Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποια εφαρμογή για turn by turn navigation;


pperiklis
 Κοινοποίηση

Ποια εφαρμογή από αυτές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή θα προτείνατε;  

274 members have voted

  1. 1. Ποια εφαρμογή από αυτές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή θα προτείνατε;



Recommended Posts

Ποιά συσκευή έχεις; Εγώ πάντως έχω φυσιολογικούς χρόνους κλειδώματος και μετά σπάνια να το χάσει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ μία από τα ίδια, δεν έχει αλλάξει τίποτα μία χαρά όλα!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

To 3GS εχω. Ποια εκδοση εχετε ρε παιδια; Εως την 1.2 ολα καλα ηταν. Απο την 1.5 και μετα αρχισαν τα προβληματα. Καμμια ιδεα για το τι μπορει να παει στραβα; Εως την 1.2 ειχα κανει αμετρητες διαδρομες στην Αττικη χωρις να χασει το σημα ουτε μια φορα!
Link to comment
Share on other sites

To 3GS εχω. Ποια εκδοση εχετε ρε παιδια; Εως την 1.2 ολα καλα ηταν. Απο την 1.5 και μετα αρχισαν τα προβληματα. Καμμια ιδεα για το τι μπορει να παει στραβα; Εως την 1.2 ειχα κανει αμετρητες διαδρομες στην Αττικη χωρις να χασει το σημα ουτε μια φορα!

 

3GS/ 1.5.1.. Με το σήμα σίγουρα αλλά για ποιον λόγο δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά..

 

Θα κάνω και μερικά εκτενέστερα τεστ να το δω..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί μένω Αθήνα

2) Όχι, άλλες χρεώσεις δεν θα έχεις, ειναι offline πρόγραμμα. Δεν είμαι και 100% σίγουρος όμως μήπως καταναλώνει κάποια ελάχιστα kb για a-gps που βοηθάει να είναι το σήμα πιο σταθερό, αλλά γενικά δεν δουλεύει μέσω internet. Oι χάρτες είναι προεγκατεστημένοι

3) Μιλάει Ελληνικά, αρκεί να γυρίσεις τη γλώσσα του iPhone στα Ελληνικά (αν δεν την έχεις ήδη)

4) Με ποια έννοια"? Δεν έχω παρατηρήσει κάποια ανακρίβεια

5) Σίγουρα δεν θα έχει και το απόλυρο GPS πάντως, έτσι? Αν το χρησιμοποιείς πολύ και καθημερινά ίσως θα ήταν καλύτερα με τα ίδια λεφτά να πάρεις ένα κανονικό GPS.

 

Φίλε μου εγώ με Navigon στα Χανιά από μουρνιες για νεροκουρου μέσα από χωράφια και αγροτικούς δρόμους που δεν είχα πάει ποτέ και λείπω από Χανια 30 χρόνια μια χαρά με έβγαλε. Νομίζω το Navigon στο Iphone επειδή έχω και pna Navigon δεν βλέπω καμιά διαφορά, ίσα ίσα το pna είναι πολύ πιο αργό να κλειδώσει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω ρε παιδια. Σημερα Λεωφορο Συγγρου και δεν επιανε καθολου σημα εδειχνε οτι βρισκομαι σε καποιο στενο σταματημενος. Εννοειται πως παντα το εχω σε βαση και εχει οπτικη επαφη με ουρανο. Το αστειο ειναι οτι οταν ανοιξα την εφαρμογη βρηκε αμεσως σημα και για κανα 5λεπτο δουλεψε αλλα καποια στιγμη αποφασισε να με κρεμασει και μαλιστα αδικαιολογητα σε λεωφορο.

 

Εκανα και restart στο iphone. Τα ιδια. Επαναλαμβανω οτι τοσο καιρο που εχω την εφαρμογη δεν εοχε χασει το σημα ουτε μια φορα ουτε Ελλαδα ουτε στο εξωτερικο και ειχε τελειο σημα ακομα και σε στενα με ψηλα κτιρια. Απο το updatw και μετα χαλια μαυρα...

 

 

 

Παρεπιπτωντως, εριξα μια ματια στο appstore και διαβαζοντας τις κριτικες ειδα οτι υπαρχουν αρκετοι χρηστες με το ιδιο ακριβως προβλημα απο τηβ εκδοση1.5.1.

 

Κατι που σημαινει οτι δεν ειμαι σιγουρα ο μονος. Τωρα δυο πραγματα μενουν: να δουμε γιατι αυτο επηρρεαζει καποιες συσκευες και σημαντικοτερο, αν η Navigon θα το παρει χαμπαρει για να το διορθωσει επιτελους.

 

Ομολογω πως απο την 1.5.1 δεν το ειχα χρειαστει πολλες φορες και ετσι δεν αντιληφθηκα το προβλημα αμεσως. Για τσεκαρετε το ρε παιδια οσοι το εχετε.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

παιδεία καμιά βοήθεια πήγα να κάνω εγκατάσταση το - TomTom- και ενώ έκανε εγκατάσταση προς το τέλος μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν γίνεται να τελείωση την εγκατάσταση στο τηλ. γιατί δεν είναι υπογραμμένο το έχω κατέβασα από τα γνωστά μαγαζάκια
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

To Navigon East Europe σε προσφορά στα 34,99 € για άγνωστο χρονικό διάστημα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα για να κάνω post την ερώτηση μου. Διάβασα οτι υπάρχει τρόπος να έχεις maps offline στο iphone ώστε να μην χρειάζεται σύνδεση είτε WiFi είτε 3g.

Για να γίνει αυτό χρειάζεται να είναι JB το iphone ή όχι;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ: Σε περίπτωση που θα έπρεπε να κάνω την ερώτηση σε άλλο θέμα παρακαλώ ενημερώστε με σε ποιό.

Link to comment
Share on other sites

Off topic:

Δεν υπήρχε επίσημο θέμα για το Mobile Navigator της Navigon; Δεν το βρίσκω στην αναζήτηση.

Back to topic.

 

Το Panorama 3D του Navigon φαίνεται να έχει bug με το iOS 4.0. Τα παίζει και δεν ανανεώνει τον χάρτη.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Off topic:

Δεν υπήρχε επίσημο θέμα για το Mobile Navigator της Navigon; Δεν το βρίσκω στην αναζήτηση.

Back to topic.

 

Το Panorama 3D του Navigon φαίνεται να έχει bug με το iOS 4.0. Τα παίζει και δεν ανανεώνει τον χάρτη.

 

Το ίδιο συμβαίνει και με το δικό μου πρέπει να περιμένουμε την επομένη έκδοση 1,6 νομίζω

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθε η 1.6.0 με :

 

Multitasking.

Τελευταίο χάρτη της Navteq (θα δούμε ποιόν).

Weather Live.

Clever Parking.

Πληροφορίες προορισμού (καιρό, parking, POIs).

Νέο Reality View Pro.

 

http://itunes.apple.com/us/app/navigon-mobilenavigator-europe/id320279293?mt=8#

Edited by ppppetros

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενημερώνω πως προστέθηκε στην δημοσκόπηση η εφαρμογή MLS Destinator. Σχετικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο ανάλογο θέμα :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279523

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει τις τελευταιες εκδοσεις navigon Vs tomtom?

νομιζω πως ειναι τα δυο καλυτερα. ή αν ξερει καποιο προσφατο review.

το MLS δεν το εμπιστευομαι, και επειδη ειναι αρκετα ακριβο app , καλο ειναι να εχουμε Μια πληροφορηση απο οποιους εχουν ηδη τις εφαρμογες.

ευχαριστω.

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για το Navv Greece τι γνώμη έχετε; Το έχετε δοκιμάσει;

Γιατί τα 10€ που κοστίζει, είναι πολύ ελκυστικά.

Ουσιαστικά εμένα με ενδιαφέρει να το χρησιμοποιώ πεζή.

Link to comment
Share on other sites

Για το Navv Greece τι γνώμη έχετε; Το έχετε δοκιμάσει;

Γιατί τα 10€ που κοστίζει, είναι πολύ ελκυστικά.

Ουσιαστικά εμένα με ενδιαφέρει να το χρησιμοποιώ πεζή.

 

Εμένα δεν με ενθουσίασε για turn by turn. Πεζή δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα. Αν έχεις πρόσβαση στο ιντερνετ από το ιphone, το google maps ειναι υπεραρκετο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη gps για iphone 4[σταθερη με καλους χατες αθηνα ,pois κτλ?

 

TomTom Greece με τα μάτια κλειστά.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

TomTom Greece με τα μάτια κλειστά.

 

γιατι στο 3gs που ειχα ετρεχε πολυ καλα το navigon.Thanks φιλος,θα το κοιταξω και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο 3gs που ειχα ετρεχε πολυ καλα το navigon.Thanks φιλος,θα το κοιταξω και αυτο.

 

Κοίτα. Έχω αγορασμενο το Navigon, τόσο με είχε εντυπωσιάσει στην αρχη. Οι χαμηλής ποιότητας οδηγίες του όμως σε συνδυασμό με λειτουργικότητα που του λείπει όπως πχ απο μια διαδρομή να απαγορεψεις κάποιον συγκεκριμένο δρόμο, με οδήγησαν να αγοράσω ΚΑΙ το TomTom.

 

Σε κάλυψα σχετικά με το πόσο προτείνω το TomTom; Όπως κατάλαβες έχω χρησιμοποιήσει εντατικά και τα δυο και τα έχω πληρώσει.

 

Το μοναδικό σαφές πλεονέκτημα του Navigon είναι ότι καλύπτει κι άλλες χώρες των Βαλκανίων ενω το TomTom μονο την Ελλάδα. Δεν το ανέφερα όμως γιατί σε ενδιαφέρει η Αθηνα.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Για το Navv Greece τι γνώμη έχετε; Το έχετε δοκιμάσει;

Γιατί τα 10€ που κοστίζει, είναι πολύ ελκυστικά.

Ουσιαστικά εμένα με ενδιαφέρει να το χρησιμοποιώ πεζή.

 

Για την τιμή του είναι εξαιρετικό!

Πολύ σωστή δρομολόγηση, γρήγορο, απροβλημάτιστο.

Από γραφικά ψιλοχάλια, αλλά και πάλι λέω για δυο καφέδες που κοστίζει, είναι super.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...