Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον τωρα τα εχω κανει ολα με lg gt 500! εκανα τα παραπανω και επιασε δορυφορο καθως πηγαινα με 130χμ/χιλιομετρα χρησιμοποιωντας το mgmaps. ειχα πληροφοριες για ταχυτητα, υψομετρο,και φυσικα αφου ειχα περασει τους offline χαρτες στο κινητο, και την θεση μου στον χαρτη καθως οδηγουσα με απιστευτη ακριβεια!!αφου ενθουσιαστηκα τοσο που πηγα και πηρα μεγαλυτερη microsd καρτα για να περασω και αλλες πολεις στον χαρτη! ολα αυτα με gps σε stand alone mode! αρα:

1. gps δουλευει

2. full screen videos 320x192 δουλευουν

3. wifi δουλευει

4. youtube streaming, αναλογα με το modem, δουλευουν

5. και οτι αλλο εχει το κινητο δοκιμασμενα ολα ( μονο το wetravel δεν καταφερα)

και ολα αυτα διαβαζοντας ολο το forum κυριολεκτικα! πολυ καλη δουλεια παιδια!!!!

 

φίλε angelosk23 σε ξαναευχαριστώ για τις πληροφορίες που δίνεις. Σε είχα ρωτήσει κάτι αλλά δεν απάντησες. Μήπως θα μπορούσες να γράψεις τις οδηγίες για το πως άλλαξες το gps του κινητού; Αυτές που έγραψες στα αγγλικά προσπάθησα να τις δοκιμάσω αλλά δεν βρήκα τα αντίστοιχα στο κινητό. Μπορείς επομένως να γράψεις αναλυτικά αυτό που έκανες; και πως αργότερα το συνέδεσες με το gmaps;

Σ ευχαριστώ και πάλι :)

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά για το κινητό ρωτάω. GPS έχω, τι να το κάνω;

Πήγα σε 5 καταστήματα, Γερμανός-Wind-Vodafone και κανένας δεν είχε. Για αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το κινητό ρωτάω. GPS έχω, τι να το κάνω;

Πήγα σε 5 καταστήματα, Γερμανός-Wind-Vodafone και κανένας δεν είχε. Για αυτό ρωτάω.

To GT505 το έχουν μόνο τα Πλαίσιο, Multirama και Κωτσόβολος. Γερμανός-Wind-Vodafone έχουν το GT500.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το κινητό ρωτάω. GPS έχω, τι να το κάνω;

Πήγα σε 5 καταστήματα, Γερμανός-Wind-Vodafone και κανένας δεν είχε. Για αυτό ρωτάω.

 

Στο πλαισιο εχει το GT505 και ο Γερμανος εχει το GT500. Νομιζω το πετυχα και στα Multirama το 505 αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο εχει το GT505 και ο Γερμανος εχει το GT500. Νομιζω το πετυχα και στα Multirama το 505 αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

 

υπάρχει επίσης στο mediamarkt στα 211 ευρώ.

μιλάω για το 505

Link to comment
Share on other sites

φίλε angelosk23 σε ξαναευχαριστώ για τις πληροφορίες που δίνεις. Σε είχα ρωτήσει κάτι αλλά δεν απάντησες. Μήπως θα μπορούσες να γράψεις τις οδηγίες για το πως άλλαξες το gps του κινητού; Αυτές που έγραψες στα αγγλικά προσπάθησα να τις δοκιμάσω αλλά δεν βρήκα τα αντίστοιχα στο κινητό. Μπορείς επομένως να γράψεις αναλυτικά αυτό που έκανες; και πως αργότερα το συνέδεσες με το gmaps;

Σ ευχαριστώ και πάλι :)

Γιάννης

φιλε yιannisbot

τις πληροφοριες που εδωσα για το κρυφο μενου και το gps test στα αγγλικα τις βρηκα απο εναν αλλο φιλο εδω στο forum. αυτο που εκανα εγω ηταν να τις ακολουθησω λιγο παραλλαγμενες για να μην αλλαξω κατι στο κινητο και δεν μπορω να το ξαναλλαξω. Αυτα που εκανα ηταν τα εξης:

Το gps type το αφησα στο αυτονομο γιατι το assisted χρεωνει καποια kb.

Μπηκα στο κρυφο μενου γραφοντας (στο dialling) τα εξης: 3845#*500# (εγω εχω το 500 για το 505 γραφεις 3845#*505#). Σε αυτο το σημειο να σου πω οτι δεν τα καταφερα με την πρωτη γιατι η τελευταια # εμπαινε στην κατω σειρα(κατω απο τους προηγουμενους αριθμους-συμβολα). Για να γινει σωστα ξανασβηνεις τον κωδικο και το ξαναγραφεις! πρεπει αυτο----------> (3845#*500) να ειναι στην πανω σειρα και οταν πατησεις την τελευταια # να σε βγαλει στο κρυφο μενου!!

οταν μπεις στο κρυφο μενου πας στο gps test.

Πατας get position. Εγω δεν πειραξα τιποτε αλλο απο ρυθμισεις!!!

αρχιζει να κανει κατι υπολογισμους οταν "δει" δορυφορους.οταν "λοκαρει" θα σου βγαλει τις συντεταγμενες σου( απο 2 μεχρι 5 λεπτα παιρνει αν ολα πανε καλα).

ΠΡΟΣΟΧΗ:οταν εισαι στο κρυφο μενου γυρνας στα προηγουμενα μενου με το μεσαιο πληκτρο(το multitasking)!!!ME ΑΥΤΟ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ HIDDEN MENU!

Επομενως βγαινεις απο το κρυφο μενου.(σε αυτο το σημειο δεν τρεχει τιποτα background)

Πας σε οποια εφαρμογη θες (πχ mgmaps) και κανεις κανονικα οτι ειναι να κανεις και πιανει δορυφορο σε 1 λεπτο!!! υποθετω οτι επειδη ηδη εχεις λοκαρει μια φορα μεσω gps test το να ξαναβρεις απο το ιδιο σημειο δορυφορο ειναι πιο ευκολο μαλλον(δεν ξερω τι αλλο παιζει!!!)απο τη στιγμη που θα βρεις και με την εφαρμογη δορυφορο, τελειωσε!!! αυτα εκανα...

Αν αυτα ειχες απορια ελπιζω να βοηθησα. αν παλι εχεις μια ποιο συγκεκριμενη απορια και μπορω να βοηθησω πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Αγόρασα χθες το συγκεκριμένο κινητό από το eshop (που έχει το 505) και είμαι γενικά ευχαριστημένος αν εξαιρέσουμε το ραδιόφωνο το οποίο με απογοήτευσε πάρα πολύ. Αν δεν έχω ακίνητο το κινητό δεν πιάνει καθόλου και γενικά έχει πολύ παράσιτο και βρίσκει λίγους σταθμούς. Ένας φίλος στα αρχικά review αναφέρει οτι έχει καλή λήψη και αναρωτιέμαι αν φταίει η συσκευή ή ενδεχομένως το handsfree. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Αντιμετωπίζετε αντίστοιχο πρόβλημα? Μάλλον με βλέπω να μπλέκω με σέρβις κλπ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

υ.γ. Αύριο θα πάρω και μια καρτούλα μνήμης γιατί ξέχασα όταν πήρα το κινητό και θα δοκιμάσω να βάλω το wetravel. Επίσης κατάφερα να χρεωθώ 1-2 ευρώ με το googlemaps.

Link to comment
Share on other sites

Το κρυφό μενού τι ακριβώς επιλογές έχει;

Να το δοκιμάσουμε ή μπορεί να γίνει ζημιά στο κινητό;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κρυφό μενού τι ακριβώς επιλογές έχει;

Να το δοκιμάσουμε ή μπορεί να γίνει ζημιά στο κινητό;

 

...δες τις παρακατω φωτο να παρεις μια ιδεα....προσωπικα μου λύθηκε ενα προβλημα που ειχα με τις java εφαρμογες, με factory reset....κανωντας το ομως σβησικαν απο μεσα οχι μονο δικες μου ρυθμισεις, αλλα ακομα και η προεγκατεστημενες εφαρμογες(Google Maps,WisePilot,και τα παιχνιδια!!!!)....

 

γενικα εχει ισχυρα εργαλεια για ελεγχο και διορθωση των λειτουργιων του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

...δες τις παρακατω φωτο να παρεις μια ιδεα....προσωπικα μου λύθηκε ενα προβλημα που ειχα με τις java εφαρμογες, με factory reset....κανωντας το ομως σβησικαν απο μεσα οχι μονο δικες μου ρυθμισεις, αλλα ακομα και η προεγκατεστημενες εφαρμογες(Google Maps,WisePilot,και τα παιχνιδια!!!!)....

 

γενικα εχει ισχυρα εργαλεια για ελεγχο και διορθωση των λειτουργιων του κινητου...

μονο το aging τεστ μην δοκιμασετε γεμιζει ολες τις επαφες, μηνυματα, memo κτλ. και μετα ποιος τις σβηνει!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

Αυτό το Network mode μήπως είναι κάτι σαν net monitor;

Ξέρει κανείς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε yιannisbot

τις πληροφοριες που εδωσα για το κρυφο μενου και το gps test στα αγγλικα τις βρηκα απο εναν αλλο φιλο εδω στο forum. αυτο που εκανα εγω ηταν να τις ακολουθησω λιγο παραλλαγμενες για να μην αλλαξω κατι στο κινητο και δεν μπορω να το ξαναλλαξω. Αυτα που εκανα ηταν τα εξης:

Το gps type το αφησα στο αυτονομο γιατι το assisted χρεωνει καποια kb.

Μπηκα στο κρυφο μενου γραφοντας (στο dialling) τα εξης: 3845#*500# (εγω εχω το 500 για το 505 γραφεις 3845#*505#). Σε αυτο το σημειο να σου πω οτι δεν τα καταφερα με την πρωτη γιατι η τελευταια # εμπαινε στην κατω σειρα(κατω απο τους προηγουμενους αριθμους-συμβολα). Για να γινει σωστα ξανασβηνεις τον κωδικο και το ξαναγραφεις! πρεπει αυτο----------> (3845#*500) να ειναι στην πανω σειρα και οταν πατησεις την τελευταια # να σε βγαλει στο κρυφο μενου!!

οταν μπεις στο κρυφο μενου πας στο gps test.

Πατας get position. Εγω δεν πειραξα τιποτε αλλο απο ρυθμισεις!!!

αρχιζει να κανει κατι υπολογισμους οταν "δει" δορυφορους.οταν "λοκαρει" θα σου βγαλει τις συντεταγμενες σου( απο 2 μεχρι 5 λεπτα παιρνει αν ολα πανε καλα).

ΠΡΟΣΟΧΗ:οταν εισαι στο κρυφο μενου γυρνας στα προηγουμενα μενου με το μεσαιο πληκτρο(το multitasking)!!!ME ΑΥΤΟ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ HIDDEN MENU!

Επομενως βγαινεις απο το κρυφο μενου.(σε αυτο το σημειο δεν τρεχει τιποτα background)

Πας σε οποια εφαρμογη θες (πχ mgmaps) και κανεις κανονικα οτι ειναι να κανεις και πιανει δορυφορο σε 1 λεπτο!!! υποθετω οτι επειδη ηδη εχεις λοκαρει μια φορα μεσω gps test το να ξαναβρεις απο το ιδιο σημειο δορυφορο ειναι πιο ευκολο μαλλον(δεν ξερω τι αλλο παιζει!!!)απο τη στιγμη που θα βρεις και με την εφαρμογη δορυφορο, τελειωσε!!! αυτα εκανα...

Αν αυτα ειχες απορια ελπιζω να βοηθησα. αν παλι εχεις μια ποιο συγκεκριμενη απορια και μπορω να βοηθησω πες μου.

 

Φίλε angelosk23 σε ξαναευχαριστώ για τη βοήθεια.

Αυτό που δεν κατάλαβα απο αυτά που διάβασα είναι ότι κάθε φορά που θέλω να έχω το gps πρέπει να κάνω αυτό το τεστ- κρυφό μενού; ή μόνο η πρώτη αρκεί; Και ενώ είμαι μέσα στο τεστ τότε χρησιμοποιώ το gmaps ή όχι; Οπότε κάθε φορά που το χρησιμοποιώ πρέπει να έχω ανοίξει το κρυφό μενού;

Επίσης απ το κρυφό μενού που μου γράφεις να βγω με το μεσσαίο πλήκτρο εννοείς να πατήσω το μεσσαίο και έπειτα το χ για να τερματίσω το πρόγραμμα;

Και αυτό που λέει ο φίλος jimys-salonica ότι έχασε δεδομένα και προεγκατεστημένα προγράμματα; Πως το αποφεύγω; Κάνοντας ότι ακριβώς μου είπες υποθέτω.

ευχαριστώ και πάλι φίλε μου:happy:

Γεια χαρά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που λέει ο φίλος jimys-salonica ότι έχασε δεδομένα και προεγκατεστημένα προγράμματα; Πως το αποφεύγω; Κάνοντας ότι ακριβώς μου είπες υποθέτω....

 

παρεμβαίνω για να πω οτι δεν εχει καμια σχέση...τα προγράμματα αυτά τα έχασα γιατι εκανα "factory reset" και οχι επειδη δεν χρησιμοποιησα το κουμπί multitasking...

 

εξηγούμεθα ινα μη παρεξηγούμεθα..:p

Link to comment
Share on other sites

παρεμβαίνω για να πω οτι δεν εχει καμια σχέση...τα προγράμματα αυτά τα έχασα γιατι εκανα "factory reset" και οχι επειδη δεν χρησιμοποιησα το κουμπί multitasking...

 

εξηγούμεθα ινα μη παρεξηγούμεθα..:p

 

Ευχαριστώ φίλε jimys-salonika

αυτό ρώταγα και γω τον φίλο aggelos23

να σαι καλά!

 

Δε μου λες κάτι άλλο. Τώρα που έκανες το factory reset σου λειτουργεί το youtube?

Η έκδοσή σου συνέχισε να είναι η ίδια; e αν ήταν η πιο καινούρια;

Τα προγράμματα που έχασες πως τα ξανάβαλες;

Ευχαριστώ και πάλι:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε jimys-salonika

αυτό ρώταγα και γω τον φίλο aggelos23

να σαι καλά!

 

Δε μου λες κάτι άλλο. Τώρα που έκανες το factory reset σου λειτουργεί το youtube?

Η έκδοσή σου συνέχισε να είναι η ίδια; e αν ήταν η πιο καινούρια;

Τα προγράμματα που έχασες πως τα ξανάβαλες;

Ευχαριστώ και πάλι:happy:

 

λειτουργει χωρις το παραμικρο προβλημα το youtube(αλλα ετσι κ αλλιως μου λειτουργουσε και νωριτερα:p:rolleyes:)...η εκδοση παρεμεινε η ιδια...

Τα προγραμματα μαλλον χαθηκανε διαπαντως!...αλλα δεν με πειραξε πολυ να σ πω γτ για το Gps εχω το wetravel που δουλευει με τα 1000,και το Google Maps το κατεβασα απο τη σελιδα gt505tools.tk

Link to comment
Share on other sites

λειτουργει χωρις το παραμικρο προβλημα το youtube(αλλα ετσι κ αλλιως μου λειτουργουσε και νωριτερα:p:rolleyes:)...η εκδοση παρεμεινε η ιδια...

Τα προγραμματα μαλλον χαθηκανε διαπαντως!...αλλα δεν με πειραξε πολυ να σ πω γτ για το Gps εχω το wetravel που δουλευει με τα 1000,και το Google Maps το κατεβασα απο τη σελιδα gt505tools.tk

 

Δεν καταλαβαίνω αυτό με το youtube.

Κ μένα τις πρώτες μέρες λειτουργούσε κι έχω την τελευτάια έκδοση, αλλά δεν λειτουργεί πια.

Κ της φίλης μου που πήρε καινούριο δεν της λειτούργησε απ την αρχή.

Όσο για το wetravel δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γίνεται. Το έχω εγκαταστήσει αλλά δεν μπορεί να βρει ούτε την Αθήνα. Μόνο κάτι άγνωστα χωριά βρίσκει. Κ αφού δεν βρίσκει τπτ πως θα του πως να πάει απ το ένα μέρος στο άλλο;

 

Ευχαριστώ κ πάλι φίλε μου

Γεια χαρά:)

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων ΔΕΝ φτιαχνει το προβλημα με το youtube... Ουτε εγω μπορω να καταλαβω τι φταιει...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Αγόρασα χθες το συγκεκριμένο κινητό από το eshop (που έχει το 505) και είμαι γενικά ευχαριστημένος αν εξαιρέσουμε το ραδιόφωνο το οποίο με απογοήτευσε πάρα πολύ. Αν δεν έχω ακίνητο το κινητό δεν πιάνει καθόλου και γενικά έχει πολύ παράσιτο και βρίσκει λίγους σταθμούς. Ένας φίλος στα αρχικά review αναφέρει οτι έχει καλή λήψη και αναρωτιέμαι αν φταίει η συσκευή ή ενδεχομένως το handsfree. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Αντιμετωπίζετε αντίστοιχο πρόβλημα? Μάλλον με βλέπω να μπλέκω με σέρβις κλπ.

Κι εγώ είχα πρόβλημα με το ραδιόφωνο.Πήγα στο Πλαίσιο, απ'όπου πήρα το κινητό, και ρώτησα αν ήξεραν τι μπορεί να φταίει και επειδή είχαν εγγύηση άμεσης αντικατάστασης μου είπαν οτι θα ήταν καλύτερα να μου το αλλάξουν.Με το προηγούμενο κινητό δεν έπιανε απολύτως τίποτα(ήμουν στο δρόμο και άκουγα μόνο παράσιτα:(:( ) Αυτό που πήρα τώρα πιάνει καλύτερα αλλά όχι καμπάνα,τουλάχιστον μέσα στο σπίτι.Όταν το δοκιμάσω και στο δρόμο θα πω πως πάει,πάντως έχω ψιλοξενερώσει με αυτό :( το παλιό μου sony ericsson μπορεί να μην έκανε παπάδες όπως το lg αλλά και τέλεια ακουστικά είχε και το μόνο μέρος που δεν έπιανε ήταν το μετρό :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο config και βγάλε απο μέσα τις υπόλοιπες γλώσσες και άφησε μέσα το LANG_GR και το LANG_UK (που είναι το αρχικό).Πάντως αφού η λευκή γραμμή εμφανίζεται δεξιά σημαίνει πως υπάρχουν περισσότερες γλώσσες αλλα επειδή η γραμμή είναι λεπτή θέλει να την πιασεις προσεχτικά (έπειτα απο αρκετές προσπάθειες) με το μολυβακι και να την συρεις κατω να εμφανιστούν και οι υπόλοιπες.

Δορυφόρο πιάνεις?Σου βγάζει στον χάρτη που βρίσκεσαι ?

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ αφού πήγαν όλα καλά με την γλώσσα.

Για τον χάρτη αυτός που έχει μέσα είναι ο Ελληνικός χάρτης που δίνει το site του WeTravel για την Ελλάδα και είναι αρκετά ελλιπής.Δοκίμασε τον χάρτη:Ελληνικοί χάρτες για We-travel (Powered by Garmin, Exported by NIKOLASIRA, v1.85) που υπάρχει στο site του Jimdem LG ARENA TOOLS στα Download.Ο χάρτης έχει μέγεθος 600 ΜΒ.Θα τον βάλεις στον φάκελο MAPS και έπειτα θα πάς στο WeTravel\Ρυθμίσεις\Προχωρημένες\Επιλογή Χάρτη

 

Εβαλα τους χαρτες του ΝΙΚΟΛΑΣ και οταν ανοιγω το προγραμμα και παταω πολη δεν μ βγαζει τιποτα ειτε σε πεζα ειτε σε κεφαλαια και ουε και στις 2 γλωσσες!Το εβαλα το αρχειο στον φακελο MAPS τι μπορει να φταιει???

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο που βρηκε δορυφορο απο το μπαλκονι μ εγραφε τις οδους με ονοματα απο αλλη γλωσα...(πχ η οδος μ λεγεται Λασκαριδου και εγραφε lebkerbidou η κατι τετοιο:blink:) Οποτε μαλλον αυτο ειναι και το προβλημα αλλα πως λυνεται???
Link to comment
Share on other sites

τελικα φιλε μου το εκανα με το .jad αν και οταν παω να κανω την εγκατασταση κανει αυτοματη συνδεση μεσω wifi. τωρα εγινε σωστα αλλα δεν εκτελει το :

Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

και δεν μπορω να επιλεξω γλωσσα....

καλησπερα παιδια!νεο μελος ειμαι για εναν και μονο λογο.αγορασα και γω το κινητο γιατι μεσω του φορουμ πειστηκα...εχω ενα προβλημα με το gps...προσπαθω να κανω εγκατστακη του wetravel.jad και μου λεει συνεχεια ''αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας''

επειδη δεν ξερω και πολλα πραγματα απο τεχνολογια θα ημουν ιδιαιτερα ευγνωμων αν καποιος μου εξηγουσε λιανα τι ακριβως πρεπει να κανω!!!

σας ευχαριστω και συγχαρητηρια για το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!νεο μελος ειμαι για εναν και μονο λογο.αγορασα και γω το κινητο γιατι μεσω του φορουμ πειστηκα...εχω ενα προβλημα με το gps...προσπαθω να κανω εγκατστακη του wetravel.jad και μου λεει συνεχεια ''αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας''

επειδη δεν ξερω και πολλα πραγματα απο τεχνολογια θα ημουν ιδιαιτερα ευγνωμων αν καποιος μου εξηγουσε λιανα τι ακριβως πρεπει να κανω!!!

σας ευχαριστω και συγχαρητηρια για το φορουμ

 

ποια εκδοση του wetravel έχεις?...δοκιμασε να γυρισεις την ημερομηνια του κινητου στη 1/6/2009 και ξαναδοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια...προσπαθω να κατεβασω αυτο απο το ραπιντ αλλα δεν γινεται....εχω την εκδοση 9.10

εκανα και αυτο με την ημερομηνια αλλα δεν...

Edited by bolk2012
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...