα προς τα δεξια πχ μου βγαζει πανω τους αριθμους 1 2 3 και σαν να τους επιλεγω αλλα χωρις να καταλαβαινω τι κ πως... :wacko: μηπως μπορει να μου το εξηγησει καποιος τι ειναι κ πως δουλευει αυτη η λειτουργια?

Ευχαριστω

 

όταν είσαι στην οθόνη με τους αριθμούς, κάτω δεξιά έχει ένα "+"

αν το πατήσεις προσθέτεις επαφές (μπορείς και παραπάνω από μια σε κάθε νούμερο) ως συντόμευση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργεια στο forum κ λιγο ασχετη με τα κινητα για αυτο γραφω εδω μηπως μπορεσετε κ με βοηθησετε. Θελω να αγορασω ενα κινητο που να εχει wi-fi για να συνδεωμαι στο νετ αλλα θελω να ειναι οικονομικο για αυτο επελεξα το gt-500. Θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανεις αν μπορω να εγκαταστησω το skype ή το fring γιατι στο επισημο site της η skype αναφερει μονο τα εξης μοντελα ως συμβατα : CU515-CU575-CU720-KE770, αλλα αναρωτιεμαι εφοσον εχει java και wi-fi γιατι να μην δεχεται κ αυτο το μοντελο?? Συγκεκριμενα ψαχνω ενα κινητο που να ειναι οικονομικο κ να μπορω να του βαλω skype (πολλα ζητω). Κατα την γνωμη σας Αξιζει σαν κινητο και κατι τελευταιο υπαρχει διαφορα με το 505 . Ευχαριστω!! Edited by aleka_
Link to comment
Share on other sites

αν έχουμε την V10e δεν χρειαζόμαστε.

 

Φιλε μ την v.10b εχω αλλα ευτυχως δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα απο αυτα που αναφερονται (ραδιοφωνο,youtube κτλ). Αξιζει να κανω την αναβαθμιση και αν ναι για ποιους λογους (σημαντικους) γτ δεν θελω ενω δεν εχω προβλημα σε τπτ να αποκτησω...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!! Σκέφτομαι σοβαρά ν αγοράσω το LG GT505 και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους το έχουν και μπορούν να με βοηθήσουν.... Η ερώτηση είναι σχετικά με το WiFi του κινητού, ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό μπορεί να συνδεθεί σε δίκτυο με WPA2...(Εταιρικό νομίζω) Που ζητάει και username και password...? Μπορεί κάποιος να μου πει??
ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω ενα προβλημα και θα ηθελα την συμβουλη σας

εχω το 505 με εκδοση v10e.

To προβλημα μου ειναι το εξης.Οταν συνδεετε στο ιντερνετ μεσω wifi ολα καλα μπαινω βλεπω σερφαρω αφογα

Το θεμα ειναι οτι συνεχεια αποσυνδεετε απο το acces point αυτο το εχω αντιμετοπησει σε 2 ρουτερ παυ παω συνηθως και ειμαι πολυ κοντα σε αυτα

Εχει τυχει σε κανεναν?κανω κατι λάθος?παιζει να θελει αναβαθμησει.

Το να ειμαι σε σιαφορα site Πανω απο 5 λεπτα δεν παιζει μονημως αποσυνδεετε και δεν ξερω τι να κανω.

Ευχαριστω.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!! Σκέφτομαι σοβαρά ν αγοράσω το LG GT505 και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους το έχουν και μπορούν να με βοηθήσουν.... Η ερώτηση είναι σχετικά με το WiFi του κινητού, ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό μπορεί να συνδεθεί σε δίκτυο με WPA2...(Εταιρικό νομίζω) Που ζητάει και username και password...? Μπορεί κάποιος να μου πει??

 

Ναι συνδεεται. Οταν βρισκω το ρουτερ μου στο σπιτι, στην λεπτομεριες λεει Security Type: WPA2. Και χρησιμοποιω κανονικοτατα το ιντερνετ.

 

Καλησπερα σας.Εχω ενα προβλημα και θα ηθελα την συμβουλη σας

εχω το 505 με εκδοση v10e.

To προβλημα μου ειναι το εξης.Οταν συνδεετε στο ιντερνετ μεσω wifi ολα καλα μπαινω βλεπω σερφαρω αφογα

Το θεμα ειναι οτι συνεχεια αποσυνδεετε απο το acces point αυτο το εχω αντιμετοπησει σε 2 ρουτερ παυ παω συνηθως και ειμαι πολυ κοντα σε αυτα

Εχει τυχει σε κανεναν?κανω κατι λάθος?παιζει να θελει αναβαθμησει.

Το να ειμαι σε σιαφορα site Πανω απο 5 λεπτα δεν παιζει μονημως αποσυνδεετε και δεν ξερω τι να κανω.

Ευχαριστω.

 

Δεν μου εχει συμβει ποτε. Ουτε απ το ρουτερ στο σπιτι μου, ουτε απο ρουτερ σε καφετερια. Αν εχεισ την δυνατοτητα δοκιμασε καποια αλλη συσκευη με wifi στα ιδια ρουτερ και δες αν τους κανει το ιδιο.

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Πολλαπλή παράθεση" για να απαντήσεις σε 2 ή περισσότερους.
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο περιπου 1 μηνα και το θεωρω πολυ καλο :)

μολις εληξε το 30 day trial του wisepilot :(

το βρηκα καλο και επειδη εχω internet πακετο στο κινητο μου ημουν σετ.

υπαρχει τροπος να το εχω free το wisepilot ????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και ενα μεγαλο ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες που μας δινετε απλοχερα...Να ρωτησω και εγω κατι ,πηρα το κινητο εδω και 2 μερες,και θα ηθελα να μαθω αν υποστηριζει flash player και αν μπορουμε να του βαλουμε και αλλα widgets???
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο περιπου 1 μηνα και το θεωρω πολυ καλο :)

μολις εληξε το 30 day trial του wisepilot :(

το βρηκα καλο και επειδη εχω internet πακετο στο κινητο μου ημουν σετ.

υπαρχει τροπος να το εχω free το wisepilot ????

Δυστυχώς όχι.:(

καλησπερα σε ολους και ενα μεγαλο ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες που μας δινετε απλοχερα...Να ρωτησω και εγω κατι ,πηρα το κινητο εδω και 2 μερες,και θα ηθελα να μαθω αν υποστηριζει flash player και αν μπορουμε να του βαλουμε και αλλα widgets???

Και στα 2 η απάντηση είναι όχι.:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνδεεται. Οταν βρισκω το ρουτερ μου στο σπιτι, στην λεπτομεριες λεει Security Type: WPA2. Και χρησιμοποιω κανονικοτατα το ιντερνετ.

 

Και μπορείς να βάλεις και username και password κανονικά έτσι?? Ρωτάω επειδή προσπαθούσαμε μ ένα παιδί να βάλουμε ενα sony ericsson σ' αυτό το δίκτυο που είχε WiFi αλλά δεν μπορούσαμε ν αλλάξουμε τις ρυθμίσεις και υπήρχε πρόβλημα με τους κωδικούς και δεν μπορούσε να συνδεθεί.... Έδινε μόνο μια επιλογή για password....

Edited by nemesis8819
ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 η απάντηση είναι όχι.:(

 

Δεν παίρνει flash player:(?? Και με τις σελίδες που χρειάζονται flash τι γίνεται??

ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει flash player:(?? Και με τις σελίδες που χρειάζονται flash τι γίνεται??

Απλά δεν μπαίνει. Μόνο στο YouTube μπαίνει. Και αυτά τα ανοίγει με το δικό του Video Player...

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπαίνει. Μόνο στο YouTube μπαίνει. Και αυτά τα ανοίγει με το δικό του Video Player...

 

το παραξενο ειναι οτι εβαλα μια καρτα απο το νοκια που ειχα και ειχε 2 εφαρμογες flash για φοντο και τις επαιξε κανονικα.......τελος παντων οπως και να εχει το κινητο ειναι πολυ ,παρα πολυ καλο για τα λεφτα του

 

 

υγ:ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις...:D

Link to comment
Share on other sites

το παραξενο ειναι οτι εβαλα μια καρτα απο το νοκια που ειχα και ειχε 2 εφαρμογες flash για φοντο και τις επαιξε κανονικα.......τελος παντων οπως και να εχει το κινητο ειναι πολυ ,παρα πολυ καλο για τα λεφτα του

 

 

υγ:ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις...:D

Άλλο αυτό. Αυτό νομίζω το παίζει. Τα flash στο broswer δεν παίζει. Εσύ για ποια λες;

Αυτή δεν ήταν άμεση.:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...