Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] NDrive


tommis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγηκε νεος χαρτης για Ελλαδα NAVTEQ 12.2009 NT (2.15)

Μπορουμε να εχουμε 3ις χαρτες στο Ndrive

 

- GRC Tele Atlas TA

- NAVTEQ 12.2009 NT

- NaviGreece cit 07.2009

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 341
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To NAVTEQ τον έβαλα πρίν απο λίγο αλλά μου λέει οτι δεν είναι συμβατός.

Εσύ τον δοκίμασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To NAVTEQ τον έβαλα πρίν απο λίγο αλλά μου λέει οτι δεν είναι συμβατός.

Εσύ τον δοκίμασες;

 

Οχι ακομα, ειχα τον προηγουμενο v2.14 και δουλευε. Λες αυτος να μη ειναι συμβατος?

TCe
Link to comment
Share on other sites

ο ναβτεκ 2009.12 (2.15) δεν ειναι συμβατος για την εκδοση που εχουμε εμεις... 3.5.27 για symbian

 

Δουλευει μονο στην V 9.2.32 για pda αποτι διαβαζω.

 

Βγηκε και νεος ΤΑ 09.2009 (2.14) που παιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

3.5.27 (849) DI και χάρτης GRC_NT v2.14 - 2009.04.Γιατί υπάρχει νεότερος?

 

Nαι υπάρχει ο 2.15 ο οποίος δεν είναι συμβατός.

Εκεί που βλέπεις τους χάρτες αντί να βγάζει ένα λουκέτο βγάζει ένα τριγωνάκι και δεν λειτουργεί.

 

Εγώ έχω μια άλλη ερώτηση. Ο navteq όταν τον πέρασα κατά λάθος δεν τον ενεργοποίησα και είναι trial αλλά δεν μπορώ να τον ενεργοποιήσω. Παρότι το trial έχει λήξει ο χάρτης λειτουργεί κανονικά! Τι συμβαίνει?:confused:

Edited by stefanw595
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια άλλη ερώτηση. Ο navteq όταν τον πέρασα κατά λάθος δεν τον ενεργοποίησα και είναι trial αλλά δεν μπορώ να τον ενεργοποιήσω. Παρότι το trial έχει λήξει ο χάρτης λειτουργεί κανονικά! Τι συμβαίνει?:confused:

 

Τι εννοεις δε μπορεις να τον ενεργοποιησεις? Κανοντας τη γνωστη διαδικασια δε σου δεχεται το κλειδι? Ή δε μπορεις να κανεις καθολου τη διαδικασια?

 

Αν εχει ληξει κανονικα δεν επρεπε να σου φορτωνει καθολου... Εκτος κι αν η navteq σε συμπαθησε :lol: Οπως και ναχει αν σου δουλευει εισαι οκ :)

 

Μη ρωτας το γιατι... οπως λεει και ενα ασμα! :D

 

 

-edit παντως παιδες αν καποιος απο εσας εχει το ndrive agent περασμενο και του δουλευει κανονικα (εμενα τρωει ενα περιεργο σκαλωμα απο παλια και δε μπορει να μου κανει update) ας κοιταζει αραια και που μηπως βγαλει καμια updated version η ndrive για symbian και μπορουμε να δουμε κι εμεις τους v2.15 χαρτες...

 

Εννοειται οτι ετσι μπορει να παρει και updates και απο τους αλλους χαρτες (πχ ΤΑ) και speedcams, αρκει να τους εχει ηδη περασμενους μεσα και να λειτουργουν την ωρα που κανει update... Οποτε αν υπαρχει καποιος με symbian που να του δουλευει κανονικα ο ndrive agent, ας μας ενημερωνει γενικως για το τι παιζει... ;)

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δε μπορεις να τον ενεργοποιησεις? Κανοντας τη γνωστη διαδικασια δε σου δεχεται το κλειδι? Ή δε μπορεις να κανεις καθολου τη διαδικασια?

 

Αν εχει ληξει κανονικα δεν επρεπε να σου φορτωνει καθολου... Εκτος κι αν η navteq σε συμπαθησε :lol: Οπως και ναχει αν σου δουλευει εισαι οκ :)

 

Μη ρωτας το γιατι... οπως λεει και ενα ασμα! :D

Εννοώ ότι εκεί που βλέπουμε τους χάρτες αντί στον navteq να μου βγάζει κλειδωμένο λουκέτο και να κάνω την γνωστή διαδικασία μου βγάζει ανοιχτό λουκέτο και γράφει οτι είναι trial που λήγει στις 10/1 και αν πατήσω το κεντρικό πλήκτρο δεν με πάει στην γνωστή επιλογή web για να τον ενεργοποιήσω.:what:

Παρόλα αυτά φορτώνει κανονικά..:lol:

Τι να πω? Δεν καταλαβαίνω.:rolleyes:

Για του λόγου το αληθές karlesg ρίξε μια ματιά σε δύο σημερινά screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Η' καποιο bug προγραμματος ή χαρτη που για καποιο λογο δε λαμβανει υποψη του το expiration date

Ή σε πηρε χαμπαρι η Navteq και σου λεει και να του τον κλειδωσω τι θα καταλαβω? Τσαμπα θα το ταλαιπωρω το παιδι... βαζε σιριαλ παρε κλειδια... παρτον ετσι λοιπον και δεν πειραζει :lol: :lol:

 

 

Παντως περα απο την πλακα, το εχω ξαναπει και νομιζω οτι ειναι σημαντικο να λεγεται. Περα απο τις διαφορες δοκιμες και πειραματισμους που κανουμε που κατα την προσωπικη μου αποψη ΠΡΕΠΕΙ ενας υποψηφιος αγοραστης να κανει, αν καποιος θεωρει οτι ενα οποιδηποτε προγραμμα του αρεσει τον βοηθαει τον εξυπηρετει και το χρησιμοποιει, ΠΡΕΠΕΙ να το αγορασει για να βοηθησει στην εξελιξη του αλλα κυριως σαν ελαχιστη επιβραβευση στο δημιουργο και ολο τον κοπο που κατεβαλε.

 

Και δεν αναφερομαι μονο σε εφαρμογες gps αλλα γενικα.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Έχω το γνήσιο NDrive και τα στοιχεία προγράμματος και χάρτη είναι τα εξής:

 

NDrive 3.5.27

 

Release Date: 2009.07

Provider: by CIT Integrated Solution

Code: NaviGreece

Version: 2.13

Compilation Date: 2009-06-30 17:16

 

Ξέρει κανείς πότε αναμένεται ο νέος χάρτης της NaviGreece;

 

ΥΓ.: Πριν από λίγο έλεγξα για αναβαθμίσεις μέσω του NDrive Agent και δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εσενα το πιο πιθανο ειναι να μη σου κανει αναβαθμισεις ο ndrive agent για το συγκεκριμενο χαρτη. (Η CIT ειναι ελληνικη εταιρεια χαρτογραφησης ενω η NT και ΤΑ ειναι διεθνεις-αν και η ΤΑ συνεργαζεται με την ελληνικη GI) Αν και δε νομιζω να εχει βγει νεοτερος απο τη CIT για το ndrive, καλο ειναι να παρει ενα τηλ. την εταιρεια να τους ρωτησεις σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εκδόσεις δηλαδή για τους ελληνικούς χάρτες του ndrive είναι:

NAVTEQ 2009.04

TeleAtlas 2009.09

NaviGreece 2009.07

 

ή υπάρχουν και νεότεροι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα με την εισαγωγή αγαπημένων. Έχω έτοιμο το αρχείο .kml , το κάνω import κανονικά αλλα μου τα βάζει όλα χύμα στα προσωπικά. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να τα βάλω σε ξεχωριστή κατηγορία?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Κατέβασα το ΝDRΙVΕ και το τρέχει κανονικά αλλά δυσκολεύομαι να ξεκλειδώσω τον χάρτη τις ελλάδος. Ανοίγω από τον υπολογιστή το κλειδίκάνω generατε και από εκεί δεν εχω καταλάβει τι κάνω με τον κωδικό που βγαίνει. Μήπως σας παρακαλώ κάποιος μπορεί να βοηθήσει την κατασταση ?ευχαριστώ εκ των προτέρων. Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Κατέβασα το ΝDRΙVΕ και το τρέχει κανονικά αλλά δυσκολεύομαι να ξεκλειδώσω τον χάρτη τις ελλάδος. Ανοίγω από τον υπολογιστή το κλειδίκάνω generατε και από εκεί δεν εχω καταλάβει τι κάνω με τον κωδικό που βγαίνει. Μήπως σας παρακαλώ κάποιος μπορεί να βοηθήσει την κατασταση ?ευχαριστώ εκ των προτέρων. Βασίλης

1.- Get New serial.

2.- Insert serial in your NDrive device.

3.- Insert Device ID and Map ID as you can see in your NDrive device screen.

(Το Device ID θα είναι το ίδιο για όλους τους χάρτες που θα κάνουμε unlock)

4.- Generate Activation Number.

5.- Last Activation Number is preferred, so write it in your NDrive device.

(βγαζει πανω απο εναν activation number. Αν δεν δουλεψει ενας απο αυτους δοκιμαζουμε αλλον. Καποιος θα δουλεψει)

6.- Enjoy!

TCe
Link to comment
Share on other sites

ο ναβτεκ 2009.12 (2.15) δεν ειναι συμβατος για την εκδοση που εχουμε εμεις... 3.5.27 για symbian

 

Δουλευει μονο στην V 9.2.32 για pda αποτι διαβαζω.

 

Βγηκε και νεος ΤΑ 09.2009 (2.14) που παιζει κανονικα.

Καλησπέρα παιδιά-από που μπορώ να βρω buldings για αυτό το πρόγραμμα;

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά-από που μπορώ να βρω buldings για αυτό το πρόγραμμα;

 

Εννοείς τους τρισδιάστατους "δορυφορικούς" χάρτες;

Είναι κάποια πολύ μεγάλα αρχεία τα οποία τοποθετείς στο φάκελο NDrive/RasterData.

Δοκίμασε αναζήτηση στο Google για RasterData NDrive.

Να σημειώσω ότι τα RasterData είναι ίδια για όλες τις συσκεύες στις οποίες τρέχει το NDrive, άρα και για WM να τα βρεις, πάλι κάνουν.

(εγώ τα πήρα από ένα HTC HD2 που τους είχε μέσα προεγκατεστημένους... :whistle:)

Edited by stendor

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι την έχετε βάλει για πείτε μου κάτι. Έχετε παρατηρήσει λάθη στην μετάφραση στα Ελληνικά?

Για παράδειγμα εγώ πάω Μενού->Το NDrive και εκεί σε κάποια έχει ερωτηματικά σε άλλα έχει λάθη στα Ελληνικά ενώ ένα κουτάκι είναι στα αγγλικά και όχι μεταφρασμένο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε ανέβασε ένα screenshot,σε εμένα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.Το μόνο που βλέπω Αγγλικά είναι το add voices.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται σε κάθετη διάταξη,γυρνώντας το τηλέφωνο σε οριζόντια διάταξη όλα φαίνονται κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την 9.3.11 αλλά όλοι οι χαρακτήρες στο πρόγραμμα εμφανίζονται ως αγγλικά ερωτηματικά (???)
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την 9.3.11 αλλά όλοι οι χαρακτήρες στο πρόγραμμα εμφανίζονται ως αγγλικά ερωτηματικά (???)

Θα πρέπει να περάσεις και τις αντίστοιχες τελευταίες εκδόσεις για την Ελληνική φωνή. Αν δεν το έχεις κάνεις πέρασε τες και ξαναδοκίμασε.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...