Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποια εφαρμογή για turn by turn navigation;


pperiklis
 Κοινοποίηση

Ποια εφαρμογή από αυτές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή θα προτείνατε;  

274 members have voted

  1. 1. Ποια εφαρμογή από αυτές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή θα προτείνατε;



Recommended Posts

Το Α-Gps δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα απο καμμια εταιρεία!

Μάλλον τυχαίο θα είναι που αργεί να κλειδώσει!

Νομίζω ότι εδώ έχεις άδικο... Τo a-gps εντοπίζει τη θέση σου με τριγωνισμό από τις GSM κεραίες γύρω σου... Τώρα έχω το Magic και με το a-gps ενεργοποιημένο, μου δείχνει όταν ανοίγω π.χ. το google maps, περίπου που βρίσκομαι (σε ακτίνα συνήθως 2χλμ. αλλά πέφτει πολύ κοντά) μέχρι να κλειδώσει το GPS σε δορυφόρους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο navigon μπορεις να επιλεξεις με τι μεσο εισαι? Αυτοκινητο, πεζος κτλ?? Γιατι μου προτεινε καποιες φορες σημερα μονοδρομους που ειναι χρονια ετσι...

Λετε με την 1.2 να καλυτερευσουν και οι χαρτες??

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

στο navigon μπορεις να επιλεξεις με τι μεσο εισαι? Αυτοκινητο, πεζος κτλ?? Γιατι μου προτεινε καποιες φορες σημερα μονοδρομους που ειναι χρονια ετσι...

Λετε με την 1.2 να καλυτερευσουν και οι χαρτες??

 

Το πρόβλημα των μονοδρομήσεων είναι πρόβλημα του χάρτη της Navteq που χρησιμοποιεί η Navigon!

Στην Ευρώπη είναι ίσως οι καλύτεροι!

Στην Ελλάδα θέλουν δουλειά!

Πλοήγηση αρκετά καλή κάνεις προς το παρόν σε Αθήνα, Θεσ/νίκη και Πάτρα (μιλάω γιa μέσα στις πόλεις)!

Ο χάρτης είναι ο Q3/2009 περιμένουμε τον Q4/2009 που από ότι λέγεται θα είναι καλύτερος και κατά πάσα πιθανότητα θα κυκλοφορήσει Δεκέμβριο....εκτός αν έχουμε εκπλήξεις!

www.mygarminstanav.net
Link to comment
Share on other sites

Έλα; Που το βρήκες βρε; Πέραν της πλάκας το ξέρουμε ήδη εκτός βέβαια και αν εννοείς ελληνικούς χάρτες
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δν το βλεπω? Πάντως μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το iGo, αλλά μετά το poll πέρασα το Navigon...Αύριο θα το δοκιμάσω να δω αν πραγματικά είναι καλύτερο από το iGo!

 

EDIT: Το είδα. :p

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δν το βλεπω? Πάντως μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το iGo, αλλά μετά το poll πέρασα το Navigon...Αύριο θα το δοκιμάσω να δω αν πραγματικά είναι καλύτερο από το iGo!

 

EDIT: Το είδα. :p

 

Προς το παρον ομως βγαζει ΖΟΝΓΚ :cry:. Υπομονη λοιπον :wacko:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ομως βγαζει ΖΟΝΓΚ :cry:. Υπομονη λοιπον :wacko:

 

Τι εννοεις; Εγω το κατεβασα κανονικα! Παντως υπαρχει και στον γνωστο ελληνικο τρακερ που το τσεκαρα πριν λιγο για οσους εχουν προβληματα στο απγιουλους... :happy:

Link to comment
Share on other sites

επειδη κατεβαζω τωρα το navigon 1.1 σε μορφη ipa.....το δοκιμασα να το κατεβασω χθες στο ιφον αλλα στο 35% κολουσε και δοκιμαζω σημερα στο pc.......μετα τι κανω ?

drag and drop δεν εχει?:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη κατεβαζω τωρα το navigon 1.1 σε μορφη ipa.....το δοκιμασα να το κατεβασω χθες στο ιφον αλλα στο 35% κολουσε και δοκιμαζω σημερα στο pc.......μετα τι κανω ?

drag and drop δεν εχει?:mad:

 

Φιλαρακι, μην αγχωνεσαι, δεν ειναι τιποτα. Το κατεβαζεις στο PC, κανεις double click στο ".ipa", το εγκαθιστα στο itunes μονο του και μετα στο συγχρονισμο εγκαθισταται αυτοματα στο "μηλο". Οπως και στα WM φιλαρακι :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι, μην αγχωνεσαι, δεν ειναι τιποτα. Το κατεβαζεις στο PC, κανεις double click στο ".ipa", το εγκαθιστα στο itunes μονο του και μετα στο συγχρονισμο εγκαθισταται αυτοματα στο "μηλο". Οπως και στα WM φιλαρακι :p

 

ρε συ αυτο κανω ξεκινα να φορτωνει κολλα σε ενα σημειο και μου βγαζει μυνημα the application navigon was not installed because..... μπλαμπλα. εβαλα το καινουριο itunes λες να ειναι απο αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε συ αυτο κανω ξεκινα να φορτωνει κολλα σε ενα σημειο και μου βγαζει μυνημα the application navigon was not installed because..... μπλαμπλα. εβαλα το καινουριο itunes λες να ειναι απο αυτο?

 

Μαλλον :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Από πλευράς χαρτών ρε παιδιά όμως είστε ευχαριστημένοι; Γιατί με μια πρώτη ματιά, του Sygic μου φάνηκαν κλάσεις ανώτεροι... :S
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι ο ικαλυτερες δωρεαν εφαρμογες για πλοηγηση παιδιά, καλο το google mpas δεν λεω αλλα...
Link to comment
Share on other sites

Το τσάμπα πέθανε...

 

Σπάστο και βάλε όποιο θές..

 

Mobile Navigator (Navigon)

iDA

Sygic Mobile Maps

Igo my way

TomTom

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς χαρτών ρε παιδιά όμως είστε ευχαριστημένοι; Γιατί με μια πρώτη ματιά, του Sygic μου φάνηκαν κλάσεις ανώτεροι... :S

 

Εγω θα ελεγα navigon

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ έχω αγοράσει με 49 ευρώ το Navigon και είμαι πολύ ευχαριστημένος συγκρινόμενο με το destinaitor πού έχω σταθερά στο αυτοκίνητο .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ έχω αγοράσει με 49 ευρώ το Navigon και είμαι πολύ ευχαριστημένος συγκρινόμενο με το destinaitor πού έχω σταθερά στο αυτοκίνητο .

 

σου δουλευει στο αυτοκινητο? γιατι εγω μονο που δεν εφτασα στη κατω ραχουλα που προσπαθησα να χρησιμοποιησω το gps...χανεται το σημα αναμεσα σε πολυκατυκιες..αλλου εισαι και αλλου δειχνει...πληρως απαγοητευμενος απο το ιphone.

μηπως εχει προβλημα το δικο μου?

Link to comment
Share on other sites

σου δουλευει στο αυτοκινητο? γιατι εγω μονο που δεν εφτασα στη κατω ραχουλα που προσπαθησα να χρησιμοποιησω το gps...χανεται το σημα αναμεσα σε πολυκατυκιες..αλλου εισαι και αλλου δειχνει...πληρως απαγοητευμενος απο το ιphone.

μηπως εχει προβλημα το δικο μου?

 

Ναι έχω κάνει κάποιες δοκιμές στο αυτοκίνητο μου και δουλεύει σωστά .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

σου δουλευει στο αυτοκινητο? γιατι εγω μονο που δεν εφτασα στη κατω ραχουλα που προσπαθησα να χρησιμοποιησω το gps...χανεται το σημα αναμεσα σε πολυκατυκιες..αλλου εισαι και αλλου δειχνει...πληρως απαγοητευμενος απο το ιphone.

μηπως εχει προβλημα το δικο μου?

Σε μενα με το navigon δουλευει αψογα δεν χανει ποτε το σημα

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα λειτουργεί μια χαρά μέσα στην πόλη χωρίς προβλήματα.

Φορητό ή ακουμπισμένο πρόχειρα στο αυτοκίνητο έχει όπως είναι φυσικό κάποιες διακοπές, αλλά στη βάση του στο παμπρίζ δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα ακόμα και σε "δύσκολα" στενά.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε στο cydia η εφαρμογή imgOssm for Garmin Maps

και βρήκα και ένα βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=qdTJLzLEJiA&feature=related

γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω? είναι εφαρμογή όπως τα tomtom κτλ? πάντως πολύ δύσχρηστη την είδα.

Το Ότι έχει χάρτες της Garmin με έκανε να το αναφέρω.

ΑΕΛ ΚΑΡΓΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...