Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα να μου ξεκλειδώσουν το λογαριασμό μου οι κύριοι του PayPal...1 μήνας πέρασε και πέρνω σχεδόν κάθε μέρα τηλ. στην Ιρλανδία. Ευτυχώς που έχουμε και τα απεριόριστα....
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μου ξεκλειδώσουν το λογαριασμό μου οι κύριοι του PayPal...1 μήνας πέρασε και πέρνω σχεδόν κάθε μέρα τηλ. στην Ιρλανδία. Ευτυχώς που έχουμε και τα απεριόριστα....

 

εγώ τα εστειλα από τραπεζικό λογαριασμό στο paypal,

με τις κάρτες έχω μπουχτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Τι έστειλες;

 

μετέφερα μερικά ευρω απο εναν τραπεζικο λογαριασμο μου

στο λογαριασμό του paypal.

Link to comment
Share on other sites

μεσω της προπληρωμενης καρτας βαζω χρηματα στο paypal ή θα εχω αυτοματα οσα εχει η καρτα για να κανω συναλλαγες?
Link to comment
Share on other sites

μεσω της προπληρωμενης καρτας βαζω χρηματα στο paypal ή θα εχω αυτοματα οσα εχει η καρτα για να κανω συναλλαγες?

 

To δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

μεσω της προπληρωμενης καρτας βαζω χρηματα στο paypal ή θα εχω αυτοματα οσα εχει η καρτα για να κανω συναλλαγες?

Στην προ-πληρωμένη κάρτα, φορτώνεις από τον τραπεζικό λογαριασμό τα χρήματα που χρειάζονται στην εν λόγω κάρτα και το paypal τραβάει από αυτήν τα λεφτά..... Γι' αυτό θεωρείται και πιο ασφαλής τρόπος συναλλαγής η προ-πληρωμένη.....

 

Αυτό που λες ότι θα έχεις αυτόματα όσα χρήματα έχει η κάρτα σου, γίνεται στις χρεωστικές (VISA) και στις πιστωτικές..... ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ότι θα έχεις αυτόματα όσα χρήματα έχει η κάρτα σου, γίνεται στις χρεωστικές (VISA) και στις πιστωτικές..... ;)

 

Δηλαδη στην προπληρωμένη δεν εχει στην διάθεσή του το παιπαλ οσα εχει και η κάρτα:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

για να μην γινει κανενα μπερδεμα:την οδο στο παυπαλ την γραφω με τον αριθμο μπροστα και διπλα το ονομα της οδου ή το αντιθετο?
Link to comment
Share on other sites

για να μην γινει κανενα μπερδεμα:την οδο στο παυπαλ την γραφω με τον αριθμο μπροστα και διπλα το ονομα της οδου ή το αντιθετο?

Το ίδιο κάνει. Έλληνες θα τη διαβάσουν. Για τους ξένους αρκεί το GR.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στην προπληρωμένη δεν εχει στην διάθεσή του το παιπαλ οσα εχει και η κάρτα:dizzy:

Η προ-πληρωμένη που έχω εγώ από την τράπεζα πειραιώς, αν δεν τη φορτώσω εγώ χρήματα, δεν πα να έχει 500.000€ ο λογαριασμός μου, δεν πρόκειται να μπορέσω να κάνω συναλλαγή χωρίς να τη φορτώσω. Εγώ αυτό εννοούσα.;)

 

Εάν η προ-πληρωμένη είναι φορτωμένη με χρήματα, σαφώς και το paypal έχει στη διάθεσή του τα χρήματα της προ-πληρωμένης.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μεσω της προπληρωμενης καρτας βαζω χρηματα στο paypal ή θα εχω αυτοματα οσα εχει η καρτα για να κανω συναλλαγες?

 

To δευτερο.

 

Η προ-πληρωμένη που έχω εγώ από την τράπεζα πειραιώς, αν δεν τη φορτώσω εγώ χρήματα, δεν πα να έχει 500.000€ ο λογαριασμός μου, δεν πρόκειται να μπορέσω να κάνω συναλλαγή χωρίς να τη φορτώσω. Εγώ αυτό εννοούσα.;)

 

Εάν η προ-πληρωμένη είναι φορτωμένη με χρήματα, σαφώς και το paypal έχει στη διάθεσή του τα χρήματα της προ-πληρωμένης.

 

Εσυ μπορεί να εννοούσες αυτο που λες αλλά η ερώτηση ηταν άλλη.

Link to comment
Share on other sites

μεσω της προπληρωμενης καρτας βαζω χρηματα στο paypal ή θα εχω αυτοματα οσα εχει η καρτα για να κανω συναλλαγες?

 

Εσυ μπορεί να εννοούσες αυτο που λες αλλά η ερώτηση ηταν άλλη.

 

Ναι, λάθος κατάλαβα... Θα μπορούσα να το πω σαν διευκρίνηση, ότι ναι θα έχεις αυτόματα όσα έχει η κάρτα σου(προ-πληρωμένη), αρκεί να έχεις φορτώσει την κάρτα σου με χρήματα από το λογαριασμό σου.:happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καμμιά δεκαριά τηλέφωνα στο PayPal, μου ξεκλείδωσαν το λογαριασμό. Τώρα πρέπει να ξεκλειδώσουμε και το eBay...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καμμιά δεκαριά τηλέφωνα στο PayPal, μου ξεκλείδωσαν το λογαριασμό. Τώρα πρέπει να ξεκλειδώσουμε και το eBay...

τι ακριβός τους είπες?

γιατί έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και προσπαθώ να τους στείλω κανά email.

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν ζητήσει φωτοτυπία ταυτότητας, λογαριασμό όπου να αναγράφεται η διεύθυνσή μου, τα στοιχεία του προμηθευτή μου, και αριθμούς αποστολής. Για τους αριθμούς αποστολής μου ζήτησαν εκ των υστέρων να σκανάρω την απόδειξη του ταχυδρομείου. Τα πράγματα όμως τα είχε στείλει ο προμηθευτής μου, πράγμα το οποίο τους το ανέφερα. Τους έπριξα βέβαια στα τηλεφωνήματα μέχρι να μου τον ξεκλειδώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν ζητήσει φωτοτυπία ταυτότητας, λογαριασμό όπου να αναγράφεται η διεύθυνσή μου, τα στοιχεία του προμηθευτή μου, και αριθμούς αποστολής. Για τους αριθμούς αποστολής μου ζήτησαν εκ των υστέρων να σκανάρω την απόδειξη του ταχυδρομείου. Τα πράγματα όμως τα είχε στείλει ο προμηθευτής μου, πράγμα το οποίο τους το ανέφερα. Τους έπριξα βέβαια στα τηλεφωνήματα μέχρι να μου τον ξεκλειδώσουν.

 

πω πολύ κούραση.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα τι σου ζητάνε;

 

ακόμα δεν έκανα κίνηση,

εμένα μου έχει κλειδωθεί η κάρτα γιατί δεν έβαλα τον σωστό 4 ψήφιο κωδικό.

αλλά σκέφτομαι να τους στείλω ενα email και να τους πω οτι είμαι ο ταδε

με την τάδε κάρτα αριθμούς κωδικούς κοκ και ότι εχει κλειδωθεί και αν μπορούν

να την ξεμπλοκάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάρτα που μπορεί να την ξεκλειδώσει το PAYPAL ?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάρτα που μπορεί να την ξεκλειδώσει το PAYPAL ?

 

εννοώ ότι έχει μπλοκαριστεί για το paypal

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι έχει μπλοκαριστεί για το paypal

 

Στειλε απλα ενα μαιλ...και πες τους οτι εκανες λαθος στον 4ψηφιο κωδικο ....

και οτι εχεις το σωστο για να βαλεις...!

θα στην ξεκλειδωσουν αμεσως...!!

 

το ειχα παθει και εγω αυτο....δεν χρειαζεται ταυτοτητες και τετοια......!!!

ενα απλο Ε-μαιλ....!!

:);)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...