Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι ρε παιδια?

Πως γινετε να απενεργοποιησουμε τελειως τις υπηρεσιες Wap της cosmote?

Να μην μπαινει μεσω wap σε καμια περιπτωση..

Τι απατεωνια ειναι αυτη που εχει κανει η cosmote?

εγω τους πηρα τηλεφωνο και τους ζητησα να κανουν απενεργοποιηση της υπηρεσιας και απο τοτε ησυχασα.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, σήμερα το πρωί και ενώ ήμουν στο ίντερνετ με το wifi μου έσβησε και δεν μπορούσε να ξεκινήσει. Συνεχώς αναβόσβηνε το λογότυπο της lg. αφού έβγαλα την μπαταρία 2 φορές τελικά δούλεψε. Λέτε να φταίει η έκδοση του λογισμικού? Μέχρι τώρα δεν είχα προβλήματα! Έχω την έκδοση V10b. Μου έπαιζε όλα τα βίντεο του youtube και δεν είχα πρόβλημα σύνδεσης στο wifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί και ενώ ήμουν στο ίντερνετ με το wifi μου έσβησε και δεν μπορούσε να ξεκινήσει. Συνεχώς αναβόσβηνε το λογότυπο της lg. αφού έβγαλα την μπαταρία 2 φορές τελικά δούλεψε. Λέτε να φταίει η έκδοση του λογισμικού? Μέχρι τώρα δεν είχα προβλήματα! Έχω την έκδοση V10b. Μου έπαιζε όλα τα βίντεο του youtube και δεν είχα πρόβλημα σύνδεσης στο wifi.

Είναι φυσικό που και που όλα τα τηλέφωνα , χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο,να κολλάνε, ενώ καθημερινά δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.Το αρένα πχ κολλάει μια στο τόσο και πρέπει να αφαιρέσεις την μπαταρία.Να ανησυχήσεις μόνο αν αρχίσει να συμβαίνει τακτικά.Δε νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχει gps... Για geotagging φωτογραφιων οπως και στο gt505. Και φυσικα περιλαμβανει και to google maps. Η ελλειψη wi-fi ειναι το μεγαλο μειον, για αυτο και εγω σου προτεινω το gt505.

 

edit: Να προσθεσω οτι στη συσκευασια του viewty δεν περιλαμβανεται ουτε καλωδιο usb (εχει ενιαιο φορτιστη κ οχι οπως του gt505) και ουτε καν ακουστικα!!! Πρεπει να τα αγορασεις εξτρα. Οποτε παιρνεις το gt505 και τελειωνει η υποθεση...

 

Ευχαριστω φιλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

η οθονη μεσα ...αν ειναι δυνατον εχω 3 htc ρε παιδια και παντα στις τσεπεσ και δε μου εχει σπασει ποτε οθονη...και αυτη μου εσπασε...πρωτη φορα μου συμβαινει.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

η οθονη μεσα ...αν ειναι δυνατον εχω 3 htc ρε παιδια και παντα στις τσεπεσ και δε μου εχει σπασει ποτε οθονη...και αυτη μου εσπασε...πρωτη φορα μου συμβαινει.

το ειχες στην τσεπη και εσπασε η σου επεσε?

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

το ειχα στην τσεπη μου μαζι στο σακακι μαζι με htc hd2 και καπου πιεστηκε και εσπασε....ποτε δεν μου εχει τυχει με αλλο κινητο τοσο ευκολα...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

το ειχα στην τσεπη μου μαζι στο σακακι μαζι με htc hd2 και καπου πιεστηκε και εσπασε....ποτε δεν μου εχει τυχει με αλλο κινητο τοσο ευκολα...

πραγματικά ακούγετε πόλυ περίεργο,και στο σακάκι ούτε καν στο παντελόνι.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Ειχα διαβασει πολλες σελιδες πριν πως μπορουμε να δουμε full screen ταινιες στο gt505 αλλα απο τοτε παρολο που εβαλα τις ρυθμισεις που ελεγε ο φιλος δεν το εχω καταφερει αντιθετως μου μειωθηκε η αναλυση! Ξερει κανεις τι πρεπει να προσεξω και τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?Το προγραμα που χρησιμοποιω ειναι το format factory...Εχει καταφερει κανεις σας να δει full screen?

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει σε διαφορα σιτε για κατι μετατροπες του theme σε iphone i prada κ διαφορα τετοια αλλα στο 500 lg cookie γινοντε αυτα ι ειναι βλακειες ? και αν ναι στο δικο μας γινονται ?

 

δειτε εδω:

 

Edited by muchacho
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να βγαλουμε το σημα της εταιρεις εχω cosmote απο τιν επιφανεια πολυ σπαστικο ξερει κανεις ? Edited by muchacho
Link to comment
Share on other sites

underground21,

Ποιο post διάβασες; Αν διάβασες αυτό εδώ και δεν σου δούλεψε, άλλαξε πρόγραμμα.

 

 

Ναι basher αυτο διαβασα!Βασικα κατεβασα και το δοκιμασα και με το δικο σου προγραμα θα το ξανακανω παντως μια προσπαθεια...Παιζει ρολο το οτι εχω το gt505?Γιατι αναφερεις οτι η διαδικασια αυτη λειτουργει για το gt500..Επισης παιζει ρολο ο τυπος της ταινιας καθολου δλδ αν ειναι dvdrip η xvid απο camera με προκαθορισμενες ρυθμισεις? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο και θελω να κανω μια ερωτηση.Εμφανιζει τα applications του facebook οπως π.χ. το farmville γιατι το NOKIA που εχω τωρα δεν το καταφερνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο και θελω να κανω μια ερωτηση.Εμφανιζει τα applications του facebook οπως π.χ. το farmville γιατι το NOKIA που εχω τωρα δεν το καταφερνει.

Κανένα κινητό δεν μπορεί να ανοίξει τέτοια αρχεία. Ούτε το πιο εξελιγμένο. Μόνο οι Η/Υ.

Καλύτερο είναι το NOKIA στο avatar σου από το GT500/505. ( N96; )

Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

underground21, δεν έχω πιάσει στα χέρια μου 505, αλλά τα παιδιά στο forum λένε ότι τα δύο κινητά δεν έχουν καμία διαφορά εκτός από το εξωτερικό design, οπότε λογικά το πρόβλημά σου δεν οφείλεται εκεί. Φυσικά μπορεί να υπάρχει διαφορά λόγω firmware, αλλά δεδομένου ότι εγώ έχω την έκδοση a, αν υπάρχει διαφορά λόγω firmware αυτή μάλλον υπέρ του δικού σου κινητού θα είναι.

 

Επίσης, το τι είδους βίντεο θα μετατρέψεις δεν έχει σημασία, αρκεί το πρόγραμμα μετατροπής να μπορεί να το διαβάσει. Προσωπικά θα σου συνιστούσα να διαλέξεις ένα μικρό αρχείο, το πολύ ένα λεπτό σε διάρκεια βίντεο, ώστε τα πειράματά σου να διαρκούν λίγο.

 

Δοκίμασε να βάλεις τα ίδια settings στο super (google it) και δες μήπως αυτό σου βγάζει καλύτερα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

underground21, δεν έχω πιάσει στα χέρια μου 505, αλλά τα παιδιά στο forum λένε ότι τα δύο κινητά δεν έχουν καμία διαφορά εκτός από το εξωτερικό design, οπότε λογικά το πρόβλημά σου δεν οφείλεται εκεί. Φυσικά μπορεί να υπάρχει διαφορά λόγω firmware, αλλά δεδομένου ότι εγώ έχω την έκδοση a, αν υπάρχει διαφορά λόγω firmware αυτή μάλλον υπέρ του δικού σου κινητού θα είναι.

 

Επίσης, το τι είδους βίντεο θα μετατρέψεις δεν έχει σημασία, αρκεί το πρόγραμμα μετατροπής να μπορεί να το διαβάσει. Προσωπικά θα σου συνιστούσα να διαλέξεις ένα μικρό αρχείο, το πολύ ένα λεπτό σε διάρκεια βίντεο, ώστε τα πειράματά σου να διαρκούν λίγο.

 

Δοκίμασε να βάλεις τα ίδια settings στο super (google it) και δες μήπως αυτό σου βγάζει καλύτερα αρχεία.

 

Οκ φιλε μ μολις βρω λιγο χρονο θα δοκιμασω ξανα..Αν μπορεις να στειλεις καποιο Link με το προγραματακι που λες γιατι με τετοιο ονομα θα ειναι λιγο δυσκολο να το βρω στην αναζητηση..Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το παιχνιδακι που εχει μεσα το κινητο το pipe game μπορουμε να το βρουμε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

uground21:

Καλά, δεν νομίζω να κουράστηκες να ψάχνεις.

Γράφεις super στο google και σου το εμφανίζει πρώτο ή δεύτερο.

Μάλιστα βγήκε και νέα version, την τσεκάρω να δω ότι δουλεύει επίσης καλά και ξαναποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη ειχα πει οτι θα ενημερωνα οταν θα τα παρελαμβανα.

 

Ακουστικα πολυ καλυτερα που μπαινουν μεσα στο αυτι και ειναι super, και μπορεις ν αλλαξεις τα ακουστικα αφου ειναι αποσπωμενα απο το handsfree.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260505234196&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Στο πλαισιο αν θυμαμαι καλα εχουν 22€.

 

Επίσης προστατευτικες ζελατινες για την οθονη.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150397678938&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Εβαλα μια και ειναι αψογες.

 

αυτα ;)

Link to comment
Share on other sites

το wetravel

λοιπόν

στο 1ο lg gt 505 που είχα κ για το οποίο έγραφα τα κατάφερα όλα καλά (αυτό ήταν το κιν της φίλης μου)

τώρα που πήρα το δικό μου (μόλις σήμερα) προσπάθησα να περάσω τα προγράμματα που μια χαρά τα μελέταγα τόσο καιρό αλλά τι να πω;

 

προσπαθώ να εγκαταστήσω το wetravel και μου βγάζει ένα αναθεματισμένο μήνυμα ''αποτυχία ελέγχου ταυτότητας'' κ δεν μου το εγκαθιστά.,

τι μπορώ να κάνω;

 

please βοήθεια:confused::wacko:

Link to comment
Share on other sites

το wetravel

λοιπόν

στο 1ο lg gt 505 που είχα κ για το οποίο έγραφα τα κατάφερα όλα καλά (αυτό ήταν το κιν της φίλης μου)

τώρα που πήρα το δικό μου (μόλις σήμερα) προσπάθησα να περάσω τα προγράμματα που μια χαρά τα μελέταγα τόσο καιρό αλλά τι να πω;

 

προσπαθώ να εγκαταστήσω το wetravel και μου βγάζει ένα αναθεματισμένο μήνυμα ''αποτυχία ελέγχου ταυτότητας'' κ δεν μου το εγκαθιστά.,

τι μπορώ να κάνω;

 

please βοήθεια:confused::wacko:

 

To βρήκα ρε κατά τύχη

είχα βάλει το mobilepocket reader να το εγκαταστήσω κ μου έδωσε την ιδέα να αφήσω την ημερομηνία του 1/06/09 κ για το wetravel κ λειτουργησε :rolleyes:

οπότε για οποιον το πάθει να το ξέρει.............:happy:

Link to comment
Share on other sites

εχω το gt505 και ξαφνικα δεν μπορω να μπω να δω το email μου σε yahoo msn.δεν φηνει να κανω log in και μου λεει invalid password name,kαι καμια φορα το κινητο σβηνει και κολαει η κανει reboot.kαποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Αγόρασα χθες από το Πλαίσιο το gt 505 σε pearl white και θα ήθελα και εγω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις και ερωτήσεις σε όσους το έχουν περισσότερο καιρό από μένα.

Αφενός,είναι μια ομορφια :p:p

Ο χειρισμός γίνεται με το χέρι πολύ άνετα και δεν έχω χρειαστεί καθολου πενακι.

Αργει λιγο μεχρι να φορτωσει ολη τη μουσικη αλλα κατα τα αλλα ολα καλα.

Εχω καταχαρει με το wifi, μπαινει παντου κανονικα αλλα δεν μου παιζει τα βιντεο στο youtube :(:(:(

Τα ακουστικα ειναι απαισια.Κατ'αρχας ειναι τοσο μεγαλα που δεν στεκονται καν στο αυτι μου και στο ραδιοφωνο πρεπει το καλωδιο να μην ειναι τυλιγμενο πουθενα γιατι αλλιως με ζαλιζει στα παρασιτα.Και το αν θα πιανει καλα ακομα και με αυτον τον τροπο ειναι αμφιβολο.

Η μπαταρια μου τωρα ειναι στις 2 γραμμες.Δεν ξερω ποσο θα κρατησει αλλα εχω λιωσει να παιζω με το κινητό.Περιπου 3 ωρες ιντερνετ και 4 ωρες τουλαχιστον μουσικη.Οποτε νομιζω καλα ειναι.

Επισης το πλαισιο το δινει με την v10e πανω.

 

Αυτα...Τωρα οσον αφορα τις ερωτησεις θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος γιατι μπορει να γινεται αυτο με τα βιντεο(ουτε με οπερα μου τα παιζει) και αν καποιος αλλος εχει το προβλημα με το σημα στο ραδιο και αν ναι, αν μπορω να κανω κατι περαν του να παρω αλλα ακουστικα (;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Αγόρασα χθες από το Πλαίσιο το gt 505 σε pearl white και θα ήθελα και εγω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις και ερωτήσεις σε όσους το έχουν περισσότερο καιρό από μένα.

Αφενός,είναι μια ομορφια :p:p

Ο χειρισμός γίνεται με το χέρι πολύ άνετα και δεν έχω χρειαστεί καθολου πενακι.

Αργει λιγο μεχρι να φορτωσει ολη τη μουσικη αλλα κατα τα αλλα ολα καλα.

Εχω καταχαρει με το wifi, μπαινει παντου κανονικα αλλα δεν μου παιζει τα βιντεο στο youtube :(:(:(

Τα ακουστικα ειναι απαισια.Κατ'αρχας ειναι τοσο μεγαλα που δεν στεκονται καν στο αυτι μου και στο ραδιοφωνο πρεπει το καλωδιο να μην ειναι τυλιγμενο πουθενα γιατι αλλιως με ζαλιζει στα παρασιτα.Και το αν θα πιανει καλα ακομα και με αυτον τον τροπο ειναι αμφιβολο.

Η μπαταρια μου τωρα ειναι στις 2 γραμμες.Δεν ξερω ποσο θα κρατησει αλλα εχω λιωσει να παιζω με το κινητό.Περιπου 3 ωρες ιντερνετ και 4 ωρες τουλαχιστον μουσικη.Οποτε νομιζω καλα ειναι.

Επισης το πλαισιο το δινει με την v10e πανω.

 

Αυτα...Τωρα οσον αφορα τις ερωτησεις θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος γιατι μπορει να γινεται αυτο με τα βιντεο(ουτε με οπερα μου τα παιζει) και αν καποιος αλλος εχει το προβλημα με το σημα στο ραδιο και αν ναι, αν μπορω να κανω κατι περαν του να παρω αλλα ακουστικα (;)

 

Σχετικα με το youtube εχω το ιδιο προβλημα... Στην αρχη μου τα επαιζε, τωρα δεν παιζει με τιποτα... Εχω ψαξει παντου, δεν βρισκω λυση... Πιστευω κατι κολλημα εχει φαει το λογισμικο.

 

Τα ακουστικα οντως χαλια... Επισης το καλωδιο του ακουστικου χρησιμοποιηται απ' το κινητο ως κεραια για να πιανει συχνοτητες. Εμενα μια χαρα επιανε σταθμους...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...