Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πατώ αλά τίποτα...!!!

 

Παταω στο εικονιδιο με το λουλουδι, μεγαλωνει λιγο, ξαναπαταω, βγαζει απο κατω το εικονιδιο play και οταν το παταω μου δειχνει μια εικονα απ την καρτα μνημης και μετα απο λιγο ξαναδειχνει το λουλουδι και μετα παλι την εικονα... δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα... Τιποτα! Παλι τα ιδια! Δεν μπορω να καταλαβω τι εχει παθει ξαφνικα... Τα επαιζε μια χαρα ολα τα βιντεο. Κοιταξα κ για καμια ρυθμηση μηπως εχω πειραξει κατι αλλα τιποτα... Εκανα επαναφορα εργοστ. ρυθμησεων αλλα παλι τιποτα...

 

Kαι γω έχω το ίδιο πρόβλημα παιδιά!!!

Ενώ όλες τις προηγούμενες μέρες έπαιζε κανονικά youtube τώρα τπτ

Έκανα διαγραφή cookies κτλ αλλά τπτ.

Για δοκιμάστε μήπως το φαινόμενο είναι γενικό:(

Αλλιώς; Καμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ακριβως; Αντι για το λουλουδι, να δειχνει μια δικη σου φωτο; Πατησα το play κατω απ το λουλουδι και μου δειχνε μια φωτο που χω στην καρτα μνημης...

 

Πας κάτω δεξιά στο τηλ που έχει ένα τετραγωνάκι πάνω απ την τελευταία γραμμή.

Το πατάς και μπορείς να βάλεις μέσα τραβώντας τα διάφορα shortcuts όπως ράδιο, navigator θερμοκρασία και μεταξύ αυτών και τις φωτό.

Το βάζεις πάνω. Ξαναπατάς το τετραγωνάκι να κλείσουν τα από κάτω και είσαι έτοιμος.

Αν δεν σου εμφανίζεται το τετραγωνάκι προφανώς θα έχεις το 1 2 3 στην οθόνη που για να το βγάλεις πρέπει να σύρεις το δάχτυλο οριζοντίως απ την μία μεριά του τηλεφώνου ως την άλλη

Ελπίζω να ναι αυτό:happy:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω αλά αντί για το λουλουδάκι θέλω να μου δείχνει photo..!!

http://s7.directupload.net/images/100103/2fk4o3xe.png

 

Α κατάλαβα!

Αυτό δεν το ξέρω σόρυ

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα γράψει παλιά, είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή το Mobipocket Reader, το οποίο όμως μου είχε εμφανίσει κάποια προβληματάκια στην εγκατάσταση, οπότε και το παράτησα.

 

Σήμερα που είχα λίγο χρόνο είπα να ασχοληθώ ξανά, οπότε και έλυσα τα προβλήματά του και το δίνω και σε εσάς:

 

Για όσους δεν ξέρουν, τo mobipocket είναι πρόγραμμα για να διαβάζετε ηλεκτρονικά βιβλία, αρκετά διαδεδομένο.

 

Αρχικά κατεβάζετε το zip από εδώ.

 

Μέσα έχει δύο αρχεία, ένα .jad και ένα .jar. To Jar δεν το πειράζουμε.

 

Το Jad έχει 2 προβλήματα:

1. Έχει ληγμένο πιστοποιητικό

2. Είναι σεταρισμένο για μικρή οθόνη

 

Για το 1ο, γυρνάμε την ημερομηνία του κινητού μας σε 01-06-2009, όπως περιγράφεται εδώ και εδώ

 

Για το 2ο, πειραματίστηκα λίγο με το jad και αν και δεν έχω γνώσεις προγραμματισμού, βρήκα την εξής λύση:

 

Ανοίγουμε το jad με ένα txt editor (πχ notepad) και αντικαθιστούμε τα περιεχόμενά του με αυτά:

MIDlet-Touch-Support: True
LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400
LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240
MIDlet-1: mobipocketreader,com/mobipocket/j2me/icon4648.png,com.mobipocket.j2me.library.MainMidlet
MIDlet-Jar-URL: MobipocketReader.jar
MicroEdition-Configuration: CLDC-1.1
MIDlet-Version: 6.0.77
MIDlet-Name: MobipocketReader
MIDlet-Vendor: Mobipocket
MIDlet-Permissions: javax.microedition.io.Connector.file.read,javax.microedition.io.Connector.file.write
MicroEdition-Profile: MIDP-2.0
MIDlet-Icon: com/mobipocket/j2me/icon4648.png
MIDlet-Jar-Size: 328030
Navi-Key-Hidden: true
MIDlet-Certificate-1-1: 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
MIDlet-Certificate-1-2: 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
MIDlet-Jar-RSA-SHA1: rTk5iwIO8YJodOMuH/maHJ18BnUY38tVOE5Yb+Mh6BEnOdyy5sgJtIaMaIcFoqJpiWxPzIFUQyLF8Cp5kxcuCwUHw7bii+gdGeAI2GsFslo8K3s+DRlcT2+SL8XURz2xdjGDqYt0/7Nb+EbM38j4uOgLssUbs3fBA7IwZWUiOuw=

 

Μετά από όλα αυτά αντιγράφουμε το MobipocketReader.jar και το νέο MobipocketReader.jad που φτιάξαμε στην κάρτα.

 

Στο κινητό όπως έγραψα έχουμε αλλάξει την ημερομηνία. Επίσης, συνδεόμαστε με wifi σε κάποιο σημείο γιατί αλλιώς ψάχνει να συνδεθεί με gprs από μόνο του κατά το επόμενο στάδιο.

 

Αφού τα έχουμε κάνει όλα αυτά, τρέχουμε στην κάρτα το MobipocketReader.jad. Λογικά θα διαλέξετε να το βάλετε στις εφαρμογές. Δεν επιλέγουμε εκκίνηση, αλλά συνέχιση περιήγησης.

 

Μετά πάμε στις εφαρμογές και διαλέγουμε από τις επιλογές ορισμός αδείας για την εφαρμογή MobipocketReader. Πρέπει να σας έχει μόνο 2 επιλογές στην οθόνη. Βάζουμε και στα 2 να επιτρέπεται πάντα.

 

Από εκεί και πέρα μπορείτε να τρέξετε το πρόγραμμα. Πρέπει να σας τρέχει fullscreen χωρίς ενοχλητικά μηνύματα. Αλλάζετε ξανά την ημερομηνία και σβήνετε τα 2 αρχεία από την κάρτα χωρίς αυτό να επηρεάζει τη λειτουργία του προγράμματος.

 

Η οθόνη του κινητού είναι επαρκής για να διαβάζετε, αλλά μην το παρακάνετε κιόλας, κάθε 15-20 λεπτά κάντε και ένα διαλειμματάκι... :p

 

Βιβλία μπορείτε να βρείτε από πολλές πηγές, όπως πχ από το επίσημο site (υπάρχουν και ανεπίσημες πηγές, αλλά δεν τις βάζω μη φάω κατσάδα... πάντως τις βρίσκετε εύκολα με ένα search στο google πχ για "prc books") Υπάρχουν 2 μορφές, .mobi και .prc. Της πρώτης μορφής είναι λίγο πιο "βαριά" για τη συσκευή και έχει τύχει βιβλίο αυτής της μορφής μεγέθους 10ΜΒ να μου κολλάει στην 7η σελίδα συνεχώς (ενώ αντίστοιχου μεγέθους .prc να μην έχει πρόβλημα). Μπορεί όμως και να ήταν απλώς πρόβλημα του συγκεκριμένου βιβλίου...

 

ENJOY! :D

Link to comment
Share on other sites

mariodj: Τωρα το ψιλοεψαχνα και κατι προσεξα... Θα προσπαθησω να στο περιγραψω να το δοκιμασεις... Οπως εισαι στην κεντρικη οθονη πατα στην εικονα με το λουλουδι... Μεγαλωνει το εικονιδιο... Ξαναπατα και μεγαλωνει λιγο ακομα και απο κατω εμφανιζονται τα 2 κουμπια Play και Εκθεση... Μην πατησεις τπτ απ τα 2. Με το δαχτυλο σου ('η την γραφιδα) κανε slide πανω στην εικονα με το λουλουδι. Μου εμφανισε την αλλη εικονα. Δεν ξερω ομως πως διαλεγεις ποια εικονα θες να δειχνει.
Link to comment
Share on other sites

mariodj: Τωρα το ψιλοεψαχνα και κατι προσεξα... Θα προσπαθησω να στο περιγραψω να το δοκιμασεις... Οπως εισαι στην κεντρικη οθονη πατα στην εικονα με το λουλουδι... Μεγαλωνει το εικονιδιο... Ξαναπατα και μεγαλωνει λιγο ακομα και απο κατω εμφανιζονται τα 2 κουμπια Play και Εκθεση... Μην πατησεις τπτ απ τα 2. Με το δαχτυλο σου ('η την γραφιδα) κανε slide πανω στην εικονα με το λουλουδι. Μου εμφανισε την αλλη εικονα. Δεν ξερω ομως πως διαλεγεις ποια εικονα θες να δειχνει.

 

ΤΟ ΈΚΑΝΑ ΑΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΊΝΕΙ ΛΕΥΚΟ..... ΜΉΠΩΣ Η PHOTO ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΆΡΤΑ..???

 

Ο.Κ. ΤΟ ΒΡΉΚΑ ΤΕΛΙΚΆ..!!! Η PHOTO ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΆΡΤΑ...!!!! ΟΥΦ....ΘΑ ΈΣΚΑΓΑ...!!!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΝΤΗΝΟ - ΠΑΤΡΑ..ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΈΚΑΝΑ ΑΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΊΝΕΙ ΛΕΥΚΟ..... ΜΉΠΩΣ Η PHOTO ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΆΡΤΑ..???

 

Ο.Κ. ΤΟ ΒΡΉΚΑ ΤΕΛΙΚΆ..!!! Η PHOTO ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΆΡΤΑ...!!!! ΟΥΦ....ΘΑ ΈΣΚΑΓΑ...!!!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΝΤΗΝΟ - ΠΑΤΡΑ..ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ

Μη γράφεις με κεφαλαία , είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονία.

Δυστυχώς δεν μπορώ γιατί δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Είναι ένα πρόγραμμα που έχει αρκετή διαδικασία και στην εγκατάσταση και στο να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τους χάρτες. Το ένα χωρίς τα υπόλοιπα δεν δουλεύει. Όλα υπάρχουν αναλυτικά στα αγγλικά στη σελίδα του, αλλά για να τα μεταφράσω όοολα και να τα περάσω σε post εδώ θέλει πολλέεεεες ώρες... Αν κάποιος άλλος θέλει να ασχοληθεί, είναι ευπρόσδεκτος από εμένα...

 

 

καλημερα εβαλα τους χαρτες οπως λεει το σιτε εβαλα και τουσ χαρτες σε εναν φακελο χυμα μεσα στο κινητο εκανα και τις ρυθμισεις αλλα τιποτα δεν βγαζει χαρτη παρα μονο ενα κοκκινο Χ.μηπως εχει κανενας παρομοιο προβλημα?μηπως μπορεις ςσυ να βοηθησεις?

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εβαλα τους χαρτες οπως λεει το σιτε εβαλα και τουσ χαρτες σε εναν φακελο χυμα μεσα στο κινητο εκανα και τις ρυθμισεις αλλα τιποτα δεν βγαζει χαρτη παρα μονο ενα κοκκινο Χ.μηπως εχει κανενας παρομοιο προβλημα?μηπως μπορεις ςσυ να βοηθησεις?

 

 

To φάκελο με τους χάρτες βάλτον στην κάρτα μνήμης έξω έξω χωρίς κανένα φάκελο πιο πίσω π.χ F:\mgmaps.....

αφου το κάνεις αυτό άνοιξε το πρόγραμμα και πήγαινε settings, maps, διάλεξε stored πάτα τα κουτάκια να είναι πάντα offline και stored maps και όρισε που ακριβώς έχεις βάλει τον φάκελο των χαρτών με το browse.

Κλείσε το πρόγραμμα και ξανάνοιξέ το.

Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα τώρα! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα λες (γράφεις) γιαυτό έχει και 200euro, για να έχεις ένα αξιοπρεπείς, τηλέφωνο με οριζόμενες εφαρμογες που όταν και άμα χρειαστείς να τρέχουν, και οχι μια συσκευή που θα την ταλαιπωρείς, και θα είσαι όλη μέρα στο internet-πλοηγήσει-να λαμβάνεις και να στέλνεις E-MAIL. Αν θέλουμε κάτι τέτοιο άπλα πας στα 600euro και τα έχεις...!!! Προσωπική μου άποψη (και για την χρήση που το πείρα) να μου κρατά ραντεβού και υπενθύμισης + τα υπολειπα αν και οταν τα χρειαστώ με καλύπτει._

 

Δεν διαφωνώ, απλά τα γράφω για να τα γνωρίζουν όσοι ενδιαφέρονται.

 

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω τις ερωτήσεις μου όμως.

 

 

  1. Υπάρχει user manual για το κινητό, γιατί το φυλλαδιάκι δεν γράφει σχεδόν τίποτα. Κυρίως με ενδιαφέρουν οδηγίες για τον browser και τα εικονίδια στο πάνω μέρος της αρχικής οθόνης.
  2. Υπάρχει τρόπος να γίνετια συγχρονισμός με PC (Vista) χωρίς να πρέπει να βάλεις στον υπολογιστή το password;

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

To φάκελο με τους χάρτες βάλτον στην κάρτα μνήμης έξω έξω χωρίς κανένα φάκελο πιο πίσω π.χ F:\mgmaps.....

αφου το κάνεις αυτό άνοιξε το πρόγραμμα και πήγαινε settings, maps, διάλεξε stored πάτα τα κουτάκια να είναι πάντα offline και stored maps και όρισε που ακριβώς έχεις βάλει τον φάκελο των χαρτών με το browse.

Κλείσε το πρόγραμμα και ξανάνοιξέ το.

Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα τώρα! :)

 

φιλε μου συγγνωμη για την ταλαιπωρια αλλα αυτο το εχω δοκιμασει χιλιες φορες παλι τιποτα δεν κανει εν τω μεταξυ στην επιλογη google maps sto map types λεει Not available(google maps)

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι του forum

Θα ξαναρωτήσω γιατί δεν δόθηκε καμία απάντηση στο συγκεκριμένο.

 

Ποιος είναι ο λόγος που ενώ μου έπαιζε βίντεο youtube τώρα κάθε φορά που προσπαθώ μου αφού σκεφτεί λίγο μου βγάζει μήνυμα: connection failed... exiting

???

Τι άλλαξε;

Δοκιμασα τη συμβουλή ενός φίλου να διαγράψω cookies και cashe αλλά δεν έγινε τπτ.

Επίσης δοκίμασα και με άλλους browsers όπως opera & firefox αλλά επουδενί:(

 

Τι γίνεται;

Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού του τηλ, μιας κ το πήρα πρόσφατα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ωραια εφαρμογη(Mobipocket Reader) που προσθεσατε στο φορουμ.θα ηθελα αν γινεται να μας πειτε ενα προγραμματακι που μετατρεπει τα pdf files σε prc.ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι του forum

Θα ξαναρωτήσω γιατί δεν δόθηκε καμία απάντηση στο συγκεκριμένο.

 

Ποιος είναι ο λόγος που ενώ μου έπαιζε βίντεο youtube τώρα κάθε φορά που προσπαθώ μου αφού σκεφτεί λίγο μου βγάζει μήνυμα: connection failed... exiting

???

Τι άλλαξε;

Δοκιμασα τη συμβουλή ενός φίλου να διαγράψω cookies και cashe αλλά δεν έγινε τπτ.

Επίσης δοκίμασα και με άλλους browsers όπως opera & firefox αλλά επουδενί:(

 

Τι γίνεται;

Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού του τηλ, μιας κ το πήρα πρόσφατα...

 

Ουτε εγω βρηκα ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι του forum

Θα ξαναρωτήσω γιατί δεν δόθηκε καμία απάντηση στο συγκεκριμένο.

 

Ποιος είναι ο λόγος που ενώ μου έπαιζε βίντεο youtube τώρα κάθε φορά που προσπαθώ μου αφού σκεφτεί λίγο μου βγάζει μήνυμα: connection failed... exiting

???

Τι άλλαξε;

Δοκιμασα τη συμβουλή ενός φίλου να διαγράψω cookies και cashe αλλά δεν έγινε τπτ.

Επίσης δοκίμασα και με άλλους browsers όπως opera & firefox αλλά επουδενί:(

 

Τι γίνεται;

Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού του τηλ, μιας κ το πήρα πρόσφατα...

 

Δοκίμασε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάνε πάλι και μια διαγραφή cookies

και τι στο καλό εντάξει θα είναι!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάνε πάλι και μια διαγραφή cookies

και τι στο καλό εντάξει θα είναι!!

 

Ηταν το πρωτο πραγμα που δοκιμασα αλλα τιποτα... Μην μπεις στον κοπο...

Link to comment
Share on other sites

Ok θα το κοιτάξω κ θα σου γράψω αύριο γιατί τώρα δεν έχω κανένα χάρτη να παίξει στο κινητό. Με το που κατεβουν και τους βάλω, θα δω τι παίζει κ θα σου πω.

Γεια χαρά

 

oκ φιλε μου περιμενω σε ευχαριστω και παλι

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγγνωμη για την ταλαιπωρια αλλα αυτο το εχω δοκιμασει χιλιες φορες παλι τιποτα δεν κανει εν τω μεταξυ στην επιλογη google maps sto map types λεει Not available(google maps)

 

Settings -> Map -> Map types

Απενεργοποίησε τους yahoo και ενεργοποίησε το google maps στο drop down list (παρόλο που στον τίτλο της λίστας λέει not available).

 

Πες μου αν ήταν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ωραια εφαρμογη(Mobipocket Reader) που προσθεσατε στο φορουμ.θα ηθελα αν γινεται να μας πειτε ενα προγραμματακι που μετατρεπει τα pdf files σε prc.ευχαριστω εκ των προτερων

 

To κινητό διαβάζει με τα ενσωματωμένα προγράμματά του .pdf

Είναι και σχετικά καλό. Γυρίζει και στο πλάι με τον αισθητήρα του κινητού και έχει και αρκετά επίπεδα ζουμ.

 

Αν θες σώνει και καλά να το κάνεις prc θα πρέπει μάλλον να το μετατρέψεις πρώτα σε txt. Μετά υπάρχουν προγράμματα για να το κάνεις pdf απλώς δεν το έχω ψάξει το συγκεκριμένο για να σου δώσω αναλυτικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ωραια εφαρμογη(Mobipocket Reader) που προσθεσατε στο φορουμ.θα ηθελα αν γινεται να μας πειτε ενα προγραμματακι που μετατρεπει τα pdf files σε prc.ευχαριστω εκ των προτερων

 

Mobipocket Creator 4.2 Home Edition -FREE- enables you to create your ebooks, photo albums, personal databases and much more with a simple and intuitive user interface and expandable templates.

 

http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/ProductDetailsCreator.asp

pdf, doc, txt σε prc

Link to comment
Share on other sites

Mobipocket Creator 4.2 Home Edition -FREE- enables you to create your ebooks, photo albums, personal databases and much more with a simple and intuitive user interface and expandable templates.

 

http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/ProductDetailsCreator.asp

pdf, doc, txt σε prc

 

Γιαυτό το πρόγραμμα μιλάμε??? έχει περιοριζμους?? αυτό μετατρέπει αρχεία???

 

http://s3.directupload.net/images/100104/ff9j3ejl.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό! Δεν θυνάμαι να έχει περιορισμούς, το είχα δουλέψει το καλοκαίρι και ήταν μια χαρά.

Είναι της ίδιας εταιρίας με το reader και είναι για αυτή τη δουλεία.

Πρόσεξε μόνο τα pdf να είναι επεξεργάσιμα τα κείμενα και όχι σκαναρισμένα βιβλία που ουσιαστικά είναι φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...