Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποια εφαρμογή για turn by turn navigation;


pperiklis
 Κοινοποίηση

Ποια εφαρμογή από αυτές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή θα προτείνατε;  

274 members have voted

  1. 1. Ποια εφαρμογή από αυτές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή θα προτείνατε;



Recommended Posts

Και γιατί δεν περιμένουμε να βγάλει η Garmin ένα που έχει τους πιο ενημερωμένουνε χάρτες για την Ελλάδα από όλα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γιατί δεν περιμένουμε να βγάλει η Garmin ένα που έχει τους πιο ενημερωμένουνε χάρτες για την Ελλάδα από όλα?

Για τον ίδιο λόγω που η φερραρι δεν βγάζει αγροτικά.

Δεν έχει ανακοινώσει η garmin ότι θα βγάλει app για το iphone.

Link to comment
Share on other sites

Για τον ίδιο λόγω που η φερραρι δεν βγάζει αγροτικά.

 

προς το παρον! :lol:

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε παλιοτερο post λετε οτι το 3g εχει gps..

ειστε σιγουροι? δηλαδη αν κλεισω το σημα εντελως οπως κανω με το nokia n82 που εχει ενσωματωμένος δέκτη A-GPS θα βρει σημα απο δορυφορο? δεν νομιζω

 

εγω ξερω και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι χρησιμοποιει το 3g για να βρει το στιγμα σου..

χρησιμοποιει δηλαδη τις κεραιες τις κινητητς τηλεφωνιας για να σε εντοπισει και καμια σχεση με δορυφορους.

το ειχα ρωτησει αυτο γι'υτο το λεω με τοση σιγουρια

 

Δε νομιζω οτι ισχυουν αυτα που γραφεις. Εγω εχω ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ 3G και ομως το gps "παιζει" οποτε ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ισχυει αυτο που γραφεις!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Για τον ίδιο λόγω που η φερραρι δεν βγάζει αγροτικά.

 

Είσαι σίγουρος για αυτό; Εγώ έχω δει αγροτικό Lamborghini...

Βοήθησε την eΕλλάδα!

http://www.erepublik.com/en/referrer/Mx+isid

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για αυτό; Εγώ έχω δει αγροτικό Lamborghini...

 

Και τρακτέρ υπάρχει αν αυτό σ΄ενδιαφέρει αλλά είμαστε εκτός νηματος. Τώρα αν ειναι να περιμένουμε την garmin να βγάλει εφαρμογή για το iPhone μπορούμε να περιμένουμε και το επόμενο τηλέφωνο. Δεν είναι λογική αυτή όμως.

Link to comment
Share on other sites

BOΗΘΕΙΑ. Εχω κατεβασει το ida εδω και λιγες μερες και σε 2 μερες ληγει. οποιος ξερει τι μπορω να κανω ας μου στειλει ενα pm. επειγοοον
Link to comment
Share on other sites

Navigon

Καλη ανταποκριση -προτεινει σωστές διαδρομές.

Ακομα και εαν προσπαθείς να το μπερδεψεις βρισκει γρηγορα την απαιτουμενη διορθωση διαδρομης.

Η ενταση φωνης ειναι ικανοποιητική.

Τα αγγλικα απλά ως προς την κατανοησή των - Δεν νομιζω πως χρεάζονται ελληνικά

Νομίζω πως αξιζει τα λεφτα του - αρκει να εχεις αποφασίσει ότι σου χρεάζεται το πακετο!!

Iphone 3G- 2.2.1

(1.0.2 OTB - Nov.07)

Link to comment
Share on other sites

καμία από τις 3, εκτός αν πρέπει να βασιλέψει "ο μονόφθαλμος" :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Άμεσος και άριστος όπως πάντα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα στην ελλαδα ειναι must.

οσο για το προβλημα τη φωνης οπως ξαναεγραψα υπαρχει το BT και ακουγετε μια χαρα στα ηχεια του αυτοκινητου, αρκει να διαθετουμε ηχοσυστημα με ad2p.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόβλημα στο iTunes (με κωδικό #8003, δεν ξέρω τι σημαίνει) το οποίο τους υποχρέωσε να το κατεβάσουν από το App Store. Σύμφωνα με την εταιρεία το πρόβλημα δεν οφείλεται σε αυτούς αλλά στην Apple και περιμένουν από αυτήν να το διορθώσει για να το δώσουν και πάλι στην κυκλοφορία.

 

Λογικά, σε λίγες ημέρες θα είναι και πάλι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πιο πολυ με καιει η βαση του tomtom για φορτιση στο αυτοκινητο....

:lol::lol::lol:

με το navi ειμαι μια χαρα τελικα. ασ επλισουμε να το βγαλουν πριν τον αυγουστο που θα ερθουν φιλοι μου να μου το φερουν.

Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα στην ελλαδα ειναι must.

οσο για το προβλημα τη φωνης οπως ξαναεγραψα υπαρχει το BT και ακουγετε μια χαρα στα ηχεια του αυτοκινητου, αρκει να διαθετουμε ηχοσυστημα με ad2p.

 

+1000 για τα ελληνικα

οσο για το προβλημα της φωνης, βαρεθηκα να το κανω σε ολα γιατι ηταν πολλα, αλλα το δοκιμασα και δουλευει στο Sygic, ξεπακεταρα το .pak με τις φωνες, δυναμωσα το αρχειο .ogg, το ξαναπακεταρα και το εριξα μεσα παλι και λειτουργουσε μια χαρα.....

δεν ξερω αν δουλευει για το navigon γιατι δεν το εχω εγκαταστησει για να το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε παλιοτερο post λετε οτι το 3g εχει gps..

ειστε σιγουροι? δηλαδη αν κλεισω το σημα εντελως οπως κανω με το nokia n82 που εχει ενσωματωμένος δέκτη A-GPS θα βρει σημα απο δορυφορο? δεν νομιζω

 

εγω ξερω και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι χρησιμοποιει το 3g για να βρει το στιγμα σου..

χρησιμοποιει δηλαδη τις κεραιες τις κινητητς τηλεφωνιας για να σε εντοπισει και καμια σχεση με δορυφορους.

το ειχα ρωτησει αυτο γι'υτο το λεω με τοση σιγουρια

 

Φίλε μου δουλεύει κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

οσο για το προβλημα της φωνης, βαρεθηκα να το κανω σε ολα γιατι ηταν πολλα, αλλα το δοκιμασα και δουλευει στο Sygic, ξεπακεταρα το .pak με τις φωνες, δυναμωσα το αρχειο .ogg, το ξαναπακεταρα και το εριξα μεσα παλι και λειτουργουσε μια χαρα....

 

Φιλε Sakis αν δεν σου ειναι κοπος μπορεις καποια στιγμη να ανεβασεις τα "δυναμωμενα" αρχειακια που εφτιαξες και να μας πεις και το path που πρεπει να τα ριξουμε...;

 

Σ'ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εκανα ολοκληρωμενη δουλεια απλως μια δοκιμη....

αν θες να σου πω τον τροπο κανενα προβλημα ειναι σχετικα ευκολο :happy:

 

1,κατεβαζεις αυτο

2,βρισκεις μεσα στο User/Applications τον φακελο του Sygic(δοκιμαζεις εναν-εναν τους φακελους γιατι γραφουν οτι να'ναι)

3,πας στο User/Applications/***-***-***/Sygic.app/res/voices/greek_woman και κανεις copy τα 2 *.pak(κρατα και back up καλου κακου)

4,ανοιγεις το καθενα με το pakExtract.exe σε ξεχωριστο (ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΕΝΟ) φακελο

5,πλεον εχεις ενα σωρο αρχεια ηχου με καταληξη *.ogg τα δυναμωνεις ενα-ενα(ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ) με το αγαπημενο σου προγραμμα(προσωπικα χρησιμοποιω το Goldwave)

6.μολις τελειωσεις, ξαναπακεταρεις τον φακελο σου με το pakU.exe(ΠΡΟΣΟΧΗ θα πακεταρει οτι περιεχει ο φακελος γι'αυτο προσοχη στην αρχη να ειναι αδειος)

7,ριχνεις τα *.pak εκει που τα βρηκες και εισαι ετοιμος

 

:X δεν ειμαι και πολυ καλος στους οδηγους :X

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Μαλιστα! Νομιζα οτι ηταν ενα-δυο αρχειακια...! Μαλλον θα το αποφυγω! Σ'ευχαριστω παντως! Ετσι κι αλλιως το διαβαζουν πολλοι οποτε μπορει καποιος να την κανει την ολη διαδικασια!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εκανα ολοκληρωμενη δουλεια απλως μια δοκιμη....

αν θες να σου πω τον τροπο κανενα προβλημα ειναι σχετικα ευκολο :happy:

 

1,κατεβαζεις αυτο

2,βρισκεις μεσα στο User/Applications τον φακελο του Sygic(δοκιμαζεις εναν-εναν τους φακελους γιατι γραφουν οτι να'ναι)

3,πας στο User/Applications/***-***-***/Sygic.app/res/voices/greek_woman και κανεις copy τα 2 *.pak(κρατα και back up καλου κακου)

4,ανοιγεις το καθενα με το pakExtract.exe σε ξεχωριστο (ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΕΝΟ) φακελο

5,πλεον εχεις ενα σωρο αρχεια ηχου με καταληξη *.ogg τα δυναμωνεις ενα-ενα(ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ) με το αγαπημενο σου προγραμμα(προσωπικα χρησιμοποιω το Goldwave)

6.μολις τελειωσεις, ξαναπακεταρεις τον φακελο σου με το pakU.exe(ΠΡΟΣΟΧΗ θα πακεταρει οτι περιεχει ο φακελος γι'αυτο προσοχη στην αρχη να ειναι αδειος)

7,ριχνεις τα *.pak εκει που τα βρηκες και εισαι ετοιμος

 

:X δεν ειμαι και πολυ καλος στους οδηγους :X

Δεν ανεβαζεις καπου τα *.pak με την αυξημενη ενταση για να μην χρειαζεται κ εμεις οι τεμπεληδες να κανουμε ολη την αλλη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο θέματα για σύγκριση εφαρμογών Turn-by-Turn Navigation, συνενώθηκαν.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...