Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] NDrive


tommis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.ποια εκδοση κανει για το ν82;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 341
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kανονικα ολες αλλα διαβαζα καπου οτι υπαρχει μια ασυμβατοτητα με το πληκτρολογιο στις τελευταιες εκδοσεις.

Αρχικα δοκιμασε την τελευταια την 3.5.27 και μετα δες για καποια απο την σειρα 3.4.** καθως αυτη ειχα διαβασει οτι λειτουργει σωστα.

Αλλα νομιζω υπαρχουν παιδια εδω που εβαλαν την 3.5.27 και δουλευε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

tasos80[/member] καταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Tα post σου διαγραφηκαν. Θελω να ενημερωσω σε εσενα αλλα και σε ολα τα νεα μελη του myphone οτι απαγορευεται η αναζητηση πειρατικου περιεχομενου στις σελιδες του myphone: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2788418#post2788418

 

Yπαρχει το: S60 5th Edition Platform FAQ ερωτηση #7 που οφειλεις να το διαβασεις οπως και ολoι στο forum της nokia.

 

Ευχαριστω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη που ενοχλω...!Αλλα να κανω μια ερωτηση...!?Ολα αυτα που λεει στον οδηγο εγκαταστασης οτι χρειαζομαστε απο που μπορω να τα βρω...?Και κατι ακομα...εγω οταν παλιοτερα εκανα εγκαταστασης το Ndrive...ο τροπος ηταν αρκετα πιο απλος...!:):):) Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας...!:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει κατι το ιδιο πραγμα ειναι απλα τους φακελους που ηταν ετσι χυμα οταν το κατεβαζες παλια σαυτον τον οδηγο τα εχει σε exe αρχειο και απλα σου περιγραφει πως τα βγαζεις απο κει.

Στο μαγαζακι το κατεβαζεις οπως ηταν παλια.

Ηα νεα εκδοση μαλιστα δεν χρειαζεται sign αλλα χρειαζεσαι το key-gen να ξεκλειδωσεις τους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Oι χαρτες μια χαρα ειναι.

Οι 3D ειναι μονο μεσα στις πολεις. Με το που βγεις εκτος πολης εχεις απλους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αν ψαξεις λιγο παλαιοτερα θα δεις που μιλαμε για αυτο.

Ειναι ουσιαστικα δορυφορικες photo με τις μεγαλυτερες πολεις της Ελλαδας.

Αρκει μονο να σου αναφερω οτι για την Αθηνα η χωρητικοτητα του file αυτου ειναι 2,4+GB.

 

Προσωπικα πιστευω οτι δεν βοηθαει και παρα πολυ οταν κοιτας για την διαδρομη, αλλα μαλλον οταν ψαχνεις κατι για να δεις που περιπου ειναι.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δε βοηθάει, καταρχήν όταν οδηγάς δεν είναι σωστό να έχεις τα μάτια σου συνέχεια στην οθόνη του κινητού οπότε οτι και να δείχνει είναι περισσότερο θέμα φιγούρας παρά θέμα χρησιμότητας, έπειτα πιάνει πολύ χώρο στην κάρτα και τρώει πολύ μπαταρία γιατι ζορίζεται το κινητό περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια εχει καταφερει κανεις να βαλει speedcams και να δουλευουν στο Ndrive???.

 

Ακολουθησα ολες τις οδηγειες αλλα δεν εμφανιζονται οι καμερες οταν κανει πλοηγηση..

 

Στον φακελο speedcams του Ndrive εχω μονο το speedcams.kml που εφτιαξα απτο Ndrive-speedcams-importer.Χρειαζονται και αλλα αρχεια στον φακελο αυτο?

 

1)Πηγα ρυθμισεις-Προειδοποιησεις Εισαγωγης και φορτοσα το speedcams.kml

2)Πηγα εισαγωγη αγαπημενων φορτοσα το speedcams.kml και με εβγαλε στα favorites τις καμερες..

 

Ενω εμφανιζει στον χαρτη τις καμερες οταν κανω πλοηγηση δεν μου τις εμφανιζει ουτε με προειδοποιει:(:(

 

Κανω κατι λαθος??

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Eνημερωση: Στο μαγαζακι στο τοπικ του NDrive 3.5.19 ανεβηκε η τελευταια εκδοση του χαρτη Eastern Europe της Tele Atlas o οποιος περιεχει την τελευταια εκδοση του grc.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του ndrive και έχω το εξής ...προβληματάκι:

 

http://img510.imageshack.us/img510/3141/scr000007j.th.jpg http://img338.imageshack.us/img338/4609/scr000008s.th.jpg

 

καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βαλεις και τα καινουρια αρχεια της ελληνικης γλωσσας. Εαν ψαξεις εκει που κατεβασες την εφαρμογη θα τα βρεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βαλεις και τα καινουρια αρχεια της ελληνικης γλωσσας. Εαν ψαξεις εκει που κατεβασες την εφαρμογη θα τα βρεις..

 

 

χμμμ....

Voices 2.185 for Ndrive 3.5.27

You must update voices to v.2.185 otherwise you will get questionmarks (????) in your menu.

οκ, βλάκας :lol::lol: σβήνω και τις pics από πάνω μη γεμίζει τσάμπα το post....

 

 

ps. οκ δε τις σβήνω, τις έφτιαξες εσύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Εγώ εγκατέστησα για πρώτη φορά το NDrive, έκδοση 3.5.27 εντυπωσιακό είναι - στη πορεία θα το δω καλύτερα.

Η ερώτηση μου που σίγουρα έχει απαντηθεί στο παρελθόν,αλλά δε μπορώ να την βρώ είναι η εξής: Στην αρχική σελίδα όταν ανοίγουμε την εφαρμογή μου βγαίνει το εξής μήνυμα :

Για την πληροφόρηση σας. Η εφαρμογή θα χρησιμοποιήσει τα ακόλουθα στοιχεία από την συσκευή σας: Bluetooth, Bluetooth- συσκευές, Υπηρεσίες SMS, Κλήσεις, Σύνδεση στο διαδίκτυο.

Αυτό τι σημαίνει; Η πλοήγηση πληρώνεται; Στο τηλέφωνό μου υπάρχει ενεργοποιημένο μόνο το ενσωματωμένο GPS.

Υπάρχει ρύθμιση μήπως που πρέπει να κάνουμε παιρετέρω στο NDrive για στο θέμα αυτό; Έψαξα αλλά δεν βρήκα, αλλά μήπως εσείς ξέρετε τίποτε περισσότερο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρω και συγνώμη που δεν μπορώ να το βρώ, αλλά όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ βασικό.

Link to comment
Share on other sites

Oχι η πλοηγηση δεν χρεωνεται. Αυτο που βγαζει ειναι μια ειδοποιηση οτι καποιες φορες ισως χρειαστει να στειλει η αφερμογη καποιο sms η να συνδεθει στο ιντερνετ αλλα εσενα κατι τετοιο πρακτικα δεν θα σου χρειαστει αρα δεν χρεωνεσαι.

Αλλωστε πρωτα ρωταει η εφαρμογη πριν συνδεθει οποτε το αποφευγεις.

Link to comment
Share on other sites

Και οι πρώτες εντυπώσεις. Μου κλείδωσε τους δορυφόρους σε 30sec! Είναι όντως πολύ εύκολο, αν και φοβίζει στην αρχή. Έχει πολλά σημεία ενδιαφέροντος. Η πλοήγηση ήταν πολύ καλή και πάντα στο σωστό χρόνο, πολύ καλος και γρήγορος και ο επαναϋπολογισμός της διαδρομής.

Και ένα αρνητικό. Οι χάρτες υπολείπονται των χαρτών του OVI MAPS (το μόνο που είχα δουλέψει μέχρι τώρα σε ΝΟΚΙΑ).

Link to comment
Share on other sites

Aναλογα και ποιον χαρτη απο τους δυο εχεις βαλει.

Αν θες δοκιμασε να βρεις και τον αλλο Ελληνικο μηπως σε βολεψει εκεινος καλυτερα.

Τωρα ποιον εχεις τον GRC?

Link to comment
Share on other sites

Aναλογα και ποιον χαρτη απο τους δυο εχεις βαλει.

Αν θες δοκιμασε να βρεις και τον αλλο Ελληνικο μηπως σε βολεψει εκεινος καλυτερα.

Τωρα ποιον εχεις τον GRC?

Είχα τον GRC v2.13-2009.02 και πριν από λίγο βρήκα και πέρασα τον CRG v2.14-2009.06. Τον καινούργιο τον βλέπω όντως καλύτερο στα σημεία ενδιαφάροντος και όπως μου είπε και κάποιος φίλος υπάρχει και καλύτερη κάλυψη δρόμων. Τουλάχιστον στους δρόμους που χρησιμοποιώ κάτι τέτοιο δεν είδα. Σίγουρα θα έχει υπάρξει βελτίωση, αλλά το OVI maps έχει ακόμα και μικρούς χωματόδρομους.

Link to comment
Share on other sites

Είχα τον GRC v2.13-2009.02 και πριν από λίγο βρήκα και πέρασα τον CRG v2.14-2009.06. Τον καινούργιο τον βλέπω όντως καλύτερο στα σημεία ενδιαφάροντος και όπως μου είπε και κάποιος φίλος υπάρχει και καλύτερη κάλυψη δρόμων. Τουλάχιστον στους δρόμους που χρησιμοποιώ κάτι τέτοιο δεν είδα. Σίγουρα θα έχει υπάρξει βελτίωση, αλλά το OVI maps έχει ακόμα και μικρούς χωματόδρομους.

 

Yπαρχει και ο Νavigreece οποτε δοκιμασε και κεινον να δεις αν σε βολεψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας, εχω κανει κανονικα εγκατασταση το προγραμμα και ανοιγει κανονικα αλλα δεν μπορει να πιασει δορυφορο, ξερει κανεις τι μπορει να φταει?το 5800 ειναι το κινητο μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχω κανει κανονικα εγκατασταση το προγραμμα και ανοιγει κανονικα αλλα δεν μπορει να πιασει δορυφορο, ξερει κανεις τι μπορει να φταει?το 5800 ειναι το κινητο μου

 

Εχει βρει ποτε το κινητο σου δορυφορο η ειναι η πρωτη φορα? Αν ναι αστο πολυ ωρα και θα πιασει.

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα ειναι, πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?οταν λες πολυ ωρα ποσο εννοεις?

 

Aρχικα μπες στις ρυθμισεις τις συσκευης σου και βεβαιωσου οτι στις μεθοδους εντοπισμου θεσης ειναι τικαρισμενο το ενσωματωμενο gps.

Στη συνεχεια αστο σε εξωτερικο χωρο που να "βλεπει" ουρανο για οσο χρειζαστει μεχρι να βρει. Αυτο μπορει να διαρκεσει απο 10 εως 30 λεπτα την πρωτη φορα.

Αν δεις οτι και παλι δεν μπορει να πιασει στις μεθοδους εντοπισμου θεσης τικαρε και το υποβοηθουμενο gps και αστο παλι να βρει σημα. Αυτο το τελευταιο θα σε χρεωσει λιγο βεβαια αλλα ειναι η τελευταια λυση αν δεν πιανει με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

από τις ρυθμίσεις του ΝDrive δεν πρέπει να επιλέξει το ενσωματωμένο gps??πήγαινε μενού ρυθμίσεις gps και βάλτο στο on αν δεν είναι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πωσ μπορώ να δω της αεροφωτογραφίες (google maps) όταν γίνεται η πλοήγηση?

έχω κατεβάσει το φάκελο με την Αθήνα (raster data ) kαι τον έκανα αντιγραφή μέσα στο φάκελο ndrive.

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο?

Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...