Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] NDrive


tommis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλαρακι μπορω να σε βρω το Ndrive 3.5.27 αλλα ητανε για νοκια 5800 δεν ξερω αν κανει για σενα εαν κανει....μπορω να σε δωσω λινκ!!

αλλα να σε κατατοπισουνε πρωτα τα παιδια εδω μεσα που ξερουνε περισσοτερα....

και μετα θα σε βοηθησω!

 

θα σου πω απο που θα το αγορασεις αυθεντικο;)

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 341
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημέρωση:

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM. Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

FAQ: Πληροφορίες για τα Προσωπικά Μηνύματα (PM)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω εγκαταστήσει το N Drive 9.3.11 και δεν πιάνει σήμα παρά μ γεμίζουν μονο οι 2 μπάρες της 1ης γραμμης με συνέπεια να μην μπορώ να κανω πλοήγηση..... ξερετε τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα χρονια πολλα κ χριστος ανεστη. ειμαι καινουριος στη παρεα κ εχω ακοθσει αρκετα ενδιαφεροντα για το N-drive για 5800xm. κ κατι τελευταιο. το N-drive εχει κ αυτο φωνητηκη πλοήγηση οπως τo garmin mobile xt;;;[/color][/u][/b]

 

ευχαρηστω εκ των προτερων

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

@wh_tiger : Το μήνυμα σου τροποποιήθηκε διότι αυτό που ζητάς

είναι εκτός κανόνων του φόρουμ ,κάτι που θα έπρεπε ήδη να γνωρίζεις ,

αφού κατά την εγγραφή σου ,θα έπρεπε να έχεις διαβάσει τους 'Ορους Χρήσης

 

Να μην επαναληφθεί σε παρακαλώ ...

 

Όσο για το 2ο ερώτημα σου ,ναι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟ NDRIVE!

 

Η διαδικασια ειναι πολυ απλη!

 

Δημιουργειτε ενα φακελο μεσα στο /Ndrive με το ονομα "RasterData" και μεσα εκει βαζετε τα περιεχομενα του φακελου της περιοχης που κατεβασατε!

 

Αυτο ηταν ολο! Τωρα αν πατε στην περιοχη που βαλατε θα βλεπετε δορυφορικες εικονες!

 

Η πλοηγηση που δοκιμασα ηταν τρελα! Καμια σχεση!

Καλη πλοηγηση!:D

 

 

Καλησπέρα στην παρέα!:)

Να σε ρωτήσω στον φάκελο Ndrive/RasterData βαζεις τους φακέλους σε zip μορφή, ή τους ξεζιπάρεις;

Ενδιαφέρομαι για τους χάρτες της Πάτρας. Τους έχω βρεί σε zip μορφή και δεν ξέρω πως πρέπει να τους εγκαταστήσω...:confused:

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πεί...

Επίσης το Ndrive χρειάζεται να συνδεθεί στο internet κάποιος για να κάνει πλοήγηση, είναι free πρόγραμμα; Το θεωρείτε ποιό αξιόπιστο από το Garmin;

Έχω το Ν97 το mini το οπόιο έχει ενσωματομένο GPS, δεν θέλω να συνδεθεί με Α-GPS.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!:cool:

 

Για το πώς θα βάλουμε τα speed cameras στην έκδοση του NDrive 9.3.11, ακολουθούμε τα εξής βήματα:

 

1. Κατεβάζουμε τα original speed cameras για την Ελλάδα από εδώ: http://rapidshare.com/files/344263600/GRC_20100127T1751Z.rar

 

2. Τα 3 αρχεία που θα βρούμε μέσα στο φάκελο speedcams τα περνάμε στον αντίστοιχο φάκελο NDrive\speedcams της συσκευής μας.

 

3. Ανοίγουμε το NDrive και στην έναρξη μας ρωτάει αν θέλουμε να κάνουμε update τα νέα speed cameras που βρήκε επιλέγουμε να γίνει και όταν τελειώσει η ενημέρωση κλείνουμε το NDrive.

 

4. Στο φάκελο NDrive έχει δημιουργηθεί ένα νέο αρχείο “alerts” αυτό το αρχείο του κάνουμε απλή μετονομασία σε “alerts.84” (προσοχή δεν αλλάζουμε την επέκταση του αρχείου κάνουμε απλή μετονομασία) και το αρχείο αυτό το μεταφέρουμε στο φάκελο NDrive\alerts_db

 

5. Και είμαστε έτοιμοι!!!

 

Για όποιον αναρωτιέται ο κωδικός .84 που μετονομάσαμε το αρχείο αντιστοιχεί στο κωδικό της χώρας που περάσαμε τις κάμερες δηλαδή την Ελλάδα.

Αν θέλουμε να περάσουμε κάμερες άλλης χώρας θα πρέπει να βρούμε το κωδικό της χώρας διαβάζοντας το αρχείο alerts που δημιουργήθηκε στο βήμα 4, το αρχείο αυτό διαβάζεται με έναν SQLite3 manager τον οποίο μπορείτε να το βρείτε ψάχνοντας στο google.

 

 

Καλησπέρα και πάλι!

Ακολούθησα τις οδηγίες αλλά στο NDrive που εγώ έχω εγκαταστήσει δεν υπάρχει ο συγκεκριένος φάκελος NDrive\alerts_db. Να τον δημιουργήσω εκ νέου, τί άλλα αρχεία εμπεριέχει;

 

Ευχαριστώ και πάλι...!:O

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η πιο ενημερωμένη έκδοση του χάρτη της Ελλάδας ποιά είναι; (αριθμός, μέγεθος κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα!:)

 

Έχω το nokia N97mini και και χρησιμοποιώ το Ndrive 3D. Είναι απίστευτο πράγματι στην πλοήγησή του, ιδιαίτερα αν βρεθεί κπαποιος σε 3D κτίρια. Είναι συνεχώς όμως 50 μέτρα ο κέρσορας στο κινητό πιο πίσω από το κανονικό. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό, υπάρχει τρόπος να το διορθώσουμε;:confused:

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά γεια σας!!ειμαι καινούργιος με nokia Χ6 δύσκολο μενού μου φαίνεται!!!να ρωτήσω !!μπορώ να του περάσω το Ndrive??? προσπάθησα για πρώτη φορά αλλά απέτυχα!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας!!ειμαι καινούργιος με nokia Χ6 δύσκολο μενού μου φαίνεται!!!να ρωτήσω !!μπορώ να του περάσω το Ndrive??? προσπάθησα για πρώτη φορά αλλά απέτυχα!!

Ναι μπορείς να το περάσεις κανονικά. Ακολούθησες τις οδηγίες που υπάρχουν στο πρώτο ποστ? Σου βγάζει κάποιο σφάλμα?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι Καλημέρα προσπαθώ να εγκαταστήσω το Ndrive.

Αφού εγκαταστήσω το NDrive.sis και pips_nokia_1_3_SS.sis όταν πάω να τρέξω το NDrive

από τη διαδρομή Menu > Applications μου βγάζει unable to create the data patη

(please restart NDrive for assistance visit http://www.ndrive........)

ξέρει βρε παιδιά κανείς τίποτα τι σημαίνει

έκανα επεγκατασταση του Ndrive, το εγκατέστησα πάλι αλλά τίποτα!!!!

ευχαριστώ!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειμαι νεος στο φορουμ και προσφατα κατοχος ενος vivaz(vodafonised).Προσπαθω να εγκαταστησω καποιο gps και κυριος το ndrive αλλα καθε φορα που ξεκιναω την εγκατασταση μου βγαζει ενα μηνυμα για σφαλμα:mad:.Μπορει καποιος να μου πει αν φταιει η vodafon η κανω εγω καποιο λαθος?Ευχαριστω.
Όρκω μη χρώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Τι ακριβώς λέει το μήνυμα;Διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και προσπάθησε ξανά.Καμία εταιρία κινητής τηλεφωνίας δεν έχει να κάνει κάτι με το αν γίνεται σωστά η εγκατάσταση ή όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα λεει: εποικηνωνηστε με τον προμηθευτη της εφαρμογης.Σφαλμα πιστοποιητικου.Τις οδηγειες τις εχω διαβασει , το προβλημα ειναι οτι σε ολες τις εφαρμογες ndrive που βρηκα μου βγαζει το ιδιο μηνυμα μολις παω να εγκαταστησω το NDrive.sis.Πιστευω πως δεν εχω βρει σωστη εκδοση του ndrive εφ'οσον μου λες πως η εταιρεια δεν επιρεαζει την εφαρμογη.μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο?ευχαριστω.

 

 

το αρχειο NDrive_KG.exe εμφανιζεται αφου κανουμε extract το αρχειο που κατεβασαμε?:!:

Edited by novas
ερωτηση
Όρκω μη χρώ...
Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα λεει: εποικηνωνηστε με τον προμηθευτη της εφαρμογης.Σφαλμα πιστοποιητικου.Τις οδηγειες τις εχω διαβασει , το προβλημα ειναι οτι σε ολες τις εφαρμογες ndrive που βρηκα μου βγαζει το ιδιο μηνυμα μολις παω να εγκαταστησω το NDrive.sis.Πιστευω πως δεν εχω βρει σωστη εκδοση του ndrive εφ'οσον μου λες πως η εταιρεια δεν επιρεαζει την εφαρμογη.μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο?ευχαριστω.

 

 

το αρχειο NDrive_KG.exe εμφανιζεται αφου κανουμε extract το αρχειο που κατεβασαμε?:!:

Αυτό το σφάλμα εμφανίζεται όταν δεν έχεις υπογράψει το αρχείο sis με το κατάλληλο πιστοποιητικό πριν το κάνεις εγκατάσταση. Θα πρέπει να βγάλεις πιστοποιητικό, να υπογράψεις το αρχείο sis και μετά να το κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου. Για το πως βγάζεις πιστοποιητικό διάβασε το πρώτο ποστ του θέματος [ΕΠΙΣΗΜΟ] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα το ψαξω γιατι δεν το ηξερα.απο οτι βλεπω ομως στο φακελο που εκανα extract το αρχειο , δεν εχει καποιος φακελος signsis.Αυτο σημαινει πως πρεπει να παρω την πιστοπιοιση απο εδω hττp://www.opda.net.cn η απο καποιο απο τα link που παραθετει το αρθρο?
Όρκω μη χρώ...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα το ψαξω γιατι δεν το ηξερα.απο οτι βλεπω ομως στο φακελο που εκανα extract το αρχειο , δεν εχει καποιος φακελος signsis.Αυτο σημαινει πως πρεπει να παρω την πιστοπιοιση απο εδω hττp://www.opda.net.cn η απο καποιο απο τα link που παραθετει το αρθρο?

Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες που υπάρχουν στο θέμα που σου έδωσα πριν και έτσι θα μπορέσεις να βγάλεις πιστοποιητικό και να κατεβάσεις τα απαραίτητα αρχεία που χρειάζονται για να προχωρήσεις στην υπογραφή της εφαρμογής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες που υπάρχουν στο θέμα που σου έδωσα πριν και έτσι θα μπορέσεις να βγάλεις πιστοποιητικό και να κατεβάσεις τα απαραίτητα αρχεία που χρειάζονται για να προχωρήσεις στην υπογραφή της εφαρμογής.

Ευχαριστω για την βοηθεια σου.Μπηκα στο site και εκανα αιτηση για certificate(ειναι σε κατασταση αναμονης).Τωρα θα ηθελα να ρωτησω αν μετα απο αυτο χρειαστει κατι αλλο , και επισης εχω μια απορια:κατεβασα το αρχειο signsis.exe αλλα οταν το τρεχω στο pc δεν ανοιγει καποιος φακελος.ξερεις τι πρεπει να κανω?ευχαριστω

 

***κοντεψα να βγω εκτος θεματος...Παντος σιγουρα εχω βγει απο τα ρουχα μου με ολες αυτες τις διαδικασιες της symbian!!!Ευχαριστω για τη βοηθεια και για οποιδηποποτε προβλημα αντιμετωπισω σχετικα με τα κλειδια και τις πιστοποιησεις θα ποσταρω στο σωστο θεμα :).

Edited by novas
Όρκω μη χρώ...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου stendor καταφερα να περασω το προγραμμα στο κινητο με ολες τις διαδικασιες αλλα τωρα μολις παω να το τρεξω μου λεει το εξης φοβερο:unable to create data path!!!υπαρχει λυση?ευχαριστω
Όρκω μη χρώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω πάρει το nokia X5 osv9.4 και όποιο πρόγραμμα προσπαθώ να του περάσω Ndrive, garmini, άλλες εφαρμογές- ένα λεξικό ..δεν πάιζουν με τίποτα ξέρει κανείς τίποτα????
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μετά απο πάρα πολλές προσπάθειες δεν έχω κατορθώσει να περάσω το ΝDrive στο κινητό και θα ήθελα την βοηθειά σας.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τον χάρτη (ΝΤν2.15 της NAVTEQ),ενώ κάνω όλα τα βήματα σωστά μου βγάζει στο τέλος ¨λάθος αριθμός ενεργοποίησης" .Το παράξενο είναι ότι ενώ έχω δοκιμάσει διάφορες εκδόσεις του προγράμματος αλλά και διάφορους χάρτες μου βγάζει πάντα στο κινητό τον ίδιο αριθμό εξουσιοδότησης!!Nα σας πω επίσης ότι το πρόγραμμα και ο χάρτης δουλεύουν κανονικά σε άλλους φίλους και ότι έχω κάνει και hard reset μην τυχόν είχε κρατήσει κάτι το κινητό.Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει?:O

Ευχαριστώ

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, εκανα και γω την εγκατασταση του Ndrive σε ενα SE Vivaz.

Το προβλημα ειναι οτι αφου δηλωσω το serial number επιστρεφει στο μενου για να δηλωσω το serial μεσω web ή sms και δεν μου εμφανίζει το deviceID κτλ.

επισης ακουγετε και ενας ηχος καθε 1 λεπτο περιπου...

μπορει να καταλαβει κανεις τι φτεει;

εχει να κανει με την εκδοση πιστοποιητικου; γιατι δεν το χω κανει ακομα.

αν μπορει καποιος ας μου εξηγησει για ποιο λογο γινετε αυτη η διαδικασια; και γινετε για ολες τις εφαρμογες;

Edited by pan0st
Link to comment
Share on other sites

1. Καταρχήν θα χρειαστούμε τα παρακάτω τρία αρχεία:

NDrive_App_Symbian.exe

NDrive_EEUR_Map.exe

NDrive_KG.exe

 

 

2. Επίσης, αυτός ο οδηγός θεωρεί δεδομένο πως υπάρχει στον υπολογιστή μας εγκατεστημένο το WinRAR για την αποσυμπίεση των δύο παραπάνω self-extracted archives

 

3. Ξεκινάμε λοιπόν με την αποσυμπίεση του κυρίως προγράμματος. Κάνουμε δεξί κλικ επάνω στο NDrive_App_Symbian.exe και επιλέγουμε Extract to NDrive_App_Symbian\

 

4. Μπαίνουμε στον φάκελο που δημιουργείται, και από τα πέντε αρχεία που βλέπουμε, εμάς μας ενδιαφέρει το NDrive_3.5.18_Symbian.zip

 

5. Αποσυμπιέζουμε το παραπάνω αρχείο επιλέγοντας Extract to NDrive_3.5.18_Symbian\

 

6. Μπαίνουμε στον νέο φάκελο που δημιουργείται, και βλέπουμε τη δομή των φακέλων που θα μεταφερθούν στο κινητό, η οποία φαίνεται στο παρακάτω screenshot

 

http://www.imageshack.gr/files/devcfim65e9dcwczcbb7_thumb.png

 

7. Γυρνάμε πίσω στον αρχικό φάκελο με τα τρία αρχεία για να αποσυμπιέσουμε και τους χάρτες. Κάνουμε και πάλι δεξί κλικ λοιπόν, αυτή τη φορά επάνω στο NDrive_EEUR_Map.exe και επιλέγουμε Extract to NDrive_EEUR_Map\

 

8. Μπαίνουμε στον φάκελο που δημιουργείται, και από τα πέντε αρχεία που βλέπουμε, εμάς μας ενδιαφέρει το EEUR.zip

 

9. Αποσυμπιέζουμε το παραπάνω αρχείο επιλέγοντας Extract to EEUR\

 

10. Μπαίνουμε στον νέο φάκελο που δημιουργείται, και κάνουμε copy ή cut το αρχείο GRC.map

 

http://www.imageshack.gr/files/8utgi0dru5de7quk1863_thumb.png

 

9. Πηγαίνουμε στο φάκελο που δημιουργήθηκε κατά το βήμα 5 και μπαίνουμε στον φάκελο NDrive και κατόπιν στον φάκελο maps

 

10. Εκεί κάνουμε paste το αρχείο GRC.map του βήματος 8

 

http://www.imageshack.gr/files/gdr2s6oqe5q15jbx9b9p_thumb.png

 

http://www.imageshack.gr/files/902zxr1osm4te8ii3ras_thumb.png

 

11. Με τις γλώσσες φωνητικών οδηγιών δεν ασχολούμαστε καθόλου, γιατί αν πάμε στον φάκελο maps θα δούμε πως όλες οι γλώσσες βρίσκονται ήδη εκεί

 

http://www.imageshack.gr/files/wgoon8sfm1ch8jqwysr8_thumb.png

 

12. Γυρνάμε πίσω στον φάκελο του βήματος 5, και μεταφέρουμε τους τέσσερις φακέλους (NDrive, private, resource, και sys) στο κινητό μας, στο root της κάρτας μνήμης

 

13. Στο κινητό μας πλέον, πηγαίνουμε στη διαδρομή Menu > Applications > File mgr. > Memory card > NDrive και κάνουμε εγκατάσταση τα αρχεία NDrive.sis και pips_nokia_1_3_SS.sis (αν στην πορεία μας βγάλει το μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με το κινητό μας, επιλέγουμε να συνεχίσει η εγκατάσταση)

 

14. Κατόπιν τρέχουμε για πρώτη φορά την εφαρμογή από τη διαδρομή Menu > Applications > NDrive

 

15. Μας ζητάει να διαλέξουμε τη γλώσσα των φωνητικών οδηγιών, και προφανώς διαλέγουμε τον George ή την Matina, η οποία βρίσκεται λίγο παρακάτω στη λίστα

 

16. Ακολουθεί μια δήλωση αποδοχής για τα χαρακτηριστικά της συσκευής μας που θα χρησιμοποιεί η εφαρμογή. Πατάμε Αποδοχή (αν θέλουμε να μην εμφανίζεται σε κάθε εκκίνηση, βγάζουμε το tick από την επιλογή Εμφάνιση στην εκκίνηση)

 

17. Ακολουθεί η πληροφόρηση ασφάλειας για την οδήγηση και τη χρήση συσκευών πλοήγησης. Πατάμε Χάρτης (αν θέλουμε να μην εμφανίζεται σε κάθε εκκίνηση, βγάζουμε το tick από την επιλογή Εμφάνιση στην εκκίνηση)

 

18. Εμφανίζεται στην οθόνη η έκδοση του χάρτη που έχουμε (GRC v2.13 – 2009.02). Δεξιά υπάρχει ένα λουκέτο που δηλώνει πως πρέπει να ενεργοποιηθεί ο χάρτης για να μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε το πρόγραμμα

 

19. Από τα τρία πλήκτρα που εμφανίζονται κάτω στην οθόνη, επιλέγουμε το μεσαίο (γαλάζιο i)

 

20. Από τις επιλογές που εμφανίζονται επιλέγουμε την επιλογή Ξεκλείδωτο

 

21. Κατόπιν, από τις δύο επιλογές που εμφανίζονται για την ενεργοποίηση, επιλέγουμε την επιλογή Web

 

22. Τρέχουμε στον υπολογιστή μας το NDrive_KG.exe και πατάμε το κουμπί Get new για να δημιουργήσει το πρόγραμμα έναν σειριακό αριθμό όπως φαίνεται στο παρακάτω screenshot (αφήνουμε το πρόγραμμα να τρέχει)

 

http://www.imageshack.gr/files/3i2n612fl5ew5gpj7iuy_thumb.png

 

23. Πηγαίνουμε στο κινητό μας, και στην οθόνη που εμφανίζεται (εκεί που γράφει <Σειριακός αριθ:>) πληκτρολογούμε τον αριθμό που δημιούργησε το πρόγραμμα (θέλει λίγη προσοχή να μη μπερδέψουμε το 0 με το O)

 

24. Πατάμε το ΟΚ και στην ερώτηση Θέλετε να ενεργοποιήσετε μέσω αυτόματης σύνδεσης Internet επιλέγουμε Όχι

 

25. Τότε μας βγάζει μια οθόνη με τους εξής αριθμούς:

Σειριακός αριθ: (αυτό που είχαμε πληκτρολογήσει πριν)

Αριθμός εξουσιοδότησης: (ένα κλειδί 12 χαρακτήρων σε 3 σετ των 4 χαρακτήρων έκαστο)

Χάρτης: (ένα κλειδί της μορφής TA-EEUR-GRC-*-2009.02)

 

26. Σημειώνουμε στο notepad αυτά τα 3 κλειδιά και πατάμε ΟΚ

 

27. Εμφανίζεται στην οθόνη το μήνυμα Εισάγετε τον αριθμό ενεργοποίησης που λάβατε από την σελίδα μας και πατάμε Εντάξει

 

28. Πηγαίνουμε στον υπολογιστή μας ξανά και στο πρόγραμμα που τρέχει από πριν βάζουμε στο πεδίο Device ID το κλειδί που στο κινητό μας αναφερόταν ως Αριθμός εξουσιοδότησης. Στο Map βάζουμε το κλειδί που στο κινητό μας αναφερόταν ως Χάρτης. Αν τυχόν είχαμε κλείσει το πρόγραμμα μετά το βήμα 22, θα πρέπει να συμπληρώσουμε στο πεδίο Serial Number τον σειριακό αριθμό που δημιουργήσαμε στο βήμα 22 και τον περάσαμε στο κινητό μας κατά το βήμα 23. Κατόπιν πατάμε το κουμπί Generate για να δημιουργηθεί ο αριθμός ενεργοποίησης, όπως φαίνεται στο παρακάτω screenshot

 

http://www.imageshack.gr/files/dmepegvouwm5el79kmdh_thumb.png

 

29. Από τους τέσσερις αριθμούς που δημιουργούνται, εμάς μας ενδιαφέρει αυτός που το όνομα του χάρτη είναι ολόιδιο με αυτό που πληκτρολογήσαμε εμείς (το πρώτο στη λίστα σε όσες δοκιμές έκανα) όπως φαίνεται στο παρακάτω screenshot

 

http://www.imageshack.gr/files/qk9catb12cuvnprfgm9e_thumb.png

 

30. Πηγαίνουμε πίσω στο κινητό, και πληκτρολογούμε λοιπόν τον κατάλληλο αριθμό ενεργοποίησης εκεί που γράφει <Αριθμός ενεργοποίησης> και πατάμε ΟΚ

 

31. Εμφανίζεται το μήνυμα Σας ευχαριστούμε που ενεργοποιήσατε το http://www.ndrive.com

 

32. Το πρόγραμμα είναι έτοιμο προς χρήση

 

 

 

Καλημερα

 

Δυστηχως οι φοτο δεν εμφανιζοντε.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να τις δουμε?

 

ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετοπιζω το εξης προβλημα με το ndrive σε νοκια 5800 5edition.Το κανω εγκατασταση και μολις παω να δηλωσω χαρτι δεν μου εχει μεσο web και επανω δεξια στην οθονη δεν μπορω να πατησω ενα τριγωνακι με θαυμαστικο.Εαν παω about μου βγαζει incompatible για τον χαρτι.Καμια βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...