Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] NDrive


tommis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 341
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα καταφερα να το τρεξω το ndrive σε νοκια 5800 Με map version 2.11 αλλα εχω μερικες ερωτησεις.Γιατι οταν βαζω ελληνικη γλωσσα πχ ματινα μου βγαζει ολες τις λεξεις με ερωτηματικα?Και δεν μπορω να βρω σημα.Αν μπορει ασ βοηθησει καποιος.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει τα ερωτηματικά γιατί για κάθε έκδοση του προγράμματος υπάρχουν και αντίστοιχα αρχεία φωνών,οπότε θα πρέπει να βρεις αυτές που πάνε <<πακέτο>> με την έκδοση που έχεις βάλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολα ωραια ολα καλα και η χαρτες και τα ελληνικα στο ndrive αλλα γιατι μου βγαζει status:no fix και δεν μου κλειδωνει δορυφορο?

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολα τα στραβα πρεπει πρωτα να τυχαινουν σεμενα.Ουτε το garmin δεν εβρισκε δορυφορο εων μου ειχε τις γραμμουλες αναψε μια για λιγο κοκκινη και μετα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Έχω το νοκια 5800 ΧΜ και το έχω ξεκλειδώσει.Του έκανα αναβάθμηση σε firmware 50.0.005 και δουλεύει τέλεια.Του πέρασα κάποια προγράμματα πλοήγησης όπως το NDrive, Sygic και Garmin.Τί γίνετε τώρα.Στο NDrive του πέρασα κάποια ΡΟΙS από IGO (.kml γιατι μόνο αυτά αναγνωρίζει) αλλά δεν μου τα εμφανίζει όλα όταν πάω εισαγωγή αγαπημένων?.Είναι περίπου γύρω στα 600 και μου εμφανίζει μόνο αυτά μέχρι το γράμμα C.Δηλαδή εκέι που στο κινητό είναι όλα με αλφαβητική σειρά μου βγάζει όλα τα ΡΟΙS A-B-C και απο εκέι και κάτω τα υπόλοιπα δεν τα βγάζει.Ξέρει κάποιος γιατι μπορεί να γίνετε αυτό?

 

Ευχαριστώ

Edited by kaha
Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια εχω το νντραιβ 3.5.27 εκανα εγκατασταση το 9.3 και δουλευει μαλλον με τουσ χαρτεσ του 3.5.27 και μαλλον με το ακτιβεισιον κοντ του 3.5.27 γιατι εγκατασταθηκε χωρισ να μου ζητησει κωδικο ενεργοποιησησ τι συμβουλευεται να κανω εχω την εντυπωση πωσ εγκατασταθηκε πανω στο 3.5.27
Link to comment
Share on other sites

Αφησε το οπως ειναι. Το imei της συσκευης σου δεν αλλαζει αρα ειναι φυσιολογικο να υπαρχει ο ιδιος κωδικος ξεκλειδωματος και για την νεοτερη εκδοση της εφαρμογης.

 

Οταν βγουν νεοτεροι χαρτες τους αλλαζεις. Αλλο η εφαρμογη και αλλο ο χαρτης :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δεν εχω εγκατεστημενο το 3.5.27 το 9.3 δεν βλεπει χαρτεσ ειναι κενο μολισ κανω εγκατασταση το 3.5 ολα οκ τι γινεται?και με τα pips 1.6 του 9.3 οταν παει να τα εγκαταστησει μετα μου ζηταει να κανω εγκατασταση και τα pips 1.3 απ το 3.5 κ νομιζω οτι δουλευω το καινουριο 9.3 με χαρτεσ του παλιου?αλλιωσ δεν γινεται τπτ τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να περάσω τοποθεσίες που έσωσα στο Nokia Ovi Maps από εκεί στο NDrive? To Ovi Maps φτιάχνει προς εξαγωγή ένα αρχείο τοποθεσιών ως "Landmarks.lmx" το οποίο μπορείς να μεταφέρεις μεταξύ κινητών που έχουν το Ovi Maps (πχ μέσω ΒΤ).

 

Πως μπορώ να μεταφέρω αυτά τα στοιχεία στο NDrive?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στις επιλογες πλοηγησης ποια ειναι η διαφορα συντομοτερης απο κοντινοτερης διαδρομης? :confused: Πιο εγκυρη ποια ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Tελικα πηρα απο την καρτα μνημης του 6220c το ndrive kaι το μετεφερα στο vivaz και δουλευει αψογα!!!!(αφου περασα τους κωδικους) Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω κάτι...

 

Παρακαλείστε να μην προχωρείτε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση παράνομου περιεχομένου, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr. Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.

Επίσης, αιτήσεις μέσω προσωπικών μηνυμάτων (personal message) προς στους moderators του forum για παροχή link δεν γίνονται δεκτά σε καμία περίπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά ποιά είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση και χάρτες Ελλάδας για το Ndrive τα οποία να λειτουργούν και να είναι απόλυτα συμβατά? Αν μπορεί κάποιος ας μου στείλει links με κάποιο site με p.m. να τα κατεβάσω. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

καινούργιο μέλος στο forum. Έχω εγκαταστήσει το NDrive 3.5.19 στο Satio και ενώ στην αρχή δούλευε ρολόι, τώρα δεν μπορεί να ανοίξει την εφαρμογή και τερματίζει στην φάση που γράφει "loading maps". Το έχω κάνει πολλές φορές επανεγκατάσταση, άλλαξα χάρτη, έβαλα άλλη έκδοση και πάλι τα ίδια.

Καμιά λύση...;;; Φεύγω διακοπές και το θέλω το GPS....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχω κάνει εγκατάσταση το ndrive 9, έχω βάλει τους χάρτες αλλά στο βήμα που πρέπει να εισάγω τον αριθμό ενεργοποίησης όσες φορές και αν το κάνω και όσα διαφορετικά serial και αν δοκιμάσω μου βγάζει: λάθος αριθμός ενεργοποίησης. Καμιά ιδέα?

Ξέχασα να πω ότι έχω Sony Ericsson Vivaz.Ευχαριστώ.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"-Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κάνει εγκατάσταση το ndrive 9, έχω βάλει τους χάρτες αλλά στο βήμα που πρέπει να εισάγω τον αριθμό ενεργοποίησης όσες φορές και αν το κάνω και όσα διαφορετικά serial και αν δοκιμάσω μου βγάζει: λάθος αριθμός ενεργοποίησης. Καμιά ιδέα?

Ξέχασα να πω ότι έχω Sony Ericsson Vivaz.Ευχαριστώ.

 

Εγώ το έβαλα προχτές στο vivaz μου και δουλεύει μια χαρά.

 

Ξανά κανε την διαδικασία... προσεκτικά.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια μια βοηθεια θελω απο οποιον γνωριζει!πηρα πριν λιγο καιρο το vivaz και εβαλα με τισ οδηγιες που υπαρχουν εδς ,το ndrive.και οταν πας να ξεκλειδωσω το χαρτη βαζω το serial number απο το ****** και παταω οκ.και στο επομενο βημα οχι ,οπως λενε οι οδηγιεσ.και αντι να μου εμφανισει το device id και τα υπολοιπα,με γυρνα παλι στην αρχικη σελιδα που ζητα το serial.

 

ο serial number ειναι σωστος αλλα με πεταει στην προηγουμεν παλι σελιδα.ξερει κανεις τι παιζει????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εκανα και γω την εγκατασταση του Ndrive σε ενα SE Vivaz.

Το προβλημα ειναι οτι αφου δηλωσω το serial number επιστρεφει στο μενου για να δηλωσω το serial μεσω web ή sms και δεν μου εμφανίζει το deviceID κτλ.

επισης ακουγετε και ενας ηχος καθε 1 λεπτο περιπου...

μπορει να καταλαβει κανεις τι φτεει;

εχει να κανει με την εκδοση πιστοποιητικου; γιατι δεν το χω κανει ακομα.

αν μπορει καποιος ας μου εξηγησει για ποιο λογο γινετε αυτη η διαδικασια; και γινετε για ολες τις εφαρμογες;

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα, αμα βρηκε καποιος την λυση ας βοηθησει και μενα..

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια.Περασα κι εγω το Νdrive 3.5.19 σε ενα vivaz και δουλευει καλα.εχω μια ερωτηση ομως.Ο χαρτης που εχω ειναι ο GRC v.2.13-2009.02.Ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης και πως μπορω να τον περασω?χρειαζεται ενεργοποιηση αν τον περασω και πως γινεται αυτη?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

απ όσο γνωρίζω ο 2.15 είναι ο τελευταίος
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εγκατεστησα αλλα δεν μπορω να ξεκλειδωσω τον χαρτη.οτι σεριαλ και να βαλω μου λεει ειναι non existing.καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...