Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποια εφαρμογή για turn by turn navigation;


pperiklis
 Κοινοποίηση

Ποια εφαρμογή από αυτές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή θα προτείνατε;  

274 members have voted

  1. 1. Ποια εφαρμογή από αυτές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή θα προτείνατε;



Recommended Posts

http://images.appshopper.com/icons/328/200389.png - TomTom Greece

 

Map coverage statistics:

 

Detailed map seamlessly covering Greece.

 

Countries covered: Greece (81%)

 

Roads covered (km): more than 201,000

 

Additional information: now includes around 150 ferry connections.

 

http://images.appshopper.com/screenshots/328/200389.jpg http://images.appshopper.com/screenshots/328/200389_4.jpg

 

http://appshopper.com/navigation/tomtom-greece

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ηλίθιο του πράγματος φίλε perikli είναι πως ενώ είναι TomTom Greece υπάρχει στο Αμερικανικό αλλά όχι στο Ελληνικό AppStore. :lol:

Θα το δούμε πάντως αν και από ότι διαβάζω στα reviews τουλάχιστον οι ξένες εκδόσεις λένε πως είναι ψιλοχάλια.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το όνομα μου είναι Γιώργος και θα ήθελα τη βοήθεια σας Έχω εγκαταστήσει το navigon στο iphone μου (IPHONE 3G, 3.2,1 JB) Όταν τρέχω το πρόγραμμα ανοίγει κανονικά αλλά το GPS είναι συνέχεια κόκκινο και δεν βρίσκει που είμαι. Πρέπει να κάνω κάτι πριν; ανοίγω από κάπου το GPS;:worry:
Link to comment
Share on other sites

..........Όταν τρέχω το πρόγραμμα ανοίγει κανονικά αλλά το GPS είναι συνέχεια κόκκινο και δεν βρίσκει που είμαι. Πρέπει να κάνω κάτι πριν; ανοίγω από κάπου το GPS;:worry:

 

Κλείσε και άνοιξε ξανά τη συσκευή (power off - on).

 

Πήγαινε σε ανοιχτό χώρο (δρόμο, ταράτσα κλπ) και τρέξε πάλι το πρόγραμμα. Δώσε του λίγο χρόνο, να κλειδώσει τους δορυφόρους (1-2 λεπτά). Το GPS, δε δουλεύει σε εσωτερικό χώρο.

 

Αν τα γνωρίζεις και τα 'χεις κάνει αυτά, τότε φοβάμαι πως είναι πρόβλημα hardware.

 

Υπόψη κι αυτό, που δε ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει: προβληματική λειτουργία του GPS

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε και άνοιξε ξανά τη συσκευή (power off - on).

 

Πήγαινε σε ανοιχτό χώρο (δρόμο, ταράτσα κλπ) και τρέξε πάλι το πρόγραμμα. Δώσε του λίγο χρόνο, να κλειδώσει τους δορυφόρους (1-2 λεπτά). Το GPS, δε δουλεύει σε εσωτερικό χώρο.

 

Αν τα γνωρίζεις και τα 'χεις κάνει αυτά, τότε φοβάμαι πως είναι πρόβλημα hardware.

 

Υπόψη κι αυτό, που δε ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει: προβληματική λειτουργία του GPS

Ευχαριστώ φίλε. Το δοκίμασα και μετά από λίγο λειτούργησε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το MobileNavigator Europe απο που μπορω να το κατεβάσω?

Εαν δεν επιτρέπεται να το πειτε εδω, ενα Pm Please.

Ειμαι άσχετος...

 

Επισης πως το περναω μετα στο iphone?

 

To συγκεκριμενο προγραμμα <<μιλάει>> στα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

κανονικά απαγορεύεται κάτι τέτοιο που ζητάτε απο τους κανονισμούς του forum.. ;)

 

εγώ πάντως μετά απο χρήση του navigon και του IGo θεωρώ ακριβέστερο,πιο εύκολο στη χρήση και πιο "αξιόπιστο" το δεύτερο

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι θεωρώ καλύτερο το navigon, και έχω και καλύτερο "στίγμα"

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι και εφοσον καταφερα να τα δοκιμασω ολα πλην Tom Tom, δεν με ικανοποιησε κανενα για πλοηγηση.Θελουν δουλεια ακομα και νομιζω οτι ειναι λογικο για τοσο φρεσκες εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βγήκε νέο update για το igo με προσθήκες και λοιπά.

http://www.igomyway.com/en/

 

 

Ειμαι μεταξύ αυτού τοιυ προγράμματος και του MobileNavigator

Ποιο να επιλέξω τελικά ρε παιδιά?

Θέλω να μην χανω το σημα συχνα και να είναι ενημερωμενος και ακριβής ο χαρτης. Ζητάω πολλά? :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ας μου στειλει κανεις Pm να με ενημερωσει αν εχει την ευχαριστηση, που μπορω να βρω εφαρμογες για το iphone. Ειδικα ,για προγρμματα πλοηγησης βασικα...

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μέρες που γύρισα την Ελλάδα με το MobileNavigator Europe είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν στην εύρεση της διεύθυνσης προορισμού όπου αν δεν ξέρεις τον Τ.Κ. και υπάρχουν 2-3 οδοί με το ίδιο όνομα είναι σίγουρο ότι θα μπερδευτείς (την πάτησα και το έμαθα). Κατά τα άλλα είναι άψογο. Το μόνο άλλο πρόγραμμα που χρησιμοποίησα ήταν το Tom Tom που το θεωρώ απαράδεκτο αφού σου λέει που να πας αλλά δεν δείχνει τίποτα για να σε βοηθήσει. 'Οσο για το Igo My Way το χρησιμοποίησα μία φορά, μου φάνηκε καλό αλλά έπαψε να δουλεύει (ψάχνοντας είδα ότι δεν συνεργάζεται και πολύ καλά με το iphone).
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ολες οι παραπανω εφαρμογες που εχετε στο poll λειτουργουν 100% σε offline οπως δηλαδη σε ολα τα κινητά ή για να κάνει καποια λειτουργια πρεπει να συνδεθει με ιντερνετ??

 

Δηλαδη: Βρισκει το στιγμα, κανει αναζητηση διευθυνσης/σημειου, σου βρισκει την διαδρομη, και εκτελει φωνητικη πλοηγηση στα Ελληνικά και φυσικα εχει αποθηκευμενους χαρτες χωρις να κατεβασει τιποτα απο ιντερνετ??

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι παραπανω εφαρμογες που εχετε στο poll λειτουργουν 100% σε offline οπως δηλαδη σε ολα τα κινητά ή για να κάνει καποια λειτουργια πρεπει να συνδεθει με ιντερνετ??

 

Δηλαδη: Βρισκει το στιγμα, κανει αναζητηση διευθυνσης/σημειου, σου βρισκει την διαδρομη, και εκτελει φωνητικη πλοηγηση στα Ελληνικά και φυσικα εχει αποθηκευμενους χαρτες χωρις να κατεβασει τιποτα απο ιντερνετ??

 

Αν και πρεπει να εχει αναφερθει ξανα,οχι ΔΕΝ χρειαζεται ιντερνετ...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ας υποθέσουμε ότι, σε μη-jailbroken iPhone, αγοράζω (πληρώνοντας κανονικά) και εγκαθιστώ το Navigon. Σε περίπτωση που μετά από 1-2 χρόνια αγοράσω το επόμενο iPhone, θα μπορώ να το "περάσω" ΚΑΙ στο νέο τηλέφωνο μέσω του iTunes; Να το θέσω διαφορετικά: στο Navigon ισχύει η δυνατότητα για χρήση σε 5 μηχανήματα, η οποία ισχύει για τις υπόλοιπες πληρωμένες εφαρμογές του app store;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε ότι, σε μη-jailbroken iPhone, αγοράζω (πληρώνοντας κανονικά) και εγκαθιστώ το Navigon. Σε περίπτωση που μετά από 1-2 χρόνια αγοράσω το επόμενο iPhone, θα μπορώ να το "περάσω" ΚΑΙ στο νέο τηλέφωνο μέσω του iTunes; Να το θέσω διαφορετικά: στο Navigon ισχύει η δυνατότητα για χρήση σε 5 μηχανήματα, η οποία ισχύει για τις υπόλοιπες πληρωμένες εφαρμογές του app store;

 

ναι κανονικα. εγω το εχω σε 2 συσκευες

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα. εγω το εχω σε 2 συσκευες

 

me too :rolleyes:

Το είχα αγοράσει με την προσφορά που είχε 49€ με όλους τους ευρωπαικούς χάρτες :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει το Navigon Eastern Europe , γιατί μόνο η Ελλάδα με ενδιαφέρει έτσι κι αλλιώς, κανονικά από app store... Είναι ολόιδιο με τα άλλα? Δηλαδή η διαφορά είναι μόνο στους χάρτες? Τα update βγαίνουν κανονικά για όλες τις εκδόσεις έτσι? Επίσης υποστηρίζει ελληνικά? Και αν ναι, πώς τα βάζω? Γιατι δεν το βρήκα.. :O
Link to comment
Share on other sites

Το είχα αγοράσει με την προσφορά που είχε 49€ με όλους τους ευρωπαικούς χάρτες

 

Πότε είχε βγει τέτοια προσφορά; Σύμφωνα με το AppShopper, η διακύμανση της τιμής του ήταν από 140 μέχρι 100 δολλάρια, δηλαδή από 100 μέχρι 75 ευρώ (όπως είναι τώρα).

 

Το πρόβλημα πάντως είναι ότι μετά την αγορά δεν προσφέρει updates χαρτών, ούτε καν για ένα εύλογο διάστημα 2-3 ετών.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο...

Τη γλώσσα του iPhone την έχω στα Αγγλικά, γιατί δεν βολεύομαι με τα ελληνικά.. Μέσα από το πρόγραμμα δεν μπορώ να βάλω να ακούω τις φωνητικές οδηγίες της πλοήγησης στα ελληνικά, χωρίς να αλλάζω κάθε φορά τη γλώσσα όλου του iPhone??

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο...

Τη γλώσσα του iPhone την έχω στα Αγγλικά, γιατί δεν βολεύομαι με τα ελληνικά.. Μέσα από το πρόγραμμα δεν μπορώ να βάλω να ακούω τις φωνητικές οδηγίες της πλοήγησης στα ελληνικά, χωρίς να αλλάζω κάθε φορά τη γλώσσα όλου του iPhone??

 

Δυστυχως όχι και εγω το ίδιο πρόβλημα έχω και αναγκάζομαι να έχω το iphone στα ελληνικα. Τους εστειλα και email για αυτο το θεμα και μου απαντήσανε οτι και καλα δεν γίνεται, τεχνικα, να έχει διαφορετική γλώσσα η εφαρμογή από το iphone....

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως όχι και εγω το ίδιο πρόβλημα έχω και αναγκάζομαι να έχω το iphone στα ελληνικα. Τους εστειλα και email για αυτο το θεμα και μου απαντήσανε οτι και καλα δεν γίνεται, τεχνικα, να έχει διαφορετική γλώσσα η εφαρμογή από το iphone....

 

Στη navigon έστειλες το e-mail?? Τι ηλήθια απάντηση είναι αυτή :lol::lol: Η κάθε εφαρμογή είναι αυτόνομη.. Σίγουρα θα γίνεται, δεν μπορεί... Πολλές εφαρμογές έχουν ξεχωριστά επιλογή γλώσσας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...