Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο δεν ειναι διαθεσιμο απο Wind :( περιμενω 20 μερες να ερθει.

για να μην χασω την αναβαθμιση και την προσφορα με 2 μηνες δωρο..αναγκαστικα σημερα πηγα και πηρα αλλο κινητο στα ιδια χρηματα το ΝΟΚΙΑ 5530

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρετε αν οι νέες συσκευές έρχονται όλες με την αναβάθμιση ή πρέπει να τρέχουμε;; Θα με ενδιέφερε για αγορά από vodafone.

 

Δεν είναι σίγουρο αν θα το πάρεις ότι θα έχει και το τελευταίο λογισμικό!

Πάντως δεν είναι και πολύ δύσκολο να γίνει η αναβάθμιση έρχονται και στο παίρνουν

από το χώρο σου!

Αν πάλι μένεις σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη το πας εσύ (γίνετε αυτό νομίζω) και στο κάνουν επιτόπου!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με το gps..δηλ δεν καταφερα να βρω ενα free gps που να δουλευει ας ρωτησω και κατι αλλο...

 

Προσεξε κανεις οτι ακομη και στα 5mega pixels οι φωτογραφιες δεν εχουν τοσο καλη αναλυση? Δηλ ο μεσος ορος της καθε φωτο ειναι 500KB :o

ακομη και το παλιο μου κινητο που ειχε 3.2 mega pixels καμερα βγαζει καλυτερες.

(ναι εχω ρυθμισει την ποιοτητα και την αναλυση στην καμερα στο μεγιστο)

με sony ericsson aino με 8 megapixel καμερα οι φωτογραφιες εχουν μεγεθος περιπου 700 kb.επομενως φανταζομαι οτι ειναι ολα φυσιολογικα!

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalhspera eimai kainourios sto forum...xronia polla kiolas... :/...Sto thema mou twra...exw katebasei kati upotithemena themata gia to gt500 pou exw alla den 3erw pws na ta perasw ean perniountai bebaia...3erei kanenas na mou pei???Tha me bohthouse polu!!Epishs anabathmish mporw na to kanw apo to spiti m meso internet??Exei epanw thn ekdosh v10a einai h prwth ekdosh auth???gt to kinhto to peira prin 3 ebdomades euxaristo ek ton prwteron

 

i.g.3erei kapoios kanena site pou na exei programmata gia gt500???free download kuriws,gt exw balei kati apps mesa alla den mou ta emfanizei se touch morfi dld full screen..apla mou bgazei ta belakia tou plhktrologiou

θεματα το lg δεν παιρνει. εχει ενα ασπρο και ενα μαυρο μονο. αναβαθμιση online προς το παρον δεν γινεται πρεπει να το στειλεις, αλλα και εγω το 500 εχω εδω και 4 μηνες, την α εκδοση εχει και εδω τα παιδια μου ειπαν οτι δεν εχει βγει αλλη για τ0 500 γιατι δουλευει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα για το MGmaps:

 

Κατέληξα να χρησιμοποιώ χάρτες με hash 1 και tiles per file 128 χωρίς συμπίεση. Δεν βλέπω ιδιαίτερη πτώση στην απόδοση ενώ οι χάρτες πιάνουν αισθητά λιγότερο χώρο. Έχω υδρόγειο έως ζουμ 6, Ευρώπη εως 10, Ελλάδα έως 14, Αθήνα έως 17 και πιάνουν γύρω στα 600ΜΒ.

 

Φίλε Maranx ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σου:)

Έχω κάτι άλλο να σε ρωτήσω: Δοκίμασα να κάνω την υδρόγειο σε ζουμ 6 και κάθε φορά που βάζω τις πινέζες για να ορίσω ποιο μέρος του χάρτη θέλω να φτιάξω, βάζω παντού μέσα στα όρια που υπάρχουν απ τις διακεκομμένες γραμμές.

Δοκίμασα συνολικά όλη τη γη. Δοκίμασα απ το μεσημβρινό και πάνω. Οτι και να κάνω μου βγάζει μήνυμα λάθους ότι δεν γίνεται γιατί έχω βγει έξω απ τα επιτρεπόμενα όρια η κάτι τέτοιο.application failed to generated merged image and or map Longitude and or latitude outside valid bounds. Εσύ τι έκανες ακριβώς;

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

θεματα το lg δεν παιρνει. εχει ενα ασπρο και ενα μαυρο μονο. αναβαθμιση online προς το παρον δεν γινεται πρεπει να το στειλεις, αλλα και εγω το 500 εχω εδω και 4 μηνες, την α εκδοση εχει και εδω τα παιδια μου ειπαν οτι δεν εχει βγει αλλη για τ0 500 γιατι δουλευει καλα.

 

Euxaristw polu gia tis apanthseis sou...An mporei kapoios na me bohthisei me to thema twn apps....ean uparxei kapoio site pou na exei apps gia lg kai na leitourgoun

se full screen kai na einai kai touch mode

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΦΡΑΓΗΣ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ GT505

LG

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Maranx ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σου:)

Έχω κάτι άλλο να σε ρωτήσω: Δοκίμασα να κάνω την υδρόγειο σε ζουμ 6 και κάθε φορά που βάζω τις πινέζες για να ορίσω ποιο μέρος του χάρτη θέλω να φτιάξω, βάζω παντού μέσα στα όρια που υπάρχουν απ τις διακεκομμένες γραμμές.

Δοκίμασα συνολικά όλη τη γη. Δοκίμασα απ το μεσημβρινό και πάνω. Οτι και να κάνω μου βγάζει μήνυμα λάθους ότι δεν γίνεται γιατί έχω βγει έξω απ τα επιτρεπόμενα όρια η κάτι τέτοιο.application failed to generated merged image and or map Longitude and or latitude outside valid bounds. Εσύ τι έκανες ακριβώς;

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Γιάννης

 

Κανε edit με το notepad ένα οποιοδήποτε .map αρχείο που έφτιαξες μαρκάροντας μια περιοχή και αντικατάστησε τα περιεχόμενα με αυτά:

 

GoogleMap
00-06: -80.0, -179.999 : 80.0, 179.999

 

(υπάρχει ως κώδικας στις αρχικές οδηγίες σε ένα παραθυράκι με τίτλο "Map of the World")

Link to comment
Share on other sites

Για σας και χρόνια πολλά, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με gt500-gt505 πιο είναι πιο καινούργιο μοντέλο και πιες οι διαφορές μεταξύ τους, απαντήστε μου plz γιατί βιάζομαι ναι αγοράσω ένα από τα 2, κλίνω προς gt500 πάντως, και πιο θα μου προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Για σας και χρόνια πολλά, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με gt500-gt505 πιο είναι πιο καινούργιο μοντέλο και πιες οι διαφορές μεταξύ τους, απαντήστε μου plz γιατί βιάζομαι ναι αγοράσω ένα από τα 2, κλίνω προς gt500 πάντως, και πιο θα μου προτείνετε?

γεια σου και χρονια πολλα και σε σενα,το 500 με το 505 η διαφορα που εχουν ειναι στην εξωτερικη εμφανιση,πουθενα αλλου.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

άρα μου προτείνεις gt500 καθώς έχει καλύτερο design? και πιο από τα 2 είναι πιο καινούργιο μοντέλο? thx
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο χαρακτηριστικό που ανακάλυψα στο MGmaps είναι πως μπορείς στον υπολογιστή στο σπίτι να φτιάξεις μια διαδρομή με οδηγίες στο google maps και υπάρχει λειτουργία ώστε να κατεβάσεις τις οδηγίες αυτές σε αρχείο και να τις ανοίξεις στο MGmaps.

 

Η διαδικασία περιγράφεται εδώ.

Link to comment
Share on other sites

άρα μου προτείνεις gt500 καθώς έχει καλύτερο design? και πιο από τα 2 είναι πιο καινούργιο μοντέλο? thx

το θεμα του design ειναι πως το βλεπει ο καθενας,δηλαδη μπορει να ρωτησεις 10 ατομα και να παρεις απαντησεις 5-5,για το αλλο που ρωτας μαλλον το 505 ειναι πιο καινουργιο,αν καποιος ξερει σιγουρα ας μας πει.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΦΡΑΓΗΣ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ GT505

LG

το pin2 η το puk?

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο χαρακτηριστικό που ανακάλυψα στο MGmaps είναι πως μπορείς στον υπολογιστή στο σπίτι να φτιάξεις μια διαδρομή με οδηγίες στο google maps και υπάρχει λειτουργία ώστε να κατεβάσεις τις οδηγίες αυτές σε αρχείο και να τις ανοίξεις στο MGmaps.

 

Η διαδικασία περιγράφεται εδώ.

 

ελα ρε φιλε σοβαρα ? για να δουμε ;)

 

παντως εβαλα κι εγω Αττικη με hash 1 και tiles 256 και ειναι μια χαρα ζοομ μεχρι 17.

Τωρα εχω βαλει και φτιαχνει Ελλαδα με ζουμ 7-16 αλλα το εβαλα χτες το βραδυ και ακομα κατεβαζει , και πρεπει να εχει ακομα . Του χρονου θα τελειωσει :D

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΦΡΑΓΗΣ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ GT505

LG

Ποιον κωδικό ψάχνεις;

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο χαρακτηριστικό που ανακάλυψα στο MGmaps είναι πως μπορείς στον υπολογιστή στο σπίτι να φτιάξεις μια διαδρομή με οδηγίες στο google maps και υπάρχει λειτουργία ώστε να κατεβάσεις τις οδηγίες αυτές σε αρχείο και να τις ανοίξεις στο MGmaps.

 

Η διαδικασία περιγράφεται εδώ.

 

το εκανα πολυ ωραιο ειναι . Παιζει ομως εκτος απο τα σημεια να βλεπουμε και τη διαδρομη? τη γραμμη ενωσης δλδ . ;)

 

Το προγραμμα παντως ειναι πολυ καλο . Αξιζει τον κοπο να φτιαξεις τους χαρτες και μετα να τους εχεις offline . Ειναι πολυ σουπερ. :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια παλιά version του MGMaps που να υποστιρήζει Google Maps? Γιατί εμένα μου λέει "Google Maps (Not Available)"
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια παλιά version του MGMaps που να υποστιρήζει Google Maps? Γιατί εμένα μου λέει "Google Maps (Not Available)"

 

Δεν υποστηρίζει google maps για να τους κατεβάζεις online με το κινητό με σύνδεση.

(αν θες αυτό άλλωστε υπάρχει και το υπάρχον πρόγραμμα google maps του κινητού :p )

 

Αν τους κατεβάσεις, τους αποθηκεύσεις στην κάρτα και τους ανοίγεις offline με τη διαδικασία που περιγράφουμε, τους υποστηρίζει μια χαρά! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παισδια και καλη Χρονια,να ρωτησω κατι μια φιλη μου πηρε αυτο το τηλ το GT505 και θελει να μαθει εαν η gps κεραια μπορει να υποστηριξει Destinator ή και αλλα igo π.χ. απο εξωτερικη μνημη ή υποστηριζει μονο αυτα που εχει πανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παισδια και καλη Χρονια,να ρωτησω κατι μια φιλη μου πηρε αυτο το τηλ το GT505 και θελει να μαθει εαν η gps κεραια μπορει να υποστηριξει Destinator ή και αλλα igo π.χ. απο εξωτερικη μνημη ή υποστηριζει μονο αυτα που εχει πανω?

Ευχαριστω

Δυστυχώς όχι. Το GPS του είναι τελείως χάλια.

Link to comment
Share on other sites

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

αφου το κατεβασουμε μετα πως το κανουμε εγκατασταση?

Δεν χρειάζονται εγκατάσταση. Απλά τις στέλνεις στο κινητό. Εικόνες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...