Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] NDrive


tommis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φανταζομαι johnsour οτι δε χρειαζεται να περασεις ολα τα pois (upi_sygic μέσα στο φάκελο grc και αυτά του bmp_sygic μέσα στο icons,και του .ogg στο voices)!

περνας μονο αυτα που θελεις πχ 3xxx-KSenodoheia.bmp , 3xxx-KSenodoheia.upi , 3xxx-KSenodoheia.ogg !

φοβαμαι οτι ολη τη ωρα θα βαραει!!

και μηπως αργει και παραπανω,κολλαει??

thx again!

 

Ακομα δ το εχω ψαξει με τα pois και δ μπορω να σου πω ακριβως τι γινεται...Παντως με μια γρηγορη ματια εχει απο μονο του παρα πολλα..

Και επειδη ακομα δεν εχω ασχοληθει με ουτε με τα pois του Sygic (που ειναι παρομοια αφου εχουν ιδιας εταιριας χαρτες) δε μπορω να σου πω με σιγουρια..

Αν ξερει καποις αλλος να πει να το δοκιμασω και εγω..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 341
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

edit

(Oλα αυτα τα rar αρχεια για την περιοχη της αθηνας που κατεβαζουμε τα αποσυμπιεζουμε και τα αντιγραφουμε στο φακελο RasterDat.Mετα τα αναγνωριζει αυτοματα)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανένας τρόπο στην προβολή να φαίνονται τα ονόματα περισσότερων δρόμων; Γιατί δεν έχει λογική στην απεικόνιση των πληροφοριών. Έχει πχ το όνομα ενός κεντρικού,μερικά στενά και όλοι οι υπόλοιποι κεντρικοί χωρίς όνομα. Αν κανείς κλικ πάνω τους, εμφανίζεται, αλλά δεν είναι βολικό.

 

Ίσως πρέπει να περιμένουμε μια νεότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανένας τρόπο στην προβολή να φαίνονται τα ονόματα περισσότερων δρόμων; Γιατί δεν έχει λογική στην απεικόνιση των πληροφοριών. Έχει πχ το όνομα ενός κεντρικού,μερικά στενά και όλοι οι υπόλοιποι κεντρικοί χωρίς όνομα. Αν κανείς κλικ πάνω τους, εμφανίζεται, αλλά δεν είναι βολικό.

 

Ίσως πρέπει να περιμένουμε μια νεότερη έκδοση.

 

Όχι και μάλλον δεν υπάρχει

 

Βρήκε κανένας τρόπο να γυρνάει μόνο του σε νυχτερινή προβολή το βράδυ ?

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα εχθές.

Εντυπώσεις από UI, ταχύτητα μετακίνησης στο χάρτη καθώς και πληρότητα poi, εξαιρετικές!

Μένει μονό να το δοκιμάσω σε πλοήγηση, η οποία θα γίνει σήμερα το μεσημέρι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εψαχνα να βρω pois και επειδη δεν υπαρχουν για ndrive εβαλα σε μορφη kml για igo και δουλευουν τελεια,απλα πρεπει να τους κανουμε εισαγωγη απο το μενου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εψαχνα να βρω pois και επειδη δεν υπαρχουν για ndrive εβαλα σε μορφη kml για igo και δουλευουν τελεια,απλα πρεπει να τους κανουμε εισαγωγη απο το μενου

 

Σε πιο φάκελο πρέπει να τα βάλουμε τα POI ή απλά τα κάνουμε εισαγωγή από οποιοδήποτε σημείο. Μπορείς να εξηγήσεις λίγο τη διαδικασία;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει ψιλοκολληματα με τους χαρτες 3D, το δουλεψε καποιος με αυτους?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως μου αρέσει έτσι ελαφρύ για να είναι γρήγορο και να μη καίει μπαταρία, με ενδιαφέρει μονο να με πηγαίνει στον προορισμό μου και δε θέλω να το φορτώσω με διάφορα.
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, είναι το πιο ελαφρύ και εύχρηστο από όλα τα άλλα που έχουν βγει μέχρι τώρα..

Αν λυθεί και το θέμα με τις οδούς (που δεν εμφανίζει αρκετά στενά) τότε θα μιλάμε για το απόλυτο πρόγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο φάκελο πρέπει να τα βάλουμε τα POI ή απλά τα κάνουμε εισαγωγή από οποιοδήποτε σημείο. Μπορείς να εξηγήσεις λίγο τη διαδικασία;

 

τα pois τα βαζουμε στο φακελο favourites και τα speedcams στον αντιστοιχο φακελο. αλλα μετα πρεπει να τα προσθεσουμε μεσα απο το προγραμμα.στα εμφανιζει,τα επιλεγεις και τα φορτωνει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εχει ψιλοκολληματα με τους χαρτες 3D, το δουλεψε καποιος με αυτους?

Εγώ πάντως που εχω περάσει μόνο τους τρισδιάστατους για γιάννενα και θεσσαλονίκη δεν μου φαίνεται να κολαει πολύ...λίγο καμία φορά όταν περνάω από κόμβο με δείχνει σαν να περνάω από μέσα!!!:lol: ΑΑΑ και 2 φορές μου μπέρδεψε την διαδρομή,δηλαδή σχεδίασε άσχετο δρομολόγιο!αλλά to έφτιαξε αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως μου αρέσει έτσι ελαφρύ για να είναι γρήγορο και να μη καίει μπαταρία, με ενδιαφέρει μονο να με πηγαίνει στον προορισμό μου και δε θέλω να το φορτώσω με διάφορα.

 

Καθόλου ελαφρύ δεν είναι

Και μου φαίνεται ότι καίει παραπάνω μπαταρία από τα άλλα

Αλλά κατά τα άλλα κορυφαίο

 

 

Υ.Γ. Scroll στον χάρτη, όταν lockάρει πώς κάνετε ? Εγώ δεν τα έχω καταφέρει

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Scroll στον χάρτη, όταν lockάρει πώς κάνετε ? Εγώ δεν τα έχω καταφέρει

Αν έχω καταλάβει καλά από την χρήση του κ δεν κάνω λάθος, για να κάνεις scroll στον χάρτη όταν έχει lockάρει θα πρέπει να πατήσεις το σύμβολο που δείχνει ένα λουκέτο στον χάρτη να γίνει κόκκινο κ τότε θα μπορείς να κυλήσεις τον χάρτη χωρίς να επιστρέφει στην θέση που είσαι. Για δοκίμασε το να δεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο Stendor μονο που για να κανεις scroll στους 3D αργει ελαχιστα παραπανω.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα το συγκεκριμένο πρόγραμμα σε μια γνωστή διαδρομή που κάνω και απογοητεύτηκα πλήρως. Έκανα 25 λεπτά αντί 10-15 που κάνω συνήθως, έκανα αδικαιολόγητο κύκλο για να φτάσω στη σημείο και δεν άφησα φανάρι για φανάρι. Το Garmin με τους χάρτες Autodrive είναι πολύ καλύτερο και υπολογίζει πραγματικά την πιο σύντομη διαδρομή. To ΝDrive με πήγε "μέσο Λαμίας" και μόλις είδα οτι έκανα ολόκληρο κύκλο για να βγώ σε ένα σημείο απο το οποίο ήμουν μια ευθεία πριν μου προτείνει ο πλοηγός να στρίψω, πραγματικά εκνευρίστικα και το έκλεισα, δύσκολα θα το εμπιστευτώ ξανά στο μέλλον.

 

:knife:Ndrive

Link to comment
Share on other sites

Το Σαβ/κο έκανα και εγω 3 δοκιμές σε γνωστές διαδρομές. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε η εκπληκτική ακρίβειά του. Σε καμία περίπτωση δεν με έχασε ούτε έμεινε πίσω. Ο επανυπολογισμός ταχύτατος, όπως επίσης και ο αρχικός σχεδιασμός της διαδρομής.

 

Πάρα πολύ ευδιάκριτες όλες του οι πληροφορίες στο κάτω μέρος της οθόνης και, πολύ σημαντικό, δείχνει και τον δρόμο που είμαστε αλλά και αυτόν που θα μπούμε.

 

Σε μερικά σημεία με πήγαινε απο αλλού (να κάνω κύκλο δηλαδή) αλλά, δεν υπάκουσα, εννοείται. Περίεργο, αλλά, για να πω την αλήθεια, τις ρυθμίσεις δρομολόγησης δεν τις πείραξα καθόλου. Θα ξαναδοκιμάσω και θα επανέλθω.

 

Πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές. Πάρα πολύ γρήγορη σαν εφαρμογή και απίστευτα εύχρηστη. Αν αποδειχθεί και άξια εμπιστοσύνης, θα παραμείνει μόνιμα η πρώτη μου επιλογή.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις κοντά στην πόρτα, δίπλα στο χέρι σου (εκεί το έχω εγώ), ή μπροστά το ταμπλό με βεντουζάκι, δεν χάνει το σήμα του.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά σήμα πιάνει παντού. Ακόμα κ τώρα που το άνοιξα μέσα στο δωμάτιό μου βρήκε 7 δορυφόρους. Μια φορά που το έβαλα για δοκιμή μέσα στο αμάξι το κρατούσα στο χέρι μου για να δω από τι δρόμους θέλει να με πάει. Γενικά δεν χρησιμοποιώ GPS μέσα στην πόλη, γιατί προσωπικά το θεωρώ άχρηστο. Ακόμα και τον πιο σύντομο δρόμο να σου δείξει αν έχει κίνηση τότε κλάφτα. Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιησα και εγω σημερα με τους 3D περασμενους.

Ολα μια χαρα σε ολη την διαρκεια της πλοηγισης γρηγορα και ωραια και με το που φτανω κολλησε.

Μηπως ξερει κανεις πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε τους 3D και να τους χρησιμοποιουμε οποτε θελουμε?

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

αριστερα εχει ενα κοκκινο βελακι πατωνταςτο αλλαζει φορά σε καποια φαση δειχνει φωτογραφικη

εκει απενεργοποιουνται

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και εγω πριν λιγο...οντως πολυ καλο και θα συμφωνησω με τους υπολοιπους για την ταχυτητα και το σηγμα gps του!!πολυ καλυτερο και γρηγορο απο το garmin!

 

εχω καποιες ερωτησεις ομως...

 

1)με τα google maps που εχουν αναφερθει τι παιζει?τον χαρτη της ελλαδας τον 2.13 δεν βαζουμε?

 

2)γινετε να διαγραψουμε καποια αγαπημενα που εχουμε βαλει?γιατι προσωπικα πανω στις δοκιμες και για να δω τη κανει η καθε επιλογη αυτη τη στιγμη στην καρτελα σπιτι υπαρχουν 3 διαφορετικα :P

 

3)Poi γινεται να βαλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τη φταει...Ειναι πολυ χρονοβορο να βαλεις pois γιατι πχ αν ενα .kml εχει βενζιναδικα SHELL και ειναι ολα ονομασμενα ετσι, θα σου δειξει μονο ενα..... Και επισεις τα POIS στα βαζει στα αγαπημενα και οχι στα σημεια ενδιαφέροντος.. Αυτα γιατα POIS( favourites)... Οσο αναφορα τα speedcams, τα εχω φτιαξει σωστα, αλλα εξακολουθει να μην διχνει τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Το Σαβ/κο έκανα και γω 3 δοκιμές σε γνωστές διαδρομές. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε η εκπληκτική ακρίβειά του. Σ εκαμί απε΄ριπτωση δεν με έχασε ούτε έμεινε πίσω. Ο επανυπολγισμός ταχύτατος, όπως επίσης και ο αρχικός σχεδιασμός της διαδρομής.

 

Πάρα πολύ ευδιάκριτες όλες του οι πληροφορίες στο κάτω μέρος της οθόνης και, πολύ σημαντικό, δείχνει και τον δρόμο που είμαστε αλλά και αυτόν που θα μπούμε.

 

Σε μερικά σημεία με πήγαινε απο αλλού (να κάνω κύκλο δηλαδή) αλλά, δεν υπάκουσα, εννοείται. Πε΄ριεργο, αλλά, για να πω την αλήθεια, τις ρυθμίσεις δρομολόγησης δεν τις πείραξα καθόλου. Θα ξαναδοκιμάσω και θα επανέλθω.

 

Πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές. Πάρα πολύ γρήγορη σαν εφαρμογή και απίστευτα εύχρηστη. Αν αποδειχθεί και άξια εμπιστοσύνης, θα παραμείνει μόνιμα η πρώτη μου επιλογή.

 

Έκανα άλλη μια δοκιμή σήμερα αλλάζοντας την επιλογή πλοήγησης απο "συντομότερη" σε "κοντινότερη" και πραγματικά η πλοήγηση ήταν άριστη.

Καμμία σχέση με την προηγούμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...