Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το θέμα του WeTravel, ρίξε μία ματιά εδώ.

 

Τώρα, για το YouTube γίνε λίγο πιο περιγραφικός όσων αφορά το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις...

 

Φίλε μου πατάω watch video στο youtube και λέει φόρτωση.Μετά όμως μου εμφανίζει "Δεν είναι δυνατή η σύνδεση" και μετά βγαίνει μόνο του.Σκέφτηκα να πάρω στην

LG τηλέφωνο να ρωτήσω αλλά είπα μήπως ξέρει κάποιος εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πατάω watch video στο youtube και λέει φόρτωση.Μετά όμως μου εμφανίζει "Δεν είναι δυνατή η σύνδεση" και μετά βγαίνει μόνο του.Σκέφτηκα να πάρω στην

LG τηλέφωνο να ρωτήσω αλλά είπα μήπως ξέρει κάποιος εδώ..

Και εγω αυτο ακριβως το προβλημα εχω,οσες φορες εχω δοκιμασει να δω βιντεο απο youtube και συνδεομαι στο ασυρματο δικτυο του σπιτιου μου,μου βγαζει δεν είναι δυνατή η σύνδεση,δεν εχω δοκιμασει να μπω σε αλλο ασυρματο δικτυο και να προσπαθησω ξανα αλλα δεν νομιζω αυτο να εχει καποια σχεση.Τελικα ισως φταιει οτι οι συσκευες μας ειναι cosmote myview και ισως ειναι ''πειραγμενες''και για αυτο δεν μπορουμε να δουμε βιντεακια σε αντιθεση με αλλους που εχουν την ιδια συσκευη:worry:

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι καταγράφει βίντεο σε ανάλυση 320χ240...ισχυεί αυτό?...πάντος θα είναι απογοητευτικό αν ισχύει , καθώς άλλα κινητά όπως και το viewty που είχα καταγράφει βίντεο 640χ480 και έχει 5megapixels κάμερα όπως και το lg gt505...

Σήμερα πήγα και το είδα και από κοντά...δοκίμασα το wifi και μου έκανε εντύπωση πόσο γρήγορα άνοιγε τις σελίδες...

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι καταγράφει βίντεο σε ανάλυση 320χ240...ισχυεί αυτό?...πάντος θα είναι απογοητευτικό αν ισχύει , καθώς άλλα κινητά όπως και το viewty που είχα καταγράφει βίντεο 640χ480 και έχει 5megapixels κάμερα όπως και το lg gt505...

Σήμερα πήγα και το είδα και από κοντά...δοκίμασα το wifi και μου έκανε εντύπωση πόσο γρήγορα άνοιγε τις σελίδες...

 

Ισχύει ναι.Το viewty όμως όταν βγήκε ήταν ναυαρχίδα της Lg, πολύ ακριβοτερο από το GT505.To κινητό είναι πολύ φθηνό για να τραβάει σε καλή ανάλυση, εξάλλου υπάρχουν τα άλλα κινητά της LG που βιντεοσκοπούν σε 720χ480.

Κάπου έπρεπε να υπάρξει περιορισμός.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ναι.Το viewty όμως όταν βγήκε ήταν ναυαρχίδα της Lg, πολύ ακριβοτερο από το GT505.To κινητό είναι πολύ φθηνό για να τραβάει σε καλή ανάλυση, εξάλλου υπάρχουν τα άλλα κινητά της LG που βιντεοσκοπούν σε 720χ480.

Κάπου έπρεπε να υπάρξει περιορισμός.

έχεις δίκαιο σε αυτό...σε ευχαριστώ πολύ που μου έλυσες την απορία:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το LG GT505 εδω και δύο μήνες σήμερα μου παρουσίασε ενα πρόβλημα όποια SIM και να βάλω δεν μου την αναγνωρίζει και μου βγάζει εισάγετε την SIM Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει να μου απαντήση
Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ το gt505, είμαι τελείως άσχετος με τα κινητά της LG, μέχρι τώρα είχα μόνο nokia.

 

ποιές εφαρμογές προτείνετε για να τις εγκαταστήσω, και με ποιόν τρόπο γίνεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να συνδεθει ασύρματα με το router πρέπει να μπείτε στις ρυθμίσεις του και να επιτρέψετε να συνδέονται και άλλες συσκευες δίνοντας password ή να δηλώσετε το ip του κινητού στις ρυθμίσεις του router
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κανω τπτ λαθος......3-4 φορες το δοκιμασα,εκτος να παιζει ρολο το οτι η δικια μου συσκευη ειναι cosmote myview και ισως εχουν πειραξει κατι:worry:

 

Αν έχεις το 500 στο τέλος γράψε 500 όχι 505

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το 500 στο τέλος γράψε 500 όχι 505

Ευχαριστω αυτο ηταν,δεν φανταστηκα οτι το 505 ηταν για το μοντελο του κινητου:p Παντος βλεπω οτι το streaming ειναι γκρι και δηλαδη δεν μπορεις να το επιλεξεις απο το κρυφο μενου,μαλλον για αυτο δεν μου παιζει βιντεο στο youtube:(

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο πρέπει να φταίει γιατί και εμένα γκρί είναι αλλα τα κατεβάζει κανονικά.Δοκίμασε να γράψεις http://m.youtube.com/ Edited by rigas8279
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ειμαι καινουργιος στο εδω (σημερα εκανα εγγραφη) και θα ηθελα να ρωτησω

εαν συμφερει να αγορασω το lg gt505 επειδη θα το λειτουργω με απλη καρτα και δεν εχω συνδεση...;;;

Η αυτο δν παιζει καμια σημασια;;;

Link to comment
Share on other sites

α.... και κατι ακομα,

παρομοιο με το προηγουμενο, εαν δεν εχω την δυνατοτητα να συνδεθω στο internet παραμονο με το wifi συμφερει να το αγορασω;;;

πλζ απαντηστε :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο πρέπει να φταίει γιατί και εμένα γκρί είναι αλλα τα κατεβάζει κανονικά.Δοκίμασε να γράψεις http://m.youtube.com/

Μπα δεν εχει καμια διαφορα,δυστυχως:(

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και γω το GT505 εδω και 4 μερες ολα ειναι μια χαρα.Βεβαια ειμαι με τον φοβο απο οσα ακουω μηπως και μελλοντικα παθει κατι.Διοτι απο ενα viewty δεν ειχα και τις καλυτερες εντυπωσεις.Μεχρι στιγμης τα μονα δυο προβληματα που εχω ειναι στο we travel μου βρισκει στιγμα αλλα δεν γραφει ουτε οδους ουτε τιποτα και με το ξεκλειδωμα του κινητου ειναι πολυ ευκολο διοτι ξεκλειδωνει και απ την οθονη και αυτο προσφατα δημιουργησε το προβλημα να το εχω στο τσαντακι μεσης και να παιρνει τηλεφωνο επειδη καπως θα πατηθηκε το κουμπι ξεκλειδωματος και η προσφατη κληση.Το λεω αυτο διοτι το viewty ξεκλειδωνε μονο απ το πλαινο κουμπι.

Επισης δεν εχω βρει και καποιο site με sensor games.

Σχετικα με το wifi δεν ειχα καποιο προβλημα ολα καλα οσο για τον browser δεν χρησιμοποιω ποτε αυτον που εχει το κινητο αλλα τον opera που ειναι ο πιο γρηγορος.Τα κουμπακια 1 2 3 θα ηταν καλο να ηταν προγραμματιζομενα για οτι θελουμε και οχι μονο για επαφες.Και τα widget που ηδη εχει προσωπικα μου ειναι αχρηστα μονο ημερολογιο και σημειωσεις χρησιμοποιω.Αν βεβαια βρω και αλλα τα οποια μπορω να ενσωματωσω θα ειναι καλυτερα.Θα μπορουσε ομως να εχει επιλογη για το ποια θελουμε να τα κανουμε απ το μενου.Αυτα τα λιγα.

 

Ειναι ενα κινητο που για τα λεφτα του εχει Touchscreen, 3G,5mp καμερα, GPS και WIFI.Για αυτο πιστεω το πηραμε ολοι.Τωρα απο κει και περα αν το καταφερουμε να το κανουμε και Windows Mobile θα το κανουμε.ΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να συνδεθω απο το κινητο μου με το ασυρματο δικτυο που εχω στο σπιτι. Πριν λιγο καιρο εμπαινα με αλλα ασυρματα δικτυα απο καφετερια κ.α και μου ηρθε κανονικα χρωση γιατι εμπαινε απο την cosmote πηγα στο καταστημα κ ακυρωσα ολες τις πλοηγησεις για να μπαινει μονο απο wifi. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω τι φταιει???? Αυτο γινονταν κ πριν παω στην cosmote
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το κινητακι δεν παει καλα,εδω και 2 μερες δεν μπορω να συνδεθω σε κανενα ασυρματο δικτυο,ολο αποτυχια συνδεσης γραφει και το χειροτερο απο ολα ειναι οτι μου δειχνει συνεχεια στην κεντρικη οθονη''usim ανενεργη''και το σημα στο κινητο μια χανετε τελειως και μια επανερχεται.Κριμα γιατι πολλα προβληματα ειχα και με το lg viewty,ενταξει μπορει να ηταν τυχαιο και να επεσα σε ελλατωματικες συσκευες αλλα πλεον δεν το ξαναρισκαρω να αγορασω LG :rocket: :chair:
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα μια ερωτηση μου εβγαλε στην οθονη δεν ξερω πως εγινε... αυτο 3 αριθμους . 1 2 3 και κατο δεξια ενα + . τι ειναι αυτο και πως μπορω να τα βγαλω.

και κατι αλλο μπορω να βαλω σε φακελους της φωτογραφιες και τα βιντεο και πως να το κανω.

ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα ,

εχω το KP500 και θελω να το δωσω για το GT505 . Στο cookie εχω εγκαταστησει το Live Messenger (της Cosmote)αλλα για να ακουσω εισερχομενο μηνυμα (εκτος οτι η ποιοτητα της ειδοποιησης ειναι χαλια) πρεπει να το εχω γυρισμενο μονιμα στην εικονα του Messenger. Δηλαδη αν ειναι στην αρχικη εικόνα δε με ειδοποιει - και καθε 5 λεπτα μου βγαζει μηνυμα να κλεισει.. Το ιδιο θα αντιμετωπισω και με το Fring sto GT505 (gia MSN h skype?)

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα. Απεκτησα το GT505 σημερα και ολα καλα εκτος απ το GPS που δε καταφερα να βρω δορυφορο λιγο που επαιξα. Θα ξαναπροσπαθησω αυριο βεβαια αλλα μια ερωτηση.

Το υποβοηθουμενο GPS τραβαει traffic με gprs αν χρειαστει, σωστα ? Οποτε εγω που ειμαι στο Wind plus non stop με 4 ευρω το μηνα, λογικα δε χρεωονομαι κατι εξτρα γι αυτο το traffic, ετσι δεν ειναι ? Ρωταω γιατι αποψε που παλευε να βρει δορυφορο χωρις επιτυχια ειδα οτι ειχε 45 kb ογκο δεδομενων. Να το αφησω αν ειναι μονιμα ανοιχτο το a-gps αν βοηθαει, ετσι κι αλλιως το οριο του non stop ειναι καπου 40MB το μηνα. Ευχαριστω και btw το κινητακι ειναι κορυφαιο για τα λεφτα του χωρις να το εχω ψαξει ιδιαιτερα. :D

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα μια ερωτηση μου εβγαλε στην οθονη δεν ξερω πως εγινε... αυτο 3 αριθμους . 1 2 3 και κατο δεξια ενα + . τι ειναι αυτο και πως μπορω να τα βγαλω.

και κατι αλλο μπορω να βαλω σε φακελους της φωτογραφιες και τα βιντεο και πως να το κανω.

ευχαριστω :D

 

Αυτά τα 1,2,3 είναι οι αριθμοί για 3 "γρήγορες" επαφές που μπορείς να έχεις στην αρχική σου οθόνη. Τα + και - είναι για να προσθέτεις και να αφαιρείς επαφές στους αριθμούς. Για να φύγουν θα σύρεις το δάκτυλό σου επάνω στην οθόνη προς τα αριστερά ή προς τα δεξιά.

 

Θα φτιάξεις από ένα φάκελο μέσα στην κάρτα μνήμης (στο τηλέφωνο δε μπορείς να φτιάξεις και να θες...) και θα πρέπει κάθε φορά να μεταφέρεις τις φωτογραφίες και τα βίντεο στον αντίστοιχο φάκελο [όταν τραβάς φωτογραφία ή βίντεο στα ρίχνει χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης (εφόσον έχεις επιλέξει την κάρτα ως default μέσο αποθήκευσης)].

 

Γεια χαρα και απο μενα. Απεκτησα το GT505 σημερα και ολα καλα εκτος απ το GPS που δε καταφερα να βρω δορυφορο λιγο που επαιξα. Θα ξαναπροσπαθησω αυριο βεβαια αλλα μια ερωτηση.

Το υποβοηθουμενο GPS τραβαει traffic με gprs αν χρειαστει, σωστα ? Οποτε εγω που ειμαι στο Wind plus non stop με 4 ευρω το μηνα, λογικα δε χρεωονομαι κατι εξτρα γι αυτο το traffic, ετσι δεν ειναι ? Ρωταω γιατι αποψε που παλευε να βρει δορυφορο χωρις επιτυχια ειδα οτι ειχε 45 kb ογκο δεδομενων. Να το αφησω αν ειναι μονιμα ανοιχτο το a-gps αν βοηθαει, ετσι κι αλλιως το οριο του non stop ειναι καπου 40MB το μηνα. Ευχαριστω και btw το κινητακι ειναι κορυφαιο για τα λεφτα του χωρις να το εχω ψαξει ιδιαιτερα. :D

 

Το θέμα του gps είναι μια πονεμένη ιστορία. Ο δέκτης που έχει το κινητό δουλεύει μια χαρά και βρίσκει δορυφόρους (αρκεί να είσαι σε εξωτερικό χώρο και να περιμένεις 3-4 λεπτά). Το όλο πρόβλημα βασικά έγκειται στο ότι δεν υπάρχουν εφαρμογές που να τρέχουν σε java, ώστε να μπορέσουν να δουλέψουν με το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Η μόνη εφαρμογή με offline χάρτες είναι το WeTravel (ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο θέμα να πάρεις μια ιδέα). Το πρόβλημα είναι ότι δεν είναι εμπορική εφαρμογή και οι χάρτες που περιέχει δεν είναι κι ότι καλύτερο... Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το WisePilot που έχει μέσα το κινητό για ένα μήνα δωρεάν, αλλά από κει και μετά σε χρεώνει, καθώς πρέπει να είσαι on line, αφού κάθε φορά κατεβάζει δεδομένα.

Όσο για το a-gps, ακόμη κι αν σε χρεώνει κάτι (που δεν είναι καθόλου σίγουρο, εγώ το έχω στο αυτόνομο και ποτέ δε έχω δει κάποια χρέωση) είναι κάποια ελάχιστα σεντς.

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την "Πολλαπλή παράθεση" για να απαντήσεις σε 2 ή περισσότερους.Μerci :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...