Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας δωσω και μια εφαρμογη που εβαλα και λειτουργει αψογα.

 

J2ME VNC

 

Είναι ενα beta προγραμμα client με το οποίο εχουμε προσβαση στην επιφανεια εργασιας του Η/Υ μας στο σπιτι η στο γραφειο.

 

TightVNC

 

Είναι ενα freeware προγραμμα server που εγκαθίσταται στον Η/Υ που θελουμε να χειριζομαστε απο το κινητο.

 

Ενεργοποιουμε τον server στον Η/Υ,ανοιγουμε μια πορτα (set port) στο Firewall η/και στο Router και ρυθμιζουμε αναλογως τις απαιτησεις μας πχ κωδικος προσβασης, συμπιεση εικονων,ερωτηση αποδοχης επισκεπτη κλπ κλπ.

 

Εκτελουμε το J2MEVNC.JAD αρχειο στο κινητο,αποδεχομαστε την εγκατασταση, δηλωνουμε διευθυνση IP και Port και παταμε συνδεση.

 

Εχουμε ολη την επιφανεια εργασιας του υπολογιστη μας στην οθονη του κινητου και μπορουμε να το χειριστουμε απο αποσταση σαν να ειμαστε μπροστα απο τον υπολογιστη!!!

 

[/QΚαλημερα μπορεις να μας το εξηγησεις λιγο τπ πρωτο λινκ ειναι για το κινητο κ το δευτερο για τον υπολογιστη επισης στο δευτερο αρχειο ποια αρχεια τρεχουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρησκεις ανοιχτα ασυρματα δικτυα, χωρις κωδικο δλδ και δεν μπορει να συνδεθει; Εμενα δεν το κανει αυτο, οταν δεν ειναι κλειδωμενα συνδεεται, απλα μου χει τυχει 2-3 φορες να μην συνδεεται με το μοντεμ μου γιατι τρωει σκαλωμα...

 

Aκριβώς. Ούτε στα ανοικτά ουτε στα κλειστά. Ναι, όπου χρειάζετε βάζω τον κωδικό.

Συνολικά έχω δοκιμάσει σε 5 διαφορετικά και κατάφερα να μπω μόνο στο ένα.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τον οδηγό για την εγκατάσταση του Wetravel sto GT505

 

Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

Εμένα μονο στην Τοπική Σύνδεση έχει την επιλογή Να επιτρέπεται πάντα

 

Στα υπόλοιπα 3 έχει μόνο Ερώτηση και Να μην επιτρέπετε :wacko::wacko: τι κάνω??

 

είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Σβήσε το wetravel και ξανακατέβασε το απο το gt505tools.tk

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις κανενα προγραμματακι για encrypt ?

η τελος παντων καποιον τροπο να κλειδωνει αρχεια η να ζηταει κωδικο στο ανοιγμα τους ?

Link to comment
Share on other sites

οπως φαινεται στην εικονα απο το παλικαρι στη σελιδα 111 διπλα απο το λουλουδακι υπαρχει το ημερολογιο... δειχνει μονο τη μερα..εγω εκανα το εξης...πατησα πανω τ κ μ δειχνει ολο το μηνα...:wacko:.. πως μπορω να το μικρινω παλι?? μπορει να με βοιθησει κανεις αν εχει την καλοσυνη..?

 

Αν έχεις και αλλα widget στην αρχικη οθονη σου τοτε πατα οπουδηποτε στην οθονη και θα μικρανει. Αν είναι το μοναδικο, πολυ πιθανο να μην κλεισει με αυτο τον τροπο (ετσι συνεβη σε εμενα τουλαχιστον).

 

Για να το μικρανεις, θα πατησεις στο κουμπι κατω δεξια που προσθετει τα widgets και θα προσθεσεις καποιο αλλο. Με την προσθηκη του αλλου αυτοματα μικραινει το ημερολογιο. Μετα μπορεις να αφαιρεσεις αυτο που προσθεσες. Εναλλακτικα μπορεις να κουνησεις αποτομα το κινητο σου για 'αυτοματη στοιχιση'.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς. Ούτε στα ανοικτά ουτε στα κλειστά. Ναι, όπου χρειάζετε βάζω τον κωδικό.

Συνολικά έχω δοκιμάσει σε 5 διαφορετικά και κατάφερα να μπω μόνο στο ένα.

 

Μπορει να μην εχει συμβατοτητα με τα router... Εγω σε 2 hotspots δεν ειχα καταφερει να συνδεθω. Σε 1 μαλιστα, μπορουσα μονο να χρησιμοποιησω το ebuddy, ενω δεν δουλευε ο browser...

Link to comment
Share on other sites

είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Σβήσε το wetravel και ξανακατέβασε το απο το gt505tools.tk

 

Από το gt505tools.tk το είχα κατεβάσει......

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Από το gt505tools.tk το είχα κατεβάσει......

 

Για κατέβασε και βάλτο απο εδώ WeTravel_BY_LAKIS_DJ.rar

 

http://rapidshare.com/files/328175515/WeTravel_BY_LAKIS_DJ.rar

 

και ο χάρτης της GARMIN MAP_GARMIN_FOR_WeTravel.rar

Edited by Spidey
Όχι links

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κατέβασε και βάλτο απο εδώ WeTravel_BY_LAKIS_DJ.rar

 

http://rapidshare.com/files/328175515/WeTravel_BY_LAKIS_DJ.rar

 

και ο χάρτης της GARMIN MAP_GARMIN_FOR_WeTravel.rar

 

 

To GARMIN MAP το βαζουμε στον φακελο map του WETRAVEL? Το εχω ηδη στην συσκευη μ και λειτουργει οπως ηταν απο το gt505tools.tk

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

Το WE TRAVEL είναι ένα πρόγραμμα πλοηγήσεις JAVA

ΜΕΣΑ ΣΤΟ RAR ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΌ ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗΣ . το μυστικό για να κάνετε εγκατάσταση του wetravel είναι, να βάλτε την ημερομηνία στις 1-06-09 στο τηλ. και οταν τελειώσετε την εγκατάσταση ξαναγυρίστε την ημερομηνία στη φυσιολογική.

 

http://rapidshare.com/files/328175515/WeTravel_BY_LAKIS_DJ.rar

 

Και εδω ο χαρτης της

]απλά κάνουμε αντικατάσταση τον φάκελο MAP.

 

http://s4.directupload.net/images/091231/wet87t6p.jpg

Links checked on 12/01/10 by link checker bot

 

Εγω παντως το εκανα εγκατασταση χωρις να αλλαξω ημερομηνια και λειτουργει κανονικα!Απλα δεν ξερω αν οι χαρτες που εχει αρχικα στο πακετο ειναι της Garmin οι αλλοι οποτε να βαλω τους νεους αν ειναι!

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το εκανα εγκατασταση χωρις να αλλαξω ημερομηνια και λειτουργει κανονικα!Απλα δεν ξερω αν οι χαρτες που εχει αρχικα στο πακετο ειναι της Garmin οι αλλοι οποτε να βαλω τους νεους αν ειναι!

 

Άλλαξε μόνο τον φάκελο Map!!!

 

Στο WE TRAVEL δεν του έχω δώσει διαδρομή......το έχει κάνει κανείς? και αν ναι πως???

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" για να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Διεγράφησαν τα links που οδηγούσαν στον Garmin χάρτη, διότι μιλάμε για εμπορική εφαρμογή όπως καταλαβαίνετε.Μην δίνετε links σας παρακαλώ.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το θέμα με το gps στ κινητό δεν το έχω ψάξει και πάρα πολύ. γίνεται να βάλω χάρτες ή πρόγραμμα ώστε να μπαίνω στ gps τσάμπα χωρίς να χρειάζομαι wifi η gprs??? έψαξα και κάτι άλλες συζητήσεις στ φόρουμ αλλά δεν κατάλαβα και πολλά.
Link to comment
Share on other sites

φιλε ωραιος ο οδηγος και ευχαριστω αλλα μπορεις να δωσεις και το link για το σιγκεκριμενο γιατι στο official site δεν μπορς να το βρω πουθενα. ευχαριστω

 

Φίλε μου επειδή ρωτάνε πολλοί στο φόρουμ για αυτά τα καυτά θέματα :)

τα έχω αποθηκεύσει σε ένα αρχείο word και όποτε κάποιος τα χρειάζεται του ''τα κολλάω''.

Οπότε συγνώμη αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω:O

υπάρχουν όμως κ άλλοι τρόποι....... αν με πιάνεις :)

Edited by yiannisbot
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια η διαφορα του 500 apo to 505? απο μπαταρία πως παει?

Καμία. Θέμα γούστου είναι ποιο θα πάρεις.

3 μέρες με μέτρια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε μόνο τον φάκελο Map!!!

 

Στο WE TRAVEL δεν του έχω δώσει διαδρομή......το έχει κάνει κανείς? και αν ναι πως???

 

Πας μενου-->πλοηγηση-->οδος-->και γραφεις πολη και οδο (εδω ειναι εμενα το προβλημα οτι ενω μενω Καλλιθεα και βρισκω την πολη την οδο μ που μενω κεντρικα δεν την εχει οπως και αλλες!) μολις βαλεις και οδο θα κανει εναν υπολογισμο και μετα θα σου βγαλει με κοκκινη γραμμη την διαδρομη...Δεν ξερω ακομα ποσο αξιοπιστη ειναι αν καποιος εχει δοκιμασει ας πει!Παντως και η φωνητικες εντολες λειτουργουν πολυ καλα!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας με ενημερώσει σχετικά:

 

1) Το Mobile gmaps, έχει δυνατότητα να σε οδηγήσει? Π.χ. δίνοντας οδό κλπ???

2) Στο WE-travel, δίνοντας οδό κλπ, πολλές φορές είτε κολλάει και δεν κάνει τίποτα,

είτε βγάζει μήνυμα "Ανεπαρκής μνήμη", τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Πας μενου-->πλοηγηση-->οδος-->και γραφεις πολη και οδο (εδω ειναι εμενα το προβλημα οτι ενω μενω Καλλιθεα και βρισκω την πολη την οδο μ που μενω κεντρικα δεν την εχει οπως και αλλες!) μολις βαλεις και οδο θα κανει εναν υπολογισμο και μετα θα σου βγαλει με κοκκινη γραμμη την διαδρομη...Δεν ξερω ακομα ποσο αξιοπιστη ειναι αν καποιος εχει δοκιμασει ας πει!Παντως και η φωνητικες εντολες λειτουργουν πολυ καλα!!!:D

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, μπορώ να βάλω διαδρομή ακόμη κι αν δεν έχει πιάσει κάποιο δορυφόρο??? το μενού είναι στα ΑΓΓΛΙΚΑ μπορεί να είναι στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ???

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,εβαλα στην οθονη του κινητου το πραστατευτικο που ειχε μεσα το κουτι αλλα μου κανει νερα:(:(...μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,εβαλα στην οθονη του κινητου το πραστατευτικο που ειχε μεσα το κουτι αλλα μου κανει νερα:(:(...μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει???

 

Μέσα στο κουτί έχει και ενα πλαστικό (κάτι σαν χάρακας) και έπρεπε να το βάλεις απο κάτω η από πάνω προς τα κάτω και με τον μικρο χάρακα να πατάς απο πάνω την ζελατίνη ώστε να τεντώσει και να μην σου κάνει μικρές φυσαλίδες με αέρα. Δηλαδή να τεντώσει ομοιόμορφα..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο κουτί έχει και ενα πλαστικό (κάτι σαν χάρακας) και έπρεπε να το βάλεις απο κάτω η από πάνω προς τα κάτω και με τον μικρο χάρακα να πατάς απο πάνω την ζελατίνη ώστε να τεντώσει και να μην σου κάνει μικρές φυσαλίδες με αέρα. Δηλαδή να τεντώσει ομοιόμορφα..!!!

 

Εννοεις αυτο που ειχε γυρω γυρω η ζελατινα???

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις αυτο που ειχε γυρω γυρω η ζελατινα???

 

Μα σου γράφω κάτι σαν χάρακας είναι ΑΣΠΡΟ..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας με ενημερώσει σχετικά:

 

1) Το Mobile gmaps, έχει δυνατότητα να σε οδηγήσει? Π.χ. δίνοντας οδό κλπ???

 

Έχει μια υποτυπώδη τέτοια λειτουργία, χωρίς φωνητική καθοδήγηση, μόνο με κάποια σημεία στο χάρτη, αλλά πρέπει να έχεις κάνει προεργασία στον υπολογιστή. Δεν νομίζω να σε βοηθήσει και πολύ.

Το είχα πρωτογράψει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Να σας δωσω και μια εφαρμογη που εβαλα και λειτουργει αψογα.

 

J2ME VNC

 

Είναι ενα beta προγραμμα client με το οποίο εχουμε προσβαση στην επιφανεια εργασιας του Η/Υ μας στο σπιτι η στο γραφειο.

 

TightVNC

 

Είναι ενα freeware προγραμμα server που εγκαθίσταται στον Η/Υ που θελουμε να χειριζομαστε απο το κινητο.

 

Ενεργοποιουμε τον server στον Η/Υ,ανοιγουμε μια πορτα (set port) στο Firewall η/και στο Router και ρυθμιζουμε αναλογως τις απαιτησεις μας πχ κωδικος προσβασης, συμπιεση εικονων,ερωτηση αποδοχης επισκεπτη κλπ κλπ.

 

Εκτελουμε το J2MEVNC.JAD αρχειο στο κινητο,αποδεχομαστε την εγκατασταση, δηλωνουμε διευθυνση IP και Port και παταμε συνδεση.

 

Εχουμε ολη την επιφανεια εργασιας του υπολογιστη μας στην οθονη του κινητου και μπορουμε να το χειριστουμε απο αποσταση σαν να ειμαστε μπροστα απο τον υπολογιστη!!!

 

[/QΚαλημερα μπορεις να μας το εξηγησεις λιγο τπ πρωτο λινκ ειναι για το κινητο κ το δευτερο για τον υπολογιστη επισης στο δευτερο αρχειο ποια αρχεια τρεχουμε?

 

Το πρώτο λινκ είναι αρχεία για το κινητό.

Στο δεύτερο λινκ βρίσκονται τα προγραμματα για τον υπολογιστή.Ανάλογα κατεβάζεις το πρόγραμμα που είναι συμβατό με τον υπολογιστή σου πχ. εάν έχει Windows .

Απο εδώ θα μπορέσεις να κάνεις λήψη του προγράμματος (εάν έχεις Windows θα κατεβάσεις αυτό : Self-installing package for Windows).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...