Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν απο οτι βλέπω είναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός της πιστωτικής σαν checking account...πρέπει να φτιάξω δεύτερο λογαριασμό σαν savings???

 

Γιατι παιδεύεσαι σύνδεσε μια προπληρωμένη, Φόρτιζε την όποτε θέλεις να πληρώσεις κατι και καθαρισες.

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος στειλει λεφτα σε λογαριασμο paypal και τα τραβηξεις στον τραπεζικο σου λογαριασμο .. και το balance ειναι 0.00 μπορει να τραβηξει την πληρωμη του πισω??

 

2η ερωτηση ... Οταν εχεις στο balance του paypal λεφτα μεσα και κανεις πληρωμη δεν χρεωνεσε την συναλλαγη electron visa εφοσον τα λεφτα δεν τραβιουνται μεσω του τραπεζικου λογαριαμου ( βρισκονται σαν + balance στο paypal ) σωστα???

 

(Το paypal το εχω συνδεδεμενο με τραπεζικο λογαριασμο στην alphabank οταν κανω πληρωμη η μεσω paypal η μεσω απευθειας της καρτας εχω 1.5 ευρω χρηση electron visa)

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

ανανεωσα την καρτα της αγροτικης γιατι η παλι εληγε και ρωτησα αν μπορει να χρησιμοποιηθει η ιδια και για αγορες μεσω PAYPAL και μου ειπανε ναι .Η καρτα ειναι αυτη

 

http://www.atebank.gr/NR/rdonlyres/7338D315-E24D-4021-995A-73980B4E7486/0/kartaatenet1.jpg

 

προσπαθω να την βαλω στο paypal αλλα δεν την δεχεται .Τι συμβαινει ; γνωριζει καποιος ;

 

να προσπαθησω να συνδεσω τον λογαριασμο ;Εχει IBAN ..με τα account τι παιζει ; ποιος ειναι ο ρολος τους ;Ποια η διαφορα ενος account premier απο ενα business ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ανανεωσα την καρτα της αγροτικης γιατι η παλι εληγε και ρωτησα αν μπορει να χρησιμοποιηθει η ιδια και για αγορες μεσω PAYPAL και μου ειπανε ναι .Η καρτα ειναι αυτη

 

http://www.atebank.gr/NR/rdonlyres/7338D315-E24D-4021-995A-73980B4E7486/0/kartaatenet1.jpg

 

προσπαθω να την βαλω στο paypal αλλα δεν την δεχεται .Τι συμβαινει ; γνωριζει καποιος ;

 

να προσπαθησω να συνδεσω τον λογαριασμο ;Εχει IBAN ..με τα account τι παιζει ; ποιος ειναι ο ρολος τους ;Ποια η διαφορα ενος account premier απο ενα business ?

Οταν λήξη θα στο αναφερει το παυπαλ, μην προσπαθεις να προσθεσεις την ιδια καρτα μονοσ σου.

 

Αν καποιος στειλει λεφτα σε λογαριασμο paypal και τα τραβηξεις στον τραπεζικο σου λογαριασμο .. και το balance ειναι 0.00 μπορει να τραβηξει την πληρωμη του πισω??

 

2η ερωτηση ... Οταν εχεις στο balance του paypal λεφτα μεσα και κανεις πληρωμη δεν χρεωνεσε την συναλλαγη electron visa εφοσον τα λεφτα δεν τραβιουνται μεσω του τραπεζικου λογαριαμου ( βρισκονται σαν + balance στο paypal ) σωστα???

 

(Το paypal το εχω συνδεδεμενο με τραπεζικο λογαριασμο στην alphabank οταν κανω πληρωμη η μεσω paypal η μεσω απευθειας της καρτας εχω 1.5 ευρω χρηση electron visa)

 

1.Αν ειναι απο πώληση νομιζω δεν μπορεις να τα "τραβηξεις" στον λογαριασμό σου, ειναι διαθεσιμα στο παυπαλ μεχρι να πει το οκ ο αγοραστής.

2.Οχι δεν χρεώνεσαι

3.Αν συνδέσεις μια προπληρωμένη χρεωνεσαι 1 ευρω την φόρτιση ΜΟΝΟ, χωρις καμια αλλη χρέωση κατα την αγορα.

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Οταν λήξη θα στο αναφερει το παυπαλ, μην προσπαθεις να προσθεσεις την ιδια καρτα μονοσ σου.

 

 

δεν τo εξηγησα καλα.δεν ειχα paypal καθολου .τωρα εκανα και προσπαθησα να προσθεσω την καρτα της αγροτικης την οποια δεν την δεχεται .Πριν λιγο εβαλα το iban και διεγραψα την καρτα για να την ξαναπερασω αλλα τωρα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορω να ξαναπερασω την ιδια .τι πρεπει να κανω ;

 

Μπορω μονο με το iban να κανω πληρωμες ;

Edited by nikos2004dj
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να κάνω μια αγορά απο το internet αλλά θέλω να τραβήξει τα χρήματα απο το διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού μου και όχι απο την πιστωτική. Η κάρτα μου είναι visa και είναι και τρεχόυμενος και πιστωτική κάρτα μαζί. Η αγορά θα πληρωθεί μέσω paypal αλλά επειδή δεν το έχω ξανακάνει πως θα το σιγουρέψω ότι τράβηξε τα χρήματα απο το τρεχούμενο και όχι απο την πιστωτική????

Κανένας απολύτως , ούτε το PAYPAL μπορεί να τραβήξει χρήματα από τον λογαριασμό σου .

Αν θές εσύ, με E-banking, Μπορείς να στείλεις τα χρήματα στο PAYPAL αλλά είναι αργή διαδικασία .

Τα χρήματα θα αφαιρεθούν από την πιστωτική κάρτα.

Αν λίγες ώρες πριν πληρώσεις την κάρτα σου με τα χρήματα του τρεχούμενου , δεν θα κινδυνεύεις να χρεωθείς τόκους αν αυτό σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

To paypal μου έκανε το λογαριασμό μου limited λόγω οτι έχω υπερβεί το όριο των 2.500 ευρώ....Και δεν μπορώ να μεταφέρω ένα σεβαστό ποσό που έχω μέσα στο λογαριασμό τραπέζης μου.....Έστειλα και με upload δίπλωμα,αναλυτική κατάσταση κινήσεων κάρτας και λογαριασμό forthnet...Στης 11/1 Και σήμερα με fax στο 001-402-537-5731 τα παραπάνω δικαιολογητικά...

Εχει τύχει σε κανέναν να του κάνουν το λογαριασμό limited?

Φοβάμαι μην χάσω τα χρήματα μου γιατι είναι και ένα μηνιάτικο..... :X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να κάνω μια αγορά απο το internet αλλά θέλω να τραβήξει τα χρήματα απο το διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού μου και όχι απο την πιστωτική. Η κάρτα μου είναι visa και είναι και τρεχόυμενος και πιστωτική κάρτα μαζί. Η αγορά θα πληρωθεί μέσω paypal αλλά επειδή δεν το έχω ξανακάνει πως θα το σιγουρέψω ότι τράβηξε τα χρήματα απο το τρεχούμενο και όχι απο την πιστωτική????

Αυτά παθαίνεις όταν μπλέκεις με κάρτες που είναι 2 σε 1. Μάλλον θα στα πάρει από την πιστωτική. Πλήρωσε την στην ώρα της και είσαι οκ.

 

Πρέπει να δηλώσεις τον τραπεζικό λογαριασμό τότε στο paypal.

Καμία σχέση αυτό είναι μόνο για ανάληψη. Μπορεί ωστόσο να κάνει top up κατά τον τρόπο που πολύ σωστά αναφέρει ο Vasileios ("Αν θές εσύ, με E-banking, Μπορείς να στείλεις τα χρήματα στο PAYPAL αλλά είναι αργή διαδικασία.").

Προς το παρόν απο οτι βλέπω είναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός της πιστωτικής σαν checking account...πρέπει να φτιάξω δεύτερο λογαριασμό σαν savings???

Εκεί που βάζεις checkings / savings πρέπει να βάλεις τον αριθμό λογ/μου σου, όχι της κάρτας σου, και χρησιμοποιείται αυτή η λειτουργία μόνο για να κάνεις μεταφορά από paypal προς τράπεζα.

 

Αν καποιος στειλει λεφτα σε λογαριασμο paypal και τα τραβηξεις στον τραπεζικο σου λογαριασμο .. και το balance ειναι 0.00 μπορει να τραβηξει την πληρωμη του πισω??

Θεωρητικά ναι, θα μπορούσε, βλέπε εδώ.

Πρακτικά όχι, δε μπαίνει σε τέτοιο κόπο. Αλλά αν ο αγοραστής κάνει αμφισβήτηση συναλλαγής, πολύ πιθανό να καταλήξεις με κλειδωμένο account σε paypal+ebay.

2η ερωτηση ... Οταν εχεις στο balance του paypal λεφτα μεσα και κανεις πληρωμη δεν χρεωνεσε την συναλλαγη electron visa εφοσον τα λεφτα δεν τραβιουνται μεσω του τραπεζικου λογαριαμου ( βρισκονται σαν + balance στο paypal ) σωστα???

Ο παραλήπτης των χρημάτων χρεώνεται πάντα τα fees. Έπομένως παίζει ρόλο όπως είπες αφενός από που προέρχονται τα χρήματα, αφετέρου τι είδος paypal account έχει ο παραλήπτης.

(Το paypal το εχω συνδεδεμενο με τραπεζικο λογαριασμο στην alphabank οταν κανω πληρωμη η μεσω paypal η μεσω απευθειας της καρτας εχω 1.5 ευρω χρηση electron visa)

1.5 ευρω "χρηση electron visa" σαν τραπεζικό έξοδο δεν υπάρχει, εκτός κι αν μιλάς για έξοδα συναλλάγματος. Διευκρίνισε περαιτέρω.

 

δεν τo εξηγησα καλα.δεν ειχα paypal καθολου .τωρα εκανα και προσπαθησα να προσθεσω την καρτα της αγροτικης την οποια δεν την δεχεται .Πριν λιγο εβαλα το iban και διεγραψα την καρτα για να την ξαναπερασω αλλα τωρα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορω να ξαναπερασω την ιδια .τι πρεπει να κανω ;

 

Μπορω μονο με το iban να κανω πληρωμες ;

Έχει υπόλοιπο ο λογαριασμός με τον οποίο συνδέθηκε η καινούρια κάρτα? Αν ναι, αυτό το υπόλοιπο μπήκε τουλάχιστον 2 εργάσιμες πριν? Αν ναι, η κάρτα εκδόθηκε τουλάχιστον 2 εργάσιμες πριν?

Κανένας απολύτως , ούτε το PAYPAL μπορεί να τραβήξει χρήματα από τον λογαριασμό σου .

Προφανώς ο φίλος θέλει η κάρτα να χρεωθεί σαν χρεωστική, και να τραβηχτούν κατ' αυτό τον τρόπο από το λογαριασμό, αντί ως πιστωτική. Αλλιώς εννοείται πως δε γίνεται κάποιος άλλος να κάνει ανάληψη ή να τραβήξει χρήματα από το λογαριασμό σου.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Ειχα ενα προβλημα με μια αγορα στο ebay , ανοιξα cases στο resolution center και εγραψα αυτα που θελω μετα απαντησε απο κατω ο πωλητης οπως και εγω μετα παλι. Θελω να ρωτησω ποσο χρονο θα παρει αυτο; Δηλαδη το paypal Ποτε θα παρει "θεση" για το τι θα γινει τελικα; αν δικαιωθω ή οχι?

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φτάνετε με τον πωλητή σε συμφωνία, για να επέμβει το paypal και να αποφανθεί πρέπει να μετατρέψεις το dispute σε claim. Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόλοιπο ο λογαριασμός με τον οποίο συνδέθηκε η καινούρια κάρτα? Αν ναι, αυτό το υπόλοιπο μπήκε τουλάχιστον 2 εργάσιμες πριν? Αν ναι, η κάρτα εκδόθηκε τουλάχιστον 2 εργάσιμες πριν?

.

 

ναι ειχε υπολοιπο και ειχε εκδοθει πριν 5 εργασιμες περιπου .

 

την εβγαλα τελικα και προσπαθησα να την ξαναβαλω δεν την επαιρνε και εστειλα μηνυμα στο help center του paypal το οποιο μου απαντησε οτι δεν μπορει να παραβιασει την πολιτικη ασφαλειας και να επιτρεψει στην ιδια καρτα να εισαχθει στο συστημα.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορει καποιος να μου πει για να κανω αναληψη απο paypal σε λογαριασμο eurobank τα ακριβη στοιχεια που πρεπει να συμπληρωσω στο:

 

1. Bank Name (τι γραφουμε απλα EUROBANK η EUROBANK EFG κτλ...) ???

2. Bank Location (γραφουμε απλα τη πολη που βρισκεται το υποκαταστημα που ανοιξαμε το βιβλιαριο η και το νουμερο υποκαταστηματος???)

 

αν μπορεσει καποιος ας δωσει ακριβη παραδειγματα,

αν ειναι και δοκιμασμενα ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει για να κανω αναληψη απο paypal σε λογαριασμο eurobank τα ακριβη στοιχεια που πρεπει να συμπληρωσω στο:

 

1. Bank Name (τι γραφουμε απλα EUROBANK η EUROBANK EFG κτλ...) ???

2. Bank Location (γραφουμε απλα τη πολη που βρισκεται το υποκαταστημα που ανοιξαμε το βιβλιαριο η και το νουμερο υποκαταστηματος???)

 

αν μπορεσει καποιος ας δωσει ακριβη παραδειγματα,

αν ειναι και δοκιμασμενα ακομα καλυτερα.

 

EFG Eurobank Ergasias

Checking Account

Athens

Link to comment
Share on other sites

EFG Eurobank Ergasias

Checking Account

Athens

 

δεν ειμαι αθηνα οποτε φανταζομαι βαζω το ονομα της πολης μου ???

επισης ο λογαριασμος ειναι τρεχουμενος αρα βαζω savings ???

Edited by constantinoss
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι αθηνα οποτε φανταζομαι βαζω το ονομα της πολης μου ???

επισης ο λογαριασμος ειναι τρεχουμενος αρα βαζω savings ???

τρεχούμενως ή όψεως --> checkings

ταμιευτηρίου --> savings

 

Κατά την άποψη μου αν βάλεις σωστό IBAN και swift/bic code για λογαριασμό που είναι στο όνομα σου, τα υπόλοιπα πεδία δεν θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τρεχούμενως ή όψεως --> checkings

ταμιευτηρίου --> savings

 

Κατά την άποψη μου αν βάλεις σωστό IBAN και swift/bic code για λογαριασμό που είναι στο όνομα σου, τα υπόλοιπα πεδία δεν θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

 

ναι αλλά καλό είναι να βάλει τα σωστά στοιχεία, ειδικά στο paypal (που είναι αρκετά δύστροπο με θέματα ακρίβειας πληροφοριών), βάλε τα σωστά στοιχεία για να έχεις τα σωστά στοιχεία μια ζωή και το κεφάλι σου ήσυχο.. νομίζω αξίζει τον κόπο να είσαι τυπικός με "σοβαρά" sites όπως το paypal και να δίνεις τη δέουσα σημασία +τα ακριβή σου στοιχεία με τη μέγιστη δυνατή λεπτομέρεια.

Αν έχεις όψεος ===> checking, αν έχεις ταμιευτηρίου ====> savings. Εγώ έχω δηλώσει EFG Eurobank Ergasias και SAVINGS account

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Πριν 2-3 εβδομάδες αγόρασα ένα κινητό απο το aliexpress.com. Το κινητό έφτασε κανονικά αλλά μέσα έχει μόνο ρώσικη γλώσσα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω...έστειλα μηνύματα και στο site, και στο πωλητή του site και μίλησα και με το live help του site και έστειλα και μήνυμα στο paypal team του aliexpress και κανένας δεν μου απαντάει...μετά απο 4 μέρες ανοίγω dispute στο paypal και ούτε εκεί απαντάνε για κανα 2 μέρες...μετά το dispute το έκανα claim και μέχρι τις 7/2/2011 έπρεπε ο seller να απαντήσει...πράγμα που δεν έκανε...ξαναέστειλα σήμερα μήνυμα στο paypal και ρωτάω τι θα γίνει?θα με προστατέψουν?να ξέρω...επειδή δεν το έχω ξανασυναντήσει να μου παίζουν τέτοια κοροιδία...τι γίνεται αν κάνεις claim στο paypal...???θα μου κάνουν refund τα χρήματα μου???

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως απαντάνε σε 10-15 μέρες. Απο εκεί και πέρα, επειδή το κινητό έφτασε και υπάρχει αποδεικτικό παραλαβής, δε νομίζω να σου επιστρέψουν χρήματα.

Τώρα το κινητό σίγουρα θα έχει μέσα και άλλες γλώσσες. Αν ψάξεις το τύπο του στο internet ή βρείς ενα ίδιο και ακολουθήσεις το menu θα μπορέσεις να αλλάξεις γλώσσα εύκολα. (το ίδιο αν βρείς κάποιον να ξέρει ρώσσικα) Επίσης γιατί δε προσπαθείς με google μεταφραστή? Αντέγραφε τη λέξη να δείς τι σημαίνει μέχρι να πάς στο menu γλώσσες!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει άλλη γλώσσα...το έχω ψάξει ήδη...έχει ρώσικη ρομ wm 6.5...τα έχω δοκιμάσει όλα...δλδ για να καταλάβω καλά το paypal σε βοηθάει μόνο στην περίπτωση που δεν έχεις παραλάβει το αντικείμενο σου??? κατα τα άλλα δεν έχεις καμία προστασία απο το paypal??? το ότι με έχουν εξαπατήσει γιατί το κινητό έλεγε οτι έχει μέσα αγγλικά και δεν έχει και οτι κανενας δεν μου απαντάει στα μηνύματα μου για να με βοηθήσει δεν πιάνει στο paypal?? αν είναι έτσι να πουλάω και εγώ με αυτό το τρόπο....ωραία προστασία...
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Πριν 2-3 εβδομάδες αγόρασα ένα κινητό απο το aliexpress.com. Το κινητό έφτασε κανονικά αλλά μέσα έχει μόνο ρώσικη γλώσσα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω...έστειλα μηνύματα και στο site, και στο πωλητή του site και μίλησα και με το live help του site και έστειλα και μήνυμα στο paypal team του aliexpress και κανένας δεν μου απαντάει...μετά απο 4 μέρες ανοίγω dispute στο paypal και ούτε εκεί απαντάνε για κανα 2 μέρες...μετά το dispute το έκανα claim και μέχρι τις 7/2/2011 έπρεπε ο seller να απαντήσει...πράγμα που δεν έκανε...ξαναέστειλα σήμερα μήνυμα στο paypal και ρωτάω τι θα γίνει?θα με προστατέψουν?να ξέρω...επειδή δεν το έχω ξανασυναντήσει να μου παίζουν τέτοια κοροιδία...τι γίνεται αν κάνεις claim στο paypal...???θα μου κάνουν refund τα χρήματα μου???

 

Με ποια αιτιολογία εχεις ανοιξει claim?

Οι περιπτώσεις ειναι 2 ή να σου ζητήσει το παυπαλ να γυρίσεις το τηλέφωνο πισω(το πιο πιθανόν) ή να λήξη υπερ του πωλητή.

 

Συνήθως απαντάνε σε 10-15 μέρες. Απο εκεί και πέρα, επειδή το κινητό έφτασε και υπάρχει αποδεικτικό παραλαβής, δε νομίζω να σου επιστρέψουν χρήματα.

Τώρα το κινητό σίγουρα θα έχει μέσα και άλλες γλώσσες. Αν ψάξεις το τύπο του στο internet ή βρείς ενα ίδιο και ακολουθήσεις το menu θα μπορέσεις να αλλάξεις γλώσσα εύκολα. (το ίδιο αν βρείς κάποιον να ξέρει ρώσσικα) Επίσης γιατί δε προσπαθείς με google μεταφραστή? Αντέγραφε τη λέξη να δείς τι σημαίνει μέχρι να πάς στο menu γλώσσες!

 

To claim κλεινει σε 20 μερες, θα συμφωνούσα και εγω με τα παραπάνω, βρες το αντίστοιχο τηλέφωνο εδω στο myphone και γραψε εκει το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια αιτιολογία εχεις ανοιξει claim?

Οι περιπτώσεις ειναι 2 ή να σου ζητήσει το παυπαλ να γυρίσεις το τηλέφωνο πισω ή να λήξη υπερ του πωλητή.

 

 

 

To claim κλεινει σε 20 μερες, θα συμφωνούσα και εγω με τα παραπάνω, βρες το αντίστοιχο τηλέφωνο εδω στο myphone και γραψε εκει το πρόβλημα σου.

 

Με την αιτιολογία της εξαπάτησης...το έχω ψάξει ήδη και στο myphone και παντού πρέπει να αλλαχτεί η ρομ του κινητού...να βάλω άλλα WM 6.5...

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Όντως ξεχωριστή περίπτωση το συγκεκριμένο.

Γιατί από την μια έγινε παράδοση του αντικειμένου, αλλά δεν δουλεύει όπως πρέπει.

Απαράδεκτος ο πωλητής που δεν απαντάει και σίγουρα δεν φταίει ο αγοραστής, εφόσον περίμενε να έχει αγγλικά μέσα σύμφωνα με το site.

Για μένα μόνη λύση να δούμε τι θα πει το Paypal.Τρέξτο μαζί τους το θέμα.Κάποιος θα απαντήσει από Paypal σίγουρα, οπότε συζήτα το μαζί τους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal δεν απαντάει, απλά αποφασίζει υπέρ ή κατά.

Τι εννοείς?

Έχω κάνει αρκετές φορές claim και θυμάμαι να έχω προσωπική επικοινωνία με εκπρόσωπο του paypal.Μάλιστα απαντούσανε μέσα σε μερικές ώρες σε ό,τι τους ρωτούσα.Φοβερή αντιμετώπιση. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...