Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] NDrive


tommis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εκδοση που εχω δεν εχει τα ελληνικα μεσα και τα βαζω μετα στο φακελο voices και ζιπαρισμενα και χωρις να ειναι ζιπ αλλα δεν μου τα βγαζει...ο χαρτης ειναι στα ελληνικα αλλα οχι το μενου κτλ ενω δεν εχω και τις φωνητικες οδηγιες στα ελληνικα.καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 341
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εγω το εχω κ το λειτουργω εδω και δυο τρεις βδομαδες, ακολουθησα τις οδηγιες σας κ το εγκατεστησα, το προγραμμα ειναι πολυ καλο, ανταποκρηνεται παρα πολυ καλα, το μονο προβλημα που συναντησα ειναι οτι δεν μου κανει επανυπολογισμο διαδρομης!! καθε φορα που εχω προγραμματιση να κανω μια διαδρομη κ αλλαζω την πορεια μου, το προγραμμα κολλαει, μου δειχνει προς τα που κατευθηνομαι, παει να φορτοσει κατι αλλα στην τελικη δεν γινετε τπτ! απλα συνεχιζει κ μου δειχνει την κατευθηνση που εχω παρει!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα εχω καποιες ερωτησεις κατεβασα το προγραμμα εκδοση 9.3.18 (994) και χαρτες GRCv2.14-2009.09 εδω να πω οτι το αρχειο grc.map επιδη το περασα χημα στην εξ.καρτα μετα το μετεφερα στο ''ndrive'' και ''maps'' .

κολλησα απο το 24 βημα δεν μπορω να παω στο 25, βαζω το serial number απο το ndrive(v3-v9)****** και με γυρναει στο προηγουμενο βημα που ειναι να επιλεξουμε ''web''.

το προγραμμα ανοιγει και δουλευει κανονικα(gps στιγμα-μενου) αλλα δεν εχω χαρτες μονο στιγμα σε λευκο....

το κινητο μου ειναι το satio

 

οκ το βρηκα, επρεπε να περασω πρωτα την εκδοση 3.9.15

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα εγκατασταση αλλα δν βρισκει κανενα δορυφορο εδω και ωρα..δν εχω καθολου καρτα φτεει αυτο;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα εγκατασταση αλλα δν βρισκει κανενα δορυφορο εδω και ωρα..δν εχω καθολου καρτα φτεει αυτο;;

στην κατασταση αναμονης πατα γρηγορα:

κοκκινο-πρασινο-κοκκινο-κοκινο-πρασινο-κοκκινο

δοκιμες συσκευης

gps

διαγρ.δεδομ.υποβο...

και μετα δοκημασε παλι το ndrive

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.ndriveweb.com/

Για οτιδήποτε άλλο μια αναζήτηση στο διαδίκτυο μπορεί να βοηθήσει.

Να υπενθυμίσω πως μέσα από τις σελίδες του forum απαγορεύεται η αναφορά σε "παράνομο" περιεχόμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

στην κατασταση αναμονης πατα γρηγορα:

κοκκινο-πρασινο-κοκκινο-κοκινο-πρασινο-κοκκινο

 

σας δουλεύει αυτό το tip? εμένα όχι

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

σας δουλεύει αυτό το tip? εμένα όχι

 

ούτε εμενα λειτουργει.Δεν εχω εγκατεστημενο το Ndrive.Δεν χερω αν αυτο παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

ούτε εμενα λειτουργει.Δεν εχω εγκατεστημενο το Ndrive.Δεν χερω αν αυτο παιζει ρολο?

 

Μπα τι ρόλο να παίζει, αφού λέει στην κατάσταση αναμονής. Και μου θύμισε το αντίστοιχο τίπ που είχαν τα ερικσον

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

σας δουλεύει αυτό το tip? εμένα όχι

 

Στο vivaz ενος φιλου δουλευει και στο δικο μου το satio δουλευει αυτο, πρεπει να το κανεις γρηγορα....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο vivaz ενος φιλου δουλευει και στο δικο μου το satio δουλευει αυτο, πρεπει να το κανεις γρηγορα....

 

ok, για ericsson μιλούσαμε, δεν το κατάλαβα και πήγα να το κάνω στο nokia μου

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

ok, για ericsson μιλούσαμε, δεν το κατάλαβα και πήγα να το κάνω στο nokia μου

Και δικο μου λαθος.... ο φιλος στο 279ποστ δεν λεει ποιο κινητο εχει, οντος του εγραψα τι να κανει σε s.e. ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και δικο μου λαθος.... ο φιλος στο 279ποστ δεν λεει ποιο κινητο εχει, οντος του εγραψα τι να κανει σε s.e. ;)

 

Κανένα πρόβλημα :)

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μπορει καποιος να με βοηθησει?εχω το vivaz και νομιζω οτι εχω περασει σωστα το ndrive. ενω το σημα γινεται πρασινο και μπλε και δειχνει το βελος οτι κινειται το αμαξι δεν υπαρχει κανενας χαρτης..ειναι ασπρο...κατι παιζει με τους χαρτες μηπως?:!:
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει?εχω το vivaz και νομιζω οτι εχω περασει σωστα το ndrive. ενω το σημα γινεται πρασινο και μπλε και δειχνει το βελος οτι κινειται το αμαξι δεν υπαρχει κανενας χαρτης..ειναι ασπρο...κατι παιζει με τους χαρτες μηπως?:!:

 

Τους χαρτες τους περασες οπως λεει στην πρωτη σελλιδα? εχεις βαλει τους αναλογους χαρτες για την εκδοση που εχεις?

καθε εκδοση του n d r i v e εχει και ξεχωριστους χαρτες και φωνες;)

 

ποια εκδοση του n d r i v e εχεις?

Edited by Itchrist86

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας, μόλις έβαλα το NDrive 9.3.15 με τον χάρτυ 03.2010, όλα καλά με την εγκατάσταση αλλά μου λέει πως δεν βρίσκει στίγμα GPS.. έχει σημασία το ότι άνοιξα την εφαρμογή από το σπίτι μου (μένω 5ο όροφο βέβαια), πρέπει να είμαι σε ανοιχτό μέρος ?
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό μέρος και υπομονή μπορεί να χρειαστούν αρκετά λεπτά για να κλειδώσει και ειδικά πρώτη φορά (μπορεί και 10-15 λεπτά).
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

αχάμ... το a-gps να το έχω ενεργό ? χρεώνει μόνο αρχικά όταν προσπαθεί να κλειδώσει δορυφόρο ή και κατα τη διάρκεια της πλοήγησης ?
Link to comment
Share on other sites

αχάμ... το a-gps να το έχω ενεργό ? χρεώνει μόνο αρχικά όταν προσπαθεί να κλειδώσει δορυφόρο ή και κατα τη διάρκεια της πλοήγησης ?

 

Όχι χρεώνει μόνο στην αρχή που ψάχνει δορυφόρο μερικά kb. Εμένα η συσκευή μου και με ανοικτό το A-GPS την πρώτη φορά που κλείδωσε χρειάστηκε το πολύ 2 λεπτά :D

Link to comment
Share on other sites

χμμ μάλιστα, αμα χρεωνει μόνο μερικά kb δε πειράζει, έχω κάποια δωρεάν mb από την βόνταφον :Ρ θα το δω αύριο όταν θα βγω απο το σπίτι γιατί σήμερα μες στο σπίτι τζίφος!! θενξ :)
Link to comment
Share on other sites

κανονικά όμως εφόσον έχεις και το a-gps ανοικτό θα πρεπε να σου κλειδώνει αρκετά γρήγορα.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσε η έκδοση 10.

Δυστυχώς δεν δουλεύει το TTS - Text-to-Speech στα symbian , που σου λέει τους δρόμους μετά τις στροφές .

 

Κυκλοφόρησε το NDRIVE 10 για Symbian 3rd edition και 5th.

Σημαντικότερα στοιχεία:

-Redesigned user interface

-Signposts(2)

With Signposts it's even easier to identify where you need to exit or stay. Road signs are displayed on the top of the map to better orientate you in complex junctions and highways.

-Lane Assitance(2)

It has never been easier to choose the right lane to stay in. Lane Assistance will tell you the correct lane(s) to stay in, to make your next maneuver easier and safer.

-Online POIs(3)

Search for Online POIs from your NDrive using search engines like GoogleTM and find additional POIs in any location

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσε η έκδοση 10.

Δυστυχώς δεν δουλεύει το TTS - Text-to-Speech στα symbian , που σου λέει τους δρόμους μετά τις στροφές .

 

Ωραια νεα σημερα! αυτο που γραφεις εννοεις οτι δεν σου λεει ''στριψε δεξια'' κ.ο.κ ή οτι δεν σου λεει το ονομα του δρομου οταν μπενεις σε αυτον?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια νεα σημερα! αυτο που γραφεις εννοεις οτι δεν σου λεει ''στριψε δεξια'' κ.ο.κ ή οτι δεν σου λεει το ονομα του δρομου οταν μπενεις σε αυτον?

Δεν αναφέρει σε ποιον δρόμο μπαίνεις.

Δυστυχώς στην πλοήγηση σήμερα δεν έμεινα ευχαριστημένος.

Βρισκόμουν σε κεντρικό κάθετο δρόμο στην Κηφισίας, με προορισμό σημείο πάνω στην Κηφισίας και αντί να μου πει συνέχισε ευθεία μέχρι να βγεις Κηφισίας, αυτό με έστελνε σε άλλα κάθετα δρομάκια για να βγω πιο μετά Κηφισίας.Τελείως λάθος λογική.. :blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...